Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Nebojši je bitna samo jedna Filipova statistika u Evropi a to je broj odigranih utakmica...najzad je u nečemu prvi...ljubi ga tata.

 

a vi ganferi: 

prevrćite želudac, odvezujte pupak, grizite jaja i valjajte se po prašini sa sve paganskim grđenjem lica i nazalnim naricanjem...

jer ne čujem vas, pušim tonpus...razumete?

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pobeda u ABA, +14 u gostima posle duplog kola u EL, dva boda koja se pišu, odmorili Gist i Lorenzo pred Real... Deluje ok na papiru.

 

Ali ono juče je bio *ebeni cirkus.

Ima raznih tipova tih putujućih karavana zabave, a ovaj naš pripada tipu gde je glavna zvezda - klovn. Kao i svaki klovn, koji je po definiciji podvojena ličnost, tužni (anti)junak koji vodi borbu između svoje prirode i posla kojim se bavi, tako i naš klovn vodi borbu više sam sa sobom nego protiv drugih, neretko i protiv celog sveta, čas uveseljavajući publiku atrakcijama i neočekivanim reakcijama, čas dovodeći istu do suprotne strane skale ljudskih osećanja. Predstava klovna pred auditorijumom je uspešna ako tu svoju podeljenu prirodu prenese na one koji su platili da gledaju, a to naš klovn radi perfektno. Istina, zaigra se i on ponekad, onako za svoju dušu, pa izađe iz okvira scenarija i pretera. Ali publika to odmah primeti i reaguje, no kako mu se može zameriti - on je samo klovn, to je njegov posao.

Tužni osmeh, vesela tuga i ostale antiteze koje oslikavaju oksimoronsku prirodu klovna, javljaju se kod i našeg, prelivaju na nas koji ga gledamo i iz široke palete osećanja filtriraju na kraju samo jednu - zbunjenost. Zbunjenost pred logički nespojivim delovima celine. Zbunjenost pred iracionalnom situacijom. Zbunjenost pred semantički nespojivim pojmovima. Reakcija ljudi na zbunjenost i nevericu je raznolika, ide od totalne pasivnosti do ekstremne agresivnosti. Klovn kao fenomen zato i postoji - da izazove reakciju kod pomatrača, ne nužno i ne uvek pozitivnu. Još od starog Egipta, pa preko Grčke i Rima do Srednjeg veka i dvorskih luda koje uveseljavaju kraljeve i plemstvo. Ali, oni koji ne uspeju da razvesele dvor su bivali surovo fizički kažnjavani mutilacijom udova ili mišića lica tako da im usmeh bude večno urezan na ista. Srećom, prevazišli smo ove civilizacijske norme, naši klovnovi u principu ne snose nikakve posledice za loše odrađen posao. Pa ni naš klovn. Upravnik Cirkusa je zadovoljan, a nama ostaje da, zbunjeni, lupamo glavu o svrsi postojanja klovna u našoj trupi.

Klovn kao humor?

Klovn kao ironija?

Klovn kao zabava?

I dok naš klovn, sam za sebe i sam po sebi, više naginje ka pozitivnim primerima iz istorije književnosti i filma, poput Zakrpe Adamsa ili Ronalda MekDonalda, bojim se da njegov uticaj na sve ostale više može da se uporedi sa Penivajzom, Tvistijem ili Džokerom Hita Ledžera i Hoakina Finiksa.

 

  • Like 16
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, placebo said:

Hhhahahahhaa jinxujemo grobare,rusimo tabue....

 

Pa vidi, to je sasvim realno da moze da se desi... 

 

Covic (2019. godine dok mu sin igra u timu): Setite se gde smo bili 2011. godine...

Mijailovic (tamo negde 2025. godine dok mu sinovi, koji tada imaju ako se ne varam 24 i 21 godinu igraju u timu nakon "zapazenih" karijera u KK Mladost Cacak i kojekude gde tata sponzorise klub kao sto je to slucaj sa KK Mladost): Setite se gde smo bili 2017. godine...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg mislim da treba da se pomirimo sa cinjenicom, da je maleni tu i ostace tu. Stariji Covic je pragmatican tip, pogotovu kad su u pitanju pare, ali njegova pragmaticnost se zavrsava tamo gde pocinje Filip. Ja sam siguran da on vidi koliko je ovo lose, ali jednostvano nece sina po drugi put oterati iz kluba (ne znam da li je Filip prvi put odlucio da ode sam ili mu je sugerisano).Mislim da cemo sezonu gurati ovako, cak i sa Gavrilovicem, jer uprava ceni, da i ovako uzimamo titulu, a Evroligu ko jebe, tamo nam ni neki drugi plej ne bi bio garancija za bolje rezultate (njihovo misljenje, a ja bi mnogo voleo nekog drugog na poziciji 1).

 

Kako okrenete, spasa nam nema, a propast je tu negde iza coska...

 

P.s jel mi se ucinilo ili je Covic na prosloj utakmici postavio redare na mesto, odakle je Laki dobacivao maleckom?

Edited by astrix1402
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, astrix1402 said:

Jbg mislim da treba da se pomirimo sa cinjenicom, da je maleni tu i ostace tu. Stariji Covic je pragmatican tip, pogotovu kad su u pitanju pare, ali njegova pragmaticnost se zavrsava tamo gde pocinje Filip. Ja sam siguran da on vidi koliko je ovo lose, ali jednostvano nece sina po drugi put oterati iz kluba (ne znam da li je Filip prvi put odlucio da ode sam ili mu je sugerisano).Mislim da cemo sezonu gurati ovako, cak i sa Gavrilovicem, jer uprava ceni, da i ovako uzimamo titulu, a Evroligu ko jebe, tamo nam ni neki drugi plej ne bi bio garancija za bolje rezultate (njihovo misljenje, a ja bi mnogo voleo nekog drugog na poziciji 1).

 

Kako okrenete, spasa nam nema, a propast je tu negde iza coska...

 

P.s jel mi se ucinilo ili je Covic na prosloj utakmici postavio redare na mesto, odakle je Laki dobacivao maleckom?

 

Bili su redari i prošli puta tu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Servisno pitanje.

Da li se djetetu or pet godina treba karta za utakmicu protiv Reala i uopste za EL meceve?

U Pioniru nije problem posto nema numeracije, ali u Areni postoji numeracija.Verujem da nece biti problem da udje jer ima pet godina i def mu ne treba karta, ali moze biti problem sto nema svoje sediste, i ako bude puno(kao sto nece) morace da ti sedi u krilu(sto pretpostavljam nece biti problem)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...