Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

Jeff Beck-a sam gledao u Kitcheneru prije "nekoliko" godina, bio je radni dan i padala je takva kisa da od kamiona nisam skoro mogao da vidim kuda idem.

Sad malo proguglam i pronadjem da je to bilo u stvari 2011 :classic_ohmy:

Ova mala je i tada svirala bas, kada se koncert zavrsio kisa je prestala i vratio sam se nekim sporednim putevima, lagano kroz noc.

 

 

https://www.bluebirdreviews.com/reviews/live-concerts/166-jeff-beck-and-tyler-bryant

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 11:50 AM, Amigo said:

Posebno mi se dopada srednji dio, solaza, bas, atmosfera posebno, malo me podsjeti na onu davnu Fremptonovu Do you feel like we do,

 

To je pesma od Humble Pie, Steve Marriott je bio gitarista. Imao sam je na albumu "Live at Fillmore East" izdatom 1971.

 

Edit: izgubilo se na šta mislim, "I don't need no doctor".

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

I don't need no doctor je dobrano starija od toga, u pitanju je soul standard a popularizovao ga je Rej Carls koji je svoju verziju snimio 1966. Inace nema ko je nije obradjivao, i dzezeri ii bluzeri i rokeri i pankeri i metalci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Radoye said:

I don't need no doctor je dobrano starija od toga, u pitanju je soul standard a popularizovao ga je Rej Carls koji je svoju verziju snimio 1966. Inace nema ko je nije obradjivao, i dzezeri ii bluzeri i rokeri i pankeri i metalci.

 

Pa nisu ovi obrađivali Rej Čarlsa nego Humble Pie. Rock verziju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

Black keys sam gledao u jednoj velikoj dvorani i to je bio cisti promasaj. Bend je za male intimne prostore  kao sto je na ovom snimku. Dobar izbor,

 

Black keys sam gledao na Molsonu na otvorenom pred 20 hiljada dusa i nije nikakav promasaj, dapace i danas se najezim koliko je bilo dobro ........ normalno da ih je bolje videti u nekom klubu pred 1000 ljudi, samo sto je problem oni ne sviraju na takvim mestima vec najmanje 10 godina.

 

Inace isporucuju i pred 50-100 hiljada ljudi bez problema :s_d: ....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Free, "Hearbreaker" album, 1973. Tek sam danas dodao DVD/CD player na PC. Slušam sa njega. Oduvek sam uživao u glasu Paula Rodgersa. Ovo im je bio poslednji album. Gitarista Paul Kosoff je umro od srčanog udara na letu New York - Los Angeles. Posle su napravili "Bad Company". Gledao sam ih u Beogradu 1975, kao mlađi maloletnik.

 

2020heartbreaker01.jpg

 

Ova pesma je bila hit na "Studio B", naravno da je bila kvalitetnija od tada popularnih "Sweet", "Slade". Bila je u top 10 singlova u UK te 1973.

 

 

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...