Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

2 hours ago, Yoyogi said:

 

Zabraniti nazivanje pogrdnim imenima prekodrinske Srbe.

 

Na njih mogu da se, nekaznjeno, kako im se cefne,  bace kamenom Kinik i njegovi poltroni dok su homofobija i mizoginija stabilno sankcionisane.

 

Ne bih ja zabranjivao, pristojnost se ne može na silu nametnuti, uvek se nađe ventil da se pokaže. Nije zakonom zabranjeno da se prdi, ali pristojan čovek vodi računa gde će to činiti, a gde ne, ako može da se kontroliše. Ako ne može, to je već poremećaj neki, bolest, hronična ili akutna.

Za uvredama, pogrdnim nazivima, diskvalifikacijama na osnovu porekla, pripadnosti grupi, lokalitetu, profesiji, polu, starosti, sve to ukazuje na nedostatak argumenata u diskusiji, po pravilu opisuje onog ko ih koristi, njegovu ispraznost i površnost. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Ja sam jednom na starom 4umu napisao da me zabole uvo za pricu o tri praseta: krajinku, prekodrinku i sumadinku.

:whistling:

Kada bi se pravila o nametanju 'ustogljenosti', koja se izdaje za 'domace vaspitanje' primenila u RL, ne bi postojala ni knjizevnost / stilske figure, niti obicaji drugih naroda / epoha, kad se smatralo (a ponegde se i dalje smatra) da je 'ispustanje vetrova' i podrigivanje sasvim normalno ponasanje, cak sta vise - iskazivanje zahvalnosti domacinu za sjajnu gozbu.

 

Oko 'diskvalifikacija / nedostatka argumenata'.

Ne treba licni animozitet prema nekome dizati do apsolutnog pravila, to nicemu vodi - samo bi usmrdelo RL od silnih lazi i prenemaganja.

 

Uostalom oko te pojave postoje i socioloske i antropoloske studije.

Kao i oko tzv. 'nacija'.

 

...

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Div said:

 

Ne bih ja zabranjivao, pristojnost se ne može na silu nametnuti, uvek se nađe ventil da se pokaže. Nije zakonom zabranjeno da se prdi, ali pristojan čovek vodi računa gde će to činiti, a gde ne, ako može da se kontroliše. Ako ne može, to je već poremećaj neki, bolest, hronična ili akutna.

Za uvredama, pogrdnim nazivima, diskvalifikacijama na osnovu porekla, pripadnosti grupi, lokalitetu, profesiji, polu, starosti, sve to ukazuje na nedostatak argumenata u diskusiji, po pravilu opisuje onog ko ih koristi, njegovu ispraznost i površnost. 

 

Ovo sto si rekao je jace od onoga od cega sam ja poceo. Premda, kada "sumske", "vukojebinske" vidi napismeno, nece bas svako da prodje kroz kroz taj algoritam i da sazaljeva ili da se gadi autora. Mislim da je zato to jednostavno bolje zabraniti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mrd said:

A pominjanje polnih organa i raznih sexualnih radnji, to je ok?
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Ja bih i to zabranila, tj stavila kao "nepoželjne reči" pa da ide ono prva, druga reč i zvezdice posle.. 

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje ne shvatam zasto Admin ne ostavi neki period da se post edituje posle postovanja bez napomene da je editovan. Makar 5 minuta.

 

Mnogi primete tek kada posalju post, cak i posle "Preview", da ima pravopisnih gresaka, fat fingers. Kada isprave, kao da su promenili smisao posta i stoji da je post editovan. To ja, sa laptop ili desktop primetim, kako li je vecini koja je na mobilnim uredjajima.

 

Spelling errors se generalno smatraju losim manirima samih postera koji bi to hteli da isprave cim uoce, ne nesto sto Moderacija ceka da uhvati pa stavlja posle 1 sekunde da je post editovan.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Yoyogi said:

Ja i dalje ne shvatam zasto Admin ne ostavi neki period da se post edituje posle postovanja bez napomene da je editovan. Makar 5 minuta.

 

Mnogi primete tek kada posalju post, cak i posle "Preview", da ima pravopisnih gresaka, fat fingers. Kada isprave, kao da su promenili smisao posta i stoji da je post editovan. To ja, sa laptop ili desktop primetim, kako li je vecini koja je na mobilnim uredjajima.

 

Spelling errors se generalno smatraju losim manirima samih postera koji bi to hteli da isprave cim uoce, ne nesto sto Moderacija ceka da uhvati pa stavlja posle 1 sekunde da je post editovan.

 

to "bez napomene da je editovan" bilo je zlorabljeno od jedne moderatorice na starom boardu, koja je znala svoje postove u diskusiji tako editovati. ne bih ja to ovdje mijenjao, mislim da svaka intervencija na postu mora ostati zabiljezena, makar se radilo o bezazlenom tipfeleru. kao i u svakoj dobroj igri, koja ima svoja jasna pravila, tako i u ovim nasim diskusionim igrama, fair play je bitna stavka.

 

upravo zbog toga, nesto drugo bih ja tu mijenjao:

 

Spoiler

datum-vrijeme.jpg

 

dakle, kao sto se lijepo vidi, na starom boardu pisao je datum + tocno vrijeme (sat i minute) edita
 

Spoiler

 

19hedit.jpg

 

datum.jpg

 

 

na ovom medjutim u pocetku stoje samo sati (koliko je proteklo sati od edita), i zatim samo datum kada je edit napravljen. dakle nije moguce precizno (u minutu) utvrditi da li je neki post editovan prije (ili poslije) nego je neki forumas odgovorio na njega. a ima tu i drugih reperkusija (tipa kad je ko tocno bio banovan). dakle takva postavka edita je mozda ok za neobavezni chit-chat, ali ne i za jedan diskusioni board, gdje se vaze / ocijenjuje svaka rijec.

 

...

Edited by Vjekoslav
tipfeler (ih-bih)
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vjekoslav said:

... to "bez napomene da je editovan" bilo je zlorabljeno od jedne moderatorice na starom boardu, koja je znala svoje postove u diskusiji tako editovati ...

 

To nije tacno!

I tamo je bilo utvrdjeno da je neistinita ta tvrdnja.

 

...

Link to comment
Share on other sites

...

 

Interesantno, ovde je nekim su 4umasima bila skrenuta raznja da ne pisu o drugim 4umasima - 'koji ne mogu odgovoriti'.

:classic_huh:

 

Sva ova strka, gomile 'sugestija' Moderaciji, - to im samo stvara previse obaveza, a 4umasi umesto da pisu postove, dali se u nepotreno dopisivanje 'sa gornjim naslovom'.

:smiley26:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kinik said:

...

 

Interesantno, ovde je nekim su 4umasima bila skrenuta raznja da ne pisu o drugim 4umasima - 'koji ne mogu odgovoriti'.

...

 

a o kojim sam ja to konkretno forumasima "koji ne mogu odgovoriti" ovdje pisao?

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Vjekoslav said:

to "bez napomene da je editovan" bilo je zlorabljeno od jedne moderatorice na starom boardu, koja je znala svoje postove u diskusiji tako editovati. ne bih ja to ovdje mijenjao, mislim da svaka intervencija na postu mora ostati zabiljezena, makar se radilo o bezazlenom tipfeleru. kao i u svakoj dobroj igri, koja ima svoja jasna pravila, tako i u ovim nasim diskusionim igrama, fair play je bitna stavka.

 

30 minutes ago, Kinik said:

To nije tacno!

I tamo je bilo utvrdjeno da je neistinita ta tvrdnja.

 

editovanje2.jpg

Link to comment
Share on other sites

oprosti Eddarde, ali ja sam ovdje pisao o mogucim zlouporabama,  i to na temu (opcije edit) o kojoj se ovdje govorilo. onda upada jedan uvazeni forumas koji tvrdi da ja lazem. nakon toga ja postiram screenshot sa starog boarda gdje je kristalno jasno tko tu laze, a tko govori istinu. u screenshotu i dalje nema imena moderatora, ali ako neko inzistira, ja cu ponuditi i link. dakle MOGUCE je da moderator zlorabi softversku privilegiju koju ima, i zato je dobro da se svaki edit evidentira. sto je i bila osnovna poruka mog prvog posta, a kao odgovor Yoyogiju, koji predlaze drugaciju praksu. 

 

...

 

i jos nesto da ti kazem, kad vec govorimo o opciji edit, i kad je vec uvazeni forumas Kinik rekao da moderaciji ne treba stvarati previse obaveza. primjetio sam da si nekoliko puta editirao postove uvazenog forumasa Kinika, a da zbog editiranog dijela nije uslijedila javna opomena ili ban. dakle ides za njim i cistis njegove postove, ne bi li ti postovi bili prihvatljivi za jednu normalnu diskusiju. nastavis li sa takvom praksom, a to je u svojoj sustini praksa sa starog boarda, sta mislis da ce se dogoditi sa ovim novim boardom?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo pitanje je za forumaše, ne za admin mod tim: 

 

Dokle mislite da se bavite forumom koji više ne postoji? 

 

Razumem da ste emotivno vezani za b92, i ja sam za ex RTSF i za ex depresija forum, pa...Ti forumi više ne postoje, ostala su sećanja, i lepa i ružna.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vjekoslav said:

dakle MOGUCE je da moderator zlorabi softversku privilegiju koju ima, i zato je dobro da se svaki edit evidentira. sto je i bila osnovna poruka mog prvog posta, a kao odgovor Yoyogiju, koji predlaze drugaciju praksu. 

 

Ne, ne, dragi Vjeko, ti si tvrdio da je bilo zloupotrebljavano, a ne da je bilo moguće. Da, bilo je moguće, ali nije se i dešavalo. Znam o kome pišeš. Ali si u pravu, mi nećemo takvu mogućnost ni da imamo.

 

 

13 minutes ago, Vjekoslav said:

 

...

 

i jos nesto da ti kazem, kad vec govorimo o opciji edit, i kad je vec uvazeni forumas Kinik rekao da moderaciji ne treba stvarati previse obaveza. primjetio sam da si nekoliko puta editirao postove uvazenog forumasa Kinika, a da zbog editiranog dijela nije uslijedila javna opomena ili ban. dakle ides za njim i cistis njegove postove, ne bi li ti postovi bili prihvatljivi za jednu normalnu diskusiju. nastavis li sa takvom praksom, a to je u svojoj sustini praksa sa starog boarda, sta mislis da ce se dogoditi sa ovim novim boardom?

 

 

 

Polako sa tim. Da, editujem(o) njegove, ali i ne samo njegove postove, da bismo izbegli nepotrebna skretanja sa teme ili prepucavanja. Forumaši za to dobiju zvaničan warn, koji dakako nije javan, već se javno publikuju samo one stvari koje prerastu u kaznu. Imamo praksu da većinu sitnih stvari rešavamo brisanjem postova ili editovanjem ako u postu ima još nešto što je vredno pročitati. I to, brisanje/editovanje, radimo svim forumašima, nema tu nikakve protekcije Kinika ili bilo koga.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Džudi said:

Ovo pitanje je za forumaše, ne za admin mod tim: 

 

Dokle mislite da se bavite forumom koji više ne postoji? 

 

Razumem da ste emotivno vezani za b92, i ja sam za ex RTSF i za ex depresija forum, pa...Ti forumi više ne postoje, ostala su sećanja, i lepa i ružna.

 

 

I ja bih to voleo, ali to jednostavno nije moguće: ovaj forum je nastao spajanjem nekoliko ekipa sa starog foruma i 90% forumaša ima solidno predznanje o opusima 90% forumaša... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@freethrow Razumem te..ali što se onda lepo ne otvori tema " Sećanja na b92 forum" i da se tu evociraju uspomene, ali bez međusobnih vređanja?

 

Sa b92 foruma poznavala sam jednu osobu, koje izgleda više nema...i jednog forumaša-starog drugara koji je, koliko znam, pomogao da se napravi ovaj forum.

 

Ostalih nikova se ne sećam, jer sam retko dolazila tamo.. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

36 minutes ago, Džudi said:

Dokle mislite da se bavite forumom koji više ne postoji? 

 

10 minutes ago, Džudi said:

ali što se onda lepo ne otvori tema " Sećanja na b92 forum

 

U cemu je tvoj problem tacno?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Honey Badger said:

U cemu je tvoj problem tacno?

 

Nemam nikakav problem. Ali primećujem da se stalno piše o b92..on, nažalost, više ne postoji..A ovaj forum postoji od kraja aprila, početka maja, koliko znam.

 

I vidim da se ljudi prepucavaju, tj da nastavljaju kao da su još tamo..a ovo je ipak nov forum, neki nov početak.

 

Veruj mi, ja razumem tu nostalgiju vezanu za b92 jer sam i sama nostalgična kada je RTSF u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Ne, ne, dragi Vjeko, ti si tvrdio da je bilo zloupotrebljavano, a ne da je bilo moguće. Da, bilo je moguće, ali nije se i dešavalo.

 

dakle imamo screenshot priznanja same moderatorice da je editovala svoje postove bez traga, a ti tvrdis da se nije desavalo?

ok. 

 

...

 

Quote

Polako sa tim. Da, editujem(o) njegove, ali i ne samo njegove postove, da bismo izbegli nepotrebna skretanja sa teme ili prepucavanja. Forumaši za to dobiju zvaničan warn, koji dakako nije javan, već se javno publikuju samo one stvari koje prerastu u kaznu. Imamo praksu da većinu sitnih stvari rešavamo brisanjem postova ili editovanjem ako u postu ima još nešto što je vredno pročitati. I to, brisanje/editovanje, radimo svim forumašima, nema tu nikakve protekcije Kinika ili bilo koga.

 

ja sam na Politici primjetio da se njegovi postovi edituju na takav nacin, i da broj tih edita ne korespondira sa brojem banova, ili drugih mjera (npr. moderatorsko odobravanje postova) na topicu Prison Break. ne pratim cijeli forum, ne pratim ni svaku diskusiju, ti svakako znas bolje od mene sto se dogadja. zasad cu ti povjerovati da moderacija na ovom boardu ne stiti Kinika (od njega samog). u redu, i stand corrected.

 

slozit cemo se medjutim da takva praksa JESTE dodatan posao moderatorima.

 

...

 

 

19 minutes ago, Džudi said:

Dokle mislite da se bavite forumom koji više ne postoji? 

Razumem da ste emotivno vezani za b92, i ja sam za ex RTSF i za ex depresija forum, pa...Ti forumi više ne postoje, ostala su sećanja, i lepa i ružna.

 

isti forumasi, isti moderatori (ne svi, ali opet), ista pravila (prepisana sve sa tipfelerima). ja ne potezem stare svadje, ali kad vidim stare obrasce koji su doveli do propasti starog boarda, reagiram.

 

...

 

ja bih se sad odjavio (s ovog topica), ako je moguce.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

sti forumasi, isti moderatori (ne svi, ali opet), ista pravila (prepisana sve sa tipfelerima). ja ne potezem stare svadje, ali kad vidim stare obrasce koji su doveli do propasti starog boarda, reagiram.

 

...

 

ja bih se sad odjavio (s ovog topica), ako je moguce.

 

 

Razumem.

 

I ja se odjavljujem sa ovog topica..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Džudi said:

 

Nemam nikakav problem. Ali primećujem da se stalno piše o b92..on, nažalost, više ne postoji..A ovaj forum postoji od kraja aprila, početka maja, koliko znam.

 

I vidim da se ljudi prepucavaju, tj da nastavljaju kao da su još tamo..a ovo je ipak nov forum, neki nov početak.

 

Veruj mi, ja razumem tu nostalgiju vezanu za b92 jer sam i sama nostalgična kada je RTSF u pitanju.

neverovatno.

 

 

Ali i da objasnim da znas zasto je to tako.

Zato sto su oni koji su bili na b92 - sada ovde, milioni postova o istim ovdasnjim temama su vec napisani tamo

i normalno je da se ljudi svako malo vracaju na to

 

a na RTS si bila samo ti i bilo bi smesno da nam prepricavas desavanja sa njihovog foruma jer da smo hteli bili bismo

  na RTS a ne na b92.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

dakle imamo screenshot priznanja same moderatorice da je editovala svoje postove bez traga, a ti tvrdis da se nije desavalo?

ok. 

 

Nismo se razumeli, jeste se dešavalo, čak mogu da kažem da sam i ja svoje postove editovao, a povremeno zaboravljao da štikliram tu kućicu, ali se nije zloupotrebljavalo, jer ako se u postu ništa suštinski tim editom ne izmeni, onda nije zloupotreba.

 

 

1 hour ago, Vjekoslav said:

 

...

 

ja sam na Politici primjetio da se njegovi postovi edituju na takav nacin, i da broj tih edita ne korespondira sa brojem banova, ili drugih mjera (npr. moderatorsko odobravanje postova) na topicu Prison Break. ne pratim cijeli forum, ne pratim ni svaku diskusiju, ti svakako znas bolje od mene sto se dogadja. zasad cu ti povjerovati da moderacija na ovom boardu ne stiti Kinika (od njega samog). u redu, i stand corrected.

 

slozit cemo se medjutim da takva praksa JESTE dodatan posao moderatorima.

 

...

 

Dobro si primetio, to nije nikakva tajna i hvala što nam ukazuješ to poverenje. A jeste dodatni posao moderatorima za koji smatramo da s isplai ako u ostatku posta ipak ima nešto vredno da se pročita. Najlakše je kliknuti na ˋdeleteˋ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...