Jump to content

VN Italije 2019


DASUBO

Recommended Posts

Monca. Mogao bih čitav uvod da završim i da on sadrži samo jednu reč. Čak i oni koji nikada nisu pogledali trku F1 čuli su za ovu stazu. I zato je ona magija. Svaka čast Monaku, Indijanapolisu, Spa, Silverstonu, Nirburgringu, ali samo je jedna Monca.

Na starom forumu smo pisali o istoriji. I to istoriji koja je krenula od ovala smeštenog u park koji je četvrti po veličini u Evropi. Pisali smo i o tome kako doći na ovu trku, gde odsesti, sa kojih delova staze se najbolje vidi pista, o tajnim mestima gde se nefiltrirano može uživati u doživljaju brzine i zvuka koji Monca pruža.

Niste čitali? Zaboravili ste? Sorry, ali neću se ponavljati. Istražite sami, osetite miris spaljenih kočnica i ulja i huk koji se probija kroz šumu. Zato i pišem uvod u utorak. Idite na trku, F1 prolazi jedan od onih svoj perioda kada je čovek jednostavno mora voleti.

Jeste, Mercedes kida. Jeste, malo je to dosadno onima koji ne gaje strast ka metalu iz Sindelfingena. Ali, kakvo samo trkanje gledamo ove godine!

Šta je bilo prošle godine? Toto je sedeo pored Cečea i gledao kako Luis obilazi Vetela u „varijanti Askari“. Vetela, koji otada tone u košmar koji traje dan danas. Kulminacija je bila prošle nedelje kada je on kao zvanično prvi vozač ekipe sa sve svoje 4 titule utirao put pobedi dečaka koji ima 13 trka u ferariju i koji je prethodne godine u svojoj ruki sezoni završio kao 13-ti.

Hm, hm, kanda maler radi prekovremeno u Maranelu…

Dobro, bi šta bi. Život ide dalje, a mislim da bi čitava moto racing porodica volela da to isto važi i za Antoana Hublera. Mala je uteha da je drugi vozač povređen u tom užasu stabilno i da se polako oporavlja.

U petak nas čekaju treninzi gde će timovi pokušati da provali koliko koja guma „drži“ jer će to bit ključno. Prvi trening počinje u petak u 11.00h, a drugi u 15.00h. (taman dovoljno vremena za ručak u Milanu, restorani u Monci nisu ni za q)

Treći trening je u subotu u 12.00, a kvalifikacije su 15.00.

U nedelju će u 15.00 verovatno krenuti sa prve pozicije Lekler. Biće dobro ako pored njega bude Vetel, ali bih voleo da ipak bude ispred njega. Veliki put su moje emocije prema Vetelu prevalile od onih vrištavih epizoda u mrskom mi timu trovača šećerom do sada.

Voleo bih da napravi jedan comeback a la Đoković i uzme titulu sledeće godine. Šta ćete, što je čovek matoriji to je veći sanjar.

A Mercedesi? Pa, mislim da ćemo upravo zbog Mercedesa imati dobro trkanje, jer će pokušati sve da dobiju Ferari na domaćem „bunjištu“. Botas zna da ako želi i promil šanse da ukrade titulu Luisu, mora da počne da pobeđuje. A to će biti jako jako teško pored dva divlja Fiatova motora koji ubijaju na pravcu i najboljeg vozača u F1.

Ko će pobediti? Voleo bih da to bude Vetel, ali mi više miriše na Leklera ili Luisa. Ali ima nešto još važnije, a to je praznik trkanja koji pruža Monca i to je obavezna „to do“ stavka u životu jednog petrolhead-a.

Nešto mi ne ide na ovom forumu da kačim slike. Radoje i Askari su mnogo bolji u tome. Borko će da izdominira sa statistikom. Nadam se da će Alen da ubaci koji gif sa akcijom sa staze.

A ja vam ostavih delić duše koja će se danas prilično radovati jer će se malo igrati sa proizvodima iz Aftalterbaha…

 

Forza Monza!

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Lep uvod... iz svega napisanog jasno je zasto smo @Romantik i ja tamo daleke 2010. godine izabrali da nam ovo bude prva F1 trka koju cemo gledati uzivo.

 

Sam odlazak tamo je bio dozivljaj za sebe, vredelo bi jednom ispricati to 🙂

 

A sto se same trke tice bili smo na Alte Velocita (mislim da se tako zove tribina... na kocenju posle pravca). Ljudi moji, taj zvuk koji pravi 20+ bolida i koji ti dolazi iza ledja kada prodju sa druge strane parka, filtriran sumom, to je nesto sto nikada necu zaboraviti. Ja sam samo cekao da nesto iskoci iz te sume i srusi nam tribinu 🙂 

 

Jos jedno secanje me veze za Moncu, neverovatan betting tip koji je @Romantik napravio a ja bio egzekutor... pogodjen prvi Vettel-ov pol, jos dok je bio u nejakom ToroRosso-u, uz promenljive vremenske uslove. Kad sam otisao da uplatim, i kad su videli kvotu (kume, koliko ono bese?), pitali su me "ko ti je ovaj?" a onda "jel to neka dojava?" 😄 koja crna dojava u F1?! Okrenuli su telefon, pitali tamo neku centralu da li moze, dozvolili uplatu... ostalo je istorija. 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vettel, nikad ga nisam voleo, uprkos tom nestvarom pogodku. Kvota je bila 125. Ja se dvoumio izmedju njega i Trulija. Hamilton je tad ispao valjda u Q2, jer nije bio na stazi kad je ona bila najidealnija, ako se to moze reci za Moncu po onakvoj kisi...Zaista hram moto sporta.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, MetalHead said:

Lep uvod... iz svega napisanog jasno je zasto smo @Romantik i ja tamo daleke 2010. godine izabrali da nam ovo bude prva F1 trka koju cemo gledati uzivo.

 

Sam odlazak tamo je bio dozivljaj za sebe, vredelo bi jednom ispricati to 🙂

 

A sto se same trke tice bili smo na Alte Velocita (mislim da se tako zove tribina... na kocenju posle pravca). Ljudi moji, taj zvuk koji pravi 20+ bolida i koji ti dolazi iza ledja kada prodju sa druge strane parka, filtriran sumom, to je nesto sto nikada necu zaboraviti. Ja sam samo cekao da nesto iskoci iz te sume i srusi nam tribinu 🙂 

 

Jos jedno secanje me veze za Moncu, neverovatan betting tip koji je @Romantik napravio a ja bio egzekutor... pogodjen prvi Vettel-ov pol, jos dok je bio u nejakom ToroRosso-u, uz promenljive vremenske uslove. Kad sam otisao da uplatim, i kad su videli kvotu (kume, koliko ono bese?), pitali su me "ko ti je ovaj?" a onda "jel to neka dojava?" 😄 koja crna dojava u F1?! Okrenuli su telefon, pitali tamo neku centralu da li moze, dozvolili uplatu... ostalo je istorija. 🙂 

 

 

 

Ako se dobro sećam, neko od vas je bio u Zvezdinom dresu?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, nosundayfear said:

 

Ako se dobro sećam, neko od vas je bio u Zvezdinom dresu?

 

Hmmm mozda sam ja bio u majici... i Zvezdin kacket... ili Williams 🙂 i srpska zastava... Ma bilo je svega... cak imam i onu klasicnu Ferrari zastavu, nosio sam je iako ne mirisiem bas nesto Ferrari, uspeo sam da nahvatam Barrichello-a da se potpise 🙂 Kad si u Rimu, ponasaj se kao Rimljanin - kad si u Monci, ponasaj se kao Tifoz. 

Link to comment
Share on other sites

Jbt :krstipd4:

 

Posledica sveopsteg asfaltiranja oko staza, da nisu pre koju godinu asfaltirali spoljni deo Parabolike ovo se ne bi desilo jer nikom ne bi padalo na pamet da vozi tuda, svi bi kocili 10 m ranije pred krivinom da ne izlete.

 

Sa druge strane ni sljunak nije cvecka

 

 

ali fakat da u Parabolici niko jos nije ovako leteo dok je tu bio sljunak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...