Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

On 3/22/2024 at 5:41 AM, bohumilo said:

Ćao drugari, postoji li način da daunloadujem ili da na drugi način dođem do/prebacim na moju mašinu kompletan sadžaj koji sam postovao na forumu, u bilo kom formatu?

 

Postoji. Ne znam da li je jednostavno, glup sam za kompjutere.

 

Odes gore desno, u cosak, i kliknes na svoj nick. Pojavi se opcija "my profile." Onda kliknes na to, pa dobijes opciju "my content" - i tu ti se pojavi sve sta si ikada napisao na forumu.

Eh, sad, da li treba copy/paste po svakoj stranici ili moze sve u kompletu, nemam pojma - nisam probao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Forum-dl is a scraper and archiver for forums

 

Imas ovaj projekat na git-hub. Treba python na masini instaliran, skini ovaj projekat,  ovo sto su ti vec objasnili izklices i dobijes URL koji prosledis skripti i vidi sa nekom od opcija da dobijes format koji ti treba ili u najgorem slucaju JSON pa posle neka druga skripta za konverziju iz JSON u text ili sta vec zelis. Mora malo zavuces rukave, ne verujem da ima vec nesto gotovo. 

Link to comment
Share on other sites

Ma znam da mogu da vidim sve postove, nego sam mislio da neko može negde da uradi, što bi se reklo, neku "selekt zvezdu" (ne mora ni zvezda...time, post from table...where userID=...) i da to dobijem automatski, na mejl ili nešto tako.

 

Ali u redu, ako to nije moguće pokušaću i ovaj Džonijev skrejper da pokrenem (hvala puno), ako ne - ne preostaje mi ništa drugo do da skuvam kafu, zasučem rukave.........i delegiram nekome, jal kod kuće jal u Indiji ili Keniji, da mi to prekopira...

 

Hvala u svakom slučaju.

 


Još jedna mala napomena za vlasnika foruma, ako ne vredi zanemarite. Nisam siguran kako je ovo regulisano sa pravne strane, ali možda nije loša ideja da proverite ili da se postarate da imate izvesno vlasništvo nad sadržajem, u smislu da ga možete u budućnosti iznajmiti nekome da uđe kao deo nekog data seta za treniranje LLM na srpskom jeziku, ako bude prilike da vam to neko i plati (ko zna šta donosi budućnost po pitanju zakona u ovoj oblasti). Nekad 5 minuta danas predupredi mesec dana glavobolje za 10 godina.

 

Toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Opet divlja Google Display @MetalHead

 

Google Adsense je na autopilotu pa je zapoceo eksperiment. Od nikakvog revenue-a dosli smo do pola od toga, cak i trecinu od onog sto je bilo, pa sad pokusava nesto.

Uobicajeno je da ovaj period godine bude slabiji, ali je sada iz nekog razloga bas lose, i to nesrazmerno uobicajeno manjoj poseti. 

 

On bi da eksperimentise 3 meseca, mnogo je to. Mislim da cu ugasiti pa kako bude.  

 

I ne prikazuje se svima - 50% ljudi dobije "obogaceni" sadrzaj reklamama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2024 at 10:22 AM, bohumilo said:


Još jedna mala napomena za vlasnika foruma, ako ne vredi zanemarite. Nisam siguran kako je ovo regulisano sa pravne strane, ali možda nije loša ideja da proverite ili da se postarate da imate izvesno vlasništvo nad sadržajem, u smislu da ga možete u budućnosti iznajmiti nekome da uđe kao deo nekog data seta za treniranje LLM na srpskom jeziku, ako bude prilike da vam to neko i plati (ko zna šta donosi budućnost po pitanju zakona u ovoj oblasti). Nekad 5 minuta danas predupredi mesec dana glavobolje za 10 godina.

 

Toliko.

 

Nemojte ljudi ko boga vas molim.

 

 

- VoxGPT, ko je najperspektivniji kosarkas draft klase 2017. ?

 

Frenk Ntilikina, francuski kosarkas, draftovan od strane Njujork Niksa je momak koji ima nevidjeni potencijal. Svojim wingspanom bice strah i trepet za sve skorere.

 

- VoxGPT, gde se mogu naci najlepse devojke u Srbiji?

 

Gde god da ih nadjete, u jednom soliteru u Kragujevcu imaju bar dve lepse.

 

VoxGPT, oceni mi Margo Robi?

 

Sedmica, maksimalno. 

  • Love 1
  • Ha-ha 12
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...