Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Srce mi je puno kad pročitam ovako nešto, biće to sve dobro na kraju a ako nije dobro, onda još uvek nije kraj.

"Ovog leta, kao jedan od starosedelaca, iskusni "plej" nije previše odmarao, već se aktivno pripremao za debi u najjačem evro-takmičenju.

Tokom Evroliginog dana za medije u "Štark areni", Čović je potvrdno klimnuo glavom na zapažanje da se "zategao".

"Jesam, svi me pitaju i svi mi to kažu. Primećuje se i pokušao sam da se pripremim što bolje", rekao je Čović."

  • Like 7
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Šone shvatio da ne može sve da postigne...

 

Quote

Како незванично сазнајемо Жарко Чабаркапа, некадашњи репрезентативац и НБА кошаркаш,  постаће нови спортски директор КК Црвена звезда.

Жарко је током своје релативно кратке играчке каријере играо за Беопетрол и Будућност, да би 2003. године био драфтован у НБА и то са 17. позиције. У НБА лиги је наступао за Финикс и Голден Стејт. Био је део репрезентације Југославије која је 2002. године освојила златну медаљу на Светском првенству у Индијанополису. Због проблема са повредама завршио је своју кошаркашку каријеру са 25 година, иако је касније успео да веже још пар утакмица играјући за КК Будућност.

Након окончања играчке каријере Чабаркапа je остао у кошарци. Од 2015. године био је спортски директор регионалне кошаркашке лиге где се задржао све до јуна ове године.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2019 at 4:03 PM, Stondisha said:

 

Napraviće se komisija u sastavu @Ne sam Safete @realno *w @dulematic @Barracuda i @Stondisha pa će stručnjaci da daju poslednju reč, a ne ovaako na majke mi...

 

Dobrovoljno se prijavljujem u komisiju, radim volonterski...

 

Elem, jedva čekam da počne EL i da vidim šta ste smućkali za ovu godinu. Nisam vas gledao ni u jednoj pripremnoj i nemam pojma šta da očekujem. Iskreno, voleo bih da dobijete zelene tamo, ko god može da klepi po ušima onog seljačinu od gazde ima podršku od mene.

 

E da, očekujem da Boriša pokida ove sezone.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dosli smo do toga da PAO ima sedam stranaca, a Crvena Zvezda  osam. Cak imamo i iskusnije EL strance sa Braun, Gist, Dzenkins i  Peperoglu. Kod njih Rajs, Tomas i nesto malo Wiley. Imaju dobar domaci roster i oni su im glavna snaga tima. Rion Brown  i Bentil su dosli iz domace lige, Promiteas i Peristeri. NBA i Kineska liga su Fredet i Dzonson, dva sigurno najkvalitetnija pojacanja ove sezone.

 

Prednost je ipak mnogo veca na mestu  domacih igraca gde imaju Kalatesa, Papaganis, Vujukasa, Papasa i Papapetrua.  Trener im je stara Grcka skola Pedulakis. Deluje ipak da imaju kvalitetniji tim, ali videcemo u praksi. PAO je izgubio do nas samo jednom u OAKA, naravno tada je PAO trenirao Sasa Djordjevic, a Zvezdu Dejan Radonjic.

 

Stratos Peperoglu je debitovao u EL 2007 godine u dresu PAO-a

 

Gist igra prvi put posle 2012 protiv PAO za kojije igrao 181 put u EL.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...