Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Vec sad je jasno da imamo sistematski defanzivni problem sa drugim unit-om. Ocigledno je da Filipa napadaju, kako direktno (1na1, pnr, pick od lopte itd.), tako i indirektno (postave strong side, tamo gdje on treba da ispomaze). Nemoguce je sakriti toliku rupu, pa igramo improvizovanu odbranu sa konstantnim preuzimanjem/udvajanjem. Da bi pokusaj ove odbrane imao smisla, svih 5 igraca treba da su uigrani kao sat, i da je protivnik tacno skautiran, da se u svakom trenutku zna kako nas napadaju i kako ih mi u tom trenutku branimo. Tako reci u ovom dijelu sezone nemoguca misija. Dosta lose rotacije, komunikacija kod istih, bezidejni segmenti koji ubiju momentum igre na obe strane terena. Ovo bi 'ajde I nekako imalo smisla sa igracem koji je izvanredan ofanzivni igrac, pa u napadu nadoknadi stetu u odbrani (Mwill, Rochestie itd.), ali sa ovakvim nesigurnim Filipom, kom je uspjesna rola ako prenese loptu I nista ne pokvari, stvarno besmisleno. Bar u EL se njegova uloga mora svesti na minimum. Ako se nece dovoditi jos jedan PG, onda tu ulogu moraju da rasporede L.Brown, Jenka, Baron I Davidovac. Ako cemo biti bezidejni u napadu I igrati izolacije, bar da igramo jako u odbrani, da ne opada energija. Ne znam do kad planiraju da idu sa ovim eksperimentom, ali ne moze se dobro odraziti na timsku hemiju na duzi period.

 

  • Like 34
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

Svi zadovoljni kako je odigrao Covic, decko nije postigao poen, 1 skok, 2 asistencije haha

 

Bukvalno nas je navukao UZASNIM partijama pa je sad dobar svaki mec gde ne izgubi 10 lopti i ne popije 6 banana

 

Inace, ne slazem se da je odigrao neku odbranu, nit moze da je odigra posto je kljakav, jbg ali ok, jeste se trudio

 

Svakako i dalje miljama od el

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ali...na YT ima bukvalno 10000 snimaka koji su na različitim kanalima preuzeti od sport kluba. Kucanja, atraktivni potezi, završnice utakmica pa i cele utakmice...i sport klub nađe da kenja za ovo. Ok, imaju pravo ali sisajte kurac baš, onda jurite pola youtube-a govna botovska, jebalo vas ćelavo govno baš.

 

edit...Laki, onda da se nađu snimci koji nemaju oznaku Sportklub...ne znam kako ali će onda ova govna skidati svaki...ili lepo neki dailymotion ili neki od onih ruskih strim sajtova koji ne jebu živu silu kad je copyright u pitanju

Edited by NMX
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NMX said:

Ali...na YT ima bukvalno 10000 snimaka koji su na različitim kanalima preuzeti od sport kluba. Kucanja, atraktivni potezi, završnice utakmica pa i cele utakmice...i sport klub nađe da kenja za ovo. Ok, imaju pravo ali sisajte kurac baš, onda jurite pola youtube-a govna botovska, jebalo vas ćelavo govno baš.

 

edit...Laki, onda da se nađu snimci koji nemaju oznaku Sportklub...ne znam kako ali će onda ova govna skidati svaki...ili lepo neki dailymotion ili neki od onih ruskih strim sajtova koji ne jebu živu silu kad je copyright u pitanju

Uh, poskidao je SK gomilu YT klipova, probaj da nađeš nekoliko naših utakmica iz EL, a da nije sa SK, ili nekog ko ima pravo na to. Neka svi dodaju Lakija na YT, pa neka zaključka klip na prijatelje 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

Ne znam do kad planiraju da idu sa ovim eksperimentom, ali ne moze se dobro odraziti na timsku hemiju na duzi period.

Već se moze lako primetiti kako Gist reaguje na činjenicu da je Filip u rotaciji. I večeras je nakon skoka u odbrani preveo loptu sam preko pola i ignorisao Čovića. Nakon toga mu je Filip prišao i nešto mu objašnjavao. Onda su u jednom napadu odigrali pik iz koga je Filp asistirao Gistu za kos plus faul pa se moglo primetiti koliko je to Filipu značilo,  opet je prošao Gistu sav srećan što je taj pas prošao. 

Mislim da je Gist potencijalni predvodnik ekipe koja bi veoma uskoro mogla da se više pobuni protiv Filipa ali nisam siguran da postoji kritična masa u timu. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

ma nema nikakve kriticne mase koja je protiv fikusa, svi su oni profesionalci koji odradjuju svoj ugovor, a ako treneru i predsediku ne smeta, zasto bi smetao njima?

 

boli njih cose sto ce igra i rezultati da trpe, oni igraju svoje i cekaju da im legne plata.

 

zbog filipovog bistvovanja mogu da se bobune u slucaju ako eventualno cova krene da im ulazi u svlacionicu i da vrsi pritisak.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites



Već se moze lako primetiti kako Gist reaguje na činjenicu da je Filip u rotaciji. I večeras je nakon skoka u odbrani preveo loptu sam preko pola i ignorisao Čovića. Nakon toga mu je Filip prišao i nešto mu objašnjavao. Onda su u jednom napadu odigrali pik iz koga je Filp asistirao Gistu za kos plus faul pa se moglo primetiti koliko je to Filipu značilo,  opet je prošao Gistu sav srećan što je taj pas prošao. 
Mislim da je Gist potencijalni predvodnik ekipe koja bi veoma uskoro mogla da se više pobuni protiv Filipa ali nisam siguran da postoji kritična masa u timu. 


Bio sam u parteru B i primetio sam baš suprotno. Nakon proigravanja Gista koji je bio ispod koša koji je tapnuo loptu pa se zato ne računa kao asistencija i postignutog koša prišao je Filipu, bacio mu 5 i rekao mu nešto što bi se po body language-u moglo da protumači kao podrška.
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

Mi smo drzva jednih obicnih jajara i ljudi koji bi se prodali  za dolara.  Nema Laki prijatelju ovde pravde, ovo je idealna zemlja za idiote, poltrone i glupe ljude.  Zalosno, eto kad ti jedan sportski kanal zabranio to, zamisli kako ide za neke bitnije stvari i za druge manje kanale, jezivo.

3 minutes ago, dekkard said:


 

 


Bio sam u parteru B i primetio sam baš suprotno. Nakon proigravanja Gista koji je bio ispod koša koji je tapnuo loptu pa se zato ne računa kao asistencija i postignutog koša prišao je Filipu, bacio mu 5 i rekao mu nešto što bi se po body language-u moglo da protumači kao podrška.

 

 Racuna se ako tapne loptu kao asistencija. 

Link to comment
Share on other sites

U Evropi se nije računalo do skoro, mada bi to trebalo od situacije do situacije ocenjivati da li je asistencija. Ako igrač koji postigne koš tim dodatnim driblingom stekne prednost u odnosu na odbrambenog igrača ne bi trebalo da se računa kao asistencija.

Link to comment
Share on other sites

Uh koliko nam je bila potrebna onakva pobeda sinoć! Neka zapažanja, poređana po jačini utiska...

 

1. Boriša Simanić. Kakva zver, kakva zaštita obruča! Premekana ruka i visok izbačaj, praktično je nebitno da li ima otvoren ili contested shot! Ali ono što me je oduševilo je upravo ta zaštita obruča i pogotovo odbrana Šveda u izolaciji posle sviča! 2 teška šuta preko ruke i jedno lepljenje na košu. Skakao sam od sreće! Čak i one situacije kad nam se promeša odbrana i ostaje sam šuter na trojci, on pravi legitiman pokušaj da blokira i tera šutera na escape dribling (korak, 2 u neku stranu). Sve to strašno smanjuje šuterske procente.

 

2. FČ. Ako izuzmemo onaj lep pas kad je spojio Đenku sa košem, cela koncepcija ekipe se uruši kad je na parketu! Ne zna se da li je veći problem u napadu ili odbrani! Imali smo i komičnu sitauciju kad sudija svira neki faul, a naš Fića posle 3 sekunde tresne neku trojku sa 7.5 m i cela hala eksplodira od aplauza. Što reče drugar, naš Miša Tumbas!  Došli smo do toga da nam je OK da imamo igrača koji je plej i služi da prevede loptu i ode u ćošak, a kreiraju Đenka i Beron. Postavlja se pitanje zašto to nije 1 Radanov npr?  U jednom trenutku u 3/4, na terenu je bila petorka LB, Dobrić, Perper, Simana, Gist. Tačno sam znao da nam neće dati koš 3 minuta i da će se mučiti kao i Fener, tako je i bilo! Sad znamo da podjednako dobar defanzivni posao mogu da urade i Đenka, KUZ, Laza, pa i Faje i DBrown kad želi! E sad zamislite još jednog Radanova 10 min na parketu umesto maskiranog košarkaša. Sa 2.02 i takvim fizikalijama on bi preuzimao sve od 1 do 3, sve četvorke bez ozbiljne low post igre, a vrlo verovatno i neke moderne petice! Eto koji je potencijal ove ekipe! Da, škripalo bo malo u kreaciji opet, ali u odbrani ne bi bilo praznih minuta. A sa jednim Pefijem ili Jovketom, legitimna ekipa za F4! Toliko malo fali.

 

3. Laza, Đenka, Beron. Neigranje prvog je direktno otvorilo minutažu ostalima spolja, svi ostali na 2 i 3 su proporcionalno dobili prekopotrebne minute. Đenka je podsetio na vremena kad je lomio kičmu Tepiću, šteta je što mu nisu ušla ona 2 ulaza! Imao bi Laza svoje minute u 3&D ulozi, ali to treba svesti na minimum. Jednostavno je preskup za svoju ulogu!

 

4. Gavrilović opet kasni sa rotacijama, timeoutima i prepoznavanju trenutka!

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dekkard said:

U Evropi se nije računalo do skoro, mada bi to trebalo od situacije do situacije ocenjivati da li je asistencija. Ako igrač koji postigne koš tim dodatnim driblingom stekne prednost u odnosu na odbrambenog igrača ne bi trebalo da se računa kao asistencija.

Sta se konkretno nije racunalo kao asistencija? Ako tapnes jednom loptu ne racuna se kao asistencija, od kad to? Pokazi tu situaciju, da vidimo gde su to ostetili naseg mladog/malog pulena 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Wingwalker said:

 

To mu jeste daungrajd prvenstveno u napadu od kako je izgubio minute i samopouzdanje.

Kada je tvrđa tekma, sa jačim odbranama prečesto ostane pasivan na skoku iz drugog plana ako je gužva u reketu.

 

Mislim da kao i Danguba ima taj strah od lošeg doskoka ali predimenzioniran, jer za razliku od Nemanje već sada ima telo oversajz dobermana...

vazdan po glavama da im skače. Nedostaje mu još taj hasl segment...da iz batina izvlači snagu za trpanje. Još uvek je mnogo fin... ko Finley Quai.
 

Boriša nema šta da pruži u iso košarci koju smo uglavnom igrali ove sezone kada i ne sme da uzme šut jer igramo ''daj Perperu'' ili ispucavanja bekova.

On sebi već duže ne kreira one prodore po čeonoj kada kod zakucavanja jednom rukom lopta bude na 3,5 metra cir-ka. 

Prvi put kada sam to gledao ispod koša prošle sezone, bio sam šokiran sa kojom lakoćom toliko telo doskoči na parket.

Ovo je bila dovoljno pismena igra da njegova meka ruka odradi seriju iz čistih pozicija i da u svakom narednom bude u selekciji šuta,

jer ga meće u serijama kao i Beron....kad se i Slow Zo oduševio...:smiley58:

 

Brown mu juce odusevljen i dize  🖐️,a Borisa kao da stidi samo ga dlanom dodirne.Ocigledno ima problem sa pokazivanjem emocija,ali zato Tomic Milan ima sa vidom i kosarkasiom logukom.Ne skidati ovog decka za tekmu i drzati ga van klupe je barem za prekrsajnu prijavu Mupu...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...