Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts



Ima li ovdje ikoga da gotivi mog druga Grahu?


Prvi put čujem za druga ti tvoga, zanimljiv je a ako stigneš prenesi mu sledeće:
(nije za svakoga, zato je u spoileru)


1. Da okupi band.
Premalo se toga na sceni događa da bi držalo pažnju. Osim, onima koji već znaju i drugari su mu...
2. Da u tom bandu bude kršten gitarista.
Klinci (i malo stariji klinci) vole da gledaju u levu ruku gitariste, da vide da se nešto dešava...
3. Ako 1 i 2 ne dolaze u obzir, neka bar poradi na tehnici makar malo, vrat Les Paula je dovoljno dugačak da može da šeta po njemu uzduž i popreko... Brzina je nebitna. Postoji još pragova osim prvog...
4. Imidž. OK, shvatam da je opasan, respektabilan momak, pantalone trofrtaljke to naglašavaju, ćela, bradica, sve po spisku... glas ima dovoljno pretnje u sebi, ali ako leva ruka vrti promene ređe nego akustični duo, ili Ibrica na Dubrovačkim skalinama, sve pada u vodu.
Majica solidna.
5. Tehnika.
Neće band? OK. Neka nađe solidnog tonca, kupi krštenu Loop pedalu (Boss RC-3, NUX Loop...) I uposli je umesto jebenog delay-a koji je ispao iz mode još '83...
Ritam mašina? Kapiram da zvuči blasfemično, ali.. Nek razmisli, evo ne mora, gornje loop pedale imaju ritam paterne, solidno za početak.
6. Da li je probao akustični set? Ok, gubi oštricu nastupa (mada oštrica dolazi u pitanje kad na sceni malo izgleda kao da mu se band razbežao) ali možda poruka pesme bude razgovetnija i udari direktnije.
Ne mora da pušta kosu i menja lone...
7. Ne zanima ga ništa od ovog gore?
Poštujem. Umetnik se ne prodaje. Full respect.
Ali neka makar zamoli tonca da mu digne glas u miksu, ovako kao da sakriva gitarom glas i glasom gitaru... Slični registri se potiru.
On hoće nešto sa kaže, da izrazi protest, da prenese poruku, ali to se ne čuje.



Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:


 

 


Prvi put čujem za druga ti tvoga, zanimljiv je a ako stigneš prenesi mu sledeće:
(nije za svakoga, zato je u spoileru)

 

 

 

 

  Hide contents


1. Da okupi band.
Premalo se toga na sceni događa da bi držalo pažnju. Osim, onima koji već znaju i drugari su mu...
2. Da u tom bandu bude kršten gitarista.
Klinci (i malo stariji klinci) vole da gledaju u levu ruku gitariste, da vide da se nešto dešava...
3. Ako 1 i 2 ne dolaze u obzir, neka bar poradi na tehnici makar malo, vrat Les Paula je dovoljno dugačak da može da šeta po njemu uzduž i popreko... Brzina je nebitna. Postoji još pragova osim prvog...
4. Imidž. OK, shvatam da je opasan, respektabilan momak, pantalone trofrtaljke to naglašavaju, ćela, bradica, sve po spisku... glas ima dovoljno pretnje u sebi, ali ako leva ruka vrti promene ređe nego akustični duo, ili Ibrica na Dubrovačkim skalinama, sve pada u vodu.
Majica solidna.
5. Tehnika.
Neće band? OK. Neka nađe solidnog tonca, kupi krštenu Loop pedalu (Boss RC-3, NUX Loop...) I uposli je umesto jebenog delay-a koji je ispao iz mode još '83...
Ritam mašina? Kapiram da zvuči blasfemično, ali.. Nek razmisli, evo ne mora, gornje loop pedale imaju ritam paterne, solidno za početak.
6. Da li je probao akustični set? Ok, gubi oštricu nastupa (mada oštrica dolazi u pitanje kad na sceni malo izgleda kao da mu se band razbežao) ali možda poruka pesme bude razgovetnija i udari direktnije.
Ne mora da pušta kosu i menja lone...
7. Ne zanima ga ništa od ovog gore?
Poštujem. Umetnik se ne prodaje. Full respect.
Ali neka makar zamoli tonca da mu digne glas u miksu, ovako kao da sakriva gitarom glas i glasom gitaru... Slični registri se potiru.
On hoće nešto sa kaže, da izrazi protest, da prenese poruku, ali to se ne čuje.



Sent from my SM-N950F using...
 

 

Graha ima prilicno respektabilan cult following sirom regiona mada uglavnom svira u Sloveniji i Hrvatskoj. Bio je aktivniji ranijih godina, mada skoro svake godine objavi album ili knjigu. Inace, ljudi dolaze na njegove koncerte, na predstave koje sam pise i izvodi i to radi vec dvadesetak ili vise godina. Samo mu je falio jedan fancy da mu kaze da pusti kosu. 

 

Hvala na savjetima, a evo i tebi jedan: ne dijeli savjete ako ti ih niko nije trazio, mogu ljudi pomisliti da si neki arsehole. :classic_wink:

 

 

p.s. Mislim da je ovo iz 1990:

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

Ha, pa ovo znam [emoji16] Ma opušteno, znam da mu ne treba niko za savete. Pogledao sam prvi put bez traženja ko je i odakle, i razmišljao zašto mi se ne dopada nešto što bi inače trebalo da bude u domenu onoga što slušam i što bi trebalo da me, negde, pogodi... I tako. Peace bro [emoji3577]

 

 

 

Kakvo crno puštanje kose, nisi razumeo fazon, ono, kao, kantautor pa... Get it? [emoji3]

 

 

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...