Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 hours ago, Mairosu said:


Branko Lazić već evo počinje treću sezonu u kojoj mu se izgubio kompas. Bez striktno postavljenog sistema poput onog koji je baštinio D.R., Lazić ne služi ama baš ničemu, čak ni u ceremonijalnoj "Pera Božić" funkciji. U napadu igrač manje, u odbrani nema usmerenje, a to je igrač koji izuzetno zavisi od usmerenja i trenerskih odredbi. Mislim da je propustio veliku priliku da se naplati u inostranstvu kad je Dejan otišao.

U par utakmica pokaže on šta zna ali njemu trebaju minuti i konzistentnost, ne možeš ti da stoppera bacaš tamo amo po klupi, on mora da nađe ritam. O tome svedoči i to što često ulazi u probleme sa penalima, stres, nervoza, šta li...

 

To je tacno, ali na osnovu cega da mu se daju minuti? Em nismo utegnuti kao u vreme DR, em cemo vrlo tesko pod Tomicem igrati takvu vrstu kosarke gde ce moci da dodje do izrazaja, a svaki minut vise koji provede na terenu je minut manje za korisnije igrace od njega.

 

On treba da startuje utakmice, da pokusava da zatvori protivnickog pleja. Ako otvori utakmicu nervozno i sa 2 faula (sto vrlo cesto radi), nema potrebe da se vraca do kraja. Ako mu podje za rukom, onda treba da ima minute. 

 

U svakom slucaju, igramo malo drugaciju kosarku u odnosu na eru DR i jasno je da on nema tu preveliku ulogu ni funkciju. Dobric koji je defakto losiji defanzivac je tu negde s njim u tom segmentu u ovakvoj postavci, a o doprinosu u napadu da ne pricamo. Ali eto, kad je vec tu, treba ga pokusati iskoristiti. 

 

A dodao bih da ima i do njega. Mnogo je spremniji bio u vreme DR, ne znam dal je usporio zbog godina ili cega vec, ali mi se cini i da je oslabio malo u odnosu na taj period. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Steta sto je topic prelazni rok zatvoren ☺☺

On 10/19/2019 at 11:19 PM, goldberg said:

 

Kompletan Mornar je odigrao lose, nije samo Jacob kriv za poraz. Kod njega bi bio problem da li bi pristao na disciplinovanje, a ako bi, kada ga ide, ubacis ga da rasturi protivnika, kada ga ne ide zakucas ga na klupu.

 

Za Filipa se zna da je igrac vise za protivnika u svakom mecu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Šarac said:

Steta sto je topic prelazni rok zatvoren ☺☺

 

Kad se setim rasprava o Pulenu i stavova da nije za Zvezdu(opravdano), zato što ne igra odbranu. Sad gledamo odbrambene minijature nazovi košarkaša. Što neko već reče karma je kurvama! 😭

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Kada Tomic ode, a otici ce vrlo brzo, ko bi mogao da ga zameni, da bude dobro po nas. Uslov svih uslova se zna. Ako se to ne ispuni, mogu i ja da budem trener.

Nači, Čović treba da dovede trenera koji će da izbaci Filipa iz tima i zabrani njemu da se meša u sportski deo, dovođenje igrača ...

biće gaće samo ne znam ka´ će :lol_2:

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Swift Pancakez said:

jedna pozitivna stvar - borisa solidno iskoristio svoje minute

deluje da je nabacio par kg misica, ramena posebno deluju sire

a i stav na terenu je nekako bio drugaciji, pokazivao je reakcije na svet oko sebe

 

Jedna od razočaravajućih stvari su Borišini minuti. U napadu tako-tako... u odbrani budi Bob s nama. Kad krenu rotacije i preuzimanja tačno ga vidiš u reketu kako stoji ko pile na livdi, ne zna ni dal će levo ni desno... katastrofa.

 

Od 3 četvorke, projektovane da jedu malu decu, samo Mo opravdava da je EL kapacitet, Braun kilavo, Borišina prva utakmica...

 

E sad kako Tomić planira da razigra Borišu i Brauna to ne znam, al znam da Fajea iz rotacije izbaciti ne sme, jer jedini isporučuje nešto sa pozicije 4.

 

Sve u svemu zaigrao se Milan sa rosterom jer ti vrište rupe na 1, 4 i 5, a prepun si na 2 i 3 a na sve to imaš 15-16 igrača u rotaciji.

 

Da sam Milan, a nisam, FC bi igrao nekih 5 minuta, Đenka/Bily/Davidovac 10 i ostatak Braun, Mo bi igrao 4/5, a na silu bi mi 3-4 utakmice igrali Boriša i Braun po 15-20 minuta svaki, da se vidi ima li šta od momaka... ovo sad 5-10 minuta po utakmici ne valja nikakao i na sve to tebi Boriša koji uzima prve seniorske minute uzima šut za produžetak na kraju utakmice...

 

A "sutra" dolazi Kari Pešić sa nabudženom Barselonom...

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, pepe sancez said:

 

Izvoli, ovaj drugi dio kvota. Bio je na drugoj temi.

 

Znaci, ako ga Tomic trpi zbog Nebojse, onda ga trpi do balcaka, ne tek pomalo reda radi.

 

4 minutes ago, Haggard said:

mozda neki trener koji bi sakrivao filipa, koristio ga umereno... tomic je poceo da se sprda, drzi ga 20 minuta. samim tim radi i protiv porodice covic jer brutalno razotkriva koliko ovaj nije za kosarku.

upravo mi je hagardov kvot odgovor na kvot dragog mog pepea. jedino sto ima logike da je tomicu prso qrac od debelog vragolana i da njegovim forsiranjem hoce svima da stavi do znanja o kakvom se antitalentu radi. blesavi covic senior je umislio da moze sina da promovise u kosarkasa i tvrdoglavo vrsi pritisak na lignjoslava kome je svega preko glave. ona reakcija na kraju utakmice je najbolji pokazatelj da ga nije vise briga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HAMMER said:

 

upravo mi je hagardov kvot odgovor na kvot dragog mog pepea. jedino sto ima logike da je tomicu prso qrac od debelog vragolana i da njegovim forsiranjem hoce svima da stavi do znanja o kakvom se antitalentu radi. blesavi covic senior je umislio da moze sina da promovise u kosarkasa i tvrdoglavo vrsi pritisak na lignjoslava kome je svega preko glave. ona reakcija na kraju utakmice je najbolji pokazatelj da ga nije vise briga.

 

Ja sam u fazonu da je Kari Pešić nešto slično radio... mada davno bilo, pa možda i grešim.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Haggard said:

mozda neki trener koji bi sakrivao filipa, koristio ga umereno... tomic je poceo da se sprda, drzi ga 20 minuta. samim tim radi i protiv porodice covic jer brutalno razotkriva koliko ovaj nije za kosarku.

Nema tu skrivanja, da su hteli da ga drže reda radi doveli bi još jednog ozbiljnog igrača na tu poziciju ... ovako, mrka kapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Green23 said:

Zbog problema sa kolenom.

Neka bude da je tako, necu insinuirati.

 

Zadovoljan sam, razumijem da sada u teoriji imamo mnogo manje opcija na cetiri, ali je trebalo poceti baviti se problemom Derika. Da ne bude zabune ne govorim o silbovanju.

 

Jedna trivija. Onomad kada nam se valjda Mitar povrijedio pocne Radonja sa Simanom u petorci na gostovanju kod Efesa. Malo je reci da ga je Braun napunio. A sada opet njih dvojica vezani igrom slucaja.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da je pitanje Derika Brauna prevara koja je ugovorena unapred sa ciljem da se izvuce odredjeni kes iz kluba. Tomic ga je gurao u tim po 3,4 minuta da ne bi bilo bas toliko ocigledno, ali verujem da su svi vrlo svesni da on njega vise ne moze biti legit evroligaski igrac. Otud i 3 igraca na toj poziciji. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

Pretpostavljam da je pitanje Derika Brauna prevara koja je ugovorena unapred sa ciljem da se izvuce odredjeni kes iz kluba. Tomic ga je gurao u tim po 3,4 minuta da ne bi bilo bas toliko ocigledno, ali verujem da su svi vrlo svesni da on njega vise ne moze biti legit evroligaski igrac. Otud i 3 igraca na toj poziciji. 

Informer zapažanje :lol_2: :Hail:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...