Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

Mislim da bi svima znacilo, ako bi se postavile neke cifre koje ganjamo, da pomogne ko koliko moze. Ovako fuzzy nekako slabije motivise. Licno cenim vas rad i izvanredno zalaganje oko foruma, ali mislim da je jako vazno da postavite cifru, ili cak mozda i neki grafik, kako lova pristize. Znacajno je svakako postaviti i troskove koji umanjuju fond, kako bi svi osecali neku prpadnost ovom auditorijumu.

Vas volunteerski rad niko ne moze novcem da mecuje, medjutim mozemo da napravimo makar tehnologiju koja ce taj rad ciniti laksim.

 

Edited by mrd
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2019 at 3:52 PM, MetalHead said:

Evo ukratko, a detaljnije ce biti kad vidimo kako stojimo sa prebacivanjem na dedicated hosting (da li da kukamo za jos pomoci ili smo ok za neki naredni period). Bice tema o tome ili cu se samo nadovezati na temu o donacijama. 

 

  • Trenutni server sam ja dao i to nam nije trosak za sada (ali moramo pre SP u basketu da se preselimo na dedicated hosting, jer smo vec prerasli shared hosting, dosta cesto u peak hour-u, kad je neki dogadjaj, server ne moze da primi toliko konekcija). 
  • Licencu za forum sam ja platio 200$ (jer nam je trebala odmah a nismo jos skupili pare) i to pokriva prvih 6 meseci. Refundirao sam se ali ne u celini, tako da sam i ja donirao i novcano. 
  • Ni za sta drugo nismo trosili pare - bilo je razmisljanja o forumskim temama/skinovima, ali ova default tema je dovoljno dobra, mozda samo napravimo verziju sa tamnim bojama (nikako da stignem). Mozda ako nadjemo nekog freelance experta, platimo da nam to odradi umesto da kupujemo temu. 

 

Do sada smo skupili dovoljno da pokrijemo licencu (ne samo za 6 meseci vec i duze zavisno od troskova hostina) a za hosting cemo videti kad dobijemo finalne ponude. Po nekim prvim procenama, tu smo negde da izvucemo godinu dana licenca + hosting (sto je minimum za koji nam trebaju sredstva). 

 

I jos jednom bih se zahvalio svima koji su pomogli! Stvarno nam znaci!

 

 

 

B - Zar mi nismo imali nekih 100 clanova na starom forumu koji su se dobrovoljno javili da novcano pomognu, pa s tim u vezi - je l' moguce da to nije bilo dovoljno da pokrije ono sto si ti uleteo odmah (200$) za pokretanje ovog novog mesta ili ja samo nisam najbolje razumeo ovo boldovano??? :classic_smile:

 

Veliko i iskreno HVALA tebrex Metalni za furioznu reakciju, kako tebi - tako i svima koji su ucestvovali u akciji na bilo koji nacin. :thumbsup:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Zar mi nismo imali nekih 100 clanova na starom forumu koji su se dobrovoljno javili da novcano pomognu, pa s tim u vezi - je l' moguce da to nije bilo dovoljno da pokrije ono sto si ti uleteo odmah (200$) za pokretanje ovog novog mesta ili ja samo nisam najbolje razumeo ovo boldovano??:classic_smile:

Licenca je kupljena pre nego se uopste krenulo u skupljanje para, malo je vremena bilo (pre 1. maja sto zbog kraja b92 sto zbog platnog prometa) pa se to tako resilo da se prvo smestimo pa onda dalje da se radi. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

@kalistenika u rutini da, moze i tako da zvuci ako izolovano citas samo tu stavku 😉 ali kasnije u postu sam napisao da smo skupili dovoljno za licencu i imamo jos preostalo. Hteo sam i ja da doniram novcano, zato se nisam refundirao u celini.

 

Pojuricu ponude u narednih nedelju-dve, da donesemo odluku i onda da izbacimo celu racunicu i vidimo gde smo. Stay tuned! 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2019 at 1:51 AM, MetalHead said:

Naravno, svi predlozi su dobrodosli! Tome i sluzi ova tema

On 6/29/2019 at 3:50 AM, mrd said:

da postavite cifru, ili cak mozda i neki grafik, kako lova pristize

 

nekog smajlica obucenog u hercegovacku nosnju koji ce uzvikivat koliko je ko uplatio, a oko njega da sece smajlicka sa displayom iznad glave na kojem titra cifra (odnosno koliko fali do konacne cifre). naravno sve u realnom vremenu. kako koja uplata sjedne tako onaj drekne, a ova prosece jedan djir. tko propusti show uvijek moze kliknit na starletu (koja ce prosetat cifru), i na Eru (koji ce izvikat sve donatore). cenim da bi se ubrzo proculo po internetu, pa bi dobili jos puno bogatih jugovica zeljnih clanstva na tako osajdarenom boardu.

 

Spoiler

crnogor.gif girl13ir2.gif

 

Spoiler

ispricavam se i Mrdu i MetalHeadu, nisam mogao izdrzati. :classic_biggrin:

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vjekoslav said:

 

nekog smajlica obucenog u hercegovacku nosnju koji ce uzvikivat koliko je ko uplatio, a oko njega da sece smajlicka sa displayom iznad glave na kojem titra cifra (odnosno koliko fali do konacne cifre). naravno sve u realnom vremenu. kako koja uplata sjedne tako onaj drekne, a ova prosece jedan djir. tko propusti show uvijek moze kliknit na starletu (koja ce prosetat cifru), i na Eru (koji ce izvikat sve donatore). cenim da bi se ubrzo proculo po internetu, pa bi dobili jos puno bogatih jugovica zeljnih clanstva na tako osajdarenom boardu.

 

  Reveal hidden contents

crnogor.gif girl13ir2.gif

 

  Reveal hidden contents

ispricavam se i Mrdu i MetalHeadu, nisam mogao izdrzati. :classic_biggrin:

 

 

 

 

Pravda za sajkacu, pravda za kece,, pravda za subaru....:classic_biggrin:

Mogle bi da se uvedu sezonske karte - pa da vidimo ko su pravi simpatizeri, a ko su balansere.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Pravda za sajkacu, pravda za kece,, pravda za subaru....:classic_biggrin:

 

ove je napravio još Hella na starom boardu (i to onom prvom prvom, dakle prije Velikog Potopa / razdvajanja na PPP i B92)

 

alb.gif  post6661144233048wk4.gif kolcesrbija-1.gif

 

a i ovog (možda nekom zatreba na topicu "Lijepa naša")

 

Spoiler

ujo.gif

 

al to onda nisu hercegovački svatovi gdje čauš uzvikuje koliko je ko mladencima dao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemoj sezonske, pa da nam se posle zale kako su dosli 10min pre pocetka Zvezdine evroligaske utakmice i nisu mogli da udju... 

 

(OK, dosta offtopic, idem da se prijavim moderaciji sam. Ne, stvarno, hajde da ova tema bude cista).

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje: Da li  tehničke mogućnosti ove forum platforme dozvoljavaju da se ispod svakog pdf-a postave nikovi moderatora koji su zaduženi za taj i taj pdf?

 

Meni se čini da može, ali nisam 100 posto sigurna.

 

Hvala unapred na odgovoru.

Edited by Džudi
slovna greškica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Džudi said:

Imam jedno pitanje: Da li  tehničke mogućnosti ove forum platforme dozvoljavaju da se ispod svakog pdf-a postave nikovi moderatora koji su zaduženi za taj i taj pdf?

 

Meni se čini da može, ali nisam 100 posto sigurna.

 

Hvala unapred na odgovoru.

 

Nisam Mod, zasto je to uopste bitno ko je Mod nekog podforuma?

 

Mods ovde predstavljaju upravu koja sledi ista pravila, nema veze ko je Mod i gde. Ako postoji prijava nekog topika ili clana, svako od njih dobije tu notifikaciju i moze da pogleda i proceni osnovanost i postupi po pravilima.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Džudi said:

Imam jedno pitanje: Da li  tehničke mogućnosti ove forum platforme dozvoljavaju da se ispod svakog pdf-a postave nikovi moderatora koji su zaduženi za taj i taj pdf?

 

Meni se čini da može, ali nisam 100 posto sigurna.

 

Hvala unapred na odgovoru.

 

Podržavam ovaj predlog. Iako se slažem sa Yoyogijem da moderator odmah i lako vidi ako kliknemo na report, zgodno je kontaktirati moderatore i zbog tehničkih pitanja. Može se desiti da neko nije siguran da li da neku temu koja obuhvata npr. politiku i ekonomiju ili ekonomiju i društvo, književnost i film i slično postavi na određeni podforum, zatim da pita da li je dozvoljeno upotrebiti neke reči ili sintagme (npr. sVrBov, 'rvat i sl.), kako se tumači određeno pravilo i slično. Isto tako, lakše je kontaktirati i admina lično (OK, zna se ko su admini) ukoliko postoje problemi sa primanjem ili slanjem poruka ili sa nekom drugom forumskom opcijom. Mislim čak da bi negde i trebalo staviti šta spada u čiji posao (admin - tehnički problemi, moderator - pravila, supermoderator - žalbe na odluke moderacije i sl.) jer znam da ljudi nekada pogreše i obrate se modu za softverski problem, što inače sređuje admin itd.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, nije to neizvodljivo... čini mi se. :classic_biggrin:

 

Slažem se da je dobro i korisno, da se u svakom trenutku može videti gde su koji modovi zaduženi i raspoređeni. Osim ako ne postoji neka objektivna prepreka, ne vidim razlog da to ne bude omogućeno forumašima. Dajte nam malo vremena, biće već objavljeno...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Podržavam ovaj predlog.. Mislim čak da bi negde i trebalo staviti šta spada u čiji posao (admin - tehnički problemi, moderator - pravila, supermoderator - žalbe na odluke moderacije i sl.) jer znam da ljudi nekada pogreše i obrate se modu za softverski problem, što inače sređuje admin itd.

 

Hvala što podržavaš predlog.:classic_smile:  Što se boldovanog tiče, možda bi to bilo korisno novim forumašima, tj onima koji do sada nisu učestvovali na nekom forumu..ukoliko takvih ima.

 

 

2 hours ago, Barracuda said:

Ok, nije to neizvodljivo... čini mi se. :classic_biggrin:

 

Slažem se da je dobro i korisno, da se u svakom trenutku može videti gde su koji modovi zaduženi i raspoređeni. Osim ako ne postoji neka objektivna prepreka, ne vidim razlog da to ne bude omogućeno forumašima. Dajte nam malo vremena, biće već objavljeno...

 

 

OK..Nigde ne žurimo, nije urgentno. :classic_smile:   

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi na forumu trebalo da postoji veci broj emotikona za reakcije. Ja recimo nikada ne mogu adekvatno da reagujem na postove pojedinaca pa moram da stavlja tuzni smajli. Trebalo bi da bude i bes kao reakcija i mucni emoticon i emoticon koji se krsti i cudi i onaj kojo se lupa po glavi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Mislim da bi na forumu trebalo da postoji veci broj emotikona za reakcije. Ja recimo nikada ne mogu adekvatno da reagujem na postove pojedinaca pa moram da stavlja tuzni smajli. Trebalo bi da bude i bes kao reakcija i mucni emoticon i emoticon koji se krsti i cudi i onaj kojo se lupa po glavi.

Ovo?

🤮:krstipd4::puke::furious:

 

Klikni na emotikone, (ikonica se vidi kada kucaš odgovor) skroluj skroz do dole, i imaš gomilu emotikona za sve prilike.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...