Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

8 minutes ago, Mairosu said:


znači uprava ne može pogodi petorku 6 utakmica, uprava ne zna rotacije, uprava dovela Derricka Browna pa mu daje 2.5 min po meču, uprava insistira na Ojou, svemoćna je to uprava, tako da odluči se samo, jel' to onda Tomić loše radi posao ili je pak beskičmenjak što mu uprava sve to vrši a on ćuti?

Čime je bre zaslužio celu sezonu sa megaskupim timom? ne se zaebavamo, molim vas, minuli rad, minuli rad, ali what have you done for me lately je jedina mera u ovoj sezoni. Ako se ovo ne okrene u narednih 3 kola treba da se postave pitanja i što bi rekao trener donesu odluke.

 

Uprava treba da isplati igrace za početak jer ovakav stav na terenu govori da plate kasne. 

 

 

Naravno da se ne gledaju zadnje 3 utakmice i naravno da je na osnovu prosle sezone Tomic zaslužio da ostane bar do kraja ove. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, propolis said:

Uprava treba da isplati igrace za početak jer ovakav stav na terenu govori da plate kasne.


Odakle sad kašnjenje plata? U rosteru je fazon 7 igrača od lani od kojih su svi sem dva stranca obnovili (a nijedan stranac ti ne re-upuje na poček, da se razumemo), ovi novi su na platnom spisku de facto od, šta, avgusta-septembra, tako da ako kasni kasni max metar dana, a za evropske norme to ti je k'o i da ne kasni. Ako nemaš baš jaku informaciju da plate kasne, mislim da je ovo, uz dužno poštovanje tebi, neozbiljan argument.

 

5 minutes ago, propolis said:

Naravno da se ne gledaju zadnje 3 utakmice i naravno da je na osnovu prosle sezone Tomic zaslužio da ostane bar do kraja ove. 


Kad kola krenu nizbrdo u ovakvom ritmu ni Obradović ni Laso ne čuvaju posao. To je realnost i u mnogo većim klubovima, da se razumemo.

Edited by Mairosu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, propolis said:

 

Naravno da se ne gledaju zadnje 3 utakmice i naravno da je na osnovu prosle sezone Tomic zaslužio da ostane bar do kraja ove. 

 

B1: naravno da je sad kasno za to...već sam ih odgledao.

B2: na osnovu onog TO...bar do kraja ove nedelje.

 

trener koji na gostovanju nakon dve izgubljene u nizu i izuzetno lošeg vođenja utakmice ne iskoristi zadnju šansu za penal završnicu, već mu sujeta preovlada ludom glavom i ostavi ekipu zadnja dva minuta bez ikakvih smernica ili plana....samo da bi on što teatralnije demonstrirao svoju razočaranost i prebacio krivicu na tim od kojeg je u tom trenutku digao ruke...:smiley26: 

Dali smo ti da vodiš EL ekipu...moj Mi-laneee. Na šta ličiš diletantu...?

https://twitter.com/i/status/1186002762980642816

 

,, dobro...plej votever ju vont ''

 

šokantno infantilan potez kojeg bi se postideo i trener košarkaške sekcije u osnovnoj školi.

Edited by Wingwalker
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nevezano za Tomica ali, igraci nista nisu krivi? Pa nisu dosli da igraju za dzabe nego su/bice placeni. Svaki igrac koji udje na teren mora da pruzi maksimim zbog obaveze prema klubu, a da li to cine? Sta radi kapiten ekipe, igrac sa najduzim stazom? Zasto ne skupi ekipu i trgne ako vec trener ne moze,  zato i sluzi kapiten?

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Predragdjape said:

Nevezano za Tomica ali, igraci nista nisu krivi? Pa nisu dosli da igraju za dzabe nego su/bice placeni. Svaki igrac koji udje na teren mora da pruzi maksimim zbog obaveze prema klubu, a da li to cine? Sta radi kapiten ekipe, igrac sa najduzim stazom? Zasto ne skupi ekipu i trgne ako vec trener ne moze,  zato i sluzi kapiten?

 

Ipak je to znatno kompleksnije i dramatičnije...zar misliš da postoji plej, bek ili krilo ABA lige koji ne može bez problema da uputi šut preko Filipa ili da ga bar ostavi u bloku...u koliko smo preuzimanja samo bili presmešni dok Filip nakon zakucavanja u blok odabere koga da preuzme...kako li se samo onoliko dugo zadrži u bloku nije mi jasno, to kod kadeta nema...gde je elementarni racio a ne neko strukovno znanje da se prepozna da nam istu akciju brze rotacije lopte i to sa samo jednim jebenim blokom za jazavca, prodaje Krka do prvog slobodnog na šutu i to 4-5 puta za redom. Pa izbaci ga bar da dobijemo tekmu, Lorenzo 3-4 lopte ukrao sinoć...neće Nebojša uši da ti seče majkumu.

Jovanović je samo onim lažnjakom na ulazu zaslužio da mu se pruži šansa i u drugom poluvremenu. Odžo je najmanje par sezona daleko od tog osećaja za prostor i tajming driblinga. 

Ta frustracija kod ostalih igrača mora da ima sabirno dejstvo, ubija momentum i svako naredno kolo će svi pružati sve manje... da ne pričamo o nekoj timskoj hemiji ili autoritetu trenera...jer i strukovno i ljudski ovo smisla nema. 

Kakav crni uticaj kapitena na ovu divljinu od taktike i nikad viđene petorke u završnici.

Još se Krkin PR sprda pred KZN sa pojavljivanjem i nestajanjem trenera KKCZ u Štukelju reprezentativnom zdanju.

Ovaj Milan Tomić se neće promeniti to je činjenica koja se lako izvodi iz empirije da kada jednom upoznate ovakav polukarakter i uvidite kako se ponaša u kriznim situacijama...pametnom dovoljno. 

Nakon preozbiljne serije loših rezultata bez naznaka prepoznatljive igre i jasnih zadataka po pozicijama, ostaviće nas na sred sezone...a pamtićemo ga po jazavcu koji će nas na to podsećati do juna 2021.

Nade ič.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:

Motajući unazad, može lako da ispadne da je Tomić u prvoj sezoni imao par pravih momenata tamo gde je trebalo - u Superkupu je sve uhvatio nespremne, u polufinalu plej-ofa je odradio jednu maestralnu utakmicu dok je jednu dobio srećom a jednu izgubio koju je realno imao pa je tu egal, dok mu je u finalu legao razmontiran protivnik sa unapred pripremljenim terenom "odozgo". Kada je škripalo škripalo je do tačke preuranjenih sedih - finale kupa (koje je javnosti neverovatno prošvercovano kao "reko Krstić da se to ne svira!"), ispad iz EC, sad ovo ove sezone itd.

Koji je ovde dakle pravi Tomić, onaj koji se spremi do izbezumlja kao protiv Fenera ili G3 sa Partizanom 2019, ili ovaj što ga iznenade Krka i Primorska. To još uvek ne znamo a koliko može da se trpi, to je pitanje za upravu.

 

Pošto si sigurno upućeniji, ima li ta uprava neku nameru u vezi rešavanja rak rane kluba pod imenom Filip Čović? 

Jer valjda je i toj upravi jasno da je nemoguće igrati ozbiljnu košarku s njegovim bitnim bivstvovanjem na terenu.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mairosu said:


Odakle sad kašnjenje plata? U rosteru je fazon 7 igrača od lani od kojih su svi sem dva stranca obnovili (a nijedan stranac ti ne re-upuje na poček, da se razumemo), ovi novi su na platnom spisku de facto od, šta, avgusta-septembra, tako da ako kasni kasni max metar dana, a za evropske norme to ti je k'o i da ne kasni. Ako nemaš baš jaku informaciju da plate kasne, mislim da je ovo, uz dužno poštovanje tebi, neozbiljan argument.

 


Kad kola krenu nizbrdo u ovakvom ritmu ni Obradović ni Laso ne čuvaju posao. To je realnost i u mnogo većim klubovima, da se razumemo.

 

U principu sta god da je rano je za bilo kakve rezove. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sve pokusavam da posmatram racionalno i logicki ali sam posle jucerasnje utakmice ostao dugo vremena sa zbunjenim izrazom lica. Jednostavno ma kako pokusavao da logicno zakljucim nesto nisam uspevao.

Nije logicno da Jovanovica koji je bio najbolji na terenu u obe ekipe ti jednostavno zakucas na klupu(u stilu "sto si se to rastrcao"). Decko je imao indeks 19 za 9 minuta u igri. Jednostavno nije logicno da poslednjih 5 minuta igras sa Filipom koji ima -16 i koji je upropastio sve sto je pipnuo a da ti Lorenco sedi na klupi. Nije logicno da Stratos sedi na klupi a ti gubis utakmicu na jednu loptu, a on je bar sposoban da pogodi na razlicite nacine(plus sto ga je taman krenuo sut, na pocetku je dosta masio). Nije logicno da igras sa Lazicem a moras da juris protivnika. Ako ti vec treba odbrana onda Covic i Lazic istovremeno u timu nemaju nikakvog smisla.

Kada probas da analiziras utakmicu jedini logican zakljucak je da je Tomic namerno hteo da izgubi utakmicu. A tek to nije logicno.

Svaki igrac koji bi bar malo nesto pokazao bi automatski isao na klupu i vise ne bi ulazio u igru. 

 

Juce su nasa 3 najbolja igraca bila Jovanovic, Lorenco i Stratos. Ni jedan od najboljih igraca mu nije igrao poslednjih 5 min. Ja to jos nisam video.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Wingwalker said:

 

Ipak je to znatno kompleksnije i dramatičnije...zar misliš da postoji igrač ABA lige koji ne može bez problema da bar uputi šut preko Filipa ili da ga ostavi u bloku...u koliko smo preuzimanja samo bili presmešni dok Filip nakon zakucavanja u blok odabere koga da preuzme...kako li se samo onoliko dugo zadrži u bloku nije mi jasno...gde je elementarni racio a ne strukovno znanje da prepoznaš da nam istu akciju brže rotacije lopte i to sa samo jednim jebenim blokom prodaje Krka do prvog slobodnog na šutu i to 4-5 puta za redom a Filip uspeva i da se sudari sa svojim igračem koji pokušava da zakrpi njegovo ispadanje. Ta frustracija ima sabirno dejstvo i tu sreće nema... da ne pričamo o timskoj hemiji. 

Kakav uticaj kapitena na ovu sprdnju od taktike i petorke u završnici.

Još se sprda Krkin PR pred KZN sa pojavljivanjem Tomića...sve zasluženo.

Teoretski, ako bi raskinuli ugovor sa Covicem, cela ekipa bi ekspresno prodisala, proigrala bolje? 

Link to comment
Share on other sites

Igrac je placen da igra ono sto trener trazi od njega i koliko trazi. Nisu to klinci vec profi igraci da bi se drkali zbog jednog igraca??? Saigraci su, ako ce da se dele kao u fudbalu(mislim ma gardiste)onda jbg. Jeste da se Covic i zabija u blokove i sve, on ce se i dalje zabijati u blokove i sve to, ali to je samo jedan od problema..

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni kod TOmića jedna stvar nije jasna. Ok, ako ti je Čović nametnut, a spreman si na kompromise, pa moraš da izmisliš poneki minut za njega. Mislim nije ok, ali ajde.

Ali nemoguće da postoji pritisak da ovaj igra 20 minuta, završnice, itd. 

 

Realno, Lorenco može da pegla 27-28 minuta dva puta nedeljno, Dženkins 7-8 minuta i eto ti Čovića na dve-tri epizode po 2-3 minuta, to nikome ne bi smetalo... verovatno 😄

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

Meni kod TOmića jedna stvar nije jasna. Ok, ako ti je Čović nametnut, a spreman si na kompromise, pa moraš da izmisliš poneki minut za njega. Mislim nije ok, ali ajde.

Ali nemoguće da postoji pritisak da ovaj igra 20 minuta, završnice, itd. 

 

Realno, Lorenco može da pegla 27-28 minuta dva puta nedeljno, Dženkins 7-8 minuta i eto ti Čovića na dve-tri epizode po 2-3 minuta, to nikome ne bi smetalo... verovatno 😄

 

 

Imao je @Mairosu komentar i ja se slazem sa njim. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mairosu said:


Ma ne ljutim se ja ninakoga ovde, samo moram da kažem da se neke stvari olako shvataju vezano za ceo taj koncept pitanja na pressu. Ja ne znam kako očekujete da trener baci igrača pod voz u javnom obraćanju, mislim, svakako se dešavalo ranije ali nije baš najčešći slučaj.

Pritom, neko je ovde na ovom forumu davno rekao nešto jako pametno - da je Filip stvarno u selekciji jer je drug sin, igrao bi 5 minuta da se upiše, i trener bi ga trpeo iz protokola. Kod Tomića bre Ćofi stub rotacije, ulazi u kvačilu, crta se za njega, ne ide na klupu kad napravi greške. Očigledno Tomić veruje Filipovim kvalitetima. Malo mi je čudno da se ovo ovoliko ignoriše i da sve ide preko Filipa - ako neko i treba da postavi to pitanje, onda pitanje neka bude "treneru, šta vas čini toliko opčinjenim kvalitetima FČ3", mada eto, ni to se neće desiti...

 

3 minutes ago, Laki21 said:

Koji, može link ili kvot?

Izvoli, ovaj drugi dio kvota. Bio je na drugoj temi.

 

Znaci, ako ga Tomic trpi zbog Nebojse, onda ga trpi do balcaka, ne tek pomalo reda radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, realno *w said:

Meni kod TOmića jedna stvar nije jasna. Ok, ako ti je Čović nametnut, a spreman si na kompromise, pa moraš da izmisliš poneki minut za njega. Mislim nije ok, ali ajde.

Ali nemoguće da postoji pritisak da ovaj igra 20 minuta, završnice, itd. 

 

Realno, Lorenco može da pegla 27-28 minuta dva puta nedeljno, Dženkins 7-8 minuta i eto ti Čovića na dve-tri epizode po 2-3 minuta, to nikome ne bi smetalo... verovatno 😄

 

 

 

Tomić kao da tera neki inat, ne znam samo kome. Primetna je velika frustracija kod njega. Mislim da ovo neće dugo potrajati i da ćemo dobiti novog trenera vrlo skoro.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Predragdjape said:

Igrac je placen da igra ono sto trener trazi od njega i koliko trazi. Nisu to klinci vec profi igraci da bi se drkali zbog jednog igraca??? Saigraci su, ako ce da se dele kao u fudbalu(mislim ma gardiste)onda jbg. Jeste da se Covic i zabija u blokove i sve, on ce se i dalje zabijati u blokove i sve to, ali to je samo jedan od problema..

Tačno je da je to samo jedan od problema, ali je najveći i od njega mora da se krene sa rešavanjem. Svaki igrač Zvezde ima mane, da ne nabrajam, ali igrač. Čović nije igrač za ovaj nivo i svi su toga svesni, izuzev tate, mame i malog sina. Tomić ako mora da ga trpi nema integritet a ako misli da je mališa igrač za Zvezdu onda nema mozga. Tako da metla mora da radi za sinka a ako Tomić insistira na njemu nego šilbuje nekog drugog, mora i trener da leti. Tek kad se sa Filipom raskrsti, ostali mogu da dođu na red, jer oni imaju kakve takve karijere iza sebe i neko ime a sin na tatko samo igre u takovim klubovima.

Link to comment
Share on other sites

I novinari su ulizice teske, da ne upotrebim neke teze reci. Ne sme niko da postavi pitanje Tomicu oko forsiranja Filipa, nijedan tekst, ma, nijedna recenica. Komentatori prozivaju Brauna, Odza, a o Filipu ni rec

 Ali, zato kada u moru losih poteza napravi dva- tri dobra, onda ga dizu u nebesa, posvete mu naslove, hvalospeve. Plavsica sam izuzetno cenio kao dobrog komentatora, ali posle ovih par kola u EL, bukvalno mi se ogadio.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Najbolje rešenje bi bilo da se uprava zahvali Tomiću, a da se za novog trenera imenuje - Filip Čović. :classic_biggrin: Ako već mora da bude tu, bolje ga skloniti iz rostera jer je očigledno da je igrač manje. Nek bar uči za trenera, a lošiji od Tomića ne može biti (jer sa njim ne igramo ništa). Ionako nam ne gine jednog dana (posle bogate igračke karijere) kao prvi trener, ako se gazda ne promeni... Možda je neotkriveni trenerski talenat... :classic_rolleyes:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Issey said:

Najbolje rešenje bi bilo da se uprava zahvali Tomiću, a da se za novog trenera imenuje - Filip Čović. :classic_biggrin: Ako već mora da bude tu, bolje ga skloniti iz rostera jer je očigledno da je igrač manje. Nek bar uči za trenera, a lošiji od Tomića ne može biti (jer sa njim ne igramo ništa). Ionako nam ne gine jednog dana (posle bogate igračke karijere) kao prvi trener, ako se gazda ne promeni... Možda je neotkriveni trenerski talenat... :classic_rolleyes:

nebojsa trener

filip igrac trener pomocnik

 

neka nas se evropa ponovo plasi!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Swift Pancakez said:

ja to sa komentatorima stvarno ne kapiram

jeste da covica ima svuda, i donekle mogu da shvatim da kuzma mali faul velica svaki potez skracenog...on je ipak u kosarci i zivi od toga, pa mozda ne zeli da se zamera

ali kakvu polugu covic jebeno moze da ima nad plavsicem, koletom i ostalima? ne kapiram

 

Šta se ono beše Anđusu desilo? :77:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...