Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 hour ago, n4l1m said:

i tu je sada vec obziljno pitanje da li je povreda zaista u pitanju, al sto je najcrnje, cak i silbovanje derika, bi znacilo da ce i dalje jedan od simanica/dobrica/davidovca biti van 12, zbog retardiranog isprdka.

 

Ovo mi nikako nije jasno? Cak i da dodje novi play (FC prestane da se bavi kosarkom), plus LB neko od njih bi bio van 12. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, slavisa said:

 

Ovo mi nikako nije jasno? Cak i da dodje novi play (FC prestane da se bavi kosarkom), plus LB neko od njih bi bio van 12. 

prvo, novi plej ne bi nikad ni dolazio umesto govnara, vec umesto zo-a. 

drugo, ni ne treba nam plej, vec samo treba govnar da se skloni iz 12, barem do kls(mada je i to previse optimistican scenario)

 

ovo treba da nam bude prvih 12

 

zo, jenkins

baron, dobric, lazic

perp, davidovac

derick, faye, simana

gist, kuzma

 

s tim sto bi na kecu, uz jenkinsa, povremeno pomagali davidovac i baron..

 

al to ce ostati nedosanjani vlazni san.

 

mali govnar ne da je steta sama po sebi na terenu, vec svojim prisustvom ujebava i minute za barona, jenkinsa, dobrica i davidovca, kad su 12, dok ce zbog njega poslenja dva nabrojana, naizmenicno zavrssavati i izvan 12.

 

a onaj koji kae da govnar nije jedini i najveci problem u sastavu, ne da nema pojma o kosarci, vec nek komotno pojede i tonu govana, pardon my french.

 

Edited by n4l1m
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

prvo, novi plej ne bi nikad ni dolazio umesto govnara, vec umesto zo-a. 

drugo, ni ne treba nam plej, vec samo treba govnar da se skloni iz 12, barem do kls(mada je i to previse optimistican scenario)

 

ovo treba da nam bude prvih 12

 

zo, jenkins

baron, dobric, lazic

perp, davidovac

derick, faye, simana

gist, kuzma

 

s tim sto bi na kecu, uz jenkinsa, povremeno pomagali davidovac i baron..

 

al to ce ostati nedosanjani vlazni san.

 

mali govnar ne da je steta sama po sebi na terenu, vec svojim prisustvom ujebava i minute za barona, jenkinsa, dobrica i davidovca, kad su 12, dok ce zbog njega poslenja dva nabrojana, naizmenicno zavrssavati i izvan 12.

 

a onaj koji kae da govnar nije jedini i najveci problem u sastavu, ne da nema pojma o kosarci, vec nek komotno pojede i tonu govana, pardon my french.

 

Jenkins nije plej. A ni DD ni Billy.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

 

Igracki prajm i uloga u ekipi su dva razlicita pojma. Evo u nasem konkretnom primjeru, Lazic mazi i pazi svoje tijelo, produzava svoj rok trajanja do 40-te, Radanov u punoj snazi, dostigao svoj prajm davno, ali ne dobija priliku u prvom timu jer nema prostora.

 

Stvarno hvala, Prinstone, za ovo napisano. Mene pogotovo muči to što je Lazić u prvoj EL petorci, valjda zato što je kapiten. A kapiten pre svega zbog iskustva i jer je najduže od svih u Zvezdi, a ne zbog trenutnog kvaliteta. Lazić mi je inače jedan od omiljenih igrača (zbog Vesa Petrović stila borbe i will power-a uprkos prirodnim ograničenjima), ali u ovakvom timu bi trebalo da bude 12-i igrač, nešto kao Hrijapa poslednje 2-3 sezone u CSKA kada je ulazio sa klupe za posebne defanzive zadatke. A ovako je gori od Navara u njegovoj poslednjoj sezoni. Po mom mišljenju, barem, ili histerisanju, jer uhvatio sebe kako vičem na v.d. trenera da ga izbaci i psujem, a u pitanju je jedan od igrača Zvezde koga sam najviše voleo.
Ali jbg, sad sa svojih 30 godina i nikakvom vidljivom mogućnošću daljeg razvoja kao igrač uzima mesto Radanovu i drugima.

Inače, izvinite što ovako kasno pišem (zbog toga sam uvek više čitač nego forumaš), ali baš se nepotrebna rasprava vodila oko Lazića prethodna 2 dana 😄 Ovaj forum, kao i ranije na b92, ima taj problem da sve mora biti ili crno ili belo. S jedne strane, Lazić je baš razočarao prozivanjem navijača (nebitno što je Laki, BILO KOG navijača sopstvenog kluba) zbog kritike saigrača, kao i što se ne očekuje da iskusni kapiten u 3. minutu utakmice padne pod provokaciju i da mu odmah padne mrak na oči. Ali, s druge strane, pao je u afetk, a u ko u afektu ne bi raspalio takvo gadno ljudsko biće kao što je Janis Tima? Isto tako, kao kapiten oseća obavezu da "zaštiti" i podrži saigrača u svakoj situaciji (što, naravno, i dalje ne pravda ako je stvarno pozvao Lakija napolje na ferku - ja to nisam mogao da čujem na snimku). 

Prosto, deluje u poslednje vreme kao da je Lazić pod sve većim pritiskom. Prvo, zbog svega što se dešava u i oko kluba čiji je on kapiten, a drugo jer verujem da je i sam svestan da je ove sezone za klasu niži od većine saigrača. I zato mislim da bi i njemu samom pomoglo i pritisak se smanjio kada bi bio prebačen na 11-12 igrača koji bi ulazio samo kao defanzivni specijalista i/ili flaster za određenog protivničkog igrača.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, n4l1m said:

prvo, novi plej ne bi nikad ni dolazio umesto govnara, vec umesto zo-a. 

drugo, ni ne treba nam plej, vec samo treba govnar da se skloni iz 12, barem do kls(mada je i to previse optimistican scenario)

 

 

 

Ne znam, ja sam stekao utisak da se ceka novi play pored LB. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dekkard said:
5 minutes ago, n4l1m said:
a govnar ne da nije plej, vec nije ni kosarkas. jos nesto nije jasno?

Jasno je samo da je to glupost. Nije EL kvalitet, ali za ABA u određenim utakmicama i u KLS-u/kupu može da igra.

naravno da moze da odigra.. tamo na nekih minut i po pre kraja, kad vodimo +20..

ali je i to greh prema kosarci, sve dok zbog njega van 12 ostaju simanic/dobric/davidovac, a radanov mora da emigrira u fmp.. jos nesto nije jasno?

Just now, slavisa said:

 

Ne znam, ja sam stekao utisak da se ceka novi play pored LB. 

el si koristio prijatelju neko da kaem nedozvoljene supstance, kad ti se taj utisak javio? jer po onome sto vidimo, i sto se servira, govnar se nece ni bejzbolkom isterati iz 12.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

naravno da moze da odigra.. tamo na nekih minut i po pre kraja, kad vodimo +20..
ali je i to greh prema kosarci, sve dok zbog njega van 12 ostaju simanic/dobric/davidovac, a radanov mora da emigrira u fmp.. jos nesto nije jasno?
Rekao bih da tebi mnogo toga nije jasno. Može da igra regularnog backup pleja na svim utakmicama u ABA, KLS I kupu da se ne ograničavam. Dakle, nekih 10-15 minuta koliko inače dobijaju backup plejevi.
Što se tiče EL, tu bih Lorenza prebacio na backup a doveo iskusnog EL pleja prangijaša.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Filip moze da igra legitimnog backup pleja u nekom timu bez rezultatskih zahteva, i to onako neobavezno, seretski i sa samo njemu svojstvenim vicom u igri.

U ozbiljnoj takmicarskoj ekipi, on nema mesta, jer u odbrani maltene smeta svojim igracima, dok u napadu kreira haos takodje svojim igracima.

Svaka njemu cast za doprinos osvajanju aba lige prosle godine jer je zaista junacki istupio i prijatno me iznenadio, ali je to, na zalost, bio jedini njegov smislen doprinos crvenoj zvezdi u oba tri 😂mandata.

Ipak, ovo je,za njegove mogucnosti, neki drugi nivo kosarke, a cini mi se da ce i ovogodisnja aba liga biti za njega preveliki zalogaj.

 

Edited by drako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, losmi17 said:

Nece biti novog trenera. Nebojsa je dobio vreme da se zavarava. Trazice ga kad bude kasno. To je modus operandi od kog nikad nije odustao i greska koju nikad nije skontao niti ce.

 

Dolazak ozbiljnog trenera bi znacio i odlazak Zdepastog Gremlina u japansku trecu ligu. 

 

Tata Nebojsa ajde i nekako, ali mama Vesna ne bi nikad dozvolila tako nesto. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dekkard said:

Rekao bih da tebi mnogo toga nije jasno. Može da igra regularnog backup pleja na svim utakmicama u ABA, KLS I kupu da se ne ograničavam. Dakle, nekih 10-15 minuta koliko inače dobijaju backup plejevi.
Što se tiče EL, tu bih Lorenza prebacio na backup a doveo iskusnog EL pleja prangijaša.

Pa koji ce ti krasni Filip ako imas dva pleja od kojih je Lorenzo losiji? Izuzev, ako ne smatras da je Filip bolji od LB?

Link to comment
Share on other sites

Pa koji ce ti krasni Filip ako imas dva pleja od kojih je Lorenzo losiji? Izuzev, ako ne smatras da je Filip bolji od LB?
Naravno da ne smatram, svi timovi sa ovolikom brojem utakmica, čak i oni koji igraju EC imaju po tri pleja zbog potrošnje tokom sezone. Kombinuješ tri igrača na najvažnijoj poziciji i prvenstveno dva prva pleja odmaraš i čuvaš ih od povreda.
Link to comment
Share on other sites

Preovladava mišljenje da je Boriša dobio šansu jer je Tomić otišao a u stvari su D. Braun i Faje bili povređeni, tako da je Simanić ostao jedina četvorka u timu. To sam objašnjavao nekolicini kolega posle Himkija. Sad se Faje oporavio pa ćemo videti koliko će Boriša igrati u narednim utakmicama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Preovladava mišljenje da je Boriša dobio šansu jer je Tomić otišao a u stvari su D. Braun i Faje bili povređeni, tako da je Simanić ostao jedina četvorka u timu. To sam objašnjavao nekolicini kolega posle Himkija. Sad se Faje oporavio pa ćemo videti koliko će Boriša igrati u narednim utakmicama.

 

Tomic je svejedno bio debil, sad cemo da vidimo da li je i Gavrilo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekivanja su spustena na minimum i ranije, ali sa ovim poltronom na klupi zaista cu rekreativno nastaviti sa pracenjem kk nadalje.

Ne treba meni kidanje zivaca i gledanje govanceta na bekapu kog forsira govence sa klupe...

Narocito sto ovaj tim zaista ima potencijal, sto je na momente pokazivao od starta sezone, ali avaj...

Mars u kurac, dr Nebojsa! Da izvinu dame...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Preovladava mišljenje da je Boriša dobio šansu jer je Tomić otišao a u stvari su D. Braun i Faje bili povređeni, tako da je Simanić ostao jedina četvorka u timu. To sam objašnjavao nekolicini kolega posle Himkija. Sad se Faje oporavio pa ćemo videti koliko će Boriša igrati u narednim utakmicama.

Naigra se Boriša danas. Igrao samo u prvom poluvremenu 8min, u drugom nije ni ulazio u igru...

Edited by Knipex
  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...