Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

Opet @Knipex objasnio. 🙂 admin asistent.

 

Ne mozemo da setujemo dinamicki broj postova po stranici. Uvek je 25. Razmisljali smo da bude 20 ali onda bi bilo bas puno stranica. 30 nam pak delovalo nesto mnogo bas zbog ucitavanja stranice. 25 je neki sweet spot. 

 

I jos jednom, nece biti nikakvih limitiranja broja postova koje korisnik moze da napise. Osim po kazni 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 8:17 AM, Knipex said:

Šta je to još ponešto?

 

Što se tiče broja postova po stranici koliko znam ne postoji mogućnost za to što misliš. Može samo da se izmeni taj broj. Takav je softver.

 

B1: Pa, palo mi na pamet nekoliko stvari, za koje cenim da bi ljudi više gotivili nego bili protiv. Napisaću naknadno na šta mislim. 

 

B2: Da, vidim sad. Mislio sam da može drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Ako se klikne na neku od reklama koja se pojavi na Forumu, otvara se link na koji reklama vodi, ali u istom tabu, umesto Foruma. 
Ne znam da sam još negde video da tako funcioniše, po pravilu reklama se otvara u novom tabu.
Može li se tu nešto promeniti?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Div said:

Ako se klikne na neku od reklama koja se pojavi na Forumu, otvara se link na koji reklama vodi, ali u istom tabu, umesto Foruma. 
Ne znam da sam još negde video da tako funcioniše, po pravilu reklama se otvara u novom tabu.
Može li se tu nešto promeniti?

 

Mislim da to moras da namestis u browseru kom koristis. Mozes da da dodas neku ekstenziju, tipa bloker da uopste ni ne vidis te reklame... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Moze li na Nauka i obrazovanje pdf-u da se otvori topik arheologija/istorija, gde se mogu kaciti vesti, novosti, otkrica, diskutovati o odredjenim temama sa tim vezanim i slicno..? Mislim, znam da mogu i sam to da uradim, nego pitam je li to ok, posto ne vidim da ima neki slican topik...

 

LividClutteredJumpingbean-max-1mb.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Moze li na Nauka i obrazovanje pdf-u da se otvori topik arheologija/istorija, gde se mogu kaciti vesti, novosti, otkrica, diskutovati o odredjenim temama sa tim vezanim i slicno..? Mislim, znam da mogu i sam to da uradim, nego pitam je li to ok, posto ne vidim da ima neki slican topik...

indiana-jones-web.gif

Link to comment
Share on other sites

Moze li na Nauka i obrazovanje pdf-u da se otvori topik arheologija/istorija, gde se mogu kaciti vesti, novosti, otkrica, diskutovati o odredjenim temama sa tim vezanim i slicno..? Mislim, znam da mogu i sam to da uradim, nego pitam je li to ok, posto ne vidim da ima neki slican topik...
Otvaraj [emoji41]
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/6/2021 at 11:44 AM, SteveFrancis#3 said:

Moze li na Nauka i obrazovanje pdf-u da se otvori topik arheologija/istorija, gde se mogu kaciti vesti, novosti, otkrica, diskutovati o odredjenim temama sa tim vezanim i slicno..? Mislim, znam da mogu i sam to da uradim, nego pitam je li to ok, posto ne vidim da ima neki slican topik...

Topic 'Istorija' postoji,otvoren je pre vise od godinu dana. Doduse,na njemu se nahvatala dobra paucina pa moze da se svrsta i pod arheologiju :wink2:
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

247248320_2182876508526518_4921584568996

 

 

Pretpostavljam da je ovaj navod sugestija kako bi forum trebao funkcionisati? Moja sugestija bi bila da se ne stavljaju neprovjereni navodi i da se ne pripisuju ljudima koji to nisu nikada rekli 🙂 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ters said:

Pretpostavljam da je ovaj navod sugestija kako bi forum trebao funkcionisati?

 

Ne forum, nego zivot, a forum je ovakav kakav je, rasprave na Politici takoreci ne postoje, mene vise podsjecaju na moj Viber, gdje mi raja salju raznorazne stvari.

Evo npr nas dvojica, dolazimo sa istog prostora, mogli bi imati neke interesantne rasprave o starom kraju, informacije iz prve ruke i slicno, ali toga nema i nece ni biti.

Forum bez mogucnosti rasprave jednostavno nije interesantan, sreca tu je sport.

 

27 minutes ago, ters said:

Moja sugestija bi bila da se ne stavljaju neprovjereni navodi i da se ne pripisuju ljudima koji to nisu nikada rekli 🙂 

 

Hvala na ispravci, znamo i da Mao Ce Tung nije rekao Sve je sranje osim pisanja, a i pisanje je sranje ako pisas uz vjetar. ali je dobra izreka :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

Evo npr nas dvojica, dolazimo sa istog prostora, mogli bi imati neke interesantne rasprave o starom kraju, informacije iz prve ruke i slicno, ali toga nema i nece ni biti.

Forum bez mogucnosti rasprave jednostavno nije interesantan, sreca tu je sport.

 

Dolazimo sa istog prostora i iz istog vremena, ali valjda postoji jezicna barijera...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obicno oni koji su na odredjeno banovani budu tako banovani da ne mogu da pisu ali mogu da se loguju i citaju, mozda cak i lajkuju, a nekada budu sa full restrikcijama, kako moderator odluci. 

 

Kad je neko trajno banovan (sto bi bio taj tvoj pandan "sahranjivanju") onda vise nemaju pristup nicemu. 

 

Verujem da ovo sto ti pominjes nije slucaj "sahranjivanja", vec neka "koma", da se tako izrazim, ako me razumes. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...