Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

Da li ima nekih razmišljanja u pravcu profesionalizacije foruma?

Npr. besplatno članstvo max 3 posta dnevno, premium naravno neograničeno. Cena teško pitanje recimo između 10 i 20 eur godišnje.

Premimuci naravno ne bi bili po definiciji beli medvedi već bi u slučaju prekršaja pravilnika bili tretirani kao bezobrazni putnici bez obzira na uredno plaćenu kartu.

Prihodi bi stimulisali modove da (još) kvalitetnije usmeravaju diskusije u skladu sa pravilnikom.

Indijanci - provokatori bi se brzo obezhrabrili zbog ograničene mogućnosti postovanja.

Može sve naravno detaljnije da se razradi, zanima me samo ima li za sada uopšte ideja u tom pravcu.

U suprotnom, ako forum ostane 'na izvolte' bojim se da bi mogao da bude satran od ljudi sa previše vremena a premalo društvenog života kao FB92 koga sam zbog rafalnih ispaljivača postova, VL provokatora u nedostatku RL i ubica normalnih diskusija napustio.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LjubavPremaMolu said:

Da li ima nekih razmišljanja u pravcu profesionalizacije foruma?

Npr. besplatno članstvo max 3 posta dnevno, premium naravno neograničeno. Cena teško pitanje recimo između 10 i 20 eur godišnje.

Premimuci naravno ne bi bili po definiciji beli medvedi već bi u slučaju prekršaja pravilnika bili tretirani kao bezobrazni putnici bez obzira na uredno plaćenu kartu.

Prihodi bi stimulisali modove da (još) kvalitetnije usmeravaju diskusije u skladu sa pravilnikom.

Indijanci - provokatori bi se brzo obezhrabrili zbog ograničene mogućnosti postovanja.

Može sve naravno detaljnije da se razradi, zanima me samo ima li za sada uopšte ideja u tom pravcu.

U suprotnom, ako forum ostane 'na izvolte' bojim se da bi mogao da bude satran od ljudi sa previše vremena a premalo društvenog života kao FB92 koga sam zbog rafalnih ispaljivača postova, VL provokatora u nedostatku RL i ubica normalnih diskusija napustio.

Topic Ktitori bi bio sasvim dovoljan - znajuci mentalitet forumasa bilo bi: Ako je ovaj uplatio toliko, ja placam duplo - ko je, bre, sirotinja!:classic_laugh:

Za 2 meseca se skupi za server i storage, znajuci nas.

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikolani80 said:

Pozz. Jel moze na temi sport da se otvori pod tema oglasi za sportske rekvizite, tipa navijacki sal, dres i sl. ? Tnx.

 

Na starom mestu nije bilo dozvoljeno reklamiranje. Poruke su bolja ideja, ukoliko ne bude bilo rečeno drugačije. Za sada probaj tako.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barracuda said:

 

Na starom mestu nije bilo dozvoljeno reklamiranje. Poruke su bolja ideja, ukoliko ne bude bilo rečeno drugačije. Za sada probaj tako.

Nije reklama, vec potraznja. Npr ja skupljam sve od Niskog Radnickog. Imam salove i dresove za razmenu. Ako se neko reklamira i zloupotrebi tu vrstu oglasa sankcionisite.

E: nekom drugom ce biti potreban dres fk rad, trecem dres repke itd. Mislim na taj neki kolekcionarski duh.

Edited by nikolani80
Link to comment
Share on other sites

Znači nema ideja o profesionalizaciji? Ništa onda mogu da kažem 'nek je forumu Bog u pomoći'.

Za sada međutim ide dobro, pravo je osveženje konačno videti puno različitih avatara kada se otvori forum 'Politika' (ne samo), a ne samo jedan jedini nekog uvrnutog lika koji samo traži po internetu ljude za svađu.

Nadam se da će tako i ostati!

Link to comment
Share on other sites

Može li da se skine poruka "Edited by..." u prvih pola sata ili 3 sata? Mnogi kucaju sa ručnih uređaja, spelling greške mnogo verovatnije a ispravka sa tim "Edited by.." zvuči jao da je smisao celog posta promenjen. Bar neki gratis period bez te poruke.

Edited by srbija do tokija
spelling
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srbija do tokija said:

Avatar može da se stavi tek posle određenog broja postova? Ne vidim opciju (3-4 posta imam) da ga postavim.

Možeš avatar da staviš odmah.

U gornjem desnom uglu ekrana imaš link ka svom profilu i tamo možeš da staviš avatar i cover photo. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, nikolani80 said:

Nije reklama, vec potraznja. Npr ja skupljam sve od Niskog Radnickog. Imam salove i dresove za razmenu. Ako se neko reklamira i zloupotrebi tu vrstu oglasa sankcionisite.

E: nekom drugom ce biti potreban dres fk rad, trecem dres repke itd. Mislim na taj neki kolekcionarski duh.

 

Ok, go fo it. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...