Jump to content

VN Belgije 2019. (30. avgust - 1. septembar)


Borko

Recommended Posts

Just now, Borko said:

Fetel je sluzio kao stit Lekleru. Bilo je dovoljno samo 13 trka da postane broj dva.

 

Trebao je od starta biti broj 2. Dovoljno je sansi imao koje je sam uprskao. Svaki put kad je bilo povuci potegni, pravio je greske kao amater. Sledece godine bih radije Kimija gledao u Ferdzi nego njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od srca čestitke za pobedu Leklera. Dečko nije samo što je brz, nego se i vidi da je skroz ok momak.

Teško da bi pobedili bez žrtvovanja Vetela, Binoto je očigledno shvatio šta treba da uradi.

Sa druge strane, ako Vetel posle ovog useravanja u mozak poslednjih godinu dana uzme titulu za Ferari sledeće godine, onda je "ludak" kalibra Đokovića 

 

Albion je pakleno brz.

 

'Greota za Landa.

 

Kad nisam riknuo kad sam video Đovinacija u zidu u zadnjem krugu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto docekasmo pobedu mesije. Sad ce sve da krene na bolje. Najbitnija stvar se desila danas.

 

To sto smo 1-2 pretvorili 1-4 nema veze. To sto smo drasticno sporiji od Mercedesa cak i na ovoj stazi nema veze. Spasao nas je SC. Bukvalno bi nas Mercedesi u prvom stintu pojeli za dorucak, da je sve krenulo kako treba tj da Max, opet, nije napravio glupost. Ocigedno je da auto idalje ima ozbiljnih problema. Sa druge strane, pokusali su nesto sa Vetelom bez da bude glineni golub. Bolje i to nego bez idejno sedeti i cekati. Pirova pobeda. Ocekivao sam da cemo ih makar umoriti. 

Honde koje startovase sa zacelja, lepo se napreticase. Svi u bodovima, ne racunajuci Maxa zbog "opravdanog razloga". Albon, car u prvoj trci. Mozete da mrzite Marka do sutra, covek ocigledno zna kada je dosta i kada treba vozace da rotira. Svaka cast. Sada vec ne sumnjam u njegov instinkt. 

 

I utisak dana: Mercedes. Ne vredi, sta god konkurencija da pokusa, uvek su ispred. Uvek su bolji. Ne znam koliko taj auto jos u sebi ima "neotkljucane" brzine. Ocekivao sam da ce se ove godine muciti, ako ne sa nama, onda sa RB. Nema sanse. Dok se potpuno ne promene pravila, nema nade da ce neko da ih sustigne. Svaka cast na obavljenom poslu. Ovo je zaista za istoriju.

 

@Borko eto jos samo 4 titule i ravnopravni su.

 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

Potpuno su mi pomešana osećanja. SPA je juče trebalo da bude praznik trkanja, ali su na površinu isplivale neke sasvim drugačije stvari.

Juče je bilo jako jako teško sesti u auto, spustiti vizir i odšrafiti prokletinju do daske.

Svakako, misliće mnogi, ali to im je posao. Jeste, ali stavite se u njihovu ravan, koliko nas bi bilo sposobno da na svojim radnim mestima u sličnim okolnostima da svoj maksimum, pri čemu retko ko od nas je životno ugroženo dok "kreira lični dohodak".

Ovi momci su zaista izuzetni, a posebno je dirljivo koliko su vezani jedni za druge iako su nemilosrdni jedni prema drugima na stazi.

Gasli je jedva govorio pred novinarima, pogledajte F1 paddock posle trke...

 

Junak dana, uprkos vožnjama Albona, Landa, pa i Luisa je ipak Lekler.

Bože, kakvu karmu ovaj dečak ima. Izgubio je oca, izgubio kuma (Bjanki), a na dan kada je konačno trebalo da pobedi jedva da je iko i želeo da uđe u auto zbog odlaska Antoana.

 

Ima nešto u tom momku što me mnogo podseća na mog Fransoa. 

Samo se nadam da će za razliku od njega ovaj dečak imati svoj happy end...

 

Bože me prosti, još ću pod sedu kosu početi za Ferari da navijam.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao trku sa meksickim komentatorima, malo li je reci da sam popizdeo zbog kvara Norisa na samom kraju i bacenog 5. mesta. Ferari ipak ima najjaci motor, mada je bolid primadona za setap tako da je Mecka i dalje najbolji paket. Maks sam pao sam se ubio, Albon nije sagoreo sto je dobra vest za sve ljubitelje RBR (svu trojicu - Matesica, Hornera i Marka). Cestitke Lekleru na prvencu, zasluzio ga je odavno. Meksikanci su komentarisali da je na Spa svoj prvenac uzeo i jedan drugi vozac koji je Ferarijevcima ostao u najlepsim uspomenama...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...