Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kakvo dolivanje ulja na vatru? Lepo čovek pita: koje biste igrače, a da nije FIća menjali glavu za glavu sa Partizanovim na istoj poziciji? Nijednog? Onda nije lepo da negirate da je KKCZ apsolutni favorit u ABA ligi ove sezone, kao što i jeste. KKP ima konkurentan i za lokalne uslove skup tim, ali nije kao naš. Barem na papiru.

pitanje je samo po sebi debilno, posto se zna da je to najsigurniji igrac za mesto u timu, a istovremeno je igrac koji donosi najvecu stetu svom timu.. tako da je dalji diskas na tu temu, sam po sebi besmilen..:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kakvo dolivanje ulja na vatru? Lepo čovek pita: koje biste igrače, a da nije FIća menjali glavu za glavu sa Partizanovim na istoj poziciji? Nijednog? Onda nije lepo da negirate da je KKCZ apsolutni favorit u ABA ligi ove sezone, kao što i jeste. KKP ima konkurentan i za lokalne uslove skup tim, ali nije kao naš. Barem na papiru.

 

I moje misljenje je da je Zvezda apsolutni favorit u ABA ligi i da po imenima nikada nismo bili jaci. Moja poenta je da u ovom kontekstu ne treba inicirati ovakva poredjenja, jer vrlo lako cela situacija eksalira.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

Da zatvorimo ovo merenje patke jednim pitanjem za ekipu CZV:

 

Koja dve igrača KKP bi uzeli na poziciji notFilip čović, a otpustili dva iz czv. Onako na keca: Menjam Brauna za Gordića, Gista za Veličkovića taj neki fazon.... ajmo 3-4 sad.

Thomasa za Fayea....Oja za Parakhuskog, Jaramaza za Lazica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gudura said:

Thomasa za Fayea....Oja za Parakhuskog, Jaramaza za Lazica

Tomas je prva cetvorka u KKP, a Faje druga ili treci opcija. Odzo treci centar u KKCZ, Parahuski prvi. Nije ti bas poredjenje.

Da li bi menjao Gista ili zdravog Kuzmica za Parahuskog, D

 Browna za Tomasa?

Lazica nikada ne bih menjao za Jaramaza.

 

Edited by Zizu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zizu said:

Tomas je prva cetvorka u KKP, a Faje druga ili treci opcija. Odzo treci centar u KKCZ, Parahuski prvi. Nije ti bas poredjenje.

Da li bi menjao Gista ili zdravog Kuzmica za Parahuskog, D

 Browna za Tomasa?

Lazic  ne bih menjao za Jaramaza.

Browna za Thomasa moguce da bih, ako bi Thomas isao na visegodisnji ugovor

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, n4l1m said:

ne bi se slozio da je ekipa koja je igrala vrhunski u el, bolja od ove ekipe koja je dovela satro ozbiljna pojacanja(gist od 33 godine, i braun koji dve godine nije igrao) kao dodatke na ekipu koju je u ec samarala andora, monako etc..

seems legit..

i ne mogu a da ne napravim digresiju, ako je ovaj tim jaci od tog, onda je ovaj partizanov jaci i to debelo od onog iz f4 sezone, a skuplji svakako jeste..:default_coffee:

 

Ne znam koji put čitam ovo "Braun koji nije igrao 2 godine"

 

EL sajt kaže da je Braun u 17/18 sezoni odigrao 19 tekmi po 20 minuta u EL i još 20 tekmi u turskoj ligi, isto sa 20ak minuta u proseku. Koje onda dve godine on nije igrao?

 

Nije igrao prošle godine, klao se oko plate sa Efesom, ali bolje i to, nego igrači koji su godinu izgubil zbog ACL ili sličnih teških povreda. Uostalom, videlo se već na ovim prvim tekmama da on izgleda sasvim dobro. Ono najvažnije od svega, nije on vama jedina, ili jedna od dve četvorke, pa da ako on upadne u kanal, morate da čekate recimo Simanića da krpi. Vi imate i Gista, Fajea, na kraju i tog Simanića. 

 

Zadnja rečenica - slažem se sve. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gudura said:

Thomasa za Fayea....Oja za Parakhuskog, Jaramaza za Lazica

 

Pa ne može tako da se gleda. Nama je Faye tek druga ili čak treća opcija na 4, a Thomas je njima prva i to ubedljivo. Parahouski im je prvi centar, a nama bi Ojo bio treći da je Kuzmić zdrav (jer verujem da će Gist biti korišćen uglavnom na 5). 

 

edit: Zizu mnogo brži

 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Pa ne može tako da se gleda. Nama je Faye tek druga ili čak treća opcija na 4, a Thomas je njima prva i to ubedljivo. Parahouski im je prvi centar, a nama bi Ojo bio treći da je Kuzmić zdrav (jer verujem da će Gist biti korišćen uglavnom na 5). 

 

edit: Zizu mnogo brži

 

i kako onda ovo moze biti najjaci tim ikada, kad vec u startu imamo 20 black hole minutes per game  from midget, a projektovani prvi centar u najboljem slucaju ce moci da bude tek pola parahuskog, on the other hand, gistu to nije prirodna pozicija, vec zbog godina i kila, prirodno(tm) je prebacen na tu poziciju..:default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Nije pitanje za koga bi menjali. Pitanje je da li bi thomas i parahouski bilo legitimna EL pojacanja za zvezdu. Odgovor je da bi i da niko rec ne bi rekao da su ova dvojca dovedeni unesto kuza i gista. Da je gist planiran na 4 odmah bi pristao na zamenu za thomasa sa visegodisnjim ugovorm. Thomas ce biti u 3 najbolja igraca lige

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

 

Ne znam koji put čitam ovo "Braun koji nije igrao 2 godine"

 

EL sajt kaže da je Braun u 17/18 sezoni odigrao 19 tekmi po 20 minuta u EL i još 20 tekmi u turskoj ligi, isto sa 20ak minuta u proseku. Koje onda dve godine on nije igrao?

 

Nije igrao prošle godine, klao se oko plate sa Efesom, ali bolje i to, nego igrači koji su godinu izgubil zbog ACL ili sličnih teških povreda. Uostalom, videlo se već na ovim prvim tekmama da on izgleda sasvim dobro. Ono najvažnije od svega, nije on vama jedina, ili jedna od dve četvorke, pa da ako on upadne u kanal, morate da čekate recimo Simanića da krpi. Vi imate i Gista, Fajea, na kraju i tog Simanića. 

 

Zadnja rečenica - slažem se sve. 

 

Meni je najjace kad napisu za igraca od 31 godinu da je matori penzos a nas Scola od 40 ljeta rastavio na SP.

 

Ko da su to neke godine ako igrac vodi racuna o svom tijelu. Pa De Colo je ubjedljivo najbolji bek u EL sa 32 godine.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

 

Meni je najjace kad napisu za igraca od 31 godinu da je matori penzos a nas Scola od 40 ljeta rastavio na SP.

 

Ko da su to neke godine ako igrac vodi racuna o svom tijelu. Pa De Colo je ubjedljivo najbolji bek u EL sa 32 godine.

 

Ovo SP je po ko zna koji put pokazalo ono što nas NBA uči već decenijama - osim ako je u pitanju neki igrač koji igra samo na fizikalije, igračev prajm počinje sa 30 godina. Baš ovo što kažeš, ako je neko profesionalac, to ne znači baš ništa.

 

ps. setih se  onog vašeg cara koji je priča o L. Braunovim godinama, tipa: 30. godina, do kraja sezone maltene ulazi u 31. godinu, to je četvrta decenija jbt, matorac...

Edited by realno *w
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije nam sefte da na stranicama foruma vidimo diskusije o Tegeltiji, i to ne kao o novinaru već kao o Partizanovom influenseru, što se jasno očitava kada ga deo zvezdaša napada, a deo partizanovaca brani.

 

Međutim, pre izvesnog vremena na bivšem forumu okačen je dokument agencije Nielsen Audience Measurement, koji demistifikuje čitavu famu o tom čoveku i njegovim emisijama, i to na najjednostavniji način - dokazujući da te sadržaje iz nedelje u nedelju na televiziji gleda između šest i devet hiljada ljudi.

 

Na stranu to što veću gledanost od tih emisija imaju TV sadržaji u trenutku kad im se usled tehničkih problema pojavljuje zamrznuti telop "Izvinite zbog prekida programa", ali ovde je reč o nečemu još važnijem i izraženijem: njima se bavi samo maleni deo javnosti, okupljen pre svega oko sportsko-navijačkih foruma i portala. A takvih je, ako se uzmu u obzir redovni konzumenti pomenutih internet prostora, ukupno tek oko par postotaka stanovništva...

 

I zaista, kad ste čuli da je neko ko ne pripada tom ambijentu uopšte komentarisao Tegeltiju? Da li ste nekada prisustvovali sceni na pijaci gde prodavac udara batićem šarana, a mušterija ga pita: Komšija, jel ste gledali Vladana? Ili da profesor na fakultetu zaustavi studenta na hodniku rečima: Kolega, šta je bilo sinoć u Sos košu? 

 

Pa ultramanjina u Srbiji uopšte i zna ko je on, dok ostatak javnosti nije ni bio prilici da se susretne s bilo kakvim infuenserskim radovima sa te adrese... I to iz prilično jasnog razloga - ne zanima ih.

 

Iz navedenog je veoma jasno da dela tog čoveka nailaze na plodno tlo, to jest na mesta gde mogu da se začnu, jedino na ovakvim forumima i društvenim mrežama, i to jedino u varijanti pro i kontra. I samo se nas ona donekle tiču, ali u realnosti nemaju ama baš nikakvu vrednost. Pa čak ni relativnu, koja bi kasnije mogla da se nekim čudom valorizuje.

 

S druge strane, najbolji pokazatelj onoga šta takvi autori i njihove emisije mogu da učine u odnosu na opštu sliku koja se formira u javnosti (ili bolje reći ne mogu), kao i navijački internet sadržaji, jeste i nekadašnji šizofren odnos s jedne strane aktuelnih funkcionera Partizana, a s druge Tegeltije i njegovih internet fanova, prema političkoj situaciji. Pa dok su se svi odreda u Humskoj, bez obzira da li je reč o fudbalskoj ili košarkaškoj upravi, klanjali režimu do zemljice crne i zahvaljivali se na državnim sponzorstvima zbog kojih je to sportsko društvo još živo i mrda, taj isti Tegeltija i oni koji se drže njegovog kursa bili su umišljeni da su nekakava opozicija i bitan politički faktor do granice kolektivnog fantazma.

 

A koliko su bitni i koliko se njihov glas čuje videli smo na izborima. Takoreći, s takvom "navijačkom opozicijom" i takvim nebitnjakovićima, čija se zabluda o sopstvenoj ulozi u društvu meri tonama gluposti, aktuelni režim bi mogao da obori rekord vladavine Mila Đukanovića, pa čak i onaj koga drži Fidel Kastro na Kubi. Jer, dok većina s pravom nezadovoljnih ćuti i ide pognute glave razmišljajući od kojih para će deci da kupe knjige i patike, što je jasan pokazatelj spoznaje da mnogo toga u društvu nije kao treba, pojedine budale samo iz klubaških pobuda urlaju o aparthejdu, prave emisije koje maltene niko ne gleda i pišu redove koje maltene niko ne čita, fantazirajući da su neko i nešto sa ekskluzivnim pravom na galamu. I bez imalo svesti šta zaista predstavljaju.

 

A predstavljaju - ništa.

 

Ako mi ne verujete, pitajte onoga prodavca u ribarnici na lokalnoj pijaci. Ili profesora na fakultetu, svejedno.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

oket, imamo topik imamo tim, imamo trenera, imamo navijace, imamo sveeee 😄

 

salu na stranu, ovo moze da bude, a verujem i da hoce, jedna sjajna sezona, gde uz poprilicno srece mozemo i na F4, bez lazne skromnosti.

 

zna se sta je imperativ I ne treba bezati od toga, favoriti jesmo I bicemo Sampioni.

 

deluje mi da postoji veliki pozitivan vajb kod navijaca, do duse ne i na ovom forumu, tako da ce ekipa imati ogromnu podrsku I na njima je da "samo" rade ono sto najbolje znaju, a to je da igraju kosarku, a na meni isto tako, da radim ono sto najbolje znam kada je sport u pitanju, a to je da dajem bezrezervnu podrsku.

 

CZV ❤️❤️❤️

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stefan81888 said:

Ako sam dobro preračunao, imaju ukupno 730 mečeva u Evroligi. Ozbiljna, baš ozbiljna brojka.

 

A ako računamo sve igrače: 934 utakmice u Evroligi i 430 u NBA. Poređenja radi, ekipa sa Markusom i Bobijem (2014-15) je imala iza sebe 164 EL i 325 NBA utakmica, ekipa iz sledeće sezone 315 EL i 187 NBA utakmica (ako bi računali i Mekela i Sofoa, onda ukupno 517 EL i 222 NBA),  a ona iz poslednje Radonjićeve sezone 527 EL i 234 NBA utakmice. 

 

Igrači u Partizanovom rosteru imaju odigranih 272 EL i 5 NBA utakmica.

 

Nikada mi neće biti jasna potreba da se umanjuje kvalitet ekipe za koju navijaš i ta budzetometrija (valjda jedino premeravanje gde je cilj dokazati da je tvoj manji). Ovo je za naše uslove skup, preiskusan i pravi takmičarski tim, glupo bi bilo bežati od uloge apsolutnog favorita u ABA, dok je u EL sigurno cilj borba za plejof. Mislim neće biti neuspeh i ako se ne plasiramo među 8, mnogo bogatiji i ambiciozniji klubovi često ne uspeju, ali bi morali da budemo konkurentni do kraja. 

  • Like 15
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Da igraju imena, "I come to play" sa Milicicem, Brankom Cvetkovicem, Jovom Stanojevicem i ostalima bi se borila za ABA plej of., a LA

Galaksi bi bio najbolji tim na svetu u fudbalu svojevremeno.

Treba sacekati da na delu vidimo koliko je goriva ostalo u ovim starim kajlama, niko od njih nije u prajmu i iz dobre sezone doveden.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Da igraju imena, "I come to play" sa Milicicem, Brankom Cvetkovicem, Jovom Stanojevicem i ostalima bi se borila za ABA plej of.

 

 

Milicic se reaktivirao...Samo ka'em. Dogodine, ako udje u formu, ko zna...A pet godina mladji od Skole, ima karijeru pred sobom...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...