Jump to content

Zašto ste ozabrali baš taj nik koji imate na forumu?


Džudi

Recommended Posts

Lagana i zanimljiva tema. Zašto na društvenim mrežama volimo da koristimo pseudonime, tj nikove-nadimke a ne svoja prava imena? Ovde samo jedan aktivni forumaš Zoran koristi svoje pravo ime..svi ostali se "krijemo"...Da li je u pitanju želja da budemo potpuno anonimni, ili iz zabave biramo nikove?

 

Kada sam menjala nik, nisam odmah adminu obrazložila zašto je nik ovakav kakav je 🙂 pa je čovek bio zbunjen..i malo sam čekala na promenu..

 

Imam dva bloga, na njima je moj pravi nadimak ( jer puno ime i ne volim )..stavila sam i svoje prezime..i isti podaci su i na Fejsu i na Tviteru.

 

Luka Razić je glavni junak romana "Parter" Igora Marojevića. Roman sam čitala x puta biće i xy puta...Lik mi je jako, jako, jako simpatičan i zvuči lucidno..ali "zaljubljena sam" u tog LR.

 

I da čovek stvarno postoji, vrlo rado bih pristala da budem njegova devojka 🙂 

 

A sada da čujem vas ...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, alberto.ascari said:

Zato što sam jedini Italijan koji je osvojio titulu u Ferrariju. I pakleno sam brz.emoji2510.pngemoji634.pngemoji16.png

A imam malo i stomak kao Alberto emoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Zato što sam jedini Zagrepčan, Čeh, Venecijanac, Hrvat i Trentin, prvi koji je 1969. vozio Škodu 1000 MB na Zeltwegu, čitao narednika Ironsidea, pa kad su mi nesretne 22 godine kasnije uvalili kineski RPG, još dok sam bio narednik, prije nego ću se uspeti do urarskih visina, više stručnom spremom, nego zapovjedničkim zaslugama, odabrao sam taj nick na FB92.

Pravi Mischung.

Dijelom je i za to zaslužan Jan Železný , po kojem sam dijelom odabrao nick, veteran koji je osvojio silu olimpijskih naslova, u poznoj dobi, u jednoj  odatžih atletskih disciplina.

 

Jan Železný - bacač koplja = ironside, željezni čovjek, idol.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Ovde samo jedan aktivni forumaš Zoran koristi svoje pravo ime..svi ostali se "krijemo"..

Kahmm😉...ja se krijem iza svog originalnog prezimena Since 2003...mada mi je ono uvek zvučalo kao neko ime za sitcom karakter, tipa Kramer ili Fester

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ova tri slova sam stavila na forumu ovom novom upravo da ne budem anonimna, odnosno da se zna da sam to ja, a ionako me poznaje bar 200 ljudi s bivših inkarnacija.....

A to je skraćena verzija starog nika, koji je glasio John Finn's Wife. Treba biti dobro odvaljen i odabrati nik s apostrofom koji ćeš da ukucavaš nekoliko puta dnevno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva su objašnjenja.:classic_smile:  Svaki taj nik-pseudonim-nadimak, ima u sebi simboliku..Ja sam i na forumu i na blogu B92 bila Džudi, jer taj pseudonim sam koristila kada sam davnih dana slala neke kratke priče na konkurs, čini mi se da je bio konkurs radija 202, emisije "Ozon"...

 

Na RTS forumu i na xy privatnih foruma bila sam Vučica..zašto..ne znam..

 

Ovaj nik prvi put koristim i mislim da ga neću menjati ( ukoliko se ponovo ne zaljubim u novog junaka nove knjige koja uskoro izlazi iz štampe )...

 

Šta mislite, da li je mnogo čudno kad se sa 45+ zaljubiš u glavnog junaka omiljene knjige? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo sam bila HIghlanderka.....Gorstakinja, tako sam se nekako osecala od svoje 40 do 60 godine zivota. Izbacena na vetrometinu istorije, geografije, politike,  sa jedinim ciljem da ne budem pobedjena od istih. Pomalo i u cast hercegovackog porekla mog oca  koji mi je jako nedostajao tih godina. Kada je iznenada preminuo, konacno sam prihvatila ono  njegovo sine kojim me je oslovljavao, cak je i moje ime skracivao i menjao u prilicno muskobanjasti nadimak. I tako, najlepse godine jedne zene zivela sam na vetrometini, braneci cast jednog oca, ucena da opstanem na strasnom mestu i ne pokleknem. 

Sada sam Pletilja.....uzele su me pod svoje babe, tetke, ujne, strine sa  banatske strane, progovorili mamini iz Zmaj Jovine ulice.  Iza cipkanih zavesa na prozorima, zalivenih basti sa nevenom, lepim Jovom i grmovima jasmina i jorgovana, te zene su umele da sacuvaju porodicni mir i kad su ispracale muzeve u rat, kada su im jedinci umirali od jektike, kada su im ruke trnule od motike a ledja pucala od obramice. Kada se zavrsi dan, vezle su devojacku spremu za cerke, tkale cilime. Koliko je suza kanulo na beli vez, sa koliko je neznosti, ljubavi i strepnje jmajka vlat svoje kose utkala u cilim da joj cuva ljubimicu u novom zivotu....moje je da dodam svoju nit u to tkanje, u pletivo  izmedju jave i sna....

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Šta mislite, da li je mnogo čudno kad se sa 45+ zaljubiš u glavnog junaka omiljene knjige? 

 

 

Zašto je čudno, evo i ja sam članica kluba žena zaljubljenih u Harija Hulea. Čak nismo ni ljubomorne jedna na drugu! 😄

 

e pa to si ti, hajlenderka! pa ćao!

@Pletilja

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Pletilja..predivan post..:heart:

 

@JFW...Hvala 🙂 Pomislila sam da sam čudna..dopada se i meni Hari Hule..moram da čitam novu knjigu, nisam još kupila..

 

A u klubu sam " obožavateljki"- mada ne volim taj izraz...jednog pisca...očigledno je ovde na forumu da forsiram i njegove knjige, pa i muziku..

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
slovna greškica
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Zanimljiva su objašnjenja.:classic_smile:  Svaki taj nik-pseudonim-nadimak, ima u sebi simboliku..Ja sam i na forumu i na blogu B92 bila Džudi, jer taj pseudonim sam koristila kada sam davnih dana slala neke kratke priče na konkurs, čini mi se da je bio konkurs radija 202, emisije "Ozon"...

Na RTS forumu i na xy privatnih foruma bila sam Vučica..zašto..ne znam..

Ovaj nik prvi put koristim i mislim da ga neću menjati ( ukoliko se ponovo ne zaljubim u novog junaka nove knjige koja uskoro izlazi iz štampe )...

Šta mislite, da li je mnogo čudno kad se sa 45+ zaljubiš u glavnog junaka omiljene knjige? 

Dobro je što si promenila nadimak, pošto se ja, zahvaljujući Dejvidu Linču, plašim tog imena :).

Što se tiče pitanja, za zaljubljivanje nikada nije kasno, nema to nikakve veze sa godinama, na kraju krajeva godine su samo statistički podatak i ništa više.

Nadimak sam izabrao sasvim slučajno, pošto sam gledao film sa Džonijem Depom na televiziji, a nisam znao šta pametnije da smislim, i ostade 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mislim da sam i zato malo pozurio da se registrujem na novi forum, (mozda je bila tek prva nedelja vox92),  da bi uzeo svoje ime 😁

Sad kad premotam film unazad, bilo je i malo do toga sto su mi dosadili raznorazni nicknames tamo gde je eng glavni jezik

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zasto Ritam Abazović Dritan?

Sasvim jednostavno. Jer u neogranicenim kolicinama napaja pozitivnom energijom i predstavlja caknorizaciju drustvene stvarnosti i svakodnevnice, a koja na internet odudara od mracnih tema koje na toj platformi komunikacije zatrpavaju i javni prostor i slobodan i vedar duh covjekov. Pocevsi od socijalnih mreza, preko foruma, do skoro svih portala koji ostavljaju prostor za oba kolosijeka, nedje vise, nedje manje.

To je sluzbeni razlog. A nesluzbeni je, kumara naredio, a njemu je naredila BIA.

Tako nas u medije ubjedjuju, a s takvim nalozima su i policiju pod punu borbenu opremu prostim ljudima u kuce slali. Tesko bolesno i mentalno poremeceno drustvo ukratko, ogrezlo u dekadenciji i kleptomaniji. Jos grdje vrijeme. Doduse malo je osvjezilo.

Kada te bolesni kleptomani ogranice juce uspostavljenom drzavnom granicom ka samoproklamovanom svetinjom, prelazis u fazu evolucije od misleceg covjeka u zivotoliki oblik karikaturalne ovce tudjeg neba, tudjeg dzepa i tudjeg interesa sa zadatkom da ka ovca u svinjac s policijski nadzor sa uspjehom i krepes, sto prije to bolje.

A tada ti ostaje samo jedan ritam. Onaj pozitivni i opustajuci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 9/9/2019 at 5:13 PM, Devojka Luke Razića said:

Lagana i zanimljiva tema. Zašto na društvenim mrežama volimo da koristimo pseudonime, tj nikove-nadimke a ne svoja prava imena? Ovde samo jedan aktivni forumaš Zoran koristi svoje pravo ime..svi ostali se "krijemo"...Da li je u pitanju želja da budemo potpuno anonimni, ili iz zabave biramo nikove?

 

Greska :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Svoj nadimak odabrao sam po čuvenom trenutku u istoriji FK Crvena Zvezda. Zahvaljujući odbitku lopte od noge Klausa Augentalera, Zvezda je protiv Bajerna dala gol za 2-2 prošla u finale KEŠ i nebo se otvorilo a stadion eksplodirao. Zato sam taj momenat nazvao božija noga a za ruku svi znamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...