Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

...Div,i moja je priča slična.Diplomirao sam na onaj znanemiti dan kad je

Mladen Delić vikao ono "ma ljudi jeli to moguće".Da,bila je fešta,ali ono poslije

neda se niti opisati,niti se toga sječam.Ono kasnije,imao sam sreću u životu,

da sam se zaljubio u jednu prekrasnu djevojku,ili,da se ona zaljubila u mene.

Pa kad smo i krenuli u zajednički život puno me toga naučila o stvarnom životu.

Ja sam imao relativno bezbrižno djetinjstvo i mladost za razliku od nje.Da ne duljim

naučila me,po mojem mišljenju,osnovnom pravilo u našem zajedničkom životu da

se štedi kad se ima(a imalo se) a tako sam se i ponašao kad je nažalost stradala.

I danas,već skoro tridesetak godina kasnije neki naši tada postavljeni postulati ne blijede.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

78897358-582066292339512-3955991395914743808-n.jpg
Po ovome ispadne da su sva ostala društva bazirana na kriminalu i švercu! Kako reče: "Da nije bilo njega, samo bi se crkve gradile!"
Svaka čast za post.
Tito nas je izdržavao na plećima lopova i šveroera, koji su nešto stekli pre REVOLUCIJE. Dok je imao šta da uzme i iskoristi u pozitivne svrhe, bila država super, posle klanje!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jasno je da se ovo odnosi na sadasnja drustva iz EX SFRJ, ovo sam dobio od jednog prijatelja iz Hrvatske. Sto se moze preneti na na drustvo iz Srbije.
:)
Ok, ovo za sadašnja društva razumem. Međutim i dalje stoji onaj moj deo o pljački posle revolucije.
:)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro bila je "pljacka".

Sta ces, takvo je bilo stanje [emoji846] 

Mada bi ja i sada vise voleo da postoji drzavna svojina, a ne privatna. Ali to nije tema ove teme, pa necu pisati o tome. 

Znači ako sam spavaš u sobi, primi još jednu osobu.

Meni je cela ta SFRJ, ostala u sećanju kao strvina! Na pitanje da li sam živeo loše? Odgavor je, naravno da ne, ali ja ne umem da živim loše. Kao što je moj ćale govorio: "Nema tu brige, mi smo uvek imali, stoka je krala i trošila. Nikada oni neradnici neće imati! Dok oni potroše ukradeno, mi opet zaradimo!"

Što se tiče teze o spper fakultetima, ni to nije tačno. Svi koji su danas uspšeni bi bili uspešni i obrazovani i da nije bilo tih fakulteta, pošto su vredni i hoće više od svog života.

Oni koji su se po liniji upisali i završili fakultete su i dalje 0!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@demag

" … Marković je zakasnio i to debelo, 70ta je bila zadnja godina da se napravi prelazak na slobodno tržište i privatno vlasništvo. .."

I ja sam tako mislio, medjutim , sada mi se cini da to nije bilo moguce.

Iz toga razloga sto da je to uradjeno - Jugoslavija ne bi vise bila - Jugoslavija!

Jugoslavija je bila jedan napuhani balon, mit , koji je, ako bismo malo usli u "teorije zavere" , trebao da posluzi

kao "mamac" ostalim zemljama iz tzv socijalistickog lagera. kako bi se malo "omekasala" ta "tvrda" , sovjetska struja

- da se im pokaze kako eto, moze I uz socijalizam da se razvija trziste I slicno bla , bla. Zato toliki krediti od Amerike I Zapada, 

pa I otppisivanja istih, ili davanja bespovratne pomoci. Medjutim, cim je "pao berlinski zid" - cela ta skalamerija zvana SFRJ je pukla 

kao mehur od sapunice , pala ko trula kruska! Sa krvavim epilogom. Da bar nije bilo tog krvavog epiloga - pa hajde, zasluzivala bi malo bolju

(ali ne I prelaznu) ocenu - ovako je ta "strvina" zavrsila na - smetlistu istorije! I osim u Srbiji I ponegde u BiH, niko ne zali za njom! 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Darth Bane said:

@demag

" … Marković je zakasnio i to debelo, 70ta je bila zadnja godina da se napravi prelazak na slobodno tržište i privatno vlasništvo. .."

I ja sam tako mislio, medjutim , sada mi se cini da to nije bilo moguce.

Iz toga razloga sto da je to uradjeno - Jugoslavija ne bi vise bila - Jugoslavija!

Jugoslavija je bila jedan napuhani balon, mit , koji je, ako bismo malo usli u "teorije zavere" , trebao da posluzi

kao "mamac" ostalim zemljama iz tzv socijalistickog lagera. kako bi se malo "omekasala" ta "tvrda" , sovjetska struja

- da se im pokaze kako eto, moze I uz socijalizam da se razvija trziste I slicno bla , bla. Zato toliki krediti od Amerike I Zapada, 

pa I otppisivanja istih, ili davanja bespovratne pomoci. Medjutim, cim je "pao berlinski zid" - cela ta skalamerija zvana SFRJ je pukla 

kao mehur od sapunice , pala ko trula kruska! Sa krvavim epilogom. Da bar nije bilo tog krvavog epiloga - pa hajde, zasluzivala bi malo bolju

(ali ne I prelaznu) ocenu - ovako je ta "strvina" zavrsila na - smetlistu istorije! I osim u Srbiji I ponegde u BiH, niko ne zali za njom! 

 

Резултат слика за Wedding Car gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Dobro ,ali zasto ono "Homolje, vlajnica (malim slovom!), cobanica…"?

 

Zato što je @Kronostime preradio u ovom postu stihove jedne pesme, narodne..)

 

I mislim da nije hteo nikoga da uvredi..A da li je slovo malo ili veliko...hmm..na netu mnogi ljudi dok kucaju prave greškice, ništa to nije strašno.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

“Evropska priča o uspehu”

Batler piše da je nakon Drugog svetskog rata, socijalistička Jugoslavija postala “evropska priča o uspehu”, koja je između 1960. i 1980. godine doživela “možda najživahniji privredni i društveni rast u svetu”.

 
 

QMuk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bFOTO: YOUTUBE

 

Naglašava i da je 1991. godine Jugoslavija je bila 24. u svetu što se BDP-a tiče, a zatim nabraja da nijedna od zemalja koja je nastala raspadom “Juge” ne može ni da se približi tom rezultatu - Makedonija je na 130. mestu, Crna Gora na 149. mestu, Bosna i Hercegovina na 112, Srbija na 87, Slovenija je 81, a Hrvatska je 76, piše on.

 

O BDP-u danas bi teško bilo govoriti jer se devedesetih godina tržište značajno izmenilo, na prvom mestu evropsko. Sa osnivanjem 1993. godine, i kasnijim širenjima EU do 28 zemalja članica (koliko ih još uvek ima) stvoreno je tržište od 512 miliona ljudi. To tržište oblikovano je i brojnim pravilima EU, sporazumima o slobodnoj trgovini, jedinstvenom tržištu a ne treba zaboraviti da je veći deo Evrope prešao na novu valutu koja u vreme SFRJ nije ni postojala - evro.

 

:87: Dajte grafikone oću lom, dajte cigane za sto, nek sviraju, nek me razbole.... :whistling:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...