Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

E ovo je prava izjava trenera. I to izjava data poslije pobjede sinoc:

 

Mečevi se ne dobijaju šutem, već odbranom i skokovima, a mi smo to imali.

Mi smo bili potpuni autsajderi, lakše je igrati takve utakmice. Mi moramo da budemo ponizni i skromni, da nastavimo da radimo i da idemo iz meča u meč", rekao je Golemac.

Edited by City
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

buahahah.... Milan Gurovic, skroz ozbiljna vest. 🙂


"Mišljenja su vrlo podeljena oko njega, jedan deo navijača misli da bi bio savršena zamena, dok drugi negoduje i poredi ga sa novim Alimpijevićem."

 

Lolz ovaj je učitao ceo svoj univerzum u kojem su i podeljena mišljenja.

Btw, ne vidim šta može rešiti par Šilbovanja. To bi sad značilo da kao sve funkcioniše a ne valja par igrača. Ne deluje mi baš tako...

 

Link to comment
Share on other sites

Motajući unazad, može lako da ispadne da je Tomić u prvoj sezoni imao par pravih momenata tamo gde je trebalo - u Superkupu je sve uhvatio nespremne, u polufinalu plej-ofa je odradio jednu maestralnu utakmicu dok je jednu dobio srećom a jednu izgubio koju je realno imao pa je tu egal, dok mu je u finalu legao razmontiran protivnik sa unapred pripremljenim terenom "odozgo". Kada je škripalo škripalo je do tačke preuranjenih sedih - finale kupa (koje je javnosti neverovatno prošvercovano kao "reko Krstić da se to ne svira!"), ispad iz EC, sad ovo ove sezone itd.

Koji je ovde dakle pravi Tomić, onaj koji se spremi do izbezumlja kao protiv Fenera ili G3 sa Partizanom 2019, ili ovaj što ga iznenade Krka i Primorska. To još uvek ne znamo a koliko može da se trpi, to je pitanje za upravu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Brojke do kojih sam sam morao da dodjem, ali vredelo je:

 

Za 6 utakmica ove sezone, Branko Lazic je u igri proveo 85 minuta, postigao 14 poena i napravio 14 faulova. Impresivno. Da se nije izivljavao nad Primorskom u prvom kolu, kada je postigao 5 poena i nije napravio nijedan faul, bilo bi jos impresivnije 5 utakmica - 68 minuta, 9 poena i 14 faulova.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mairosu said:

Motajući unazad, može lako da ispadne da je Tomić u prvoj sezoni imao par pravih momenata tamo gde je trebalo - u Superkupu je sve uhvatio nespremne, u polufinalu plej-ofa je odradio jednu maestralnu utakmicu dok je jednu dobio srećom a jednu izgubio koju je realno imao pa je tu egal, dok mu je u finalu legao razmontiran protivnik sa unapred pripremljenim terenom "odozgo". Kada je škripalo škripalo je do tačke preuranjenih sedih - finale kupa (koje je javnosti neverovatno prošvercovano kao "reko Krstić da se to ne svira!"), ispad iz EC, sad ovo ove sezone itd.

Koji je ovde dakle pravi Tomić, onaj koji se spremi do izbezumlja kao protiv Fenera ili G3 sa Partizanom 2019, ili ovaj što ga iznenade Krka i Primorska. To još uvek ne znamo a koliko može da se trpi, to je pitanje za upravu.

 

Uf par pravih momenata??? Neozbiljno skroz. 

Buducnost smo razmontirali prosle sezone kad god smo ih videli, a to nije neko "odozgo" nego odozdo namestio stvar da se prica o pizdariji, a  ne o kosarci. U tom finalu je trebali biti 3:0 za nas....

 

Tomić je napravio odličan posao prosle sezone i zaslužio je da i ovu završi do kraja kako god ona završila. 

 

Mene vise brine stanje u ekipi za koje Tomic 100% nije kriv, nego uprava. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Borko said:

Brojke do kojih sam sam morao da dodjem, ali vredelo je:

 

Za 6 utakmica ove sezone, Branko Lazic je u igri proveo 85 minuta, postigao 14 poena i napravio 14 faulova. Impresivno. Da se nije izivljavao nad Primorskom u prvom kolu, kada je postigao 5 poena i nije napravio nijedan faul, bilo bi jos impresivnije 5 utakmica - 68 minuta, 9 poena i 14 faulova.


Branko Lazić već evo počinje treću sezonu u kojoj mu se izgubio kompas. Bez striktno postavljenog sistema poput onog koji je baštinio D.R., Lazić ne služi ama baš ničemu, čak ni u ceremonijalnoj "Pera Božić" funkciji. U napadu igrač manje, u odbrani nema usmerenje, a to je igrač koji izuzetno zavisi od usmerenja i trenerskih odredbi. Mislim da je propustio veliku priliku da se naplati u inostranstvu kad je Dejan otišao.

U par utakmica pokaže on šta zna ali njemu trebaju minuti i konzistentnost, ne možeš ti da stoppera bacaš tamo amo po klupi, on mora da nađe ritam. O tome svedoči i to što često ulazi u probleme sa penalima, stres, nervoza, šta li...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, propolis said:

Mene vise brine stanje u ekipi za koje Tomic 100% nije kriv, nego uprava. 


znači uprava ne može pogodi petorku 6 utakmica, uprava ne zna rotacije, uprava dovela Derricka Browna pa mu daje 2.5 min po meču, uprava insistira na Ojou, svemoćna je to uprava, tako da odluči se samo, jel' to onda Tomić loše radi posao ili je pak beskičmenjak što mu uprava sve to vrši a on ćuti?

Čime je bre zaslužio celu sezonu sa megaskupim timom? ne se zaebavamo, molim vas, minuli rad, minuli rad, ali what have you done for me lately je jedina mera u ovoj sezoni. Ako se ovo ne okrene u narednih 3 kola treba da se postave pitanja i što bi rekao trener donesu odluke.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stondisha said:

 

Pretera majstore... pretera, ajde loptu dole i smanji doživljaj... pomislio bi čovek da si ti napravio Gospođi Beron naslednika, a ne Bili...

 

Lopta je odavno spustena, nema potrebe za ovim. Nemam nikakav dozivljaj. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

e al ovo o porođaju

sećam se kad je Moreira igrao za Partizan kad mu je umrla majka. Heroj! Grobar! Mag! Otac! Veliki čovek! Veliki klub! Sa druge strane, da je otišao na sahranu i propustio utakmicu (koju su ionako izgubili tj. pobedili al ne prođoše ako se dobro sećam), niko mu ništa ne bi zamerio. 

Mau Molina je izgubio oca u minutima nakon sletanja u Italiju, bio sam na licu mesta i tešio čoveka. On je odmah rekao da ne ide na sahranu iako mu je Zvezda u narednih 30 minuta našla let kući sa tri presedanja i rekla ti samo reci, mi ti rešavamo. On je rekao ja sam igrač, profi, this and that. OK.

Sad Baron, evo, otišao je da prisustvuje porođaju. Zvezda? Veliki klub, pustili su ga. Mogao je sigurno da ne ode, big deal. 

Šta ovo sve govori je da i profesionalnih sportista, kao i nas običnih ljudi, ima raznih. Neki to podnose ovako, neki onako. I potpuno je OK i ako ode na porođaj i ako ne ode, i ako igra kad mu nedajbože neko umre i ako ne igra. Na klubovima je samo da kažu "brate ti radi kako misliš da treba", i to je sve - dok klubovi to poštuju super. A šta će igrači da odluče, njihova posla.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dream case scenario:Silbujemo Derika, koji je u ovom stanju skroz nepotreban i bacena investicija.Junior se samoposalje na kaljenje, pare koje smo "ustedeli" i mesto stranca koje smo "oslobodili" vejvovanjem Brauna, iskoristimo za dovodjenje back up pleja, bilo kakvog, ne mora ni elitan da bude, skratimo tako roster, Faye nastavi da pegla na 4 i Simanic dobije ozbiljne minute, jer od Derika svakako ne moze da bude beskorisniji.

Na 5 Gist i Jovanovic, Ojo samo za neke specijale po par minuta i u nekim utakmicama, dok se ne vrati Kuzmic, a onda da se Ojo premesti na tribine, a Jovanovic na poziciju treceg centra. Sasvim upotrebljiv roster od 15 igraca, gde ce na tribinama biti Nenadic i Ojo skoro uvek, a drustvo da im pravi bilo ko u skladu sa protivnikom, i zdravstvenim biltenom.

Ovakvu ekipu uigrati do besvesti i smanjiti rotaciju do maksimuma, i ekipa bi prodisala.

Mislim da bi u ovoj konstalaciji i Tomic bio manje nadrkan, histerican i daleko racionalniji.

Naravno, kao i svi lepi snovi, ni ovaj se nece ostvariti, jer patuljak lepe snove ne pohodi😫

Link to comment
Share on other sites

 

5 minutes ago, Mairosu said:

Motajući unazad, može lako da ispadne da je Tomić u prvoj sezoni imao par pravih momenata tamo gde je trebalo - u Superkupu je sve uhvatio nespremne, u polufinalu plej-ofa je odradio jednu maestralnu utakmicu dok je jednu dobio srećom a jednu izgubio koju je realno imao pa je tu egal, dok mu je u finalu legao razmontiran protivnik sa unapred pripremljenim terenom "odozgo". Kada je škripalo škripalo je do tačke preuranjenih sedih - finale kupa (koje je javnosti neverovatno prošvercovano kao "reko Krstić da se to ne svira!"), ispad iz EC, sad ovo ove sezone itd.

Koji je ovde dakle pravi Tomić, onaj koji se spremi do izbezumlja kao protiv Fenera ili G3 sa Partizanom 2019, ili ovaj što ga iznenade Krka i Primorska. To još uvek ne znamo a koliko može da se trpi, to je pitanje za upravu.

 

Jbg, nisu ljudi roboti pa da budu konstante, svako ima uspone i padove, privatne probleme, osciliranje želje i volje itd... Možda je smo Džordan bio tu kao neki robotić, i Igor Duljaj kad je čuvao Zidana. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...