Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Pozdrav forumasi,citam jako dugo sta pisete a muka visoka 1,73 na poziciji organizatora me naterala da se registrujem.Ne bih mnogo komentarisao igre naseg voljenog tima,pozvao bih vas da pomognete da udomimo malog Ficu i nadjemo mu novi dom.https://www.facebook.com/Udomimo-Filipa-%C4%8Covi%C4%87a-110835357016567/   ne znam dal sam ovo lepo okacio i dal je dozvoljeno al jedini cilj mi je da se sto vise rasiri pa mozda i nekog iz kluba potakne na razmisljanje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala,valjda ce biti i neki instagram uskoro,cekam nekog dokonog drugara da spakuje to.Ako me ne obore kao Lakijev YT mada im jos nije pretnja stranica sa 30 pratilaca :)
Polako, svaki početak je težak. Danas 30, za mesec dana 35, bitno da se stalno uvećava.
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mmajstor said:

 

Mi smo poznati po katastrofalnom odabiru trenera. Jedini izbori sa kojim sam bio veoma zadovoljan jesu bili Lale Lucic i Jovica Antonic. I naravno Kari, ali ta saga nije dugo trajala. Cak mi je i Vukoicic bio donekle simpatican. Ovo ostalo zivi uzas i potpuno bez stila, slifa i zdravog razuma. 

Jovica Antonic i Lale Lucic, uz to si dodao i  Vukoicica.  Svi zajedno nisu trenirali dva inostrana kluba. Razumem za Jovicu, on je blizak tvom Saletu. Lale Lucic mozda  sa pocetka devedesetih. Vukocic je uradio konkretno sta?  Razumem da ti se i Radonjic  ne svidja zbog pasosa, ali reci da je ogranicen i bez stila je smesno. Na to sve drugi forumas hvali njegovu sezonu gde covek nije mogao da se nosi sa pritiskom. 

 

Kvalitetni treneri koji nisu proveli vise od godinu dana u nekom klubu, bez trofeja uglavnom ili pre 30 godina. Oni su ti bolji od trenera koji u svakom klubu ostavi trag, ciji stil je kvalitetna odbrana i koji ima inostrano iskustvo sa rezultatima. 

 

Sta je konkretno bilo kvalitetno u odabiru Antonica i Vukoicica?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Pavaroti said:

Jovica Antonic i Lale Lucic, uz to si dodao i  Vukoicica.  Svi zajedno nisu trenirali dva inostrana kluba. Razumem za Jovicu, on je blizak tvom Saletu. Lale Lucic mozda  sa pocetka devedesetih. Vukocic je uradio konkretno sta?  Razumem da ti se i Radonjic  ne svidja zbog pasosa, ali reci da je ogranicen i bez stila je smesno. Na to sve drugi forumas hvali njegovu sezonu gde covek nije mogao da se nosi sa pritiskom. 

... 

... 

Sta je konkretno bilo kvalitetno u odabiru Antonica i Vukoicica?

 

To je moje misljenje, zao mi je sto se ne podudara sa tvojim, a pasosi tu nemaju nikakvu ulogu.

Jovica je trenirao Zvezdu mnogo mnogo pre saradnje sa Saletom. Ono sto je bilo kvalitetno je to sto su oni imali energiju, strast i ljudske kvalitete koji su neophodni za vodjenje ovakvog kluba koji uvek ima ambicije za sam vrh i koji ima strastvene i razmazene navijace. Lale Lucic je uvek Zvezdu vracao na prvo mesto, covek koji je drzao disciplinu, drzao do jake igre u odbrani, i imao autoritet i harizmu za ovakav klub. Jovica je igrao sa Zvezdom Evroligu 99e i to je bila jako kvalitetna igra. Ono sto mi se posebno svidelo kod njega jeste sto je pred vazne meceve na zagrevanju obavljao razgovore 1na1 sa najbitnijim igracima, pa je uspesno krotio Rakocevicevo ludilo. Takodje je Divac bio odlicno uklopljen u sastav na one 3 utakmice za vrlo jako kratko vreme. Zasto posle nije napravio neku bolju karijeru to je neko drugo pitanje, ali cini mi se da i nije gajio takve ambicije. Za Vukojicica sam rekao samo da mi je bio simpatican jer mi se svidela njegova energija, i to sto smo nakon dugo dugo vremena ponovo izgledali kao tim. 

 

Ono sto je zajednicko za sve ove ljude, iako naravno ima mnogo kvalitetnijih strucnjaka od njih, jeste to sto su imali neki svoj kosarkaski i ljudski dignitet i kosarkasku strast sto ih je kvalifikovalo da vode ovaj klub, sto se ne moze reci za ogroman broj trenera koji su prodefilovali ovim klubom: Milivoje Lazic, Nikitovic, Skobalj, Kreckovic.... ko su bre ovi ljudi? Ili su to mozda neka poznatija imena sa njuskom koja im ocrtava vrlo problematican karakter bez imalo ljudske topline koji se krije iza nje: Milan Tomic, Zmago Sagadin, Mihajlo Pavicevic pa i donekle igracke legende Stevan Karadzic i Zoran Slavnic. Slavnic svakako treba/trebao da ima ulogu u ovom klubu, ali kao seniorski trener - nikako. 

Sva ova imena govore o nedostatku stila kada je u pitanju trenerska selekcija, a koji nas dugo vremena krasi, sto i dalje traje, a najbolji pokazatelj je to sto smo Trinkijerija tako olako prepustili komsijama sto ce vrlo verovatno skupo da nas kosta. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Не видим зашто бисмо јурили плеја и потписивали некога, кад нам је један испред носа. Алекса Ускоковић је по мени играч у ког вреди улагати, и који може без проблема чак и на ЕЛ нивоу одиграти тог бекап плеја. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Filip Covic i Stefan Pot dva najlošija pleja koja su igrali u istoriji na relaciji kkcz/fmp..

 

 

Filipa mozemo da trpimo u El a jednog Uskokovica ne ... Dabogda ne naplatili nijedan transfer u narednih xy godina ukoliko Uskokovic ne dobije sansu umesto vepra u sto skorije vreme ..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Боги said:

Не видим зашто бисмо јурили плеја и потписивали некога, кад нам је један испред носа. Алекса Ускоковић је по мени играч у ког вреди улагати, и који може без проблема чак и на ЕЛ нивоу одиграти тог бекап плеја. 

Eh sad...i u EL. Polako. Jeste da smo spustili kriterijume ispod nule i da bismo bilo koga umesto trenutnog bekap pleja, ali Aleksa nije jos toliko odskocio ni na ABA nivou. Talenat je, sve 5, samo treba jos rada i treninga da bi igrao sa EL momcima.

 

Mislim, pristajem i ja da odmah uskoci u tim, samo se plasim da bismo ga mozda prebrzo potrosili. S druge strane, sadasnji bekap nije postavio nedostizne standarde 😄

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ако је Ребић могао да гули и буде неки Х фактор, не видим зашто не би могао и овај. Игра дечко одбрану, зна да удели пас и тело му је на нивоу сениорске кошарке за разлику овог првог, иако ће се још развијати.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Боги said:

Ако је Ребић могао да гули и буде неки Х фактор, не видим зашто не би могао и овај. Игра дечко одбрану, зна да удели пас и тело му је на нивоу сениорске кошарке за разлику овог првог, иако ће се још развијати.

 

I taj Rebic nikad nije bio pravi bekap plej, osim na par utakmica. Aleksa se jos nije izborio za vise od 15ak minuta po utakmici u FMP-u, a trebalo bi da guli toliko u EL? 

Kao sto rekoh, treba raditi s njim, pokazati da se veruje u njegov talenat, ali trenutno, zelen je za ovo sto si ti napisao.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dropkick Murphys said:

I taj Rebic nikad nije bio pravi bekap plej, osim na par utakmica. Aleksa se jos nije izborio za vise od 15ak minuta po utakmici u FMP-u, a trebalo bi da guli toliko u EL? 

Kao sto rekoh, treba raditi s njim, pokazati da se veruje u njegov talenat, ali trenutno, zelen je za ovo sto si ti napisao.

 

Jbg, u situaciji kad domaceg pleja nema na vidiku, a ti navodno neces stranca za bekap pleja vec ti igra debeljko od 30 godina, onda je nekako najlogicnija opcija da makar malo izrizikujes i pokusas da od talentovanog klinca napravis igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

 

Jbg, u situaciji kad domaceg pleja nema na vidiku, a ti navodno neces stranca za bekap pleja vec ti igra debeljko od 30 godina, onda je nekako najlogicnija opcija da makar malo izrizikujes i pokusas da od talentovanog klinca napravis igraca.

Dobro, umesto Covica Jr svakako daj bilo koga, samo se plasim da se ne bi dobro zavrsilo. Na neku drugu kompoziciju tima bi bilo ok, kao Rebic onda, da, za pocetak, igra 5-6-7 minuta, pa kako prodje. Ovako, gde nema mesta u 12 ni za iskusnije i bolje igrace, ocekivao bi se od njega doprinos odmah (pisem za EL) a ne da se postepeno razvija.

 

Bekap u EL je ozbiljna stvar. Ne znam kako bi izgledalo ni sa nekim Jaramazom ili Zan Mark Siskom, koji imaju i neko iskustvo kao nosioci (ili bar blizu nosioca) timova u kojima igraju ili su igrali, a kamoli sa trenutnim Aleksom.

 

Pisemo bez veze ovako, ostace on do kraja sezone u FMP-u, pa ce se videti tada kakva je situacija za dogodine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...