Jump to content

Sugestije u vezi funkcionisanja foruma


Recommended Posts

1 hour ago, Džudi said:

 

Tačno. Moj sestrić je igrao fudbal do 18te godine kada se razočarao jer ni on a nijedan njegov drug nisu ušli u prvi tim. Sada ima 20 godina i dobar je čovek, ozbiljan i skoro bez poroka..popije poneko pivo na slavljima..

 

Međutim, drastičnu promenu na bolje doživela je sestričina koja već drugu godinu trenira takođe fudbal. Mnogo je odgovornija, pažljivija, bolji prijatelj ( do tada je stalno rasturala prijateljstva )...a možda je i prošao pubertet, sada ima 17 godina.

 

Ali, da ne idem više u off. Meni lično ne bi smetao neki nov raspored podforuma, niti bi mi smetala anketa..   

Tetino tetince  - el` ce ga zenite?:s_d:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, CLASH said:

Za sport se moze reci i da je najvaznija sporedna stvar na svetu.

Ako je ideja da se razvije regionalni forum sta moze bolje od sporta da podupre tu ideju? U ovoj nesrecnoj regiji jedino sportisti imaju nezatrovanu saradnju. Sportisti, ne navijaci da naglasim.

Duh politickog dela nekadasnjeg foruma ( mislim na zadnjih nekoliko godina) bas i nije nesto sto bi se trebalo ocuvati. A nisam shvatio i da je zamisljeno da bude jos po nesto i sport. Mada najvise ljudi je tu zbog sporta ali ipak nije tako zamisljeno.

 

cek, cek malo, polako. malkic si me ovim postom, da prostis, nazivcirao. hajde da malo stanemo na loptu i (kristalno jasno) razjasnimo ove pojmove. naime, nije sportski kititi se tudjim zlatom. navijacki svakako jeste, ali sportski - nije!

 

plivanje-putovanja.jpg P1011427-400x300.jpg plivanje-putovanja2.jpg

 

sportasi uistinu jesu pozitivan, mozda i najbolji primjer suradnje u regiji. posebno ako govorimo o amaterskom sportu, bio on rekreativan ili natjecateljski. ja sam kroz bavljenje sportom stekao brojna poznanstva i dobre prijatelje sirom ove nase regije, od Austrije, Italije i Madjarske skroz dole do Makedonije, Grcke i Turske. isto tako i moja kcerka, dok se bavila atletikom, isto tako i moj otac, koji se bavio raznim sportovima, a i moja sestra, koja se bavila ronjenjem (natjecanja u podvodnoj orijentaciji). tako da ja uistinu mislim da sportasi trebaju biti (a u praksi uvijek i jesu) iznad Politike. medjutim, gdje ti na ovom boardu vidis sportase?! ja ih nisam vidio ni na proslom, a ne vidim ih ni ovdje. posve sigurno ne u vecini. na starom boardu sam pronasao neke planinare (trojicu), jednog ronioca rekreativca / bivseg plivaca, i to je, uglavnom, bilo to. gdje ti, primjera radi, vidis topic koji okuplja plivace? ja ga ne vidim, a trazio sam ga. ili dzudase, koji su bas karakteristicni po tim regionalnim natjecanjima / druzenjima? gdje ti na ovom boardu vidis topic o veslanju, gdje bi se veslaci (mogu biti i rekreativci) dogovarali za buduce regate? ili topic o strelicarstvu? pa ja se kladim da 70% ucesnika ovog boarda uopce ne razlikuje strelicarstvo i streljastvo! o cemu mi onda uopce pricamo? sportu i sportasima? ili o navijanju i navijacima?

 

ja ovdje vidim cijelo cudo navijackih topica, gdje navijaci prate profesionalne sportase i profesionalne klubove. zatim vidim kladionice, gdje se promovira jedna izrazito sportska, i nadasve zdrava aktivnost -> kladjenje za novac. onda vidim politiku, ekonomiju, film / serije, muziku, itd. itd. itd. medjutim sto se sportasa tice, vidim samo dva malena / rekreativna topica na PTF-u Ostali Sportovi. jedan se bavi trcanjem, a drugi svim ostalim sportskim aktivnostima. u biti, treba tu dodati i topic šah, dakle postoje tri uistinu sportska topica na ovom boardu. ako ima jos koji, skriven u moru navijackih topica, molio bih da me se ispravi. i hajde sada da se vratimo na tvoju pocetnu tezu, odnosno zamjenu teza. "u ovoj nesrecnoj regiji jedino sportisti imaju nezatrovanu saradnju". oko uloge sportasa smo se, dakako, slozili. medjutim ne mozemo se sloziti oko zamjene sportskih aktivnosti navijackim aktivnostima,  gdje se navijaci predstavljaju kao sportasi, i onda se na konto takve zamjene (zamjene aktivnosti / zamjene teza), trazi mjesto za "sportase" iznad Politike. mozda je ovo mjesto koja okuplje kulturne i fine navijace, dakle one koji nisu poznati upravo po zatrovanim odnosima. mozda je tako, ne ulazim u to. medjutim, to je i dalje mjesto koje (prvenstveno) okuplja navijace, a ne sportase.

 

...

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

@VjekoslavNisam stavio najprikladniji izraz, normalni navijaci su sasvim normalni i civilizovani. Ovde sam mislio na organizovane huligane i kriminalce koji se pogresno nazivaju navijacima, pa je ta odrednica pocela da dominira u medijima a i u svakodnevnoj kominikaciji kada se misli na ove kretene. Sto je naravno greska.

A sto se tice zamene teza, po tvojoj logici ispada da na politici onda treba da budu samo profesionalni politicari da bi diskusija bila ok. Mozda je politicki forum mesto koje okuplja kulturne i fine pratioce politickih i drustvenih desavanja, mozda je tako...( da ne prepisujem dalje tvoj post)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CLASH said:

Hvala na odgovoru, sacekacu objasnjenje.

 

 

Tebi zahvaljujem na pitanju i rezonovanju, kao i Pepeu, ali, u ovakvim okolnostima, za promenom redosleda podforuma nema potrebe niti ima realnog rezona da se uradi tako nešto.

 

Kao što sam napisao, forum nije koncipiran kao sportski već kao naslednik fb92. Dakle, raspored je isti kao i tamo. Imali smo glasanje oko toga i stav većine je bio da se izađe sa postojećim rasporedom podforuma. Pod "naslednik fb92" se podrazumeva nastavak rada na drugom mestu (posle 19 godina, što je polovina života prosečnog forumaša) i u poboljšanim uslovima za sve forumaše.

 

Ne bih voleo da diskusija ode u pravcu "ne poštuje se mišljenje forumaša" kad napišem da raspored ostaje kakav je. Pre svega, smatramo da forumski plebiscit o rasporedu ne bi bio objektivan, za šta ima više razloga o kojima ne bih sada govorio. Neki od tih razloga bi se pretvorili prvo u otvaranje Pandorine kutije (što je loše) a zatim i u "medveđu uslugu" nemalom broju forumaša, prvenstveno sa PDF Sport (što je jako loše). To ćemo svakako eskivirati.

 

Ako nekog ipak zanima o čemu se radi, može se javiti na PM a ovu diskusiju ćemo zaključiti.

 

 

Edited by Barracuda
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vjekoslav said:

odomacena zamjena teza.

Da, ali ne od strane forumasa sa sportskog dela.

Mada nekada davno su se forumasi sa sporta nazivali svakojakim imenima(grejlije, loptari, dresadzije...) ali sreca pa tu teze nisu zamenjene.

Link to comment
Share on other sites

@BarracudaOk, zaustavljam se ovde.

Jasno je i tebi i ostalim sta bi bilo kada bi se ovo stvarno stavilo na glasanje da odlucuje vecina.

Nadam se sam da je i tebi ( a i ostalima koji su zdusno protiv pomeranja rasporeda) jasno zasto sam par dana insistirao na ovome.

Odoh sad u kladionicu da se pripremim za gledanje finala LS.

Sporcki pozdrav 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barracuda said:

 

 

Nisam ja uopste za promjenu rasporeda. 

Ja sam samo za to:

- da se povede paznja da se odrzi ista atmosfera i pravila na svim pdf-ovima

- da ne dodje do rangiranja misljenja po pdf-ovima na bitnija i manje bitna, etiketiranja i vracanja u podrum

- da se eventualni sukobi i banovi ne prelivaju na druge pdf-ove.

 

Iako ne pisem na drugim pdf-ovima mnogo cijenim sto ljudi slobodno i otvoreno pisu o svojim interesovanjima. Evo recimo, na temi Hljeb koja je maltene solo interesovanje @Honey Badger nemam nista pametno da napisem, ali smatram je jednom od najboljih prezentacija licnog hobija, pozitivne emocije. Sa uzivanjem je citam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CLASH said:

@BarracudaOk, zaustavljam se ovde.

Jasno je i tebi i ostalim sta bi bilo kada bi se ovo stvarno stavilo na glasanje da odlucuje vecina.

Nadam se sam da je i tebi ( a i ostalima koji su zdusno protiv pomeranja rasporeda) jasno zasto sam par dana insistirao na ovome.

Odoh sad u kladionicu da se pripremim za gledanje finala LS.

Sporcki pozdrav 

Vidi, da ti ja kao bivsi aktivni sportista, a sada elegantno prepunjen tip, koji jos uvek moze, odgovorim! Bilo bi jako dobro, da svi, ali svi mi, koji smo bili na onom forumu b92, spustimo loptu i da se setimo da je period koji je 4um b92 pokrio, bio veoma napet i da nije cudno sto su se neke strasti formirale i manifestovale. Sada na pragu 20-e godine 21-og veka, mislim da je krajnje vreme da preskocimo kanal i svi pocnemo s'neznijim pristupom svemu, pa cak i 4umasenju.

Mnogo bi nam svima bilo lakse.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mrd said:

Vidi, da ti ja kao bivsi aktivni sportista, a sada elegantno prepunjen tip, koji jos uvek moze, odgovorim! Bilo bi jako dobro, da svi, ali svi mi, koji smo bili na onom forumu b92, spustimo loptu i da se setimo da je period koji je 4um b92 pokrio, bio veoma napet i da nije cudno sto su se neke strasti formirale i manifestovale. Sada na pragu 20-e godine 21-og veka, mislim da je krajnje vreme da preskocimo kanal i svi pocnemo s'neznijim pristupom svemu, pa cak i 4umasenju.

Mnogo bi nam svima bilo lakse.

Verovao ti meni ili ne, ovo sve sto si napisao je i bio cilj moje akcije.

I naravno, sporcki pozdrav

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, pepe sancez said:

Nisam ja uopste za promjenu rasporeda. 

Ja sam samo za to:

- da se povede paznja da se odrzi ista atmosfera i pravila na svim pdf-ovima

- da ne dodje do rangiranja misljenja po pdf-ovima na bitnija i manje bitna, etiketiranja i vracanja u podrum

- da se eventualni sukobi i banovi ne prelivaju na druge pdf-ove.

 

Iako ne pisem na drugim pdf-ovima mnogo cijenim sto ljudi slobodno i otvoreno pisu o svojim interesovanjima. Evo recimo, na temi Hljeb koja je maltene solo interesovanje @Honey Badger nemam nista pametno da napisem, ali smatram je jednom od najboljih prezentacija licnog hobija, pozitivne emocije. Sa uzivanjem je citam.

 

Shvatio sam da jesi, možda sam krivo shvatio, ne zameri. I ja sam za isto to što si napisao, taksativno i od reči do reči. Pre svega, ne bih ni pristao da radim moderaciju a tvrdim odgovorno i niko od kolega moderatora, da je drugačije. Za neke znam da je ovo bio čak uslov. Kad smo radili na koncepciji novog foruma, svi ovi uslovi su postojali i bili razmotreni. Ja sam o tome već pisao, i drugi modovi su, i ako treba da napišem još 100 puta ja ću to učiniti jer želim da se na ovom mestu razumemo, verujemo jedni drugima da imamo dobre motive i želju da forum živi.

 

4 hours ago, CLASH said:

@BarracudaOk, zaustavljam se ovde.

Jasno je i tebi i ostalim sta bi bilo kada bi se ovo stvarno stavilo na glasanje da odlucuje vecina.

Nadam se sam da je i tebi ( a i ostalima koji su zdusno protiv pomeranja rasporeda) jasno zasto sam par dana insistirao na ovome.

Odoh sad u kladionicu da se pripremim za gledanje finala LS.

Sporcki pozdrav 

 

Sporcki pozdrav i tebi, od moda koji radi i Sport i Politiku. :classic_smile:

Edited by Barracuda
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/30/2019 at 5:23 PM, CLASH said:

Pitanje za sve poslovodje na forumu:

Da li je moguce da Sport i Vox populi zamene mesta?

Hvala unapred na odgovoru.

 

23 hours ago, CLASH said:

Ako je ideja da se razvije regionalni forum sta moze bolje od sporta da podupre tu ideju? U ovoj nesrecnoj regiji jedino sportisti imaju nezatrovanu saradnju. Sportisti, ne navijaci da naglasim.

 

29 minutes ago, CLASH said:

Forumasi sa sporta se predstavljaju kao sportisti samo zato sto je to odomacen zarfon ovde

 

28 minutes ago, Barracuda said:

To je ok, ne fali ništa. 

 

18 minutes ago, CLASH said:

Odoh sad u kladionicu da se pripremim za gledanje finala LS.

Sporcki pozdrav 

 

ja odoh u banku oma u ponedjeljak ujutro da pokusam dobiti kredit kao uspjesan znanstvenik. naime, ja obozavam uspjesne znanstvenike. pratim njihove radove, navijam za njih da budu jos uspjesniji, i tako taj rad. mozda mi bankari povjeruju? probat cu i sa tezom o odomacenoj zamjeni teza, nista me ne kosta. wish me luck!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

 

 

 

 

 

ja odoh u banku oma u ponedjeljak ujutro da pokusam dobiti kredit kao uspjesan znanstvenik. naime, ja obozavam uspjesne znanstvenike. pratim njihove radove, navijam za njih da budu jos uspjesniji, i tako taj rad. mozda mi bankari povjeruju? probat cu i sa tezom o odomacenoj zamjeni teza, nista me ne kosta. wish me luck!

Ako udaris biciklom kroz onaj rit pored Drave - veca je verovatnoca da izbusis gume.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, pepe sancez said:

Evo recimo, na temi Hljeb koja je maltene solo interesovanje @Honey Badger nemam nista pametno da napisem, ali smatram je jednom od najboljih prezentacija licnog hobija, pozitivne emocije. Sa uzivanjem je citam.

Ta tema leci depresiju koliko je dobra. Verovatno najbolji primer koji si mogao uzeti i jedna od stvari zbog kojih obozavam ovaj forum 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

moze se tom pitanju pristupiti i na drugi, prakticniji nacin. naime, sportasi mjere svoj uspjeh ostvarenim rezultatima. pa ako je tako (a tako je), i ako se se tvrdi da u ovoj nesrecnoj regiji jedino sportisti imaju nezatrovanu saradnju, gdje bi onda odomacenom zamjenom teza navijanje (umjesto sporta) trebalo staviti na vrh boarda, i ako je pitanje Kosova na ovom regionalnom boardu kljucno pitanje (a jeste), onda me zanima sljedece -> koliko je albanskih forumasa sa Kosova doslo na FB92 zato da bi ucestvovali na navijackim PTF-ovima? mozda je to pomalo ruzno, traziti da se nabroje, medjutim cini se kao nuzno, ukoliko zelimo razlikovati istinu od odomacene lazi.

 

sto se Politike tice, nije ih bilo puno, medjutim kroz 15ak godina, bilo ih je sigurno dvadesetak. jedan Pescanik bio je posvecen Forumu B92, na njemu su gostovali jedan forumas i jedna forumasica. i ta forumasica upravo je pricala o tome da postoji forum gdje Albanci i Srbi normalno razgovaraju / diskutiraju. pa se cak i neka prijateljstva sklapaju, itd. itd. to se, dakle, odnosilo na PTF Politika, a ne na "sportske" PTF-ove.

 

...

Edited by Vjekoslav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

 

 

 

ja odoh u banku oma u ponedjeljak ujutro da pokusam dobiti kredit kao uspjesan znanstvenik. naime, ja obozavam uspjesne znanstvenike. pratim njihove radove, navijam za njih da budu jos uspjesniji, i tako taj rad. mozda mi bankari povjeruju? probat cu i sa tezom o odomacenoj zamjeni teza, nista me ne kosta. wish me luck!

Good luck!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Vjekoslav said:

moze se tom pitanju pristupiti i na drugi, prakticniji nacin. naime, sportasi mjere svoj uspjeh ostvarenim rezultatima. pa ako je tako (a tako je), i ako se se tvrdi da u ovoj nesrecnoj regiji jedino sportisti imaju nezatrovanu saradnju, gdje bi onda odomacenom zamjenom teza navijanje (umjesto sporta) trebalo staviti na vrh boarda, i ako je pitanje Kosova na ovom regionalnom boardu kljucno pitanje (a jeste), onda me zanima sljedece -> koliko je albanskih forumasa sa Kosova doslo na FB92 zato da bi ucestvovali na navijackim PTF-ovima? mozda je to pomalo ruzno, traziti da se nabroje, medjutim cini se kao nuzno, ukoliko zelimo razlikovati istinu od odomacene lazi.

 

sto se Politike tice, nije ih bilo puno, medjutim kroz 15ak godina, bilo ih je sigurno dvadesetak. jedan Pescanik bio je posvecen Forumu B92, na njemu su gostovali jedan forumas i jedna forumasica. i ta forumasica upravo je pricala o tome da postoji forum gdje Albanci i Srbi normalno razgovaraju / diskutiraju. pa se cak i neka prijateljstva sklapaju, itd. itd. to se, dakle, odnosilo na PTF Politika, a ne na "sportske" PTF-ove.

 

...

Ovde raspravljamo mi Balkanci (ma koje podpleme bili) i, koliko god bezali od toga - od istog smo materijala napravljeni.

Zato, bolje da to resavamo civilizovano ovde, preko ekrana i tastature, a kad se sretnermo licem u lice da popijemo, pojedemo, poj* stogodj - jednom se zivi i niko od nas nece ostati za seme makar ga Jazavac pred sudom (HB) negovao u saksiji.

Link to comment
Share on other sites

Zašto se ograničavati na Kosovo? Uredno dolaze forumaši iz svih bivših republika na sport, daju sjajan doprinos i normalno (uglavnom) se diskutuje o fudbalu/košarci/tenisu, bez obzira na navijačke strasti. 

 

Ovo samo kao odgovor na argument, nevezano za Klešov predlog.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...