Jump to content

USO 2019 - poslednji GS sezone


wwww

Recommended Posts

3 hours ago, unagi said:

Pa i da prodje resava Novak to lagano, on je pretnja samo u finalima slema. 

Novak od 2013 ima samo dva izgubljena finala slema i oba su od debelog.

U prajmu je bio pretnja u bilo kom kolu. Samo na AO su 3x igrali 5 setova, nijednom u finalu. Na USO isto jednom 5 setova. 

 

S tim sto je to vreme davno proslo, sad je vrhunski rezultat pobeda protiv umornog Hurkaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, wrach said:

@wwww nista ludo, bukvalno sve ocekivano i vec vidjeno. -> ako mislis na ovaj raspored

Ma ne, mislim na to da prakticno samo ja postujem, pa to onda izgleda kao da pricam sa samom sobom. :smiley5:

Elem, ja moju normu ispunih, a vi ostali vidite sta cete i kako cete (kad vam Borko dodje) :classic_biggrin:

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Borko said:

He, malo i Djokovic da se na neki nacin omrsi od ugadjanja Federeru.

Novak ce da profitira sto se  toga tice ali druga strana medalje je sto nece videti vecenji termin dok god je feki u igri nego ce da se topi u dnevnoj sauni - c est la vie

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Nije za noćne termine samo u pitanju Federer, nego i Serena :classic_rolleyes:  ali da se nadamo da vreme neće biti baš tako strašno.

Serenini mecevi nemaju uticaja na muskarce. Uvek ce u nocnom terminu biti jedan zenski i jedan muski mec. Samo je pitanje koji ce staviti od 7 a koji ce biti 2. u rasporedu.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ciao said:

Novak ce da profitira sto se  toga tice ali druga strana medalje je sto nece videti vecenji termin dok god je feki u igri nego ce da se topi u dnevnoj sauni - c est la vie

Nema veze. Pricamo o coveku koji je osvojio 7 titula u Melburnu usred australijskog leta. Bice okej. Jedino je bitno je da li je gladan trofeja. Ako jeste - 17. slem dolazi kakvi god da su uslovi i ko god da je protivnik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Mislim da je aktivno extreme heat rule. Trebalo bi ozbiljno da razmisle o tome, slazem se.

Pa mogu oni da aktiviraju to pravilo, ali ako postave suvise visoko granice za parametre pod kojim se pravilo aktivira  - dzaba su krecili.

 

Vremenske prognoze su obecavajuce, ne bi trebalo da bude ekstremno vruce (za vlagu ne mogu da procenim), najveci problem bi zapravo mogla da bude kisa od sledeceg petka:

 

image.png.668ef34315a35207db10881cc6a7a49d.png

image.png.81579b134d443dc8148f2cf84d70d503.png

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, wwww said:

Pa mogu oni da aktiviraju to pravilo, ali ako postave suvise visoko granice za parametre pod kojim se pravilo aktivira  - dzaba su krecili.

 

Vremenske prognoze su obecavajuce, ne bi trebalo da bude ekstremno vruce (za vlagu ne mogu da procenim), najveci problem bi zapravo mogla da bude kisa od sledeceg petka:

 

image.png.668ef34315a35207db10881cc6a7a49d.png

image.png.81579b134d443dc8148f2cf84d70d503.png

 

 

Da, to je bese bio problem one godine u Australiji, kad su se i Azarenka i Kvitova umalo onesvestile? Kao dva stepena ispod granice, a vlaznost vazduha ne gledaju.

Link to comment
Share on other sites

Azarenku su jedne godine valjda i izneli s terena, samo se ne sećam koje. Ili Kvitovu? Znam da je neka od njih izašla u kolicima. A Dančević je video Snupija na terenu :smiley5:

Ali uvek mi prvo padne na pamet onaj zvanični doktor AO sa pričom kako su naši preci u tim uslovima lovili antilope :ajme:

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

Azarenku su jedne godine valjda i izneli s terena, samo se ne sećam koje. A Dančević je video Snupija na terenu :smiley5:

Ali uvek mi prvo padne na pamet onaj zvanični doktor AO sa pričom kako su naši preci u tim uslovima lovili antilope :ajme:

:ranting: kad se setim tog idiota od doktora.

Ma Azarenka se teturala na terenu, onda ona jedna Kineskinja (da li Peng ili koja vec), Simona zavrsila na infuziji u bolnici, pa jos nekoliko njih. Publika im pada u nesvest, igraci im se teturaju a oni izigravaju gonice robova u klimatizovanim prostorijama! :furious::ranting:

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Znam da ne bih trebao, ali ovo je jace od mene, ne mogu da podnesem ovu mrznju prema toploti. Nisu svi pravljeni isto. Treba neki turninr i na toplom da se igra, pa oni koji pate, u Parizu prvenstveno, ali i na drugim mestima, da imaju sansu da zasijaju. Ovde se pozivate na zdravlje igraca a koliko ljudi ima ugrozeno zdravlje jer zbog posla mora da bude u klimatizovanoj prostoriji i to za mnogo manje pare? Za mene recimo nema veceg zla od hladjenja, a ne postoji gornja granica koju sam do sada iskusio da je bila problem (sem kad je bas visoka i vlaznost).

 

Igra se ionako previse secka, te zbog kise, te u Americi i zbog grmljavine, pa zbog medicinskih tajmauta (to treba zabraniti, moze se traziti samo ako igrac izvrne zglob, posece se pri padu, odere lakat, koleno ili nesto tog tipa, a za sve ostale povrdede, no-no, predaj mec i gotovo). Moderni sport je davno presao granice dobrog po zdravlje ucesnika i postao gladijatorska arena pa kad je tako onda bar to treba i priznati a ne licemerno ubacivati neke stvari kao da se brine o sportisitima a ovamo vecina njih posle karijere polu invaldi.

Link to comment
Share on other sites

Ok, i to je legitiman stav, sportisti su izabrali da budu gladijatori i posao im je da trpe svašta. A jesu li oni sami na tom terenu? Šta je sa sudijama i sa skupljačima loptica? I na kraju krajeva iste uslove, posebno na manjim terenima, mora da podnosi i publika zbog koje su kao svi tu. Platiš kartu koju neko može a neko ne može da priušti a onda treba da se maltretiraš i ugrožavaš zdravlje da bi prisustvovao nečemu što treba da bude praznik sporta, a najmanje se u takvim uslovima može videti dobrog tenisa.

Ovde govorimo o ekstremnim vremenskim uslovima, kad ljudi padaju kao muve, a ne o tome da neko bolje podnosi toplotu a neko više voli hladnoću. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...