Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

1 minute ago, uini said:

 

batočinac? porediti njegov i borišin talenat je nezahvalan posao. 

i ja sam u jednom trenutku (prvih 10ak tekmi) ložio sebe da je njegov problem u stavu. dečko jednostavno nije bio ništa više od jedva prosečnog košarkaša, pod uslovom da je radio sve kako treba

da budemo precizni, batocinac je bio najveci talenat ovih prostora na bekovskim pozicijama jos od predraga sase

Link to comment
Share on other sites



 
i još nešto: u nba dolaze masovno igrači od nepunih 19 godina, dok je ranije bio standard 21-22, tako da, nije frka prospectima, svi će ostati u zvezdi do 27me a onda u inostranstvo (bili su u vojsci, razume se).


Potpuno je drugačiji sistem u NBA i u Evropi. Zatvoreno takmičenje, gde većina klubova nema imperativ rezultatia što naravno u većini slučajeva neće javno reći, a i kad kažu napraviće kampanju oko toga (The Process).
Drugo, svaki NBA tim ima svoj razvojni tim i ti 19 i 20 godišnjaci ako se ne pokažu odmah imaće gde da igraju i da čekaju novu šansu.
Zar nije to isto što radi i Zvezda u kudikamo skromnijim okvirima?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

uff, nisam za to znao. to se neko žešće zajebao iz ove perspektive. njemu je falilo fundamentals iihajj

jbg, da je tada bilo sluha, danas repka ne bi zavisila samo od bogdana

mogli smo lepo imati dodatno i tandem andrija/sinovec za narednih x godina

 

no, to je vec tema za neke druge krugove...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:


 

 


Potpuno je drugačiji sistem u NBA i u Evropi. Zatvoreno takmičenje, gde većina klubova nema imperativ rezultatia što naravno u većini slučajeva neće javno reći, a i kad kažu napraviće kampanju oko toga (The Process).
Drugo, svaki NBA tim ima svoj razvojni tim i ti 19 i 20 godišnjaci ako se ne pokažu odmah imaće gde da igraju i da čekaju novu šansu.
Zar nije to isto što radi i Zvezda u kudikamo skromnijim okvirima?

 

 

nba timovi danas nemaju živaca za te 19 god prospekte više od 2-3 godine i to ako u nekom aspektu pokazuju grejtnes. situacija se za te klince sužava, u evropi nemaju dva mesta u rosteru  iako su super talentovani a u nba imaju dve godine. než niko da čeka da se brown povredi i-ili šilbuje

1 minute ago, Swift Pancakez said:

jbg, da je tada bilo sluha, danas repka ne bi zavisila samo od bogdana

mogli smo lepo imati dodatno i tandem andrija/sinovec za narednih x godina

 

no, to je vec tema za neke druge krugove...

 

ti mene nešto zavitlavaš a ja sam u fazonu, đuri treba vode, doneću vode :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Ako se igracka karijera produzila, samo znaci da igracev "prajm" duze traje, a ne da igrac dostize kasnije u prajm.
Nema nosilaca/glavnih igrača EL timova koji imaju 21 ili 22 godine, u tom smislu ne dostižu prajm. Sa 24; 25 kreću da dobijaju ozbiljniju ulogu.
Ovo sve važi za EL, naravno.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Princeton said:

Da Brown nema problema sa povredom, da li bi Borisa i dalje pazljivo i strpljivo shvatao da je njegovo sjedenje na tribinama sve dio velikog plana?

i tu je sada vec obziljno pitanje da li je povreda zaista u pitanju, al sto je najcrnje, cak i silbovanje derika, bi znacilo da ce i dalje jedan od simanica/dobrica/davidovca biti van 12, zbog retardiranog isprdka.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekkard said:

Nema nosilaca/glavnih igrača EL timova koji imaju 21 ili 22 godine, u tom smislu ne dostižu prajm. Sa 24; 25 kreću da dobijaju ozbiljniju ulogu.
Ovo sve važi za EL, naravno.

 

Igracki prajm i uloga u ekipi su dva razlicita pojma. Evo u nasem konkretnom primjeru, Lazic mazi i pazi svoje tijelo, produzava svoj rok trajanja do 40-te, Radanov u punoj snazi, dostigao svoj prajm davno, ali ne dobija priliku u prvom timu jer nema prostora.

 

Ne trebaju Simanic i Radanov (cak i Jovanovic ako je procijenjeno da je buducnost) da budu nosioci u EL, ali mogu da imaju dobru minutazu u ABA ligi bez ikakvih problema. Politika kluba bi trebala da gradi ekipu oko najvecih prospekta, da ih okruzi iskusnim igracima, i dozvoli im da sazriju u EL nosioce. Ne mozes ti izbaciti Radanova iz ekipe, a Simanica iz 12, i ocekivati da ce carobnim stapicem postati EL nosioci kada udju u prajm.

  • Like 18
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

  Igracki prajm i uloga u ekipi su dva razlicita pojma. Evo u nasem konkretnom primjeru, Lazic mazi i pazi svoje tijelo, produzava svoj rok trajanja do 40-te, Radanov u punoj snazi, dostigao svoj prajm davno, ali ne dobija priliku u prvom timu jer nema prostora.

 

Ne trebaju Simanic i Radanov (cak i Jovanovic ako je procijenjeno da je buducnost) da budu nosioci u EL, ali mogu da imaju dobru minutazu u ABA ligi bez ikakvih problema. Politika kluba bi trebala da gradi ekipu oko najvecih prospekta, da ih okruzi iskusnim igracima, i dozvoli im da sazriju u EL nosioce. Ne mozes ti izbaciti Radanova iz ekipe, a Simanica iz 12, i ocekivati da ce carobnim stapicem postati EL nosioci kada udju u prajm.

 

 

Jedno prati drugo, nijedan trener nije nerazuman da drži igrača na klupi a on može pozitivno da doprinese rezultatu tima.

Nije ovde reč samo o fizikalijama, već prvenstveno o glavi, iskustvu i tu ti igrači od 21,22 dosta kaskaju za ovim što 5+godina igraju EL. Vidimo da i ovi igrači što dođu iz NBA imaju problema da se prilagode (Jerebko, Peters).

Što se tiče igranja Simanića i Radanova u ABA ligi tu se u potpunosti slažem.

Rekao bih da su ambicije kluba bile da se proba da se dođe do PO EL i da je zato D. Brown doveden, ali svakako da bode oči prisustvo Filipa u timu sa takvim aspiracijama. Neka ga kao trećeg pleja, nek igra ABA, manje važne utakmice i KLS, a za EL mi je i Lorenzo po svom CV-ju backup plej, a na mesto prvog pleja je trebalo dovesti EL zver.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

 

Ne trebaju Simanic i Radanov (cak i Jovanovic ako je procijenjeno da je buducnost) da budu nosioci u EL, ali mogu da imaju dobru minutazu u ABA ligi bez ikakvih problema. Politika kluba bi trebala da gradi ekipu oko najvecih prospekta, da ih okruzi iskusnim igracima, i dozvoli im da sazriju u EL nosioce. Ne mozes ti izbaciti Radanova iz ekipe, a Simanica iz 12, i ocekivati da ce carobnim stapicem postati EL nosioci kada udju u prajm.

 

To je sustina. 

Drugo pitanje je da li je bolje imati 8 stranaca sa prosecnom cenom oko 250k ili 4 pojacanja sa duplo vecom prosecnom cenom? Ja bih uvek birao opciju 2. Mogli smo lako da napravimo:

1. Davidovac, Avramovic

2. Radanov, 

3. Dobric, Nenadic, 

4. Borisa, 

5. Jovanovic

 

Popunjeni skupljim pojacanjima tamo gde fali:

1. Jovic

2. Beron

3. Stratos

4. Faye

4-5. Mamojebac (ne krava muzara) od najmanje 500k

5. Kuzmic

 

13 igraca... taman da se jedan stalno odmara u ubitacnom ritmu. Masa mladjih koji bi skupljali iskustvo i zadrzali kontinuitet i u narednoj sezoni/ sezonama.

Sta cemo mi da radimo naredne sezone? 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mmajstor said:

 

To je sustina. 

Drugo pitanje je da li je bolje imati 8 stranaca sa prosecnom cenom oko 250k ili 4 pojacanja sa duplo vecom prosecnom cenom? Ja bih uvek birao opciju 2. Mogli smo lako da napravimo:

1. Davidovac, Avramovic

2. Radanov, 

3. Dobric, Nenadic, 

4. Borisa, 

5. Jovanovic

 

Popunjeni skupljim pojacanjima tamo gde fali:

1. Jovic

2. Beron

3. Stratos

4. Faye

4-5. Mamojebac (ne krava muzara) od najmanje 500k

5. Kuzmic

 

13 igraca... taman da se jedan stalno odmara u ubitacnom ritmu. Masa mladjih koji bi skupljali iskustvo i zadrzali kontinuitet i u narednoj sezoni/ sezonama.

Sta cemo mi da radimo naredne sezone? 

Zavisi sta hoces. Danas su stepenice drugacije. Pre su neki igraci dolazili iz manjih sredina u KKP i KKCZ, danas pre idu u Olimpijakos, G ligu, Italiju itd. Dosta ih pritiskaju menadzeri, nema zdrave sredine a posebno nema biranja. 

 

Ko propadne, taj se vrati. Tu su primeri Kuzmica, Jaramaza, Zagorca itd..Hocu da ti kazem da svi oni jedva cekaju da odu iz Srbije i samo ih muka vrati nazad.

 

Igranje za FMP i Megu nema sta da ponudi igracki sem ABA lige, svako hoce sansu na sto visem nivou kosarke.

 

Davidovac i Avramovic ne mogu da igraju jedinice. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dekkard said:

Jedno prati drugo, nijedan trener nije nerazuman da drži igrača na klupi a on može pozitivno da doprinese rezultatu tima.

Nije ovde reč samo o fizikalihama, već prvenstveno o glavi, iskustvu i tu ti igrači od 21,22 dosta kaskaju za ovim što 5+godina igraju EL. Vidimo da i ovi igrači što dođu iz NBA imaju problema da se prilagode (Jerebko, Peters).

Što se tiče igranja Simanića i Radanova u ABA ligi tu se u potpunosti slažem.

Rekao bih da su ambicije kluba bile da se proba da se dođe do PO EL i da je zato D. Brown, ali svakako da bode oči prisustvo Filipa u timu sa takvim aspiracijama. Neka ga kao trećeg pleja, nek igra ABA, manje važne utakmice i KLS, a za EL mi je i Lorenzo po svom CV-ju backup plej, a na mesto prvog pleja je trebalo dovesti EL zver.

 

Nisu treneri nerazumni, nego nisu dovoljno hrabri da istrpe mladog igraca. Ne moze Tomic na preuzimanju prvog tima da izjavi kako ce od Simanica napraviti zvijer od igraca, a onda sljedece godine kad mu treba dati vazniju ulogu, pretrpa ga igracima na njegovoj poziciji. Iako Simanic ima neosporiv potencijal, nije mu vjerovao dovoljno da moze izgurati ni ulogu druge cetvorke, iako je imao dodatni osigurac u vidu Perpera i Davidovca. Radanov isti slucaj, imao je nekih veoma zapazenih utakmica u ABA ligi, i polako bi vec trebao da dobija znacajniju ulogu u prvom timu, a njega izbace iz ekipe totalno. Ocigledno nemamo jasnu strategiju kako potencijal da izgradimo u igrace i to se mora mijenjati.

 

Kratkorocni plan kluba moze biti napad na PO EL, ali dugorocni treba da bude plan izgradnje sistema, kroz koji ce se nastaviti kontinuitet proizvodnje Gudurica. Od katastrofe sa Alimpijem (Jovanovic, Jankovic, Lessor, Ennis, Radicevic), pa sada sa Tomicem gdje Simanic i Radanov nisu planirani sa nekom ozbiljnijom ulogom, mi moramo da se okrenemo stvaranju EL nosioca, a ne kupovini, ako hocemo odrziv ozbiljan klub na duze staze.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Uvek kvatitet pre kvantiteta. Pogledati pod FK. Price kako je duga sezona i puno utakmica je za malu decu, pitajte DeDu ili Dobrica da li im prija sto 'odmaraju', ili bi pre igrali, pitati Berona sto mora vruc na klupu na svaka 3-4min. Guzva je de fakto.

Nego Radanov da pokida sezonu pa kako stoje stvari da se vidimo sledece sezone, u civilu pored klupe.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dekkard said:

Meni nije jasno prisustvo Nenadića u rosteru.
Kapiram da će na njegovo mesto doći sledeće godine Radanov sa većom ulogom.
Takođe, uvek bih dao prednost Jovanoviću u odnosu na Ojo-a.

 

Vrlo je jasno. Lik nema neki veliki plafon, ne buni se da bude van 12 bar za sad, uzima vecu kintu nego sto bi bilo gde drugde. Sasvim je logicnije da on glumi ikebanu nego neki Radanov ili bilo ko kome trebaju minuti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

i još nešto: u nba dolaze masovno igrači od nepunih 19 godina, dok je ranije bio standard 21-22, tako da, nije frka prospectima, svi će ostati u zvezdi do 27me a onda u inostranstvo (bili su u vojsci, razume se).

Ko ce da ih kupi tada i po kojoj ceni? Vise im se isplati da na svoju steu raskinu ugovor i odu negde gde ce imati priliku da igraju. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...