Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

Sada je stalno u upotrebi, mislim da se zove "Rich Text Editor".

 

Za detaljno uređivanje bilo kog dela posta posta, trebalo bi da se uvede opcija "Use BB Code Editor" ili kako već.

 

Može li to na ovom forumu?

 

Zapravo, ovo treba da ide u funkcionalnost foruma. :ajme:

Edited by 033zero330
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, OtherSide said:

Jel bi mogli da uvedemo pravilo da ako se kvotuje neki ogroman post da se izbrise sadrzaj samog tog posta,ili da se ostavi  jedna/dve recenice/slike ,tako da se ipak vidi kome se neko obraca I neki glavni deo cemu se odgovara ,a ne da se kvotuje post od pola stranice da bi se dodala jedna recenica .

 

Ovako se floduje forum,na nekim temama jedna forumska stranica 2 posta - original i kopija + 1 recenica .

 

>>

 

Quote

Izbegavajte i citiranje predugačkih postova, već to učinite citirajući delove. Na taj način se postiže bolji pregled postova, čitkost, ne zauzima se previše prostora. Mislite i na druge forumaše, niste sami na forumu.

 

Deo novog Pravilnika, koji će uskoro ugledati svetlo dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, 033zero330 said:

Sada je stalno u upotrebi, mislim da se zove "Rich Text Editor".

 

Za detaljno uređivanje bilo kog dela posta posta, trebalo bi da se uvede opcija "Use BB Code Editor" ili kako već.

 

Može li to na ovom forumu?

 

Zapravo, ovo treba da ide u funkcionalnost foruma. :ajme:

 

text editor na ovom boardu meni je katastrofa. za uredjivanje postova puno mi je bolji (s vise opcija), ali i daleko prakticniji bio onaj stari, s bivseg boarda. npr. ukucam [hr], i dobijem crtu. ovdje to nema sanse da izvedem. najveci mi je problem sastavljanje posta od vise citata s raznih strana, moram stavit tockice iznad i ispod Quotea da bi ga uopce mogao kopirati. pretpostavljam da je to zbog posve novog softverskog pogona platforme, i da se ne moze vracati na staro.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Barracuda said:

 

>>

 

 

Deo novog Pravilnika, koji će uskoro ugledati svetlo dana.

Ja to oduvek radila pa me napadali da "editujem' postove na koje odgovaram, iako sam ja samo skracivala i odgovarala na specifican deo.

 

Inace ovde iz nekog razloga ne mogu da "izlomim" neki post na koji odgovaram na delove - sto je na bivsem forumu moglo sa double enter.

Jer ima neko resenje? koristim Chrom.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

Inace ovde iz nekog razloga ne mogu da "izlomim" neki post na koji odgovaram na delove - sto je na bivsem forumu moglo sa double enter.

Može, samo je komplikovanije. 

Selektuješ deo posta na koji odgovaraš, izabereš opciju quote selection, pa izabereš drugi deo i tako redom.

4 hours ago, Angelia said:

Jer ima neko resenje? koristim Chrom.

Na onom starom se to radilo mnogo lakše.

Link to comment
Share on other sites




 
Inace ovde iz nekog razloga ne mogu da "izlomim" neki post na koji odgovaram na delove - sto je na bivsem forumu moglo sa double enter.
Jer ima neko resenje? koristim Chrom.


Možeš i ovde, samo moraš brzo da klikneš dva puta enter. Meni radi.
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:


 

 


Možeš i ovde, samo moraš brzo da klikneš dva puta enter. Meni radi.

 

 

Evo ja probah više puta, u Chromeu neće.otvorim Firefox, tamo hoće, dva puta Enter i podeli post.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Div said:

 

Evo ja probah

 

Quote

više puta,

 

Quote

u Chromeu neće.

 

Quote

otvorim Firefox,

 

Quote

tamo hoće,

 

Quote

dva puta Enter i podeli post.

 

Meni hoće, Chrome na iPadu, telefonu i kompu.

 

Elem, mora da se stane na kraj reda koji se prelama, lupi jednom enter da novi odeljak pređe u drugi red, zatim da se vrati kursorom na kraj prethodnog i onda brzo lupi dva puta enter. Tako meni hoće nekako.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:

 

 

 

 

 

 

Meni hoće, Chrome na iPadu, telefonu i kompu.

 

Elem, mora da se stane na kraj reda koji se prelama, lupi jednom enter da novi odeljak pređe u drugi red, zatim da se vrati kursorom na kraj

Da vidim..

2 minutes ago, Eddard said:

 

prethodnog i onda brzo lupi dva puta enter.

E, da. Hoće.

 

2 minutes ago, Eddard said:

Tako meni hoće nekako.

Ovo je sa telefona i u Chromeu.

Hvala.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:

 

 

 

 

 

 

Meni hoće, Chrome na iPadu, telefonu i kompu.

 

Elem, mora da se stane na kraj reda koji se prelama, lupi jednom enter da novi odeljak pređe u drugi red, zatim da se vrati kursorom na kraj prethodnog i onda brzo lupi dva puta enter. Tako meni hoće nekako.

cLBdSd1.jpg

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

s tim da se ponekad (precesto) dogodi da ne mozes bilo sta napisati ispod posljednjeg kvota, jer ti ne dozvoljava da se (tipkovnicom ili misom) spustis ispod.

prvo dakle moras napraviti "space" u svom postu,  pa onda krenuti u kopiranje, ili dijeljenje. isto tako, ako funkcijom "plus" nabacam nekoliko kvotova u moj "reply", i zelim napraviti razmak izmedju njih da bih nesto napisao, umjesto da mi spusti kvot za red ili nekoliko redova nize, return ili enter mi (opet precesto) podijeli citirani kvot. kada pak takva dva dijela zelim vratiti u jedan, izbrise mi onaj drugi dio. i onda umjesto pisanja gubim vrijeme na takve gluposti.

 

...

 

5 hours ago, Div said:

Može, samo je komplikovanije. 

Selektuješ deo posta na koji odgovaraš, izabereš opciju quote selection, pa izabereš drugi deo i tako redom.

Na onom starom se to radilo mnogo lakše.

 

ako pak na takav nacin selektiras dio posta koji je vec kvotovan (npr. dio teksta Angelinog kvota u tvom postu), dobijes kvot pogresnog autora (kao da si ti napisao taj citat, a ne Angelia).

 

...

 

uglavnom, iritantno. ovakav softver je predvidjen za onelinerski chit-chat + slikice + tvitovi, ne za ozbiljne diskusije (koje imaju i svoju vlastitu estetiku).

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:


 

 


Možeš i ovde,

 

12 hours ago, Eddard said:

samo moraš brzo da klikneš dva puta enter. Meni radi.

 

Hvala :thumbsup: olaksao si mi zivot, nije mi palo na pamet da se vratim na prethodnu liniju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da li bi bilo moguće otvoriti neki podforum o rekreaciji? Ako mi nešto nije promaklo, vidim da se rekreacija sporadično pominje u više tema, ali čini mi se da bi bilo zgodno razgovarati i o tome. Znam da ima tema posvećenih npr. trčanju ili biciklizmu, ali one se uglavnom bave njihovim takmičarskim aspektom. Ukoliko ima dovoljno zainteresovanih, tu bi se mogla razmenjivati iskustva o raznim vidovima rekreacije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Da li bi bilo moguće otvoriti neki podforum o rekreaciji? Ako mi nešto nije promaklo, vidim da se rekreacija sporadično pominje u više tema, ali čini mi se da bi bilo zgodno razgovarati i o tome. Znam da ima tema posvećenih npr. trčanju ili biciklizmu, ali one se uglavnom bave njihovim takmičarskim aspektom. Ukoliko ima dovoljno zainteresovanih, tu bi se mogla razmenjivati iskustva o raznim vidovima rekreacije.

PDF Ostali sportovi nudi par slicnih topika,koliko mi je poznato. Ne pisem na njima,ali sam siguran da ima neceg makar slicnog.

Jesi pogledao tamo?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Crni Bombarder said:

PDF Ostali sportovi nudi par slicnih topika,koliko mi je poznato. Ne pisem na njima,ali sam siguran da ima neceg makar slicnog.

Jesi pogledao tamo?

Jesam, ali vidim da su teme raznorodne i da se više tiču takmičarskih sportova. Ima npr. tema o trčanju i biciklizmu, ali tu se ne piše baš mnogo o individualnom bavljenju sportom i rekreacijom. Ako uzmemo npr. trčanje, tu se piše o uspesima trkača, predstojećim takmičenjima i slično, ali ne i o ličnom aspektu. Isto važi i za biciklizam i još neke teme. Ovo pitam zbog razlike između praćenja nekog sporta i rekreativnog bavljenja njime jer nije isto razgovarati o uspehu sportiste XY i individualnim bavljenjem nekim sportom ili vidom rekreacije. Doduše, postoji jedna tema (Sportske aktivnosti i fitness), ali računam da je možda bolje odvojeno razgovarati o individualnom trčanju, pecanju, teretani i slično nego sve staviti u jednu temu. Ne verujem da će to biti mnogo dinamičan deo foruma, ali možda valja pokušati.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam bas da li je to dovoljno za jedan PDF ali svakako bi bilo ok da bude odvojena tema. To cak i ne mora pod Sport (moze pod Ostali sportovi) nego mozda pod KUL (tj. lifestyle, za pocetak u sekciji Razno). 

 

Pa ako ta tema zazivi toliko da moze da se podeli u vise tema, onda da otvorimo PDF. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, MetalHead said:

Ne znam bas da li je to dovoljno za jedan PDF ali svakako bi bilo ok da bude odvojena tema. To cak i ne mora pod Sport (moze pod Ostali sportovi) nego mozda pod KUL (tj. lifestyle, za pocetak u sekciji Razno). 

 

Pa ako ta tema zazivi toliko da moze da se podeli u vise tema, onda da otvorimo PDF. 

7Dbn1e0.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje koje me muči od samog dolaska na forum. 

 

Zašto ispod nika forumaša koji je banovan ne stoji ono "banned" i kada se vrati na forum da opet stoji " Redovni član foruma" ?

 

Da li ne postoje tehničke mogućnosti ili..

 

Samo sam radoznala..

Link to comment
Share on other sites

Verovala ili ne, funkcionalnost ne postoji odlukom proizvodjaca software-a foruma - kako bi se izbeglo "javno ponizenje" onih koji su udaljeni. 

 

image.thumb.png.30bb03944852d6f36eabfb8d1d76b522.png

 

Teoretski je moguce, tako sto bi svaki banovan korisnik bio rucno prebacen u drugu grupu korisnika, pa posle vracen. Ali to mora da se radi kroz admin panel, mora da se prati kad je ko izasao iz bana... nije uopste povezano sa report-ima i dodeljivanjem sankcija. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Isto tako kada banujete da li biste mogli da uvedete kao standard da pišete da je banovan bez prava pristupa forumu ili samo da ne može da postuje. Čisto da znamo da li ima smisla odgovoriti na post ili ga svakako neće videti.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...