Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

27 minutes ago, Trigger said:

Koga ne mrzi, neka lepo napiše mejl večeras na klupsku adresu gde zahteva javno izvinjenje našem bivšem igraču. Slikaću im mojih 6 poslednjih jebenih sezonskih propusnica sa idejom da im pokažem da ja mnogo više volim taj klub od jebenih Dileja i da mnogo volim naše bivše igrače koji su dali nemerljiv doprinos da budemo tu gde jesmo, dok su nas govnari bojkotovali. 

 

Odrađeno.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Večeras smo izgledali kao onaj kalemegdanski zid iz promo materijala prilikom letošnjeg potpisivanja igrača.

 

Cigla do cigle - bedem.

 

Još se na samom početku videlo po govoru tela da smo zategnuti kao violine. I oni pogledi, i međusobni a i upereni prema protivniku... Koji poručuju: možda ćete nas nekada dobiti, ali danas sigurno nećete.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odlicna nasa utakmica. Timska pobeda.

 

Otprilike, bice kljucno da nas bekap plej ne uvede u preveliki minus pre povratka Lorenza na parket. Danas je bio los, ali ne toliko da smo ispustili prednost, tako da je ispalo ok. Cim se Zo vratio, odmah smo usli u seriju i prelomili mec.

Zo pleni elegancijom, bas mi se svidja, a deluje mi da nije na 50%.

 

Izgleda da cemo jos sacekati i sa silbovanjem Derika. Lepo je usao u utakmicu, dobra energija, skokovi, videla se zelja. Steta po njega, a odlicna stvar za sve nas ostale, Mo je podivljao, sazvakao i ispljunuo Turke, tako da ce biti prilike da se dokaze u nekoj narednoj zavrsnici. Izgleda da je Mo jedini Senegalac kome su novom krstenicom dodali godine 😄 Cini se kao da moze da odigra jos 2-3 sezone.

 

Odbrana solidna.

 

Jos jednom, bravo, bravo, bravo!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Poenta poenti( za ove Veprove i slicne intelektualce koji vredju Tomica i pre nego sto je utakmica pocela):

"Svi su dali doprinis. Napadački recimo, Beron i Dženkins nisu imali najbolji dan, ali su igrali odbranu. To se zove tim. Da li se igra pet ili 25 minuta... I za pet minuta možeš dosta da doprineseš. Naš cilj je da Zvezda dobije utakmicu“.

 

I Fener je igrao dosta dobru, agresivnu i sa mnogo kontakta odbranu, posebno na spoljnim igracima. Ali imam utisak, da se "igralo do sutra", ne bi nas pobedili.

 

Odlicno smo kontrolisali utakmicu. Imali su i par srecnih odbitaka (+nase lose gradjenje) posle kog' su postizali poene i vracali se u igru..

 

Bice ovo jos mnogoooooo bolje.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ufff koliko je nedostajao basket. Opet onaj stari dobri osecaj Evrolige.

 

Moram i da pozdravim nova pravila koja su donekle dovele u red organizaciju utakmice, ali videcemo kako ce funkcionisati kada hala bude krcata. Predstavljanje igraca na bas finom nivou, prijatno iznenadjenje.

 

Momci su odrigrali muski, pokazali svima da i te kako mogu, nece se u nasoj kuci niko naigrati.

 

O wtf momentu sa Kalinom sve receno. Semenkari opet pokazali kome je klub iznad svega.

 

Nadam se da ce Carli brzo da se prilagodi na svoju staru ulogu i preuzeti minute na kecu.

 

Kad je fitjko sutirao iz auta da bi dobacio do trojke, Gistu ili Mou, pola ljudi se prekrstilo. Isto momenat, izvodi aut kod Fenerovog kosa i DeDa mu kaze da izadje i pokupi loptu od Gista, covek se ukopo u cosku i ne mrda, DeDa sta ce gleda ga tri sekunde vidi da ovaj ne mrda i ode covek do Gista po loptu da nesto napravi od napada.

 

Link to comment
Share on other sites

Nikola Kalinic je jedan od najvecih simbola naseg kosarkaskog kluba. Iako je odigrao samo jednu sezonu, ostavio je neizbrisiv trag. Njegova generacija je prekinula decenijsku dominaciju Partizana i udarila temelje za nasu dominaciju u narednim sezonama, a upravo je Nikola Kalinic jedan od najzasluznijih za to.  Odigrao je brutalno najvazniju PO seriju u novijoj istoriji kluba. Donio je pobjednicki mentalitet i ratnicki duh, koji je toliko godina falio tom klubu. Pogadjao je kad se lomilo, udarao rampe i doslovno letio po terenu. Nije ga impresioniralo ni to sto je za direktnog rivala imao Sasu Pavlovica, kojeg je ugasio u toj seriji. 

 

Kao sto na terenu nije nikad obracao posebnu paznju ko stoji sa druge strane, tako i van terena nastupa. Hrabro, drsko, bez ikakvog kompromisa. Ima svoje misljenje i svoje stavove, i ne libi se da ih predstavi, bez obzira kakvo ce misljenje izazvati kod javnosti. Od mene ce uvijek imati veliko postovanje i podrsku, kako za nastupe na terenu, tako i za nastupe van terena. 

 

Edit: Ovaj post sam napisao na fk prije neka 2 mjeseca otprilike. Tada je ta tema bila aktuelna. Sada je opet Kalina u fokusu, pa neka stoji post i odje.

Edited August 28 by 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 26
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Jebote koliko sam se iznervirao ne mogu ni da se radujem ko čovek. Biće ovo dobra sezona, ključ cele sezone je u odmoru igrača i pravilnoj raspodeli minutaže. Svaka utakmica u ABA ligi je bitna, prvenstveno zbog obezbeđivanja domaćeg terena i samim tim posle ozbiljnih utakmica u EL moraće Tomić da nađe energiju kod svojih "matoraca" za Aba ligu. Biće mnogo nezgodnih gostovanja odmah nakon teških EL utakmica i tu Tomić mora da nađe način da regeneriše ekipu. Za sada mi se ne sviđa izostanak Boriše, uloga Berona u EL utakmicama i forsiranje znamo već koga. Đenku ćemo sigurno čekati neko vreme, a za Kuzmu samo strpljenja. Od oba Brauna očekujem sve bolje partije. Gist, Stratos i Mo su sigurica. Domaći će nadam se da povuku kad treba, naročito Davidovac i Dobrić. Odžo i Laza moraju bolje, naročito ono što znaju, bez egzibicija. Sve u svemu od Tomića, stručnog štaba i lekarskog tima će mnogo zavisiti. 

Link to comment
Share on other sites

Čović na parketu: 18:25 za 16 minuta

Čović na klupi: 50:31 za 24 minuta

 

Protiv PAO

na parketu: 15-25 za 10 minuta

na klupi: 67-62 za 30 minuta

 

PAO+Fener

Čović na parketu: 33-50 za 26 minuta. Šut iz igre 0-4, 4 skoka, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti.

Čović na klupi: 117-93 za 54 minuta

  • Like 14
  • Thanks 8
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Zao mi ljudi koji ne znaju ni da se obraduju velikoj pobedi. Frustracije su toliko jake.

 

Bravo za momke i Tomica. Odlicno spremljena utakmica, pre svega psiholoski, a bogami i takticki.

 

Faje je, kao sto rekoh neki dan, etalon pristupa. Neka niko ne pada ispod 50 posto toga i nema zime.

 

Ima stvari koje mozemo i da popravimo. Al sutra o tome.

 

Bi me sramota zbog vredjanja Kalinica. Tuga.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Čović na parketu: 18:25 za 16 minuta
Čović na klupi: 50:31 za 24 minuta
 
Protiv PAO
na parketu: 15-25 za 10 minuta
na klupi: 67-62 za 30 minuta
 
PAO+Fener
Čović na parketu: 33-50 za 26 minuta. Šut iz igre 0-4, 4 skoka, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti.
Čović na klupi: 117-93 za 54 minuta
Vidi se pozitivan trend.
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Čović na parketu: 18:25 za 16 minuta

Čović na klupi: 50:31 za 24 minuta

 

Protiv PAO

na parketu: 15-25 za 10 minuta

na klupi: 67-62 za 30 minuta

 

PAO+Fener

Čović na parketu: 33-50 za 26 minuta. Šut iz igre 0-4, 4 skoka, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti.

Čović na klupi: 117-93 za 54 minuta

Mislim da bi mogao da se upiše u listu strelaca negde oko Dana primirja, biće dovoljno utakmica

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dekkard said:
4 minutes ago, Laki21 said:
Čović na parketu: 18:25 za 16 minuta
Čović na klupi: 50:31 za 24 minuta
 
Protiv PAO
na parketu: 15-25 za 10 minuta
na klupi: 67-62 za 30 minuta
 
PAO+Fener
Čović na parketu: 33-50 za 26 minuta. Šut iz igre 0-4, 4 skoka, 2 asistencije, 5 izgubljenih lopti.
Čović na klupi: 117-93 za 54 minuta

Vidi se pozitivan trend.

Mozda do kraja EL da koji poen.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...