Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Ja nisam bio toliko odusevljen Lorenzom danas. Ne zato što nije bio dobar, nego zato što može biti još 5 puta bolji. Premalo je agresivan na postavljenu odbranu. Dribla loptu levo desno, umesto da napadne obruc, prisili odbranu na reakciju i onda da pokušamo napraviti višak iz toga. Mora izkoristiti svoj dribling, prodornost i finiširanje na obruču, po cenu greške, jer če nam to otvoriti pregršt drugih opcija u napadu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Bravo ekipo!
Svih 11 igraca odigrali vrhunski! Derik zapoceo, ludak Mo nastavio, Odzo odlican u 3/4... Lorenzo Big L Brown maestralan!
Utisak je da ce od njega zavisiti ova sezona jer zamenu nema. Odlican je igac i bice sve bolji kako vreme odmice.
Za vecerasnjeg MVP-ija.
 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rajon Rondo said:

Bravo ekipo!
Svih 11 igraca odigrali vrhunski! Derik zapoceo, ludak Mo nastavio, Odzo odlican u 3/4... Lorenzo Big L Brown maestralan!
Utisak je da ce od njega zavisiti ova sezona jer zamenu nema. Odlican je igac i bice sve bolji kako vreme odmice.
Za vecerasnjeg MVP-ija.
 

 

 

Mali off, jel njemu Guru iz Gangstarra posvetio ono "Big L rest in peace" na pocetku pesme "Full clip"?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Strašnu odbranu smo odigrali, kao što sam i mislio da ova ekipa može. Strašan defanzivni potencijal imamo, pogotovo sa ovakvim Fajeom i igračem tipa Gista. Ne mogu opisati koliko sam srećan što smo doveli Gista, makar u ovom dijelu karijere. Pohvala i za Braune, biće čak i bolji kako vrijeme odmiče. 

 

Nismo najbolje izgledali na drugoj strani terena, ali utakmica je bila takva, rudarska. Bez učinka bekova, teško da je moglo bolje. Tomić mora prestati sa ubacivanjem filipa, obiće nam se o glavu jednom. Ovo smo preživjeli potezima Fajea i Dobrića, ali krenula su kola nizbrdo zbog njegove tvrdoglavosti. Nadam se, kao što sam se nadao poslije Atine, da će naučiti iz svojih grešaka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Duh koji lebdi said:

 

Mali off, jel njemu Guru iz Gangstarra posvetio ono "Big L rest in peace" na pocetku pesme "Full clip"?

Da, bas kada su izbacivali Full clip album, bukvalno pred samo pustanje, Big L je ubijen pa su naknadno ubacili to na pocetak pesme :)
 

Link to comment
Share on other sites

Koga ne mrzi, neka lepo napiše mejl večeras na klupsku adresu gde zahteva javno izvinjenje našem bivšem igraču. Slikaću im mojih 6 poslednjih jebenih sezonskih propusnica sa idejom da im pokažem da ja mnogo više volim taj klub od jebenih Dileja i da mnogo volim naše bivše igrače koji su dali nemerljiv doprinos da budemo tu gde jesmo, dok su nas govnari bojkotovali. 

  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Skoro tri godine. Toliko je prošlo otkako je Fenerbahče poslednji put spušten na 56 ili manje poena. I posle takve utakmice, jasno je da je Crvena zvezda utakicu prvog kola Evrolige dobila zahvaljujući fantastičnoj defanzivi, pa je ona zato i prva na umu šefa stručnog štaba srpskog kluba Milana Tomića.
Igrači su radili tačno ono što sam tražio u svlačionici. Šta god da se desi u napadu, u odbrani smo davali 100 odsto. To se i vidi po tih 56 poena, pored poentera kakvi su Slukas, De Kolo, Datome, Dikson... To je bio ključ. Čestitam igračima, koncetracija je bila na visokom nivou“, kaže Tomić na konferenciji za novinare posle meča.

Posle ovakve partije nije se o odbrani moglo završiti samo na ovome. Bila je to skoro pa besprekorna defanzivna partija crveno-belih.
Taktički, možda je bilo dva ili tri propusta u nekim situacijama. Ali igrač nije kompjuter pa da možeš da ga programiraš da bude na 100 odsto. Igrač mora da pogreši... Ali rekao sam igračima i pre meča, odbrana mora uvek da bude 100 odsto, svaki put. To je nešto što uvek imaš u džepu. Sad, u napadu... Košarka je igra dve ekipe, može da tu bude i problema, kao što je bilo i večeras. U napadu možemo bolje. Ali odbrana će ti dati i kontranapad, pa i samopouzdanje u napadu“, potencira Tomić...

Potenciraju svi. Impresivna je bila Zvezda u odbrani. A bilo je tu još dobrih stvari. Recimo, rotacija. Svih 12 sa klupe imali su svoje role.
Svi su dali doprinis. Napadački recimo, Beron i Dženkins nisu imali najbolji dan, ali su igrali odbranu. To se zove tim. Da li se igra pet ili 25 minuta... I za pet minuta možeš dosta da doprineseš. Naš cilj je da Zvezda dobije utakmicu“.

Dobro je dakle raspoložen poslovično mirni Tomić. Ali svestan da je ovo samo početak.
Ovo je samo jedna pobeda, ništa se veliko nije desilo, moramo da nastavimo ovako... Morate da shvatite i da je ovo novi tim, sa pet novih igrača. Moramo da gradimo novi tim. Da budemo spremni kad bude najteže, kad treba da napravimo jedan korak unapred“, poentirao je Tomić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...