Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ne treba biti previse pametan i reci da je ovaj poraz bio i vise  nego "glup" jer smo u produzetku dali samo 2 a primili 17 poena.Ali treba biti realan.Bez Kuzmica, Gista, brace Brown, Borise i Covica na pleju, mi napravimo odlican comeback i imamo sut za pobedu protiv Makabija.To sto smo mi omasili na kraju otvoren sut za pobedu, to je vec druga stvar i ne treba zameriti  Biliju, ali je cinjenica da bez svih ovih igraca igramo sa njima egal, meni je sasvim okej.Treba se naravno analizirati zbog cega su dovedena braca Brown i treba snositi odgovornost sto se toga tice.Brat Kuz bi nam i previse znacio da igra umesto Odza, ali sta je tu je.U sustini, glup poraz zbog promasenog suta za pobedu, ali nema veze, idemo dalje. :15:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto kuknjava...otvoren sut za pobedu za najboljeg sutera ekipe...kao kad bi u fudbalu napadac imao 1 na 1...ne moze bolje...nije proslo, idemo dalje...na stranu sto je citava utakmica bila cripple fight...

Edited by ZiS
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Issey said:

Mi imamo 3 igrača koji nisu za EL nivo, teško i za ABA. Ojo, Filip i Lazić. Limitirani igrači koji ne trebaju nikome sem Čoviću iz nekih ličnih razloga. Brauni su u qrcu, Derik igra loše ali ne dobija ni minute da bi eventualno proigrao, Lorenzo toplo-hladno. Večeras je bio jezivo loš, čak je i Filip uspeo da bude bolji, makar u napadu. Bili i Đenka se previše troše u odbrani, a i u napadu jer igraju pleja po potrebi i sami moraju da izgrade poziciju za šut. A sve zbog bezveznjaka od trenera koji ne ume da ih iskoristi. Nije ni čudo što im ne ulaze šutevi kad im je duša u nosu. Nikakvu igru u napadu nemamo. Tomić je navodno trener jer je razbio u Beogradu nikad neorganizovaniju Budućnost i realno loš Partizan u tom trenutku. Nije mnogo falilo ni da ispadne od Partizana u SF ABA. Većim delom prošle sezone i početkom ove je pokazao da je nikakav trener. Na stranu što je težak antipatikus i retko odvratna njuška koja nema harizmu ni na pressu kad razgovara sa novinarima. 

 

Mora nešto da se menja što pre. Pjej i centar da se izmisle, a ako se izgubi još neka utakmica u ABA kao ova protiv Budućnosti, da se dovede i trener. Ionako nije nizaqrc...

 

 

 

Isto tako mozes reci da su mu bili povredjeni najbolji plejmejker aba lige zvanicno, kao i najbolje krilo zvanicno Perperoglu, pa ih je opet dobio, sa sve jednim poluigracem Covicem i jednim poluigracem na poziciji cengra Majklom Odzom. Ne moramo se poseravati po svemu, da bismo kao poentirali u necemu. Jeste Tomic mnogo toga sto si rekao, ali nemamo svi pamcenje ribice pa da kao dajemo pausalne izjave poput nikad gora buducnost i nikad gori partizan. Kao da smo mi bili nikad bolji u tim momentima.

Edited by Kastel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, OnionKnight said:

Zaboravih prokomentarisati koliko je Lazić užasan. Ne znam do kad će dobijati minute na osnovu nečega što je radio prije 3 godine. Svakako imamo gužvu na njegovoj poziciji, nema potrebe za njim.

Igrao je 7 minuta od 45 ukupno. Bas ga je forsirao...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Green23 said:

Baš kriminalno, i pored svega toga, bili smo na šut od pobede. Nema veze idemo dalje, pokazali smo i da i kada nam nije dan, možemo da naučimo Pao i Makabi na gostovanju. A sada spektakl u Novom Mestu, pa onda pravi spektakl protiv Barse u Pioniru

Sve to stoji samo me zabrinjava sto imamo mnogo takvih posranih dana za moj ukus na ovako malom uzorku odigranih utakmica. Neke ovo podseca na Buducnost iz prosle sezone, mene bogami na nasu sezonu iz Alempijeve vladavine. I tada smo skinuli nekoliko skalpova u EL (upravo u ovo vreme Barceloni u Areni i posle Realu u Madridu), ali smo se zajebali u ABA. Rano je za neka predvidjanja sta ce biti, ali mi se ovo ne svidja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Djenka može to da igra ali nije mu prijalo večeras videlo se da napadački nije u utakmici. Neodlučan, videlo se da nije siguran šta bi trebalo da radi, pa je onda ulazio u srljanje i mašio šuteve koje inače pogađa. Ali morao je to da igra jer je Tomić sebe doveo u takvu situaciju da nema ni pleja, ni centra. Horor.

Da nije doktor Strato rešio da skupo proda svoju kožu, bilo bi dosta neprijatnije. Dobrić je opet doneo energiju. Da su dva Browna bar pristojna, ne da nešto pokidaju kao što se očekuje od najvećih pojačanja, nego samo na nekom pristojnom nivou, verujem da bismo rešili i ovo, i Pao. Tomiću za sada na dušu, nekako je olako i nespremno ušao u sezonu.

Da kažemo da je zadnji napad konačno dobro odigran, ono je penal za Bilija jbg. Mada bih ja išao na dr Stratosa ali ne može da se zameri.

Hteo sam da batalim posle regularnog toka ali nisam bio toliko jak. Posle hiljade odgledanih utakmica znao sam da nema promil šanse da dobijemo produžetak. Ipak, 17:2, skakanje DD za prvi napad i Filip must play prilično pojačava gorčinu.

I da pomenemo par drogiranih reakcija, Lazinu sekvencu sa četvrtom ličnom, Djenkine dve lopte iz auta njima u kontru, Čovićeve ulaze i nabacivanje na vrh table, Odžov pokušaj zidanja Bleka, Tomićev produžetak itd.

 

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, red_white said:

Igrao je 7 minuta od 45 ukupno. Bas ga je forsirao...

 

Nisam spomenuo forsiranje nego dobijanje minuta. Odigrao je u 3 utakmice prosječno 12 minuta koje kvalitetom trenutno ne zaslužuje. Na toj poziciji su DeDa, Stratos i Dobrić, nema dovoljno minuta za stare zasluge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, OnionKnight said:

Zaboravih prokomentarisati koliko je Lazić užasan. Ne znam do kad će dobijati minute na osnovu nečega što je radio prije 3 godine. Svakako imamo gužvu na njegovoj poziciji, nema potrebe za njim.

 

E moj druže, užasno je sto je Zvezda napravila 3 faula u prvoj četvrtini I sva 3 je napravio Lazic. To je sramota za tu petorku. 

 

Zato je Lazić kapiten i bice dok je Nebojsa tata. 😉

 

 

 

Edited by propolis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sut za pobedu na gostovanju u evroligi, sto bi trebalo da bude znak da je ekipe dobro nastimovana i da nas ceka lepa sezona.

 

Naravno, sve je suprotno. Maccabi se raspao u poslednjoj cetvrtini i to je bilo dovoljno da petorka koja ni u evrokupu nije bila neki faktor + Jenkins dodje do egala. To moze da zamaze sliku i da municiju botovima, moze kod povrsnih gledalaca da stvori laznu predstavu da je sve u redu, ali nije, naprotiv!

 

Preslabi smo na 1 i 5, a na ovom mecu su nam dva velika pojacanja zajedno odigrala 12 minuta, a Covic je odigrao 18:30, Ojo 20:30. Neko ce da odgovori da je to genijalna taktika trenera, a realnost je da petorka Covic - Jenkins - Baron/Dobric - Davidovac - Ojo ne bi trebalo da moze ikoga da dobije u evroligi i da, ako cemo da se uzdamo u staru ekipu gde je samo odradjena zamena Ragland - Jenkins, necemo daleko dogurati.

 

Uzasno vodjen mec od strane Tomica. On mora naci nacin kako da uklopi najveca pojacanja, mora da prestane da tumba igracima pozicije. Uzalud ovakvi rezultati kojima ce neko da se tesi, to je vise pokazatelj rastimovanosti protivnika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tomic i Covic me podsecaju na film Ko to tamo peva i Pavla Vujisica i sina mu Miska koga tumaci Aleksandar Bercek. 

Jel verujete vi da je moj Filip igrao 35 minuta protiv Reala i dao im 20 poena vezanih ociju....a ne verujete... e sad cete da vidite...

 

Ma svi ti verujemo samo nemoj vise molim te...

 

  • Like 14
  • Ha-ha 13
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Tamburinjo said:

Tomic i Covic me podsecaju na film Ko to tamo peva i Pavla Vujisica i sina mu Miska koga tumaci Aleksandar Bercek. 

Jel verujete vi da je moj Filip igrao 35 minuta protiv Reala i dao im 20 poena vezanih ociju....a ne verujete... e sad cete da vidite...

 

Ma svi ti verujemo samo nemoj vise molim te...

 

 

Da, da... vec smo imali priliku da vidjamo te scene prosle godine 🙂 

 

nebojsa-covic-830x0.jpg

 

filip-covic-andrea-trinkijeri-830x0.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...