Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

11 minutes ago, Bek said:

Dobila ova pesma i brata blizanca. Braca Galager nastavljaju po starom 😂

 

 

 

 

Odbrana mlađeg Gallaghera 🙂

 

Preteče me, upravo htedoh da postujem Shockwave, pratim ja to po Oasis forumu 😉

 

Ali ajde, kao što sam i tamo napisao, akordi u Spread Your Love su klasičan blues 1 - 1 - 3 - 4 tj. D - D - ... -  F - G... dok u shockwave ide dosta raznovrsnije D - D -... G - C - A... 

 

Sviđa mi se glam prizvuk Shockwave, ja sam ipak odrastao na Slade / Sweet… a onda su došli Pistolsi 😛

 

Ne zaboravi da su Blockbuster od Sweet i The Jean Genie (Bowie) izašli sa razmakom od nedelju dana, a da je osnovni rif jedne i druge sličniji od ove dve, i lepo su bile hitovi u isto vreme da se niko od autora nije bunio 🙂

 

Plus, Shockwave je definitivno raznovrsnija po zvuku od Spread Your Love i obe su, opet, fenomenalne 🙂

 

p.s. poslučaj isečak najnovije Liamove stvari Oncehttps://clyp.it/a3qwzsjo  ...ima potencijal da pokida 🙂

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fancy said:

 

Odbrana mlađeg Gallaghera 🙂

 

Preteče me, upravo htedoh da postujem Shockwave, pratim ja to po Oasis forumu 😉

 

Ali ajde, kao što sam i tamo napisao, akordi u Spread Your Love su klasičan blues 1 - 1 - 3 - 4 tj. D - D - ... -  F - G... dok u shockwave ide dosta raznovrsnije D - D -... G - C - A... 

 

Sviđa mi se glam prizvuk Shockwave, ja sam ipak odrastao na Slade / Sweet… a onda su došli Pistolsi 😛

 

Ne zaboravi da su Blockbuster od Sweet i The Jean Genie (Bowie) izašli sa razmakom od nedelju dana, a da je osnovni rif jedne i druge sličniji od ove dve, i lepo su bile hitovi u isto vreme da se niko od autora nije bunio 🙂

 

Plus, Shockwave je definitivno raznovrsnija po zvuku od Spread Your Love i obe su, opet, fenomenalne 🙂

 

p.s. poslučaj isečak najnovije Liamove stvari Oncehttps://clyp.it/a3qwzsjo  ...ima potencijal da pokida 🙂

Iskreno, dosadna su mi braca Galager vec dugo dugo vremena, tandrkaju jedno te isto. Oasis na vrhuncu su cinile tri stvari - Noelove melodije kada je bio na vrhuncu, Lijamov glas kada je bio na vrhuncu i taj njihov stav, muda tj. ,,swagger'' koji sam uvek voleo iako su mnogi mrzeli. Oni su u stvari jako tanak bend bili, tipa bas gitara se nije ni cula itd. i samo kada su tri stvari koje sam gore nabrojao bile na najvisem mogucem nivou, to je funkcionisalo.

 

Noel mi je sada potpuno muzicki irelevantan jer niti komponuje kao nekada, glas njegov mi je uzasan, a muda nigde nema vec pravi neku kriza srednjih godina muziku. Lijamov glas nije kao nekada, ali je tu i dalje i volim da ga cujem, na Shockwawe-u su tu i taj stav i muda, melodija nije Noelova, ali nije ni losa, sve u svemu, zvucalo je dobro kada sam cuo na radiju jutros, nista da me je oduvalo, ali ok.

 

Ali iskreno, ove pesme poput te Once koju si postavio najvise mrzim i tu je po meni sadrzano sve sto ne volim kod brace Galager i mislim da ih na neki nacin da  takve balade i ubile, kao i ceo Britpop. Koliko samo zvuci kao Robi Vilijams koga Lijam toliko mrzi i ponizava stalno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...