Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

Thunder Road & Glory Days in one.



Davno, davno sam odlepio kad je Sloba Konjović pustio 68 Guns, a zatim očekujući novi The Clash a čuvši neku varijantu Dylana sa 80s frizurama i produkcijom poslao sam ih u dugogodišnji zaborav...

Skoro, slučajno naletim na VH1 Emisiju Bands Reunited i smorim se ko ratkapna kad videh kako su Squeeze odustali (fuckin' Jools), kad mi uleteše sledeći - The Alarm... reko da vidim šta je beše bilo s njima i...tu me momci osvoje sa 30 godina zakašnjenja. Jbg.
Da ispravim nepravdu prema ovim Velšanima, ovo je jedna ne tako hitična i na prvu loptu stvar, ali sumira lepo atmosferu gore pomenuta 2 bisera Bossa ali u okruženju UK, 1976.
A svi znamo da je 1976...

Sent from my SM-N950F using...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iz tog vremena voleo sam da slušam škotski bend Big Country za koji su mnogi smatrali da je stilski blizak prethodno pomenutim The Alarm. Evo jedne od njihovih manje poznatih pesama koju su uradili za film "Restless Natives".

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mike Peters, pevač iz The Alarm je čak u post Stuart Adamson [emoji3064] vremenu čak i nastupao sa The Big Country :)

Inače, pomenuti Stuart Adamson je jedan od najfinijih gitarista koje je dala Škotska, a ja ga pratim još od 1978 iz meni ekstremno drage grupe The Skids [emoji2]



Inače The Skids su prošle godine objavili Burning Cities, jedan od najboljih comeback albuma ikad! Prže po koncertima u UK, a predgrupa je - The Big Country!

Ove godine su izdali novi album Peaceful Times! Respect!

Povratnička This Is Our World:







Sent from my SM-N950F using...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2019 at 7:27 AM, fancy said:

Sutra u Beču, dogodine... valjda u... :wicked:

Ja sam imao tu čast da ih prvi i za sada poslednji put vidim pre jedno 8 godina i to sa Kim Deal, svirali su celi Doolittle + još neke kultne pesme...bilo je nestvarno dobro...i njihovi skoriji radovi  su odlični

edit:

izvinjavam se ako je bilo

Edited by Kolbas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...