Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

5 minutes ago, K.Dot said:

Hahahaha, već zamišljam onu njegovu ljubičastu boju lica kod Fićkovog bidermajera.

Kad bi se desio taj SF scenario jedini bidermajer koji bi leteo na tribine vec na prvom treningu, bi bio Ficko licno😎

 

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2019 at 9:45 PM, Swift Pancakez said:

ljudi odakle se zapatio taj budzet od 8-9m

budzet za igrace nije vise od 3,5-4m...ajde neka bude i 5(sto bi bio rekord kkcz)

Covic je rekao da je budzet za ovu sezonu 8.3 miliona eura, od cega za prvi tim i strucni stab oko 5.8. miliona. Ocajno uradjena selekcija sa toliko sredstava.

Ono sto meni bode oci po tim izvestajima je da je bilo para i u F4 sezoni u Beogradu, a skartiran je DR i razbucan tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cavani said:

Covic je rekao da je budzet za ovu sezonu 8.3 miliona eura, od cega za prvi tim i strucni stab oko 5.8. miliona. Ocajno uradjena selekcija sa toliko sredstava.

Ono sto meni bode oci po tim izvestajima je da je bilo para i u F4 sezoni u Beogradu, a skartiran je DR i razbucan tim.

U trenutku raspada tog tima i kojem tvrdis da je skartiran tim  za F4, klub je bio duzan preko 6 plata igracima i Dejanu jednu platu vise.

Brat bratu klub je bio u minusu skoro 3 miliona eur na dan osvajanja KLS titule, bukvalno su im tog dana uplacene neke plate.

Svi igraci su vec u maju bili daleko od kluba , a da ne pricam o tome kakve su plate dobili u njihovim novim klubovima.

DR je ponudjen novi trogidisnji ugovor dan po osvajanju ABA lige, i to rastuci po godinama.

DR je trazio garancije za igrace ali je i on znao da niko od tih igraca na koje je on racunao nece ostati jer su vec imali ugovore u dzepu koje su bili za dva ili tri puta vece nego sto je KKCZ mogao maximalno da ponudi.

Prodajom Boldena, Gudurica, Kuzmica, Mitrovica, Jovica, Djenke,  namirene su skoro sve obaveze prema igracima i DR u toj sezoni, tako da ako zelis da vec iznosis neke svoje konstrukcije nemoj molim te, Nikada nismo imali preko 5 miliona budzet za plate, kao sto ni sada nemamo, najveci ikada budzet za plate po ugovorima je bila ta sezona za igrace, a najvise smo potrosili za plate u QMiler sezoni zbog velikog broja promena igraca

 

Sve i da smo imali para, nikome od tih gore nabrojanih igraca se nije vise ostajalo u KKCZ pa ni DR ali opet veruj ti sebi da je tako kao sto si napisao. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Šarac said:

U trenutku raspada tog tima i kojem tvrdis da je skartiran tim  za F4, klub je bio duzan preko 6 plata igracima i Dejanu jednu platu vise.

Brat bratu klub je bio u minusu skoro 3 miliona eur na dan osvajanja KLS titule, bukvalno su im tog dana uplacene neke plate.

Svi igraci su vec u maju bili daleko od kluba , a da ne pricam o tome kakve su plate dobili u njihovim novim klubovima.

DR je ponudjen novi trogidisnji ugovor dan po osvajanju ABA lige, i to rastuci po godinama.

DR je trazio garancije za igrace ali je i on znao da niko od tih igraca na koje je on racunao nece ostati jer su vec imali ugovore u dzepu koje su bili za dva ili tri puta vece nego sto je KKCZ mogao maximalno da ponudi.

Prodajom Boldena, Gudurica, Kuzmica, Mitrovica, Jovica, Djenke,  namirene su skoro sve obaveze prema igracima i DR u toj sezoni, tako da ako zelis da vec iznosis neke svoje konstrukcije nemoj molim te, Nikada nismo imali preko 5 miliona budzet za plate, kao sto ni sada nemamo, najveci ikada budzet za plate po ugovorima je bila ta sezona za igrace, a najvise smo potrosili za plate u QMiler sezoni zbog velikog broja promena igraca

 

Sve i da smo imali para, nikome od tih gore nabrojanih igraca se nije vise ostajalo u KKCZ pa ni DR ali opet veruj ti sebi da je tako kao sto si napisao. 

Izgleda da sam ti pogodio zicu sa kritikom Covkinsa seniora.

Secam se dobro te sezone, Covic je zamerio DR sto se drznuo da na jednoj konferenciji kaze da kasne plate, posle ga ogovarao na Pinku i toletoidima. Drzava je davala i te sezone po ovim izvestajima sto su sada objavljeni, ne znam gde je zapelo tada oko zatvaranja budzeta.

Ovo za plate prvom timu ove sezone je sam izjavio, pa mozes to sa njim da razjasnis.

Link to comment
Share on other sites

Pred vratima nam je još jedan KC Rivers scenario zamotan u ukrasni papir interventne doselekcije.

Znači pravo smo prsli ovu sezonu jer što se Nebojše tiče...

utom gore po stvarnost ako se potire sa planovima za Evropskog Filipa.

 

Čovići se saginjati neće.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A samo je trebalo dovesti jos jednog pleja i proceniti Tomicevu nesigurnost na vreme. Povetak je sezone i izgleda da kao ima vremena. U stvarnosti je sve debelo razbucano i minimalne sanse su da se nesto promeni. Nebojsa je tvrdoglav covek koji ne voli poraze. Banovanje Filipa bi za njega znacio licni poraz i od toga nema nista.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Cavani said:

Izgleda da sam ti pogodio zicu sa kritikom Covkinsa seniora.

Secam se dobro te sezone, Covic je zamerio DR sto se drznuo da na jednoj konferenciji kaze da kasne plate, posle ga ogovarao na Pinku i toletoidima. Drzava je davala i te sezone po ovim izvestajima sto su sada objavljeni, ne znam gde je zapelo tada oko zatvaranja budzeta.

Ovo za plate prvom timu ove ezone je sam izjavio, pa mozes to sa njim da razjasnis.

Zabole me za Covica da njega nesto branim, samo vrlo naivni ljudi mogu da poveruju u ono sto on izjavi na bilo kojoj TV da je to 100 % tacno. Mora nekada malo da se zagrebe ispod svake njegove izjave i sta je hteo pisac da kaze .

Gde je zapelo, pa zapelo je da prvo nije trenerova da javno kada mu istekao ugovor kuka i place kako nije dobio svoje plate a da pri tom zaboravi da je primio preko 800.000 eur pre toga,

Svi su dobili te pare na kraju neko posle kraceg ili duzeg cekanja a neko putem Bata.Ostoa je Dangubic jos iz te generacije, Zirbes je oprostio neke cifre, Stimac isto. Bobiju se isto nesto duguje. Sve je receno na skupstini. 

Ne mogu da se vracam ponovo gde je nastao minus, ali je nastao i delimicno i zbog toga sto smo iz tih velikih prihoda drzave koje su obelodanjene skoro dobrim delom i pokrivali obaveze iz UPPRa ali u parama a ne po metodologiji Tegeltiji od 2.5 %, delimicno i sto projektovani budzeti se nisu ispunjavali jer kada smo ostvarivali najbolje rezultate u El, vecinu utakmica smo igrali u Pioniru zbog zauzetosti ARene. Podseticu te da smo cak morali i  do Vrsca da skocimo. Razlika u prihodima izmedju ARENE i PIONIRA kada se Arena napuni ide i do preko 80.000 eur cisto po utakmici. Pa pomnozi to sa brojem utakmica koje smo morali da igramo u PIoniru. Na primer preko 250.000 eur je otislo na kazne EL u nasim igramo u istoj.

Obecane pare od sponzora koje su bili ugovorene dok je Bata bio u upravi su njegovim odlaskom stopirani, pa si od sponzora imao MTS< IDea, grad tada nije bas bio darezljiv kao sto je sada.

Pritisak za rezultatima je bio konstantan, tako da nije se napravio minus samo u jednoj sezoni, vec se to akumilralo iz godinu u godinu. 

Kada je konobar dosao na naplatu i podvukao crtu , minus je bio oko 3 miliona, ali to je bio za ciklus od 4 godine. I da javnom izjavom Radonjica, pa onda Rolla na twiteru,je prouzrokovalo dolazak finansijske kontrole EL i bilo je pitanje da li cemo uopste igrati EL te sezone posle Radonje. Nije bilo drzave tada da uleti kintu da se pokrije minus jer je drzava imala neke druge planove oko KKCZ.

Kao sto ce ovo sto se sada desava doci na naplatu jednog dana.

AKo si vec slusao pomno njegove izjave, cuo si kada je rekao da je neke ugovore dao na faktoring, tj prodao ih je jer svi sponzori placaju svoje obaveze u ratama, klub je neke godisnje ugovore unovcio unapred da ne bi dosao u problem kao sto je doslo u izlaznoj godini Radonjica.

To sto je on malo prozivao Radonjica je nista sta je on privatno pricao sta se tu desavalo izmedju njih, tako da bi ovde  stavio tacku. Da se primetiti da ga ne uzima u usta odavno, kao sto ni Radonja nijednu ruznu rec nije rekao ni za njega a ni klub javno. U uzem krugu ljudi je to vec druga prica. A bio sam prisutan i u tim razgovorima.

Ti i  dalje zivi u uverenju da mi trenutno na racunu KK KLuba imamo 8.3 miliona i da se to polako krcka i da se klub stiskao za Paskvala, Barcokasa, a ima para kao sto kazes.

Dovodjenje tih trenera morali bi dosta silbovanja da se desi i to da bas zaradimo, tj da neki klubovi preuzmu ugovore koji igraci imaj sa nama, a jednostavno silbovanje bilo kog igraca a da mu ne isplatis ugovor nije moguc. 

Tako da ako hoces da das kintu za ta dva trenera, moras ekivavalent toliko i igraca da skines sa plate plus vec imamo "ustedu" na Tomicevoj plati za ovu i sledecu sezonu. 

Do milion mozemo lako doci ako bi otkacili, Gista, FIlipa i Dericka Browna, i eto para za PASKVALA i jos nam ostane kusur za playa,

Ali to tako ide u igrici  a u real life malo teze . 

 

 

 

 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Drugim recima nije bas najbolje uradjeno projektovanje budzeta. Jer ako racunas prihode na uvek punu Arenu, onda je to vrlo optimisticna pretpostavka, pa ako nabriflas i tolike stvarne troskove, onda je vrlo verovatno da ces biti u minusu. Za pricu sa batom znamo... i ja verujem da je to mnogo bitniji i veci razlog minusa nego od neprodatih karata. Zasto? Zato sto mi je potpuno apsurdno da neko misli da ce biti na nuli jer ce svake druge nedelje arena biti puna. 

Znamo i za Radonju... cim je ponestalo novca da se zadrze igraci - arivederci. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...