Jump to content

Podforumi i Raspored


Recommended Posts

Ja znam da je politika novog foruma da teme budu pedantnije rasporedjene, ali prakticno najvise smisla ima da podcast-ovi idu u okviru kosarkaskog pdf-a jer je najposeceniji.
Podcast je takav format da moze da bude usko orijentisan na odredjenu temu, ali neretko nije tako.

Realno, najbolje je da bude u okviru "Razno", moze i kao jedna tema, ali da uz link ide barem kroz jednu recenicu ko je gost i o cemu se manje vise prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...mislim da bi bilo interesantno na PDF Muzika (iznad, ispod. paraleleno...kako god)  imati i PDF Muzicari ili Kutak za Muzicare...ili tako nekako. Na starom forumu je bio takav PDF i bilo je prilocno zivahno...par likova su imali i interesantnu pricu (ne samo za muzicare) a i bilo je i predstavljanje klipova mnogo kvalitetnije (mislim na objektivnu vrijednost ne na to sta je trenutno popolarno u "mome selu"...). Meni bar je bilo interesantno...sve dok se nije pojavio onaj dosadni davez... 

Link to comment
Share on other sites

Na podforumu "Razno" vidim sada temu "Psiho kauč". 

 

Šta mislite o otvaranju pdf-a "Zdravlje"? Tu bi išle teme i o psihičkom i fizičkom zdravlju.

 

Btw, što se rasporeda Politike i Društva tiče, neka odluče stari forumaši..ja ću se već snaći...na forumima sam od 2003. :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Zdravlje moze u okviru nauke, Muzicari u okviru muzike, nema smisla rasplinjavati se na 50 PDFova od kojih ce svaki imati u vrh glave dve aktivne teme.

 

To je bila jedna od najgorih osobina starog foruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...pa dobro...mada nije bas logicno...tamo sada ljudi pisu o muzici, o onome sto vole ili ne vole a na onom bivsem forumu je bilo cose u kome su bivsi, sadasnji ili buduci "stvaraoci" imali sasvim drugaciji pristup...pa su taj njihov eglen & teme bili interesantantni i onima koji nisu bili bas "stvaraoci"... sadasnji, bivsi ili buduci...well, novi forum, nova pravila...pokusacu da "doprinesem" kad smislim kako bi to moglo ponovo biti interesantno...a bilo bi lijepo kada bi se pridruzilo i par bivsih forumasa (sada prisutnih i na novom forumu) koji su pisali vrlo zivopisno pa je po mom misljenju zbog njih bilo i to cose solidno posjeceno...   

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Zdravlje moze u okviru nauke, Muzicari u okviru muzike, nema smisla rasplinjavati se na 50 PDFova od kojih ce svaki imati u vrh glave dve aktivne teme.

 

To je bila jedna od najgorih osobina starog foruma.

 

Dobro, mnogo je bolje imati manje pdf-ova i da se na njima piše, nego 50 PDF-ova od kojih će svaki imati i malo tema i malo diskusija.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 5:57 PM, Honey Badger said:

Jasno mi je Andjo, samo sam se nasalio.

 

Koliko sam shvatio, bice sta god bude trebalo, samo da se nakupi postova da vrijedi otvarati PDF i ako ima dovoljno zainteresovanih diskutanata. 

 

Ironside je stari romantic ali definitivno je 'no homo'. Meni je ostavio pehar umjesto srca na topiku koji sam postavio. :classic_love:

 

:classic_laugh:

 

 

 

 

Dobar ti je odgovor i počašćen sam, ali mi je žao što ne postoji emo sa srednjim prstom. Znam da bi to bilo to u neskladu s novim forumskim pravilima, ali bih ga s guštom koristio kad god stignem.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ironside said:

Dobar ti je odgovor i počašćen sam, ali mi je žao što ne postoji emo sa srednjim prstom. Znam da bi to bilo to u neskladu s novim forumskim pravilima, ali bih ga s guštom koristio kad god stignem.

 

🖕

 

You're welcome. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostavio sam ovo greškom na bagovima, dakleM, može li molim?

 

Hvala unapred. 

 

Možda bi bilo dobro da se na "ostalo" otvori podforum Putovanja gde bi se prebacio kviz i putovanja, otvorio novi thread statistika kviza + ostale teme vezane za putovanja.

 

Link to comment
Share on other sites

Šta mislite o potforumu "Mediji"? Tamo bismo mogli da četvorimo dlaku o televizijama, televizijskim kanalima, štampi, kolumnama, nedeljnicima, društvenim mrežama, raznim emisijama, radio sadržajima, tabloidima, novinarstvu i novinarima, omiljenim portalima i blogovima, TV licima, SBB-u i generalno kablovskoj televiziji, mts TV-u, Total TV-u, digitalizaciji, Netflixu... itd...

 

Ili je možda bolje sve ovo spakovati na nekoliko tema za početak?

Edited by lekoviti
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 minutes ago, zoran59 said:

Cisto iz radoznalosti (nije da me smeta): zasto je USA tema na Politici a Canada na Dijaspori?

 

Tako su postavili oni koji su otvorili teme, mi nismo nista dirali i tako je ostalo za sada. Ispostavilo se da ima dosta forumasa iz kanade i tema je ziva, naravno USA je uvek svima intresantna i tu se pise i o globlnom uticaju te zemlje sto za Kanadu nije slicaj. Za sada nek ostane tako, niko sem mene ko ne zivi u Kanadi tamo nije ni pisao. Nisam za prebacivanje, mslim da je forumasim koji pisu tamo ovako preglednije. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Moja ideja je bila da se pored političkih aktualnosti piše i o drugim stvarima koji se dotiču Canade, zbog nadolazećih federalnih izbora politika je dominantna što je i logično, tako da se slažem sa A sad-om...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam predlog koji moze da bude zabavan, ali posto imam 5 prstiju sto se tice vremena i znanja o forumu, ne znam kako se to radi. Pa ako neko moze, negde pod razno da otvori topik kako dozivljavamo i vidimo forumase na osnovu pisanja. Citam komentare i cini mi se da na osnovu pisanja, imamo neke pogresne ideje kako vidimo druge. Danas mi se desilo u RL da me neko pita za osobu koju samo zna na osnovu pisane komunikacije, a ja znam istu osobu licno, da dam opis. 

 

Nas dozivljaj te osobe je bio kompletno off. Ako se suzdrzimo od preterane kvalifikacije - moze da bude zabavno 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li samo meni smeta, ali nekako mi je na granici prihvatljivog da se o abortusu i eutanaziji raspravlja u istom kontekstu, na objedinjenom topicu. Abortus je ipak pravo zene na raspolaganje sopstvenim telom, bar po mom shvatanju, a znam da i mnogi drugi dele to misljenje. Ako sada pravo fetusa na rodjenje izjednacavamo s pravom na zivot nekoga ko je bio ili jos uvek jeste osoba, s vise ili manje bogatim zivotom iza sebe, onda smo i fetusu za koji se, bar koliko se ja secam, nismo slozili da predstavlja osobu, dali isti status. O cemu smo onda uopste pricali na svim onim stranama dok se topic bavio iskljucivo abortusom? O prekidu zivota? Nismo valjda?

 

Znam da nije bilo nikakve lose namere, vec se diskusija spontano razvila u tom pravcu, i to je sasvim u redu. Ali zar nije moglo samo da se splituje, umesto sto se naslov promenio tako da su se u istom kosu nasli abortus, dakle prekid trudnoce, ne obavezno i zivota, i prekid necega sto je bez ikakve sumnje jednom bio(ili je cak jos uvek!) zivot?

Meni je sve to malo too much, i molila bih da se preispita odluka da se ovako (pre)koncipira pomenuti topic.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...