Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Neverovatno mi je sve ovo sto Nebojsa trenutno radi. On je definitivno covek koji se razume u kosarku i kao takav sasvim sigurno da vidi da je ovo previse za Filipa. Kao pametan covek shvata da ovo ne moze izaci na dobro. Potpuno mi je nejasno koji mu je. Reakcija od juce gde je stao naspram sektora sa kojeg se dobacivalo Filipu mi je katastrofa. Pa nije Filip debilko da ga tata mora braniti. Ne razumem sta je hteo, da se ukljuci u svadju ako neko pocne da vredja Filipa.

Filipova igra i juce je bila tragicna. To sto nije gubio lopte, sto mu je +- index 0 a ne -5 ili sto je imao jednu, zaista vrhunsku, asistenciju nije dovoljno. On je plej i kao takav treba da organizuje igru u napadu. Nije posao pleja samo da prevede loptu. Njegov posao je da osmisli napad, da ga izorganizuje i svoje saigrace nacini boljima. On nista od toga ne radi. Njegovi saigraci su losiji dok je on u igri, jer su prisliljeni da uzimaju teske suteve iz neizgradjenih pozicija i da rade stvari koje nisu njihov deo posla. +- index pokazuje ponesta ali svakako ne sve. Cak  ni napredna statistika ne pokazuje dovoljno. Juce smo imali veliki problem u drugoj cetvrtini u kojoj je Filip igrao, iako je prednost rasla. Problem je bio taj da nismo imali dobar protok lopte, pa cak ni dobre pozicije za sut. Odrzalo nas je Stratosovo ludilo u tom momentu. Pogodio je nekoliko prilicno teskih suteva koji su lako mogli i da se ne pogode.

Filip u napadu vise lici na krilo. Prevede loptu i dodje na nekih dva metra od linije za tri poena . Za to mu treba bar 14 sekundi. Onda je doda najblizem saigracu i ode u cosak da coskari. Otprilike ista uloga kao i Laziceva.

Sve to bi bilo ok da on ne igra na jednoj tako zahtevnoj i bitnoj poziciji kakva je pozicija pleja ili da mi imamo jos dva pleja pored njega. Ovako ovo prosto ne ide. Ranije smo imali Rebica kao treceg pleja. Sad toga nema, sad prosto nema prostora za igranje i eksperimentisanje. 

Nebojsa postupa kao otac. Videli smo nakon finala ABA da je izjavio da od tog dana vise Filip nece biti poznat kao Nebojsin sin, vec ce on biti poznat kao Filipov tata. Znaci roditeljski ponos i sreca. Lepo je to, ali on nije roditelj u celoj ovoj prici vec direktor KKCZ. Kao takav mora da vidi sta ce sa Filipom Covicem jer isti prosto nema kvalitet za ovu Zvezdu.

Velika steta bi bila da se Nebojsin mandat u KKCZ pamti po ovoj epizodi. Nebojsa je neko ko ce zlatnim slovima biti ispisan u istoriji KKCZ, tj. to je zasluzio, a samo glupost i tvrdoglavost ga mogu izbaciti iz te knjige.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Zna li neko kad je Čović ložu zamenio mestom pored klupe? Čini se da je to bilo pri kraju Dejanovog mandata. 
 
Bilo bi zanimljivo posmatrati njegove gestikulacije tokom utakmkce i tajma. Mislim da dosta negativno utiče na kompletnu klupu.
trazi Lakija6b3531b651fc05f6cefcb26fa523e559.jpg

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

  • Like 4
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Uti said:

Da se ja ukljucim,Aca Petrovic,Kari ,Radonja,Sakota je bio korektan...Zmaga nisam voleo a bogami ni Trifu.Lale je bio simpa ali tada sam bio klinja..😉

 

Mi smo poznati po katastrofalnom odabiru trenera. Jedini izbori sa kojim sam bio veoma zadovoljan jesu bili Lale Lucic i Jovica Antonic. I naravno Kari, ali ta saga nije dugo trajala. Cak mi je i Vukoicic bio donekle simpatican. Ovo ostalo zivi uzas i potpuno bez stila, slifa i zdravog razuma. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Mi smo poznati po katastrofalnom odabiru trenera. Jedini izbori sa kojim sam bio veoma zadovoljan jesu bili Lale Lucic i Jovica Antonic. I naravno Kari, ali ta saga nije dugo trajala. Cak mi je i Vukoicic bio donekle simpatican. Ovo ostalo zivi uzas i potpuno bez stila, slifa i zdravog razuma. 

Vukoicic u prvoj sezoni se ponasao kao sto ocekyjem da se ponasa trener mog kluba.Inace prilicno turbulentna sezona sa finalom kupa u Kragujevcu.Sukob izmedju Covica i Vujosevica eskalira do dueala u utisku nedelje.Generalno ogroman pritisak koji je covek istroeo,a pritom odradio posao.

Edited by placebo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mmajstor said:

 

Mi smo poznati po katastrofalnom odabiru trenera. Jedini izbori sa kojim sam bio veoma zadovoljan jesu bili Lale Lucic i Jovica Antonic. I naravno Kari, ali ta saga nije dugo trajala. Cak mi je i Vukoicic bio donekle simpatican. Ovo ostalo zivi uzas i potpuno bez stila, slifa i zdravog razuma. 

Radonjic je bio živi uzas? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pa to uglavnom neki Lil Wayne i slični akademski građani.

 

Nevazno za ovo, 

evo Fićine dosadašnje EL statistike na 6 mečeva. Pa ovo je za zatvor, a kad se zna još da je u parametrima koje obična statistika ne vidi apsolutno katastrofalan, ovo je verovatno najgora statistika jednog igrača u istoriji EL:

 

              Rebounds       Blocks Fouls  
# Game Min Pts 2FG 3FG FT O D T As St To Fv Ag Cm Rv PIR
6 Totals 87:32 6 0/6 2/10 0/0 1 7 8 11 0 13 0 1 9 10 -2
  Average 14:35 1 0% 20% 0% 0.2 1.2 1.3 1.8 0 2.2 0 0.2 1.5 1.7 -0.3
1 at Panathinaikos OPAP Athens 9:57           2 2     3       1  
2 vs Fenerbahce Beko Istanbul 15:40   0/3 0/1     2 2 2   2   1 3 1 -5
3 at Maccabi FOX Tel Aviv 18:32 6 0/2 2/4         4   3     1 1 3
4 vs FC Barcelona 16:54     0/3     1 1 2   3     1 5 1
5 at Anadolu Efes Istanbul 10:57   0/1 0/2   1 1 2 1   1     1   -2
6 vs Khimki Moscow Region 15:32           1 1 2   1     3 2 1

 

Jedino sto je ovde pristojno je minutaza.

 

Simanic se kvalitetno posprdao sa recima bivseg trenera koji je trazio da mu se navede domaci plej bolji od Filipa Covica. Zato na 3 od preostale cetiri pozicije nije nista smetalo da nam i zamene budu stranci.

 

Da Brown nije imao problema sa kolenom, Borisa ne samo da ne bi igrao, on ne bi bio ni u 12. Sve zato sto smo odlucili da nam trebaju samo dva pleja i po tri igraca na ostalim pozicijama.

 

Zaista malo fali da ova ekipa pocne da bude konkurentna i u evroligi, a da u ABA gazi sve redom. Treba samo malo vise sluha za klub, malo manje sujete, malo manje bolesne ambicije i malo vise kicme i dostojanstva kod trenera. Sumanuto je bilo da se dovodi Brown, a znamo da imamo dve dobre cetvorke i jos dvojicu igraca koji to mogu da pokriju i jos vise je sumanuto da imamo samo jednog plejmejkera koji je trenutno u plusu kada se gleda indeks korisnosti.

 

Na potezu je Covic i uprava i ne sumnjam u njega da ce doneti pogresno resenje i unisti klub. Nada ipak umire poslednja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Maverick88 said:

Radonjic je bio živi uzas? 

 

Ne on je za mene bio bez stila i slifa, ali mora mu se odati priznanje za postignuti rezultat. Sa druge strane pitanje je kakav bi rezultat postigao neki drugi skolovani trener koji bi dobio podjednako strpljenje i slicne uslove. Ipak mu je omoguceno da u kontinuitetu od 4 godine gradi roster sa najboljim budzetom u regionu. 

Poredeci sa Vukoicicem, on je najuren posle nekoliko vezanih poraza u ABA ligi iako je te sezone posle duzeg posta Zvezda igrala prvi put ozbiljnu kosarku, dok je Radonjicu istolerisan mnogo veci gaf - poraz na F4 u sred Beograda od raspale Cibone pred bankrotom sa samo 2 ozbiljna kosarkasa. 

 

Da je ostao u Zvezdi i nakon problema sa finansijama verovatno bi i moj dozivljaj bio drugaciji. Ipak je te sezone Alimpije stigao nadomak titule, i imao 11 pobeda u EL, sto znaci da bi i Radonjic kao bolji trener imao sasvim korektne uslove i naredne godine i takodje bi konkurisao za dobar rezultat i bez tih finansijskih garancija koje je trazio kao uslov, a za koje je i on znao da ih na Balkanu nikada nece dobiti. . 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Pa to uglavnom neki Lil Wayne i slični akademski građani.

 

Nevazno za ovo, 

evo Fićine dosadašnje EL statistike na 6 mečeva. Pa ovo je za zatvor, a kad se zna još da je u parametrima koje obična statistika ne vidi apsolutno katastrofalan, ovo je verovatno najgora statistika jednog igrača u istoriji EL:

 

              Rebounds       Blocks Fouls  
# Game Min Pts 2FG 3FG FT O D T As St To Fv Ag Cm Rv PIR
6 Totals 87:32 6 0/6 2/10 0/0 1 7 8 11 0 13 0 1 9 10 -2
  Average 14:35 1 0% 20% 0% 0.2 1.2 1.3 1.8 0 2.2 0 0.2 1.5 1.7 -0.3
1 at Panathinaikos OPAP Athens 9:57           2 2     3       1  
2 vs Fenerbahce Beko Istanbul 15:40   0/3 0/1     2 2 2   2   1 3 1 -5
3 at Maccabi FOX Tel Aviv 18:32 6 0/2 2/4         4   3     1 1 3
4 vs FC Barcelona 16:54     0/3     1 1 2   3     1 5 1
5 at Anadolu Efes Istanbul 10:57   0/1 0/2   1 1 2 1   1     1   -2
6 vs Khimki Moscow Region 15:32           1 1 2   1     3 2 1

 

Index rating....najgorih 5 igrača od početka EL

 

image

 

Čovketa vadi ovaj per40min index jer ga Lorenzo izvlači iz govana kad uđe. Ineče....

 

Vesterman :lol_2: :ajme:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NMX said:

 

Index rating....najgorih 5 igrača od početka EL

 

image

 

Čovketa vadi ovaj per40min index jer ga Lorenzo izvlači iz govana kad uđe. Ineče....

 

Vesterman :lol_2: :ajme:

 

Mislim da nema veze sa Lorenzom. Koliko je meni poznato, Per40 se računa tako što se tvoja statistika pomnoži, kao da u proseku igraš svih 40 minuta. Primer, daješ 5 poena u prosečno odigranih 20 minuta. Na Per40 češ onda imati 10 poena

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, kokodakalo said:

 Potpuno mi je nejasno koji mu je. Reakcija od juce gde je stao naspram sektora sa kojeg se dobacivalo Filipu mi je katastrofa. Pa nije Filip debilko da ga tata mora braniti. Ne razumem sta je hteo, da se ukljuci u svadju ako neko pocne da vredja Filipa.

 

 

planirao je da izvede tzv dolanovku

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...