Jump to content

Sluša se...


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

On 9/28/2019 at 11:22 AM, drgnk said:

Ruski indie bend Motorama. Svaka sličnost sa bendovima poput Interpol i Joy Division je slučajna. 😀

 

 

 

Vi'š prvi put čujem za ove, a priličan sam fen i Interpola i JD. Moraću da im se posvetim, ali deluje kao da lik ima identičan glas kao Paul Banks. Jesi li bio na Interpolu na Kališu?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam, pazi kad ne znam ni da je bio koncert na Kališu a dopada mi se muzika tog benda. 🙄

 

Što se Motorame tiče, preporučujem prva 2 albuma (Alps, Calendar). Radi se o mini remek-delima indie muzike, naravno gledano iz ugla ljubitelja takvog zvuka. Bend je stekao kultni status u Južnoj Americi, pa ćeš videti da je ogroman broj komentara na njihovim pesmama postavljenim na YT, na španskom. 🙂

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, video sam odmah da nisu lightweight, jedva čekam da im se posvetim.

 

4 minutes ago, drgnk said:

Nisam, pazi kad ne znam ni da je bio koncert na Kališu a dopada mi se muzika tog benda.

 

Bio, pre dve godine, kada su obeležavali 15 godina albuma Turn on the bright lights...bilo super. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi su tokom godina razvili solidnu alternativnu scenu (Motorama, Pompeya, Human Tetris...). Svi pevaju na engleskom a primetni su razno-razni stilski uticaji bendova sa zapada.

 

Evo benda Pompeya (za nečiji ukus možda premekani sa nešto komercijalnijim zvukom).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2019 at 11:07 PM, fancy said:

Konačno se usudio da krene glasovnim stopama svog idola Roy Orbisona emoji2.png

Ja sam uvek više voleo divljeg Springstina emoji16.png
 

 


Sent from my SM-N950F using...
 

 

Cim muzicar snimi album da bi odao pocast korenima, ja znam da je to zbog nedostatka inspiracije. Nerado kazem jer sam Springstina voleo ali je jedan od matoraca koji bi trebao da okaci gitaru o klin. Sto i nije nikakva sramota imajuci u vidu sta iza sebe ostavlja... kakav Orbison, kakvi bakraci, ta muzika se vise ne svira jer svojstvena odredjenom periodu...di su rifovi, Bruse?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...