Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

14 minutes ago, pepe sancez said:

 

Ovo je uzasno veliki problem. Nemas veliki izbor trenera, jer ma koliko se zanosili strani treneri tesko mogu kod nas.

 

 

stranih igraca imamo po 7 u sastavu ali strani trener nece da dodje?

i to da vode EL ekipu cele sezone koja je pri tome i puna kvalitetnih igraca?

 

mislim da samo treba da platis trenera i da mu se ne mesas u posao

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Haggard said:

zvezda svakako moze da plati trenera 500k, a za te pare moze da se dovede ozbiljno ime

 

Hajde da kazemo da moze Zvezda to da plati. 

Daj nam primere ozbiljnih trenera sa tom platom - ako moze i izvor - jer ja prosto ne verujem da bilo koji trener koji je zavrsio u top8 EL prosle sezone, ima samo toliko... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

 

Hajde da kazemo da moze Zvezda to da plati. 

Daj nam primere ozbiljnih trenera sa tom platom - ako moze i izvor - jer ja prosto ne verujem da bilo koji trener koji je zavrsio u top8 EL prosle sezone, ima samo toliko... 

 

pa evo, trinkijeri ima toliku platu, pa taj martinez, ima toga jos sigurno. ne moras bas da uzimas top8 kao kriterijum.

Edited by Haggard
Link to comment
Share on other sites

@uiniNe mislim ja da ne mozes da ga dovedes nego da to nije najbolje rjesenje. Ovde se prije svega igra tvrdja kosarka nego u Ita, Spa npr. Dalje, pitanje je kako bi se nosio sa domacim ambijentom. Igraci samo treba da igraju, a treneri ipak moraju da komentarisu day to day dogadjaje. Razlika je velika.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MetalHead said:

 

Hajde da kazemo da moze Zvezda to da plati. 

Daj nam primere ozbiljnih trenera sa tom platom - ako moze i izvor - jer ja prosto ne verujem da bilo koji trener koji je zavrsio u top8 EL prosle sezone, ima samo toliko... 

 

u aktuelnoj situaciji je bolje da platis i milion nego da dovedes nekog klipu i izbacis 2 igraca a dovedes jednog i sve to platis i rezultat pimpek

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

stranih igraca imamo po 7 u sastavu ali strani trener nece da dodje?

i to da vode EL ekipu cele sezone koja je pri tome i puna kvalitetnih igraca?

 

mislim da samo treba da platis trenera i da mu se ne mesas u posao

 

Na tih 7 stranaca imas i 10ak domacih igraca, od toga 3-5 koji su jos u razvoju i kojima treba takav trener koji ce raditi sa njima i van terena. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije trener smenjen, nego je dao otkaz. On je ponudio ostavku i na kraju je usvojena.Znaci u 24 h dva puta dajes otkaz, pa koliko puta treba da ga ostavljas.
Pa dobro onda da se pita zašto je trener dao otkaz u toj super situaciji. Mislim, kaže Čović da je sve super. Deluje da su mu doveli željena pojačanja. Plate moraju da se isplaćuju jer EL kontroliše.. Dakle šta je problem?
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

@uiniNe mislim ja da ne mozes da ga dovedes nego da to nije najbolje rjesenje. Ovde se prije svega igra tvrdja kosarka nego u Ita, Spa npr. Dalje, pitanje je kako bi se nosio sa domacim ambijentom. Igraci samo treba da igraju, a treneri ipak moraju da komentarisu day to day dogadjaje. Razlika je velika.

 

kapiram ali kuca gori i ili se gasi pozar ili ode sve u krasni. sad se trazi najbolje moguce resenje

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

 

Na tih 7 stranaca imas i 10ak domacih igraca, od toga 3-5 koji su jos u razvoju i kojima treba takav trener koji ce raditi sa njima i van terena. 

 

 

 

?? 

imas u sastavu 8 stranaca i najvise 7 domacih igraca od kojih je simanic u razvoju. pricam o zvezdi, ne o fmpu ili nekim igracima koji nece doci

 

i ne kapiram, sta hoces da kazes? domaci trener brine o domacim igracima kao neka majka?? evo tomic ne skida borisu, davidovac i dobric mu sluze da izvade stvar ali enmaju konstantne minute

 

ne vidim gde je tu benefit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pepe sancez said:

Daj sarac. Kod tebe uvijek jednostrana prica. Rekao sam, kriv mi je Tomic zbog nelojalnosti. Za to sto nema rezervu u planu, kriv je Covic.

A kako se to drzi rezerva u planu, koji je scenario ? 

Okrenes Pascuala, Martineza, Barcokasa pocetkom oktobra i kazes im cim Tomic izgubi prvu mi njega liferujemo i vi ste prvi na civiluku koga skidam i postavljam za trenera.

CIfra nije bitna, sastav imate koji niste birali, do tada uzivajte negde na Baliju, we will be in touch. A oni happy i namazu novi sloj zastite na suncu i gledajuci svaki dan u Iphone da li je stigao poziv sa 060.... broja.

 

Tomic zivi bili pa videli ce biti novi trener Olimpijakosa, samo je pitanje kad, to je osnovni razlog po meni, covek je tamo stekao ime, zivi mu porodica i mnogo vise stvari ga vezuje za Olimpijakos nego za nas. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Šarac said:

Da li postoji bilo koji slobodan trener na svetu koji bi bio spreman da odmah dodje i vodi danasnji trening i da u cetvrtak od 21 h bude u odelu pored klupe protiv Barse.

Juce je dogovoren nastavak saradnje, jutros u 8 h je dao neopozivu ostavku i nije vodio ni trening. 

 

Sta se desilo... hitan poziv iz Atine or what? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

kapiram ali kuca gori i ili se gasi pozar ili ode sve u krasni. sad se trazi najbolje moguce resenje

Kapiram ja sta ti govoris. Ali evo i na primjeru Milana Tomica se pokazuje koliko je to problem. On je nas covjek, a opet Oli mu je zivotni cilj. 

Ako zamislimo da nam je rjesenje neko ko ce:

- kratkorocno da napravi rezultat: El sto vise pobjeda, domace sve se podrazumjeva

- Da se identifikuje sa klubom i spreman je da radi na duze staze (mladji igraci, domaci igraci)

- da isrovremeno kalkulise sa pojacanjima, da bira igrace ispod cijene ali veci rizik.

- konacno da bude odgovoran za cijeli sportski sektor

I sada kao naci ces stranca, recimo Martineza, koji ce biti tu bez zene i djece i on nece na prvi mig Reala, Barse, Baskonije, Valensije otrcati nazad.

 

O tome govorim.

Link to comment
Share on other sites

Zato Dule Ivanovic. 

 

Nemamo para za 500k za trenera, a koliko kostaju Tomic + D. Brown zajedno? Ta prica ne pije vodu. Pa bolje da imas krstenog trenera i 12 igraca u rosteru nego pocetnika i 16 igraca od kojih ce masa grejayi klupu. Oslobodi se viska i oslobodi novac za dobrog trenera na duze staze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pepe sancez said:

 

- kratkorocno da napravi rezultat: El sto vise pobjeda, domace sve se podrazumjeva

 

 

ovo je primarni cilj svakog ko bi dosao za trenera. ako je neka faca pa ume da napravi hemiju u ekipi da budemo zajebaniji, strava

 

ali da, zasto bi se trener razlikovao od super plejmejkera kojeg uzmes na godinu dana d obavi posao? pa ako je on dobar i ti imas kinte da platis, lako cete produziti saradnju

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Šarac said:

A kako se to drzi rezerva u planu, koji je scenario ? 

Okrenes Pascuala, Martineza, Barcokasa pocetkom oktobra i kazes im cim Tomic izgubi prvu mi njega liferujemo i vi ste prvi na civiluku koga skidam i postavljam za trenera.

CIfra nije bitna, sastav imate koji niste birali, do tada uzivajte negde na Baliju, we will be in touch. A oni happy i namazu novi sloj zastite na suncu i gledajuci svaki dan u Iphone da li je stigao poziv sa 060.... broja.

 

Tomic zivi bili pa videli ce biti novi trener Olimpijakosa, samo je pitanje kad, to je osnovni razlog po meni, covek je tamo stekao ime, zivi mu porodica i mnogo vise stvari ga vezuje za Olimpijakos nego za nas. 

To jeste tako kada gkedas na taj nacin. Ali ti hices da odlucujes o svemu, a da pritisak sportskog sektora nosi trener. 

Zato nam se i toliki pad desio nakon odlaska Radonje. Sve sto se u sportskom sektoru tada uradilo i danas peglamo, a dobar dio je i sam Milan ispeglao.

 

Ako mislis dobro klubu onda imas kvalitetnog sportskog direktora, koji drzi dobar dio odluka na sebi. Ali jbg, Civa zna najbolje.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Haggard said:

 

pa evo, trinkijeri ima toliku platu, pa taj martinez, ima toga jos sigurno. ne moras bas da uzimas top8 kao kriterijum.

 

Nisi me razumeo oko top8, ja sam mislio da ti jos olaksam kriterijum, ne moras da izbacis samo Zoca, Itudisa... izbaci sve one koji su bili u top8 prosle godine u EL, manje-vise, jer mislim da svi oni imaju vise od 500k. Ne znam, ali mislim da je tako. 

 

I ti si onda od toga dosao do Trinkijerija, koji je nesumnjivo dobar trener, ima cak i kontinuitet igranja evropskih takmicenja doduse sa mlakim timovima (Kantu, Bamberg i bese li Uniks u EC?). I ako on ima 500k kako kazes, kliko onda imaju svi ovi izmedju njega i ovih top8 trenera? Ili je i Trinkijeri u top8+1? Pa su ovi drugi jeftiniji? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pepe sancez said:

To jeste tako kada gkedas na taj nacin. Ali ti hices da odlucujes o svemu, a da pritisak sportskog sektora nosi trener. 

Zato nam se i toliki pad desio nakon odlaska Radonje. Sve sto se u sportskom sektoru tada uradilo i danas peglamo, a dobar dio je i sam Milan ispeglao.

 

Ako mislis dobro klubu onda imas kvalitetnog sportskog direktora, koji drzi dobar dio odluka na sebi. Ali jbg, Civa zna najbolje.

Sta je Milan ispeglao. Da mozda ne kasne plate ovima ili timu iz prosle sezone. Gde je njega klup sputao u bilo cemu, da li mu se klub mesao u transfer politiku prosle sezone a da ne govorimo o ovoj.

Sportski direktor je Cabarkapa koji verovatno jos nije stigao ni da upozna ljude iz racunovodstva  a ne da on donosi neke odluke u klubu u ovom trenutku.

Koliko su bitni ostali ljudi u klubu smo upravo videli danas i koliko su novinari imali pitanja za ostale ucesnike za stolom.

Nikakav pritisak MT nije imao osim ocekivanja navijaca za sportskim rezultatom. 

Opet ponavljam, ocigledno da ima druge planove, a imao je u dzepu trogodisnji zagarantovani ugovor koji je danas dobrovoljno raskinuo.

Edited by Šarac
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Ako smo kod stranih trenera Ibon Navaro je vrlo zanimljiv.

 

Edit. Ponavljam se. Znaci, neke jos realnije opcije su: Zdovc, Borko Radovic i Uvalin.

Ja bih svakako bio najzadovoljniji Lukom Pavicevicem.

Hoces li da vadim timeout protiv Mege kada je vodio Buducnost i uspeo da ispadne u polufinala ABA lige.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...