Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

Kad smo kod slusanja, na cemu slusate muziku.

Posto su vec neki od nas spominjali na cemu smo slusali muziku u SFRJ, sta sada koristimo.

Po dolasku ovdje prvo sto sam kupio je bio neki obican kasetofon u zalagaonici za 20 dolara.

Poslije 5-6 mjeseci sam uzeo JVC mini liniju. MX-D501T, mada su zvucnici bili malo drugaciji.

Bila je neka prodavnica tehnike koje vise nema, zaboravio sam kako se zvala i posao sam da kupim jednu Kenwood mini liniju  i vratio se kuci sa ovom.

 

image;s=850x0

 

Platio sam je 400 dolara, plus tadasnjih 15% takse. Nije bila losa, tada sam poceo i da kupujem CD-ove i kasete koje sam nekada imao.

 

Poslije 5-6 godina sam uzeo prvi Home theatre, Pioneer i neke kanadske zvucnike Quest po 100 vati i jedan subwoofer, poslije sam uzeo jos 2 Quest zvucnika za pozadinu, koja sam ubrzo i iskljucio , previse kablova se motalo po kuci, a i nisam bio zainteresovan za filmske efekte.

JVC je otisao u spavacu sobu, imao je ugradjen sat i mogao se programirati umjesto budilnika. Na zalost poslije desetak godina, potencimetar za jacinu zvuka se pokvario i povremeno bi odjednom se povecao na maksimum. te vise nije bilo moguce da se korist. Zamijena je bila neka Samsung mala linija, koja nema ni blizu zvuk, kao sto je bio JVC.

 

Zvuk koji sam ocekivao od Pioneer pojacala nije nikada bio ono sto sam ocekivao, jer su zvucnici bili losi. Pioneer je zamijenjen za Denon-om, zbog HMDI povezivanja, ali se zvuk nije mnogo popravio, sve dok nisam zamijenio zvucnike za par Klipsch R-620F.

Razlika je ogromna, kvalitet zvuka je odlican, sve je cisto basovi dobri, mada i dalje koristim stari subwoofer da pripomogne,

Preporucujem 100%, vrijede svakog dolara. Trenutno su na rasprodaji u Best Buy, 300 dolara komad, toliko sam i ja platio. To je odlicna cijena. Slusalice izbjegavam, samo na poslu :whistling:

 

g714R620F-F.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Koristim prvi svetski wi-fi stereo, nikada home theatrereceiver Onkyo koji se povezuje sa mojim kompjuterom ili telefonom, a za zvuk su zaduzena 2 PSB zvucnika i Energy Encore 8 subwoofer, nema danas bolje od Kanadjana, nekada bili Englezi. Sluske su naravno Sennheiser.

 

To je sve jeftino i izuzetno sam zadovoljan, nista bolje mi ne treba. Trenutno raspakovano zbog nekog sredjivanja. Corona je vrhunski kičeraj uspomena suvenir iz Meksika, lampa koja mi je vrlo draga :s_d:.

 

Quote

spacer.png

 

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...