Jump to content

B Liga NBA Fantasy 2019/2020


djole

Recommended Posts

6 hours ago, djole said:

Zašto bi neograničen broj izmena bio noob friendly u ligi gde igra 20 timova?

... 

Da je manje ekipa shvatio bih poentu, ovako ne.

 

 

 

Prosto. 

 

Zamislimo da je limit 100 (indeksa, %, ili bolje reći $). Dakle, jedan transfer vredi 1/100, tj. 1$. Toliko te košta rizik, ali je nagrada u tome da imaš ekskluzivno pravo na otkrivenog igrača i njegovu produkciju. 

 

U našoj ligi, limit ne postoji. Vrednost igrača je 1/, što je približno nuli. Dakle, rizik te košta... 0$ = NULA! Ništa, praktično, sem možda mesta na vejveru, ili oportuniteta uzimanja nekog drugog u tom trenutku. 

 

Primer #1:

 

Uzeo sam "ekskluzivnog" igrača sa produkcijom 10/5/5/1/1 i planiram da ga zadržim. Neka igra i 4 tekme te nedelje, to je 40/20/20/4/4.

 

Primer #2:

 

Tim ti je "prolazna stanica", uzimaš novog FA svaki dan. Recimo da je i 30% slabiji od "mog" (primer #1), sa produkcijom 7/3.5/3.5/0.7/0.7. Pomnoži sa brojem dana u nedelji i šta dobijaš? 49/24.5/24.5/4.9/4.9. 

 

Malo sam banalizovao radi poente, ali sa pametnim puntovanjem može da se izvuče i više od toga. 

 

Zaključak: čuvanje igrača i nema neku wow vrednost, koliko vrtenje FA bez limita/rizika. Nešto kao da igraš texas holdem igricu, u odnosu na pravi texas holdem, sa ulozima; samo all in gas i bog da te vidi!

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Davai Davai said:

 

Prosto. 

 

Zamislimo da je limit 100 (indeksa, %, ili bolje reći $). Dakle, jedan transfer vredi 1/100, tj. 1$. Toliko te košta rizik, ali je nagrada u tome da imaš ekskluzivno pravo na otkrivenog igrača i njegovu produkciju. 

 

U našoj ligi, limit ne postoji. Vrednost igrača je 1/, što je približno nuli. Dakle, rizik te košta... 0$ = NULA! Ništa, praktično, sem možda mesta na vejveru, ili oportuniteta uzimanja nekog drugog u tom trenutku. 

 

Primer #1:

 

Uzeo sam "ekskluzivnog" igrača sa produkcijom 10/5/5/1/1 i planiram da ga zadržim. Neka igra i 4 tekme te nedelje, to je 40/20/20/4/4.

 

Primer #2:

 

Tim ti je "prolazna stanica", uzimaš novog FA svaki dan. Recimo da je i 30% slabiji od "mog" (primer #1), sa produkcijom 7/3.5/3.5/0.7/0.7. Pomnoži sa brojem dana u nedelji i šta dobijaš? 49/24.5/24.5/4.9/4.9. 

 

Malo sam banalizovao radi poente, ali sa pametnim puntovanjem može da se izvuče i više od toga. 

 

Zaključak: čuvanje igrača i nema neku wow vrednost, koliko vrtenje FA bez limita/rizika. Nešto kao da igraš texas holdem igricu, u odnosu na pravi texas holdem, sa ulozima; samo all in gas i bog da te vidi!

 

 

Sve je to ok, ali nema poente u ligi od 20 ucesnika. Taj tvoj hipoteticki FA sa produkcijom 7/3.5/3.5/0.7/0.7 ne postoji medju slobodnim agentima. Stavise, ima na FA tipa 20-ak igraca sa prosekom od 7 poena, pri cemu se njih 3-4 max uklapa u jos jednu kategoriju ass ili skokovi od 3.5, a kamoli da pokrije obe kategorije pa jos i 0.7 stl i blk. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Davai Davai said:

 

Prosto. 

 

Zamislimo da je limit 100 (indeksa, %, ili bolje reći $). Dakle, jedan transfer vredi 1/100, tj. 1$. Toliko te košta rizik, ali je nagrada u tome da imaš ekskluzivno pravo na otkrivenog igrača i njegovu produkciju. 

 

U našoj ligi, limit ne postoji. Vrednost igrača je 1/, što je približno nuli. Dakle, rizik te košta... 0$ = NULA! Ništa, praktično, sem možda mesta na vejveru, ili oportuniteta uzimanja nekog drugog u tom trenutku. 

 

Primer #1:

 

Uzeo sam "ekskluzivnog" igrača sa produkcijom 10/5/5/1/1 i planiram da ga zadržim. Neka igra i 4 tekme te nedelje, to je 40/20/20/4/4.

 

Primer #2:

 

Tim ti je "prolazna stanica", uzimaš novog FA svaki dan. Recimo da je i 30% slabiji od "mog" (primer #1), sa produkcijom 7/3.5/3.5/0.7/0.7. Pomnoži sa brojem dana u nedelji i šta dobijaš? 49/24.5/24.5/4.9/4.9. 

 

Malo sam banalizovao radi poente, ali sa pametnim puntovanjem može da se izvuče i više od toga. 

 

Zaključak: čuvanje igrača i nema neku wow vrednost, koliko vrtenje FA bez limita/rizika. Nešto kao da igraš texas holdem igricu, u odnosu na pravi texas holdem, sa ulozima; samo all in gas i bog da te vidi!

 

Pa tebi niko ne brani da isto svaki dan uzimes po FA, plus oni cesto znaju da te ukanale, ja sam tako zbog lose izmene ove sezone izgubio neku kategoriju. I to mi u C igramo sa 12 ekipa gde je dosta lakse probrati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Davai Davai said:

 

Prosto. 

 

Zamislimo da je limit 100 (indeksa, %, ili bolje reći $). Dakle, jedan transfer vredi 1/100, tj. 1$. Toliko te košta rizik, ali je nagrada u tome da imaš ekskluzivno pravo na otkrivenog igrača i njegovu produkciju. 

 

U našoj ligi, limit ne postoji. Vrednost igrača je 1/, što je približno nuli. Dakle, rizik te košta... 0$ = NULA! Ništa, praktično, sem možda mesta na vejveru, ili oportuniteta uzimanja nekog drugog u tom trenutku. 

 

Primer #1:

 

Uzeo sam "ekskluzivnog" igrača sa produkcijom 10/5/5/1/1 i planiram da ga zadržim. Neka igra i 4 tekme te nedelje, to je 40/20/20/4/4.

 

Primer #2:

 

Tim ti je "prolazna stanica", uzimaš novog FA svaki dan. Recimo da je i 30% slabiji od "mog" (primer #1), sa produkcijom 7/3.5/3.5/0.7/0.7. Pomnoži sa brojem dana u nedelji i šta dobijaš? 49/24.5/24.5/4.9/4.9. 

 

Malo sam banalizovao radi poente, ali sa pametnim puntovanjem može da se izvuče i više od toga. 

 

Zaključak: čuvanje igrača i nema neku wow vrednost, koliko vrtenje FA bez limita/rizika. Nešto kao da igraš texas holdem igricu, u odnosu na pravi texas holdem, sa ulozima; samo all in gas i bog da te vidi!

 

 

 

Moj komentar je isti kao Vladov. Ja sam igrao pre par godina tako, neka mala liga tipa 8-10 ekipa, gde su se sa FA uzimali igrači koji se kod nas biraju u četvrtoj rundi. Pa smo imali limit.

 

Sad, na početku sezone, neki FA možda i izgledaju dobro, jer zbog relativno malog broja tekmi mogu da imaju neki prosek koji izgleda pristojno, al kad se malo još ispovređuju ljudi, pa pokupe svi iole ozbiljniji FA, ostaće baš tanki igrači, tipa neki Džordan Pul, pa da gataš da li će možda dati 15, ili će vezati dve partije sa po 20 minuta i 0 poena, usrati ti PPM, možda i FG...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Davai Davai

 

Ima tvoje razmišljanje uporište, međutim, kada se igra liga sa 20 timova, dugoročne povrede su izuzetan faktor i mnogo veći uticaj imaju nego u manjim ligama. Ovako se bar na neki način daje mogućnost da se takve stvari nadoknade.

 

Takođe, brojke koje si uzeo kao primer, nemaju baš veze sa realnošću. 

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stefi stabilno drzi prvo mesto, nema sta, radio preko leta i napredov'o. Vidim da je tu i Vlado odmah pri vrhu. Sad vidim, Tauns, Lilard, Dzru, WCJ. Auuuu, ovo ni ja nisam imao prosle sezone, a imao sam jaku ekipu. Nazalost Stefi, moraces biti zadovoljan i sa drugim mestom. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drakaris said:

Stefi stabilno drzi prvo mesto, nema sta, radio preko leta i napredov'o. Vidim da je tu i Vlado odmah pri vrhu. Sad vidim, Tauns, Lilard, Dzru, WCJ. Auuuu, ovo ni ja nisam imao prosle sezone, a imao sam jaku ekipu. Nazalost Stefi, moraces biti zadovoljan i sa drugim mestom. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vladaboss90 said:

Rondo na skok od TD...

 

tenor.gif

 

Inace dobar duel sa mojim glavnim trade partnerom, sa'ranio me sinoc Gordon. I dalje verujem da mogu do neke tesne pobede, ali bice krvavo.

 

Divna sportska prica. Saradjujemo uspesno vec 3ca godina.

 

A KAT?
i on isto.
Nema sta, prokenjalo me ovo kolo jeezivooo..

Pricashmo za blokade da su moje ahahaha
Ne znam, jako cudan tim imam. Nisu ni blizu proseka koji bi trebao biti (par azdaja excluded)..
Svako kolo rolerkoster.
Hvala Meltonu a Gordon:
 

 

ima da im posvetim pesmu kad god ovako lepo odigraju.

i naravno (za malo Jay)

 

 

Edit:
I da, skinuces mi jos 2-3 minimum, no jinx!!

Edited by Squabbit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ok i zanimljivo to ograničavanje izmena samo da se odredi neki ok broj u suštini iz mog primera gde su mi se dva+ sjebala na duže vremena i sada teoretski da se čupam i isčupam opet teoretski sa neograničeno izmena na neku plejof poziciju ili sada za plej aut i vrate mi se ti igrači ja nastavljam da igram kao da ništa nije bilo(teoretski ako nisam već napisao teoretski a mislim da nisam) i opet nije pošteno prema nekome ko je birao dinaroide Obiliće... ko me j. što sam birao svilenebube ovako bi se više taktiziralo a i ovi što su birali dobro i koji su se rano odlepili ne bi mogli toliko da se izdrkavaju na početku dok ne "zatvore" roster nego bi morali da štede izmene za završnicu. 

 

Ok mi je i ovako da ostane ali svakako zanimljiva ideja. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...