Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

On 6/30/2019 at 4:20 AM, Vjekoslav said:

 

ove je napravio još Hella na starom boardu (i to onom prvom prvom, dakle prije Velikog Potopa / razdvajanja na PPP i B92)

 

alb.gif  post6661144233048wk4.gif kolcesrbija-1.gif

 

a i ovog (možda nekom zatreba na topicu "Lijepa naša")

 

  Reveal hidden contents

ujo.gif

 

al to onda nisu hercegovački svatovi gdje čauš uzvikuje koliko je ko mladencima dao.

 

 

Ako ovaj forum misli da ima neku  buducnost , bez tih emotikona nece moci dalje. A sada, kada sam te vec citirao da nastavim.

 

Koliko vidim pojavio se  strah da bi trenutna uredjivacka politika mogla da dovede do gasenje foruma, sto je sasvim opravdano. Ko god da je ovde vlasnik, ako hocete da vam se forum umnozi i pobozi, ovako dalje nece moci. E sada, kako doci do masovnosti? Vrlo jednostavno, prilagodis se onome sto vecina trazi, a to u konkretnom slucaju znaci pokretanje sledecih tema:

1.       Tema o Hrvatskoj i ustasama. Posto je Minimax jos pre 40 godina zapazio “da je on ustao, kad  oni svi ustase”, nema to potrebe razdvajati.

2.       Zelene transverzala i vehabije okruzuju srBske zemlje.

3.       Velika Albanija, juce, danas , sutra.

 

Da se u pravilnik obavezno uvede  “ ubi zakolji” ,  posto to solidna vecina u Srbiji podrzava. Neko ce se mozda zapitati da li bi to bila promocija nasilja, ali sam ja uveren da ovde ima dovoljno onih sa uravnotezenim stavom, koji bi uvek podigli glas i rekli “ pa zar moraju bas svi” ili “ima i medju njima dobrih ljudi”.

Vjekoslave, tebi i jos nekolicini koji ste ovde zalutali, a ovaj dobrodusni narod  vas tolerise, treba zabraniti pristup ovakvim temama. Pitas se zasto? Pa kao prvo , zato sto tako  treba da bude, a kao drugo, mnogo se krvi dalo za stvaranje ovog foruma da bi vi sada imali tu neki glas. Da su i u Dzugoslaviji stvari bile postavljene na svoje mesto, danas bi jos uvek trjala, ovako , unistili ste je svojim predlozima.

Ovo uopste nije nikakva ironija, nego prihvatanje realnosti, kao sto je i Matic jos pre 15 godina prihvatio realnost. Trziste je takvo kakvo jeste, donacija vise nema, a da bi prezivo ponudis ono sto se trazi. U potraznju ne spada to da Srbinu stalno trljas na nos kako je trazio oruzje i uvodio cirilicu po Zapadu, nego brate, Sputnjik, Kurir, Informer , pa to malo prosaras sa obrazovnim sadrzajem  tipa Veliki brat.

Zato ako hocete masovnost, menjajte uredjivacku politiku.

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko bi bilo izvodljivo i pametno uvoditi još ikonica. Stari forum je jedno vreme imao pluseve i minuse, ali je to napušteno. Facebook je razmišljao da stavi i dislike, ali to nije urađeno jer su probali kako bi to išlo na društvenim mrežama i videlo se da se stvaraju sukobi i dižu tenzije. Slično su postupili i na B92, ali je davno bilo i zaista se ne sećam koji su se problemi javili. Ovaj skup ikonica koji su reakcija na post imaju relativno jednostavno značenje i primenu: pehar i podignuti palac su za zahvaljivanje, izražavenje pozitivnog stava i podrške. Zbunjeni i tužni smajli, kao i onaj koji se smeje mogu se višestruko tumačiti ali nisu nužno negativni. Npr. tužni smajli se može postaviti kada se objavi vest da je neko umro, a onaj koji se smeje se može staviti ako neko ispriča dobar vic ili šalu, ili ako je nekome nečiji stav smešan. Ovo poslednje može da izazove potencijalni sukob - X napiše da je neki film ili knjiga super, Y na to reaguje smajlijem koji se smeje, X pita Y 'imaš li šta pametno da kažeš osim što se kliberiš?' i eto veselja. Nije slučajno što se kao smajliji za reakcije koriste baš ovi, veoma slični onome što nudi FB.

Link to comment
Share on other sites

To je samo tuzna patologija vremena u kojima zivimo .

 

Danas  se ljudi otope kao pahuljice ako ne daj boze stavis minus na njihovo cenjeno " misljenje " .

 

Pa moramo i ovde da pravimo " safe space " za krhke emocije :smiley7:

 

Od vecih sajtova secam se da je YT imao pluseve i minuse pre ohoho godina za komentare,Reddit ( koji ne koristim ) takodje koristi +/- ,ne vidim neki dobar razlog protiv da i ovde imamo nesto slicno ( ako je moguce sa softverske strane ) .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Ne znam koliko bi bilo izvodljivo i pametno uvoditi još ikonica. Stari forum je jedno vreme imao pluseve i minuse, ali je to napušteno. Facebook je razmišljao da stavi i dislike, ali to nije urađeno jer su probali kako bi to išlo na društvenim mrežama i videlo se da se stvaraju sukobi i dižu tenzije. Slično su postupili i na B92, ali je davno bilo i zaista se ne sećam koji su se problemi javili. Ovaj skup ikonica koji su reakcija na post imaju relativno jednostavno značenje i primenu: pehar i podignuti palac su za zahvaljivanje, izražavenje pozitivnog stava i podrške. Zbunjeni i tužni smajli, kao i onaj koji se smeje mogu se višestruko tumačiti ali nisu nužno negativni. Npr. tužni smajli se može postaviti kada se objavi vest da je neko umro, a onaj koji se smeje se može staviti ako neko ispriča dobar vic ili šalu, ili ako je nekome nečiji stav smešan. Ovo poslednje može da izazove potencijalni sukob - X napiše da je neki film ili knjiga super, Y na to reaguje smajlijem koji se smeje, X pita Y 'imaš li šta pametno da kažeš osim što se kliberiš?' i eto veselja. Nije slučajno što se kao smajliji za reakcije koriste baš ovi, veoma slični onome što nudi FB.

 

Ja onog sto se grohotom smeje stavljam kad me neko zasmeje. Ne koristim kao podsmevanje. Tuznog kad mi je nesto tuzno. Onaj gore sa kolom je odlican. Ustase i cetnici mi ne trebaju ni za sta.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, James Delaney said:

Od vecih sajtova secam se da je YT imao pluseve i minuse pre ohoho godina za komentare,Reddit ( koji ne koristim ) takodje koristi +/- ,ne vidim neki dobar razlog protiv da i ovde imamo nesto slicno ( ako je moguce sa softverske strane ) .

 

Nema ništa od toga. Postoji više razloga "protiv" a najočigledniji su 1) namerno minusićarenjetm, pokazalo se kao redovna i ustaljena ružna praksa, 2) stvaranje sukoba & njihovo produbjivanje, što je takođe provereno. Neki stariji modovi sa fb92 bi mogli reći nešto više na ovu temu, ove informacije imam zahvaljujući onome što sam pročitao na starim mod - topicima i prenosim ovde iskustva.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barracuda said:

Neki stariji modovi sa fb92 bi mogli reći nešto više na ovu temu...

 

Ne sećam se baš mnogo, kao što sam rekao, ali znam da je bio veliki haos. Ukratko - ne treba se igrati šibicom ispred bureta benzina.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' ovo upravo bio DDoS napad?
Ako jeste, ne znam kakav vam je budžet, ali možda ne bi bilo loše da razmotrite Cloudflare ili sličan servis (ne znam za bolje/povoljnije rešenje... sigurno postoji, samo treba malo Google-ti i raspitati se... ).
Pitam jer na osnovu error poruke koja je prikazivana dok je sajt bio "dole" - izgledalo je da se radi o DDoS napadu...

Edited by Senn
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Senn said:

Je l' ovo upravo bio DDoS napad?
Ako jeste, ne znam kakav vam je budžet, ali možda ne bi bilo loše da razmotrite Cloudflare ili sličan servis (ne znam za bolje/povoljnije rešenje... sigurno postoji, samo treba malo Google-ti i raspitati se... ).
Pitam jer na osnovu error poruke koja je prikazivana dok je sajt bio "dole" - izgledalo je da se radi o DDoS napadu...

 

Prošle večeri i noći jedva sam ušla na forum. 

 

Koliko ima nas koji ovde redovno pišemo-svakodnevno ili više puta nedeljno, i koliko je novca potrebno da svako od nas da kao prilog za prelazak na novi i bolji server, hosting, etc..?  

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Džudi said:

 

Prošle večeri i noći jedva sam ušla na forum. 

 

Koliko ima nas koji ovde redovno pišemo-svakodnevno ili više puta nedeljno, i koliko je novca potrebno da svako od nas da kao prilog za prelazak na novi i bolji server, hosting, etc..?  

 

Hm, čudi me da ti je promaklo... :classic_biggrin: (jedna chrvena iliti 10E za dija_sporu, u proseku)

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Džudi said:

@Barracuda  to mi je stvarno promaklo, ta info..Uplatiću, nije nikakav problem, ako ne odmah, onda u septembru sigurno..

 

Nije žurba, imamo vremena bar do NG ako je sudeći po informacijama koje su do sada objavljene. Kad god stigneš i kad god te volja, donaciju možeš uplatiti preko Paypala ili na ŽR kod SoGe Banke. Detalji se mogu naći ovde a ako postoje bilo kakve poteškoće, slobodno se obrati nekom od moderatora ili direktno kod nicka Vox92.net. Hvala unapred! :classic_smile:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste da sam rodjen u Beogradu ali vredja me kada se nasa prekodrinska braca nazivaju "sumskim", "vukojebinskim" otvoreno ili  u natuknicama.

Ne vidim razloga da se tome stane na put.

Otkloni li ste homofobiju ali ovo niste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Armin said:

Mislim da obični smrtnici nemaju mogućnost kreiranja anketa, mada može biti da se nisam snašao u moru dugmića. A mislim i da je korektnije da to uradi neko od forumskih drotova:kece:

 

Imaju. Sa gornje desne strane imaš opciju Create, zatim ideš na Create new topic, pojavljuje se jezičak gde piše Poll, i kreiraš anketu.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, James Delaney said:

Pa ako ne vidis razloga zasto hoces da se otkloni ? 😂

 

Druga stvar ko smo to mi ? Ja nemam " prekodrinsku bracu " .

 

Zabraniti nazivanje pogrdnim imenima prekodrinske Srbe.

 

Na njih mogu da se, nekaznjeno, kako im se cefne,  bace kamenom Kinik i njegovi poltroni dok su homofobija i mizoginija stabilno sankcionisane.

Link to comment
Share on other sites

 
Zabraniti nazivanje pogrdnim imenima prekodrinske Srbe.
 
Na njih mogu da se, nekaznjeno, kako im se cefne,  bace kamenom Kinik i njegovi poltroni dok su homofobija i mizoginija stabilno sankcionisane.
A pominjanje polnih organa i raznih sexualnih radnji, to je ok?
[emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...