Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

@publika 

 

Novak, ako se ne varam, od 2007. nije ispao pre polufinala. Dakle, 12 punih godina čovek dolazi do 4 najbolja na turniru. Definicija konstantnosti na jednom sportskom događaju. 3 titule i još 5 finala (ovo nikada neću prežaliti :classic_sad:). I od publike dobiješ jednu veliku kitu (pardon my french) tokom maltene svakog turnira gde je protivnik miljenik. Bukvalno ekvivalent da publika u Parizu tovari Rafu ili u Londonu Fedexa. 

 

Jebena nevaspitana i neotesana stoka. 

 

I hajde sad dežurni dušebrižnici da objasne opet kako je to jer se napušava sa boksom ili lomi reket ili šta je već izgovor svaki put?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

@publika 

 

Novak, ako se ne varam, od 2007. nije ispao pre polufinala. Dakle, 12 punih godina čovek dolazi do 4 najbolja na turniru. Definicija konstantnosti na jednom sportskom događaju. 3 titule i još 5 finala (ovo nikada neću prežaliti :classic_sad:). I od publike dobiješ jednu veliku kitu (pardon my french) tokom maltene svakog turnira gde je protivnik miljenik. Bukvalno ekvivalent da publika u Parizu tovari Rafu ili u Londonu Fedexa. 

 

 

Ako cemo realno Rafu je publika najvise tovarila bas u Parizu... sve sto pricate za Amere i Britance, Francuzi su bar 100 puta gori u diranju pisice na Rogera.

Samo sto su posle 8-9 godina i oni digli ruke pa su resili da smanje hejt i da se osecaju kao pobednici.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, već nekoliko godina se publika na RG smirila prema Rafi. Šta je ono bilo na početku, loše preveden govor na dodeli pehara? Trebalo mu je samo desetak titula da osvoji :classic_biggrin:

U svakom slučaju to je završeno. Ovi u Njujorku su najgori ubedljivo. Kad bi moglo nekako da ne dođe do Fedal finala samo zbog njih, iako u nastavku turnira navijam za Rafu...

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ispratio do kraja, ono sto sam gledao nisam primetio da Djokovic ima vece probleme nego sto je imao na ovom turniru, osim pocetak drugog protiv Londera, to je izgledalo mnogo gore nego ovo.

 

Imao je samo jedan problem, odnosno Vavrinku, koji moze da gubi 2-0 protiv njega, ali nece otici, a to zna i Djokovic. Nisam ni primetio tragicno losu igru Djokovica - za nijansu losija na ovom turniru nego na Vimbldonu recimo, koji je osvojio. Poslednji stvarno vrhunski mec koji je odigrao je finale Australian Opena, i to je verovatno jedini vrhunski mec koji je odigrao ove sezone, sve ostalo je osvajao na glavu i raspad protivnika, kao 2015. Svaka mu cast stvarno sto je ovakav uzeo dva slema, to govori u kakvom se stanju tenis nalazi.

 

Nazalost, mislim da nas ocekuje antiklimaks do kraja turnira i Nadalovo rutiniranje svih protivnika, imajuci u vidu koliko su spremni i ostali. Vavrinka i Medvedev ce verovatno jedva stajati na nogama u polufinalu, ako se Federer pojavi u Darth Vader fazonu protiv Dimitrova, ode on u finale slema nicim izazvan, posle raspad godine. A to finale svakako ne bi niko gledao, bice blamaza.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Pa dobro, već nekoliko godina se publika na RG smirila prema Rafi. Šta je ono bilo na početku, loše preveden govor na dodeli pehara? Trebalo mu je samo desetak titula da osvoji :classic_biggrin:
U svakom slučaju to je završeno. Ovi u Njujorku su najgori ubedljivo. Kad bi moglo nekako da ne dođe do Fedal finala samo zbog njih, iako u nastavku turnira navijam za Rafu...


Ovde se ide suprotnom logikom i putanjom, sto im je blizi da pokupi on taj kajmak na kraju, oni su gori, agresivniji i ne skrivaju animozitet. Ovo sve polako prerasta u otvoren rat, i to ne samo navijaca, oni manje vise, vec i mnogo uvazenijih i znacajnijih krugova, pocevsi od medija.
Ali danas gde neka izjava ili dogadjaj u sekundi stigne na drugi kraj planete, u vreme gde postoji ko zna koji broj mesta gde mogu da se cuju njihova misljenja, od onog malog coveka anonimusa, a svi sada iznose svoje kriticke stavove (da budem blaga), to je neminovnost, nazalost.

Za Ruse [emoji48] i Rafu.
Link to comment
Share on other sites

Ako zanemarimo umor jer mlad je i može da se oporavlja - kolike su Medine šanse protiv Stana/Feda/Rafe?

 

Ja bih rekao da se bi on mogao do podviga (ako zanemarimo umor), ali ne razumem se u stilove igre / kompatibilnost / etc etc.

 

Edited by CheshireCat
Link to comment
Share on other sites

Navijam da Rafinjo osvoji i da bude prvi koji ce osvojiti 21 GS tokom sledece godine, ( naravno ostala tri GSa ili bar dva da osvoji Novak) tako da Rafa postane GOAT. Cini mi se da ce tako poludeli fanovi igraca, organizatori razni i slicno malo lakse svariti kad Novak pretekne jednog pa drugog u ovom slucaju prvo Fekija pa onda Rafu. Naravno Rafa bi bio osporavani GOAT ali GOAT je GOAT

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CheshireCat said:

Ako zanemarimo umor jer mlad je i može da se oporavlja - kolike su Medine šanse protiv Stana/Feda/Rafe?

 

Ja bih rekao da se bi on mogao do podviga (ako zanemarimo umor), ali ne razumem se u stilove igre / kompatibilnost / etc etc.

 

Protiv Stena je egal mec u najgorem slucaju za njega, mada na osnovu onoga sto je Sten igrao sinoc mislim da je Med blagi favorit. Plus Sten voli ritam, a Danil je igrac van sablona i nisam uopste siguran kako ce Sten da odgovori na to.

 

Fed i narocito Nadal su druga prica, Nadal ga je u finalu Montreala bas unistio gadjanjem uglova, tako da ne vidim da ce taj mecap da se poboljsa za Meda. Fed takodje ima dosta varijacija i moze da mu baci svasta, ne znam kako ce Med da se prilagodi na to.

 

Ja bas prizeljkujem mec Rubljov - Nadal. Rubljov igra nerealno sa osnovne linije trenutno, moze to da bude zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Borko said:

Dakle, da bi Novak Djokovic osvojio ovaj GS, mora da pobedi Vavrinku, coveka koji je osvojio 3 GS, Medvedeva svetskog broja pet, koji ga je pobedio u poslednja dva meca, Rodzera Federera i Rafaela Nadala. Najtezi put ka tituli ikada?

Jonson, Moja, Rodik, Ruzedski, Safin, Henman, Rafter. Ovo je put Ivanisevica do W2001.Pazi, nekadasnji broj 1 Moja u drugom kolu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...