Jump to content

LUDILO OD 22 TRKE - OBJAVLJEN F1 KALENDAR ZA 2020.


Borko

Recommended Posts

Steta, ali isto tako ne mislim da ima uslova za Kinu. Te Brazil i Austin. Čak sam skeptik i za Soči, ne znam da li se tamo smiriva situacija, ne znam koliko ima istine u drugom talasu najesen. Meksiko isto. I onda nam ostaje dabl heder u Bahreinu posle Spa i finiš u Abu Dabiju. Totalno sam siguran da će tako biti (daj bože da se ogrešim o prognozi).

 

Radoje je spomenuo dabl heder na različitim konfiguracijama u Bahreinu. Vodi se polemika između dve trase: Spoljni Ring koja je verzija dugačka 3,4km, povezuje krivinu 4 sa poslednjim pravcem pre startno ciljnog te po meni je najbolje rešenje; Trasa Izdržljivosti je ono što smo gledali 2010 godine i iskreno loše mi je kad pomislim na to pošto je tako očajna trasa.

 

Evo juče sam odvozio Spoljni Ring na novom 2020 modu na F1 Challenge i oduševio se. Bilo bi voženo 90 krugova (306km) a vremena krugova bi bila 53 sekunde u proseku što bi značilo trku koja bi bila u trajanju 1 sat i 25 minuta bez SC. Tako je moćno voziti Spoljni Ring, imate 90 prilika za preticanje u T1 i T4. Ja sam oduševljen. Ta trasa bi anulirala neke prednosti bolida na skoro sličan način na koji to radi Red Bul Ring.

 

Dok recimo Trasa Izdržljivosti je nešto najgore od Sakira, totalni čušpajz i ne želim to gledati. Ja tu trasu nazivam Smuti od Krivina.

 

Edit: moj post se nadoveza na onaj o ispadanju Japana. Imola bi bila odlična priča za ovu godinu ali trke bi bile gore od Monaka. Uz sav respekt prema pisti.

Edited by Alen13ASC
Link to comment
Share on other sites

Ostin gotovo sigurno da nece biti vozen ove godine a mozda i nikad vise. Oni su finansijski totalno pukli a izgleda ne postoji politicka volja da im se pomogne da prebrode do sledece sezone. Kolaju glasine da Rodzer Penski pregovara sa Libertijem da se od naredne godine VN SAD vozi na Indijanapolisu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostin gotovo sigurno da nece biti vozen ove godine a mozda i nikad vise. Oni su finansijski totalno pukli a izgleda ne postoji politicka volja da im se pomogne da prebrode do sledece sezone. Kolaju glasine da Rodzer Penski pregovara sa Libertijem da se od naredne godine VN SAD vozi na Indijanapolisu.
Na kojim gumama?[emoji16]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alberto.ascari said:

Na kojim gumama?emoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

 

Rekonfigurisana je staza, ne ide se vise na ovalnu krivinu tako da to nece biti frka. A i da se ide, ako Pireli prezivi nagibe na novom Zandvortu Indi nece predstavljati problem. Valjda znaju sta rade, ne mogu ni oni biti toliki slepci.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dzoni_m said:

Ako ne postoji nijedan organizator u USA koji moze da zadrzi trku duze od decenije na tlu USA, ne treba ni da se vozi. Nikad. Neka gledaju one njihove kerefeke od sportova
 

 

Oni su upali u finansijsku bulu jos ranije, oko nekih kredita koji su im obecani i na koje su racunali a koji im nakon promene vlasti nisu odobreni. Njih je sada jos i korona zveknula, staza je otpustila kompletno osoblje, nema trenutno tamo nikog zivog ni portir da cuva zakljucanu kapiju. Otkazali su Indikar (ne samo za ovu godinu, raskinuli su ugovor kompletno), ove godine gotovo 100% sam siguran da se F1 nece voziti tamo a hoce li uspeti da se izorganizuju za dogodine ko zna.

 

Inace su imali dobru posetu, ne samo lokalaca nego i iz Meksika, jedna od uspesnijih trka na F1 kalendaru merena tim parametrima.

Link to comment
Share on other sites

 
Oni su upali u finansijsku bulu jos ranije, oko nekih kredita koji su im obecani i na koje su racunali a koji im nakon promene vlasti nisu odobreni. Njih je sada jos i korona zveknula, staza je otpustila kompletno osoblje, nema trenutno tamo nikog zivog ni portir da cuva zakljucanu kapiju. Otkazali su Indikar (ne samo za ovu godinu, raskinuli su ugovor kompletno), ove godine gotovo 100% sam siguran da se F1 nece voziti tamo a hoce li uspeti da se izorganizuju za dogodine ko zna.
 
Inace su imali dobru posetu, ne samo lokalaca nego i iz Meksika, jedna od uspesnijih trka na F1 kalendaru merena tim parametrima.
Šteta, dobar Tilkedrom.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I meni je Ostin bio zanimljiv. A ne mogu da verujem koja je farsa ova sezona, zabari do juce padali kao pokoseni zbog korone, a sada se guraju da organizuju sto vise trka, dok su ostale iole ozbiljne zemlje odlucile da otkazu trke. Ove godine nam ostaje cipiripi takmicenje

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
8 hours ago, staneC said:

Jel može prije uvod u sezonu? Koja pravila, kakvi bolidi, ko je gde i ko če gde da predje,... malko osveženje prije ispita 😁

 

Pa nista se od ovog zapravo jos ne zna. Teoretski bi bolidi trebali da budu isti kao oni sa zimusnjih testova i koji su bili doneti u Melburn ali je vecina timova radila na njima. Reno ce krenuti sa potpuno novom B-specifikacijom koju jos nismo ni videli, Mercedes, Ferari donose nove komponente, jedino Has rece da nemaju nista veliko novo na svojim bolidima u odnosu na Melburn.


O buducim transferima vozaca smo pisali na temi za to (Fetel aut iz Ferarija, umesto njega Sains, a umesto Sainsa u Meklaren Rikjardo iz Renoa). 

 

Sto se pravila tice sa tehnicke strane se nije puno menjalo, a nece ni za dogodine - naime, isti ovi bolidi ce biti vozeni i 2021 (nece se dizajnirati novi - dizajnerski timovi su vec zaposleni praveci bolide za nova pravila koja su sada odlozena za 2022). Dogodine se uvodi ogranicenje budzeta na maksimum 145 miliona po sezoni. A sto se tice samih propozicija takmicenja, to cemo tek da vidimo kako ce da izgleda u praksi. Bilo je predloga za radikalne promene u formatu trkackog vikenda ali to za sada nije prihvaceno, no nije iskljuceno da ce do kraja sezone biti progurano.

 

Jedino sto znamo 100% sigurno je da ce se prve dve trke voziti u Austriji. Sve ostalo jos uvek visi u vazduhu. Teoretski na kalendaru su jos Madjarska, dvaput Silverston, Spanija, Spa i Monca ali sve zavisi od razvoja situacije sa koronavirusom i da li ce granice biti otvorene za putovanje ili ne. Dalje od ovih 8 trka, zvanicno jos nisu otkazani Bahrein, Vijetnam, Kina, Kanada, Rusija, SAD, Meksiko, Brazil i Abudabi (za sada sve odlozeno bez novog datuma). Ali sanse da ih sve vidimo su minimalne - Kanada ima ogranicenje ulaska u zemlju i obavezan 14-dnevni karantin, staza u Ostinu je otisla u bankrot i treba da nadje nove investitore, Brazil se raspada od korone. Bahrein je javio da su raspolozeni da organizuju dve trke ali jos nista o datumima, pored ovih pominju se i Hokenhajm, Imola, Mudjelo i Algarve u Portugalu kao potencijalne nove trke.

Link to comment
Share on other sites

Radoje, ti si u Kanadi i engleski koristiš više nego ja. Koliko god dobro znao i engleski i sleng, ne razumem ono „AllBlack“. Samo ne znam da li je problem semantički ili kulturološki. Zašto „skroz crno“ kada bolid nije skroz crn? Ili je to možda još neka njihova nova parola, poput onog našeg „Trst je naš“ ili „Bolje rat nego pakt“ ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Duh sa sekirom said:

Radoje, ti si u Kanadi i engleski koristiš više nego ja. Koliko god dobro znao i engleski i sleng, ne razumem ono „AllBlack“. Samo ne znam da li je problem semantički ili kulturološki. Zašto „skroz crno“ kada bolid nije skroz crn? Ili je to možda još neka njihova nova parola, poput onog našeg „Trst je naš“ ili „Bolje rat nego pakt“ ?

 

To sam ja stavio, nema nikakve veze sa stavom Mercedesa. Samo mi je bolid izgledao kao da je sa Novog Zelanda (oni su All Blacks) na prvi pogled, nije nikakva politička poruka.

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

To vuce poreklo od sportova sa loptom, "all black" dresovi su crna majica, crne gace i crne stucne, nebitno ako na njima ima detalja u drugoj boji (recimo sponzorski logo, traka na rukavu, kragna itd). "Black" bi bila (pretezno) crna majica sa gacama i/ili stucnama u drugoj boji.

 

I naravno najpoznatiji All-Blacks od svih:

 

All-Blacks-1140x570.jpg

4 minutes ago, Jurgen said:

 

To sam ja stavio, nema nikakve veze sa stavom Mercedesa. Samo mi je bolid izgledao kao da je sa Novog Zelanda (oni su All Blacks) na prvi pogled, nije nikakva politička poruka.

 

nisi samo ti:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...