Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

7 minutes ago, Constantin said:
9 minutes ago, Kronostime said:
Ponika?
Ovo je, bre, bio bicikl.
fbp-partizan-3-brzine-trobrzinac.jpg

Znao sam da će se javi neka razmazotina s trobrzinku...

Moj brzine nije imao, ali je bio za sve terene, a ne k`o ponika - nema uzduznu sipku da se ne bi suknjica isprljala u voznji. :s_d:

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Gde je onaj veliki "Enter" sa strane ???

Otpao 🙂 nema ni kurble kad nestane struja 

3 hours ago, Constantin said:

E šinko, dok si terao točak ja sam uveliko (dobijen na nagradnoj igri lično) ganjao...sa 12 godina:

spacer.png

Moj drug Joca iz škole imao isti. Zvali smo ga "Road runner"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moj drug Joca iz škole imao isti. Zvali smo ga "Road runner"
Ja sam morao da "kradem" svoj motor jer mi ćale nije davao da vozim. Uspeo sam par puta da ga pretupam, kao samo ću pedale da koristim....pedalao do pumpe, a onda sipao "mešavinu" i vozio dok ne stane, ali džabe, odao me miris mešavine pa je otišao pod ključ...dok se nisam snašao...
Moj deda je u selu imao Solexa, dovezao ga stric iz Kruševca da bude na sigurnom...
Posle je ćale digao ruke i nije se nešto opirao..pomogao mi da kupim MZ 250 TS i upozorio da je to jaka mašina 250 ccm...[emoji16]....
Moj prvi motor, kupljen isključivo od mojih para je bio Kawa Z1000 FI....
Danas, još uvek volim "klasiku" i sedlam Yamahu 1200 ccm...i delim je sa najstarijim sinom. Jbg....ušlo to u krv...4556181e348a9b3b40195b3ed48ad12e.jpg
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Ja sam morao da "kradem" svoj motor jer mi ćale nije davao da vozim. Uspeo sam par puta da ga pretupam, kao samo ću pedale da koristim....pedalao do pumpe, a onda sipao "mešavinu" i vozio dok ne stane, ali džabe, odao me miris mešavine pa je otišao pod ključ...dok se nisam snašao...
Moj deda je u selu imao Solexa, dovezao ga stric iz Kruševca da bude na sigurnom...
Posle je ćale digao ruke i nije se nešto opirao..pomogao mi da kupim MZ 250 TS i upozorio da je to jaka mašina 250 ccm...emoji16.png....
Moj prvi motor, kupljen isključivo od mojih para je bio Kawa Z1000 FI....
Danas, još uvek volim "klasiku" i sedlam Yamahu 1200 ccm...i delim je sa najstarijim sinom. Jbg....ušlo to u krv...4556181e348a9b3b40195b3ed48ad12e.jpg

Potpuno kapiram i emociju i sve, mada nisam dogurao dalje od Jawa Babeta i Tomos automatik 🙂 Joca je u mom društvu zadužen za dva točka, njegova se odazivaju na Suzuki Katana, e sad baš model nemam pojma, neka sredina ili kraj devedestih čuva on to pedantno.

Link to comment
Share on other sites

 
Mislim na nagradnu igru, ako je to ta ista, gdje je bilo problem da se izvuce slikica sa pedalama.
Jeste...Hoby guma...sličica je bila da pečatom. Ja sam hteo da je bacim, mislio sam da nešto ne valja...na tom polju mi je bila to prva sličica. Za automobilčiće poslednja....[emoji847]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Jeste...Hoby guma...sličica je bila da pečatom. Ja sam hteo da je bacim, mislio sam da nešto ne valja...na tom polju mi je bila to prva sličica. Za automobilčiće poslednja....emoji847.png

 

Kakva sreca, ja sam dobio automobilcic :cigar:

Ja sam negde u to vreme nasao na ulici cep od boce sa kojeg je spao natpis o kome se picu radi ili ga nije ni bilo, uglavnom kao klinac sam se nesto igrao i isceprkam ono pluto u cepu da bi se pojavila slika televizora i natpis Barvni televizor. :s_w:

Na zalost nikada nismo uspjeli da pronadjemo kome se treba obratiti, tako da smo na kolor tv cekali sve do 1984 i svjetskog prvenstva u fudbalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Kakva sreca, ja sam dobio automobilcic :cigar:

Ja sam negde u to vreme nasao na ulici cep od boce sa kojeg je spao natpis o kome se picu radi ili ga nije ni bilo, uglavnom kao klinac sam se nesto igrao i isceprkam ono pluto u cepu da bi se pojavila slika televizora i natpis Barvni televizor. :s_w:

Na zalost nikada nismo uspjeli da pronadjemo kome se treba obratiti, tako da smo na kolor tv cekali sve do 1984 i svjetskog prvenstva u fudbalu.

 

1984. je bilo Evropsko prvenstvo :classic_biggrin: Ja sam prvi kolor TV dobio par meseci ranije, pred ZOI u Sarajevu :classic_smile: Do tad smo za veće događaje išli kod strica, on je bio diša u velikoj autotransportnoj firmi i imao je Grundig kolor TV još sedamdeset i neke, gledao sam kao dete u njega kao u ne znam šta.

Link to comment
Share on other sites

Tata doneo poniku kad sam imala skoro 15 godina, neki prijatelj mu dao od njegove dece jer su prerasla, ja sam bukvalno imala mozda mesec, da je probam....

Nemam pojma sta se kasnije desilo s njom kad je burazer prerastao, verovatno je dobio neko 😀 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, urosg3 said:

Uh prvi kolor Tv, RiZ 777
tv-riz-grandcolor-tip-777-slika-25524161

Telefunken ekran, puna 640x480 rezolucija, analogni daljinski (hajde mali prebaci na II kanal, mlađi si)

Ako ti je TV imao 640x480 onda su vam uvalili feleričan TV. PAL TV rezolucija je 720x576 (sa interlejsom) 😉

Edited by tomas.hokenberi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...