Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

...Denis,u intervjuu Kire tjedniku Vreme je to on rekao.Ali,tada već nema SFRJ jer se

Miloševič dogovorio sa Slovencima da odu(vjerojatno opet novi kvorum?) a i dalje

je bilo na stolu njegovo,ili čvrsta federacija ili ništa.U neformalnom razgovoru Delor je

govorio o 4,5 milijardi pomoći Markoviću i da ne dođe do rata i pridruženom članstvu ex-YU.U to vrijeme je več bio sazvan 

referendum u Hrvatskoj

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Ma sve super, samo nemojmo da se lažemo da Slovenci već tada nisu bili odlučili da njihova budućnost nije u Jugoslaviji. Ja im zbog toga ni ne prigovaram, samo kažem da nisu istovremeno mogli da budu i za Jugoslaviji i da se od iste otcjepljuju.

 

Šta ima loše i nelogično u stavu - jedini način da ostanemo je ako svi zajedno odemo u EU? Ili to ili ćao zdravo. Da li je njihovo agitovanje za EU bilo samo šarena laža i izgovor, kako bi se reklo da su pokušali, a u stvari su znali da od toga nema ništa, ili je bila poslednji iskren pokušaj za očuvanje države - o tome možemo da nagađamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Eddard said:

Šta ima loše i nelogično u stavu - jedini način da ostanemo je ako svi zajedno odemo u EU? Ili to ili ćao zdravo.

Kao što sam već napisao - apsolutno ništa. Samo kažem da ih SFRJ nije zanimala i da tom inicijativom nisu pokušavali da je spase.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Kao što sam već napisao - apsolutno ništa. Samo kažem da ih SFRJ nije zanimala i da tom inicijativom nisu pokušavali da je spase.


Posto forum trpi sve, ajde malo SBBKBB.
 

Sta mislis da smo tada, nekim cudom, usli u EU svi zajedno, pa ostali zajedno ili ne, sta ima veze? Bismo li se spasli?

Link to comment
Share on other sites

Vidim ovde se zaboravilo kakva je tada vladala atmosfera i raspravlja se sa nekog pojednostavljenog stanovnista, nesto kao Biblija za decu. Nikakve ekonomske racunice tu nije bilo, mada se ovde vidim kunu u stav da je Jugoslavija propala zbog ekonomije. U to moze da poveruje samo neko ko nema veze sa zivotom, niti pamti to vreme.

U to vreme referenduma, prvih demokratskih izbora, sama atmosfera u drustvu je bila u totalnoj suprotnosti sa demokratijom, nego je preovladalo nacionalisticko ludilo sa motivom jebacemo im sad mater, trend koji jos uvijek nije prestao. Ko ne vjeruje nek se malo proseta portalima iz Regiona i procita komentare citalaca. To je cista mjesavina fasizma, shovinizma, nacionalizma, nesto sto ne postoji nigdje na svijetu. Na takvim krilima su i odrzani izbori pocetkom devedesetih, poslije rekao bih opravdane komunisticke represije na nacionalistima, oni su kao pusteni psi sa lanca rastrgli svaki pojam normalnog zivota.

 

Andric je rekao,  Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!

 

To se upravo desilo i svaka prica da su Slovenci htjeli da spasu Jugoslaviju je smijesna, ja se toga uopste ne sjecam, sve su dali da se iskoristi prilika za napustanje te zajednice.

Taj pojam i shvatanje da u drzavu treba da mozes da udjes i izadjes kad ti je qurcu ceif, je nametnuto poslije vec skoro 30 godina propagande i programa za zatupljivanje, finasiranih prije svega od MZ, kao sto je N1 ili Al Dzazira, tako da su sada vec ljudi poceli da vjeruju da raspad treba da se nastavi, do u najsitnije detalje.

 

NIkakve zelje EU ili USA za ocuvanjem Jugoslavije nije bilo, za tu ponudu od silinih milijardi niko nije cuo tada, nego se pocela ta prica plasirati poslije 20 godina kao samo jedan od vidova ispiranje mozga.

Najbolje poredjenje je politika i stav da se treba sacuvati Bosna i Hercegovina u kojoj su odnosi medju narodima neuporedio gori nego sto je bilo u Jugoslaviji 1990, medjutim MZ stoji iza tog projekta, kao sto nije stajala iza ocuvanja Yu, prema tome ta prica je totalno suplja i curi sa svih strana.

 

Ja potpuno razumijem da vecinski Slovenci, Hrvati i Bosnjaci, podvrgnuti strahovitoj medijskoj propagandi, nisu htjeli da zive vise u zajednici, ali nema potrebe pricati da je to bilo zbog lose ekonomije. Zanemarivanje tadasnje medijske ofanzive i uticaja na raspolozenje stanovnistva je neozbiljno u jednoj ovakvoj raspravi.

 

Ovo je potpuno jedna druga tematika, te bih molio moderaciju da ovo splituje na temu raspada SFRJ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo said:

Vidim ovde se zaboravilo kakva je tada vladala atmosfera i raspravlja se sa nekog pojednostavljenog stanovnista, nesto kao Biblija za decu. Nikakve ekonomske racunice tu nije bilo, mada se ovde vidim kunu u stav da je Jugoslavija propala zbog ekonomije. U to moze da poveruje samo neko ko nema veze sa zivotom, niti pamti to vreme.

U to vreme referenduma, prvih demokratskih izbora, sama atmosfera u drustvu je bila u totalnoj suprotnosti sa demokratijom, nego je preovladalo nacionalisticko ludilo sa motivom jebacemo im sad mater, trend koji jos uvijek nije prestao. Ko ne vjeruje nek se malo proseta portalima iz Regiona i procita komentare citalaca. To je cista mjesavina fasizma, shovinizma, nacionalizma, nesto sto ne postoji nigdje na svijetu. Na takvim krilima su i odrzani izbori pocetkom devedesetih, poslije rekao bih opravdane komunisticke represije na nacionalistima, oni su kao pusteni psi sa lanca rastrgli svaki pojam normalnog zivota.

 

Andric je rekao,  Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!

 

To se upravo desilo i svaka prica da su Slovenci htjeli da spasu Jugoslaviju je smijesna, ja se toga uopste ne sjecam, sve su dali da se iskoristi prilika za napustanje te zajednice.

Taj pojam i shvatanje da u drzavu treba da mozes da udjes i izadjes kad ti je qurcu ceif, je nametnuto poslije vec skoro 30 godina propagande i programa za zatupljivanje, finasiranih prije svega od MZ, kao sto je N1 ili Al Dzazira, tako da su sada vec ljudi poceli da vjeruju da raspad treba da se nastavi, do u najsitnije detalje.

 

NIkakve zelje EU ili USA za ocuvanjem Jugoslavije nije bilo, za tu ponudu od silinih milijardi niko nije cuo tada, nego se pocela ta prica plasirati poslije 20 godina kao samo jedan od vidova ispiranje mozga.

Najbolje poredjenje je politika i stav da se treba sacuvati Bosna i Hercegovina u kojoj su odnosi medju narodima neuporedio gori nego sto je bilo u Jugoslaviji 1990, medjutim MZ stoji iza tog projekta, kao sto nije stajala iza ocuvanja Yu, prema tome ta prica je totalno suplja i curi sa svih strana.

 

Ja potpuno razumijem da vecinski Slovenci, Hrvati i Bosnjaci, podvrgnuti strahovitoj medijskoj propagandi, nisu htjeli da zive vise u zajednici, ali nema potrebe pricati da je to bilo zbog lose ekonomije. Zanemarivanje tadasnje medijske ofanzive i uticaja na raspolozenje stanovnistva je neozbiljno u jednoj ovakvoj raspravi.

 

Ovo je potpuno jedna druga tematika, te bih molio moderaciju da ovo splituje na temu raspada SFRJ.

 

Sladoled Rumenko 120 dinara.

 

10 cevapa sa lukom 450 dinara.

 

Napisati 1000 reci o raspadu SFRJ, a ne pomenuti Srbiju i bolesni bracni par ispod lipe ..... priceless. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Denis Jasharevic said:

 

Sladoled Rumenko 120 dinara.

 

10 cevapa sa lukom 450 dinara.

 

Napisati 1000 reci o raspadu SFRJ, a ne pomenuti Srbiju i bolesni bracni par ispod lipe ..... priceless. :s_d:

 

Ja nisam spomenuo niti jedno ime, pa ni the bracni par, a ti me slobodno ispravi ako nesto u tih 1000 reci nije tacno.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Ja sam protiv toga da se otvara topik o raspaloj SFRJ. Proslo je 30 godina. Neka pociva u miru.

 

Potpuno se slazem, ali nisam ni za to da se ovaj topik zagadjute tim pricama.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Ja nisam spomenuo niti jedno ime, pa ni the bracni par, a ti me slobodno ispravi ako nesto u tih 1000 reci nije tacno.

 

Nemam vremena da ispravljam jer je sve pogresno ....... recimo, sumnja u to da su nam ponudjene pare je totalno na liniji srbsko-kinesko-ruskih polnih odnosa ....... YU je prva zemlja istocne Evrope sa kojom je Evropa imala ozbiljne namere jos 1960-tih, 1970-tih im je otvorila pristup razvojnim fondovima ........... Ante Markovicu je vec uruceno nekoliko, prica se cak i 7 milijardi dolara od USA i medjunarodnih finansijskih institucija ....... pa ne vidim zasto se i EU ne bi otvorila kako bi sprecila medju-plemenska krljanja u svojoj avliji.

 

Tako da, samo ti pisi jaro, vidis kako je danas sloboda, nekad bi 'apsili zbog ovog foruma. :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Navodne milijarde I ekspres ulazak u EU niko nije spominjao 1991, pa ni Kiro, tako da ne vidim razlog da u to vjerujem sada. Ne postoji niti jedan dokument, stenogram, spijunski snimak, ama bas niti jedan dokaz o tome. 

 

Sad mogu da pricaju sta hoce. Imaju medije, novac,  itd. Ko vjeruje neka vjeruje.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

 

 

Sad mogu da pricaju sta hoce. Imaju medije, novac,  itd. 

 

 

Na nekom drugom forumu bi odmah znali o kojim tacno dusmanima ti pricas, jer su izverzirani, ali ja nemam pojma, moras biti precizniji.

 

Priznaces, vi imate toliko neprijatelja da je tesko izdvojiti "one" kojima su jugoslovenski uspesi najvise smetali. Sto je najgore nisi naznacio radi li se o spoljnom ili unutrasnjem neprijatelju, tako da ja mogu pomisliti CIA i Vatikan, a ti mislis na albansku narko-iredentu i slovenacke belo-gardejce.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Potpuno se slazem, ali nisam ni za to da se ovaj topik zagadjute tim pricama.

Meni nekako deluje da si ti zamislio topik kao neki "In Memoriam za SFRJ" pa kao o pokojnom sve najlepse.

Sto je poprilicno naivno, i potpuno nepotrebno, pa kao ajde da ne pominjemo realan standard, kvalitet zivota, politicku situaciju, raspad....samo srecna secanja kako smo bili mladi. I naravno da se ne secamo nestasica, lose infrastrukture, pljacke i bede.

Nazalost vecina konta da se te stvari ne mogu razdvojiti od SFRJ.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Na nekom drugom forumu bi odmah znali o kojim tacno dusmanima ti pricas, jer su izverzirani, ali ja nemam pojma, moras biti precizniji.

 

A ti mogao biti precizniji pa reci kada je i ko nudio te silne milijarde dolara, konkretno i kada je to receno 1990 ili 1991 ili 10 godina poslije.

Cudno malo, nude se tolike pare da se spasi Jugoslavija, a niko to ne zna u to vrijeme.

Da znamo ko su nam to bili veliki prijatelji pa ponudili svoju nesebicnu pomoc. Ti ocigledno znas, imas neke insajderske informacije.

Valjda to neki anonimni dobrotvori, ne zele da se zna za to :cigar:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

A ti mogao biti precizniji pa reci kada je i ko nudio te silne milijarde dolara, konkretno i kada je to receno 1990 ili 1991 ili 10 godina poslije.

Cudno malo, nude se tolike pare da se spasi Jugoslavija, a niko to ne zna u to vrijeme.

Da znamo ko su nam to bili veliki prijatelji pa ponudili svoju nesebicnu pomoc. Ti ocigledno znas, imas neke insajderske informacije.

Valjda to neki anonimni dobrotvori, ne zele da se zna za to :cigar:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

2007 :roflmao:pa sto to nije rekao 1991. 

Sad evo i ti prosipas tu suplju pricu 2019.

Stvarno da li ti vjerujes u to :smiley33:

 

Kome da kaze 1991? Pa ni klempavom ni onoj ajkuli hrvatskoj nije bilo u interesu da se to zna. Oni su imali svoje planove.

 

Gde si ti mogao da cujes Kiru Gligorova. Ko je uopste tada od komunista iznosio predloge sa medjunarodnih sastanaka u javnost ?

 

Ili cenis da si to ipak mogao saznati .... gde? Na google ili twitteru? :classic_biggrin:

 

Zar ne vidis da je svima neprijatno u hrvatskom studiju zbog toga :s_d:, dok Kucan uglavnom mudro cuti, ali ne vidim da kaze kako to nije istina.

 

Medjutim, ja naravno znam sta je tvoja poenta ....... mrski zapad je unistio fantasticnu SFRJ. :roflmao:

 

Pa to je bilo u Trecem Oku bezbroj puta. Seselj to i danas govori.

Link to comment
Share on other sites

Kako kome da kaze, CNN, BBC, DW, Radio France International, pa i Yutel itd itd. Satelitska tv je vec postojala, ako nije twitter.

Ipak to je bila najcuvanija tajna tog vremena, hocemo da damo pare, ali necemo da se zna, kakvog to smisla ima, eto ti si pametan, prozapadno-americki orijentisan, objasni nama seljacima sa Balkana, zasto to nije nigdje javno objavljeno i ako je ipak tacno, samo je bilo tajno, zasto nema niti jedan jedini dokument o tome, osim svedocenja Kire poslije tacno 16 godina, koji je tada vec imao pola mozga, poslije atentata na njega.

Ima li kakav dokaz jaro:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Ja potpuno razumijem da vecinski Slovenci, Hrvati i Bosnjaci, podvrgnuti strahovitoj medijskoj propagandi...

 

 

 

 

I u Srbiji je bila strahovita medijska propaganda. Govorili su nam, sa pozornice pred (kažu) milion ljudi na Kosovu Polju da za Srbiju oružane bitke nisu isključene, pa malo kasnije da Srbi možda ne umeju da rade ali umeju da se biju, pa da su Hrvati pokatoličeni Srbi koji su nam ukrali jezik, a jedan pesnik je spevao i pesmicu o bečkim konjušarima, a drugi pesnik o tovarišima koji su se natovarili (nakrali) u Jugoslaviji, itd. Sreća pa si živeo uBosni pa nisi znao za to.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Amigo said:

Kako kome da kaze, CNN, BBC, DW, Radio France International, pa i Yutel itd itd. Satelitska tv je vec postojala, ako nije twitter.

Ipak to je bila najcuvanija tajna tog vremena, hocemo da damo pare, ali necemo da se zna, kakvog to smisla ima, eto ti si pametan, prozapadno-americki orijentisan, objasni nama seljacima sa Balkana, zasto to nije nigdje javno objavljeno i ako je ipak tacno, samo je bilo tajno, zasto nema niti jedan jedini dokument o tome, osim svedocenja Kire poslije tacno 16 godina, koji je tada vec imao pola mozga, poslije atentata na njega.

Ima li kakav dokaz jaro:classic_biggrin:

 

Ja jesam inteligentniji od tebe jedno 200 puta minimum, to znam i tu nema dileme :classic_biggrin:, ali me mnogo visoko drzis ....... ne razumem se u visoku diplomatiju.

 

Pazi, to je specijalna izaslanicka grupa EU koja dolazi sa razlicitim predlozima pred krvozedne domoroce i nemaju nikakvu obavezu da izlaze sa detaljima razgovora pred kamere, posebno sto su domoroci lazljivi i ne moze im se verovati. Zna se kako to vec ide "multilateralni razgovori su protekli uz razumevanje za nase predloge kojih je bilo vise ............. na clanovima predsednistva SFRJ je da odluce o daljim ........

 

Ali vidis, Kiro je i sa pola mozga opet bio 200 puta inteligentniji od Karadzica i Milosevica sa onolikim glavama - ali bez mozga.

 

 

28 minutes ago, ObiW said:

 

 

I u Srbiji je bila strahovita medijska propaganda. Govorili su nam, sa pozornice pred (kažu) milion ljudi na Kosovu Polju da za Srbiju oružane bitke nisu isključene, pa malo kasnije da Srbi možda ne umeju da rade ali umeju da se biju, pa da su Hrvati pokatoličeni Srbi koji su nam ukrali jezik, a jedan pesnik je spevao i pesmicu o bečkim konjušarima, a drugi pesnik o tovarišima koji su se natovarili (nakrali) u Jugoslaviji, itd. Sreća pa si živeo uBosni pa nisi znao za to.

 

Pa on to ne racuna kao propagandu :s_d:, to su bili casovi istorije koju nas nisu ucili.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...