Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

2 hours ago, Kankkunen said:

Kada je Zvezda imala sportskog direktora, da se bavio tim poslom ... ne mogu da se setim.:smiley33:

 

Možda Opača ... :classic_smile:

 

Milan Opačić...je postao generalni menadžer KKCZ izborom komisije u sastavu predsednik UO SD CZ Slobodan ''Dexy-Co'' Vučičević, 

Zoran DSS Drakulić i Boža Maljković.

Opača je najnamazaniji i najmutniji lik od svih namazanih i mutnih likova koje sam imao prilike da upoznam. Baja seda u auto sa kojim treba da se preveze od hale, čitavih 80 metara do restorana gde je krenuo na doručak i usput pali kohibu jer je to kod njega refleksna radnja.

Mislim da ga Nebojša još uvek smatra idejnim tvorcem projekta Mekelovanje KKCZ.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wingwalker said:

UO SD CZ Slobodan ''Dexy-Co'' Vučičević, 

Meni je on ostao u dobrim sjecanju, mada ispada da je bio naivan. Mislim da je nakon Zezelja pokusan restart sa njim na celu, ko je jos bio ne mogu tvrditi. Vjerovatno i Drakulic od starta. Alj svi su zavukli za lovu osim njega, koji je izgurao sezonu maltene sam. Naravno, na kraju sezone kada je vidio kako stvari stoje povukao je rucnu, a Pesic je digao sidro. Nakon toga se desava potop, ispostavlja se da se Vucicevic zastitio za to ostavljanje na suvom u toku sezone nekim ugovorom o pozajmici. Uvjeren sam ostao da njemu nije bila namjera da se okoristi o Zvezde i da je i taj ugovor i kasnije davanje tima u ruke Opaci samo put da se izvuce, sto se i u UPPR potvrdilo gdje je sva svoja potrazivanja otpisao. Zli jezici bi rekli da je imao neku slabu tacku, prije toga mu je i posao cvjetao i javno se eksponirao, a danas ga nema nigdje u javnosti. Sto se tice Zvezde nastavak price je poznat, Opaca je zakucao 

klin u kovceg.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pepe sancez said:

Meni je on ostao u dobrim sjecanju, mada ispada da je bio naivan. Mislim da je nakon Zezelja pokusan restart sa njim na celu, ko je jos bio ne mogu tvrditi. Vjerovatno i Drakulic od starta. Alj svi su zavukli za lovu osim njega, koji je izgurao sezonu maltene sam. Naravno, na kraju sezone kada je vidio kako stvari stoje povukao je rucnu, a Pesic je digao sidro. Nakon toga se desava potop, ispostavlja se da se Vucicevic zastitio za to ostavljanje na suvom u toku sezone nekim ugovorom o pozajmici. Uvjeren sam ostao da njemu nije bila namjera da se okoristi o Zvezde i da je i taj ugovor i kasnije davanje tima u ruke Opaci samo put da se izvuce, sto se i u UPPR potvrdilo gdje je sva svoja potrazivanja otpisao. Zli jezici bi rekli da je imao neku slabu tacku, prije toga mu je i posao cvjetao i javno se eksponirao, a danas ga nema nigdje u javnosti. Sto se tice Zvezde nastavak price je poznat, Opaca je zakucao 

klin u kovceg.

Bar po pričama i jeste bilo tako, jer je na ovaj ili onaj način u budžet navukao skoro dva miliona evra ali i poverovao u Opačinu priču na kraju te sezone da pregovori sa Čovićem nisu završeni i da će Nebojša ipak uleteti i pokriti manjak od milion evra za projektovani budžet. To je već bilo preozbiljno naivno. 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Nije mi poznato da je Covic bio u ozbiljnijoj prici tada. Mozes slobodno napisati opsirnije, ako jos nesto znas. Ko je bio glavni zagovornik te price, ko je okupio ljude, ko je dogovarao finansijere. Ovako ispada da je tu Opaca bio spona (ili Zoran Radovic ako Coviceva prica pije vodu), a ja to ne bih ni pomislio.

Link to comment
Share on other sites

Ovakav rasplet definitivno znači kraj razgovora sa prvim čovekom FMP-a Nebojšom Čovićem koji je bio već „viđen” na Malom Kalemegdanu.

– Ponudili smo Čoviću maksimalne uslove, a njegovi su bili neprihvatljivi jer su podrazumevali privatizaciju kluba pre nego što je to moguće. Na vanrednoj sednici Sportskog društva svih 12 članova Upravnog odbora prihvatilo je stavove radne grupe – pojasnio je prvi čovek Sportskog društva Crvena zvezda.

Činjenica je da Nebojša Čović ima jako uporište među navijačima Crvene zvezde koji su bojkotovali i prethodnu upravu. Pominje se žestok otpor ovakvoj odluci, čak je najavljen „5. oktobar” na Malom Kalemegdanu !

– Imali smo interesantan sastanak sa navijačima , a i dalje ćemo razgovarati. Oni su za Nebojšu Čovića. Mogu da ih razumem pošto nisu slavili šampionsku titulu. Mi želimo da se navijači vrate, Ali, onaj ko nije u mogućnosti da pruži podršku, ne mora da donosi zlo Zvezdi – jasan je bio Slobodan Vučićević.

Novi generalni menadžer istakao je da će Božidaru Maljkoviću ponuditi mesto trenera, ali da ima spremnu i varijantu „B”. Prvi stručnjak mora da bude ugledan trener.

– Čast mi je što sam u Crvenoj zvezdi. Dolazim sa imenom i prezimenom, posle 30 godina rada u košarci, sa iskustvom igrača, trenera i menadžera. Zvezda je poklekla, došao sam da je postavim na noge. Za to nam je potrebna pomoć svih zvezdaša i privrednika, a pre svega navijača. Sa radom počinjemo 11. avgusta – istakao je Milan Opačić.

Vremena je malo, a Crvenoj zvezdi predstoji da pronađe predsednika koji može da obezbedi budžet. Od igrača, na meti su mladi reprezentativci Štimac i Kešelj, a tržište, što se tiče ozbiljnih pojačanja, već je proređeno.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pepe sancez said:

Nije mi poznato da je Covic bio u ozbiljnijoj prici tada. Mozes slobodno napisati opsirnije, ako jos nesto znas. Ko je bio glavni zagovornik te price, ko je okupio ljude, ko je dogovarao finansijere. Ovako ispada da je tu Opaca bio spona (ili Zoran Radovic ako Coviceva prica pije vodu), a ja to ne bih ni pomislio.

I nije, ali na kraju te sezone kada je projektovani budžet spao samo na Dexy-co kintu i šačicu sponzora, Opača je pokušao da prolongira izlazak krave muzare iz kluba pričama o novim pregovorima sa Čovićem koji naravno nije imao oči da ga vidi. Vučićeviću je obećano da će Maljkovićevo angažovanje da prvo okupi par poznatih košarkaških imena a onda uz pomoć Drakulića kao moćnog tajkuna i jednog od glavnih sponzora vladajuće partije u novom izvršnom odboru biće i političari i biznismeni pa se tu našao i Goran Trivan, Klod Kolaro ali kako kaže Opača na kraju...nisu se svi učipili.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Derik mora večeras da pokaže klasu jer ako ga Tomas izbaci iz igre naebasmo sa Borišom i Fajeom na toj poziciji. Stiče se utisak da je Kalatesu najlakše da prosledi asist upravo Tomasu...agilan, jak i uglavnom otvoren.

Nije to mnogo poena, prošle sezone je imao 10 u proseku u EL...možda ga i Odžo zapečati tu negde oko te cifre.

 

Koliko god Rajs trenutno delovao zapušteno i pregojeno nadam se da nećemo gledati trčanje Filipa u rep jednom od najprodornijih plejeva Evrope.

Dribling mu je i dalje brutalan i prvenstveno zaeban sa onim čuvenim lažnjacima zaustavljanja. Samo Laza i Đenka mogu da ga markiraju da što manje lopti preuzme jer i pored slabijeg šuta za tri i dalje je to vrhunski ball handler i atraktivan dodavač.

 

Perper i Gist imaju zajedno 12 godina u dresu Panate...očekujem da ih zecovi fino pozdrave na predstavljanju...u krajnju ruku bar Gistopulosa jer mu je ovo prvi crveno-beli dres.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...