Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Ja sam prešao na gazirane sokove bez šećera. Mnogo ih manje pijem a i mnogo bolje deluje na kilažu. Doduše pijem samo Kolu i kiselu od gaziranih, od ostalih sam se davno odvikao, što se može i zaključiti obzirom na poručivanje "Jupija" u kafiću.

Link to comment
Share on other sites

Koliko su zdravi ti sokovi bez šećera(mislim generalno to što menja šećer), meni pepsi deluje preslatko bez šećera, dok mi je šokata baš ok jer je izgubila tu slatkoću.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

Ja sam već hronični kokakoličar, nabacio kroz godine sigurno 30-ak kila uglavnom kroz 1-2L CC dnevno. U poslednje vreme prešao na Zero, pa uspeo da smršam, inače bih nikad.
 

A navukao se još kao klinac, krajem 80-ih, kad me ćale vodio po seoskim kafanama oko Sombora, ili uz pljeskavicu i pet ćevapa u Gradskoj kafani posle škole, kad je bilo CC, to je bila premija, a kad nije, onda je bila dobra i:

 

4470_1_l.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Klotzen said:

Ja sam prešao na gazirane sokove bez šećera. Mnogo ih manje pijem a i mnogo bolje deluje na kilažu. Doduše pijem samo Kolu i kiselu od gaziranih, od ostalih sam se davno odvikao, što se može i zaključiti obzirom na poručivanje "Jupija" u kafiću.

Te zero verzije, uopste nisu zdrave, i bas se borim da to objasnim sinu. Cim izbaci gazirano iz upotrebe on izgubi kilazu, i jos nije povezao uzrok i posledicu :classic_biggrin: Nego kao ali pijem diet, manje zlo...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Ja sam već hronični kokakoličar, nabacio kroz godine sigurno 30-ak kila uglavnom kroz 1-2L CC dnevno. U poslednje vreme prešao na Zero, pa uspeo da smršam, inače bih nikad.
 

A navukao se još kao klinac, krajem 80-ih, kad me ćale vodio po seoskim kafanama oko Sombora, ili uz pljeskavicu i pet ćevapa u Gradskoj kafani posle škole, kad je bilo CC, to je bila premija, a kad nije, onda je bila dobra i:

 

4470_1_l.jpg

 

Jao ta apa-cola kolokvijalno zvano "crni ili žuti sok"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Te zero verzije, uopste nisu zdrave, i bas se borim da to objasnim sinu. Cim izbaci gazirano iz upotrebe on izgubi kilazu, i jos nije povezao uzrok i posledicu :classic_biggrin: Nego kao ali pijem diet, manje zlo...

Ja kad pijem te sokove bez secera, pocnem da drhtim. Bude mi lose a sve je zbog aspartama. Da mi neko donese u jednoj casi obicnu kolu a u drugoj bez secera znao bih razliku. 

Jako reto pijem gazirane sokove. Kupim ih samo radi gostiju, ali gaziranu vodu pijem cesto. Ne mislim da gazirana voda steti zdravlju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja kad pijem te sokove bez secera, pocnem da drhtim. Bude mi lose a sve je zbog aspartama. Da mi neko donese u jednoj casi obicnu kolu a u drugoj bez secera znao bih razliku. 

Jako reto pijem gazirane sokove. Kupim ih samo radi gostiju, ali gaziranu vodu pijem cesto. Ne mislim da gazirana voda steti zdravlju.

 

Naročito ako je prirodna izvorska...

 

Only_Fools_Mother_Nature's_Son.jpg

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja kad pijem te sokove bez secera, pocnem da drhtim. Bude mi lose a sve je zbog aspartama. Da mi neko donese u jednoj casi obicnu kolu a u drugoj bez secera znao bih razliku. 

Jako reto pijem gazirane sokove. Kupim ih samo radi gostiju, ali gaziranu vodu pijem cesto. Ne mislim da gazirana voda steti zdravlju.

:roflmao: Spricer je jos zdraviji. :capone_2:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Tomiprunet said:

Ja kad pijem te sokove bez secera, pocnem da drhtim. Bude mi lose a sve je zbog aspartama. Da mi neko donese u jednoj casi obicnu kolu a u drugoj bez secera znao bih razliku. 

Jako reto pijem gazirane sokove. Kupim ih samo radi gostiju, ali gaziranu vodu pijem cesto. Ne mislim da gazirana voda steti zdravlju.

Gazirana voda nije stetna, to je drugacije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Haklberi said:

Koliko su zdravi ti sokovi bez šećera(mislim generalno to što menja šećer), meni pepsi deluje preslatko bez šećera, dok mi je šokata baš ok jer je izgubila tu slatkoću.

 

Pa ne pijem ih zbog zdravlja nego zato što volim. Naravno da nisu zdravi, Uostalom sve preko 2-3 decija gaziranog dnevno je nezdravo nevezano za šećer ili njegove zamene. Ali ako voliš kolu i ne možeš da je izbaciš definitivno preporuka za kolu zero kao i ostale dijabetičarske sokove.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, urosg3 said:

Jao ta apa-cola kolokvijalno zvano "crni ili žuti sok"

 

Apa Cola

Apa narandža

Alpina

😎
 

1 hour ago, Angelia said:

Te zero verzije, uopste nisu zdrave, i bas se borim da to objasnim sinu. Cim izbaci gazirano iz upotrebe on izgubi kilazu, i jos nije povezao uzrok i posledicu :classic_biggrin: Nego kao ali pijem diet, manje zlo...

 

Naravno da nisu, još su gore. Kad neko pije nešto slatko, a bez šećera, organizam misli - e super, sad ću da uključim mehanizme za obradu šećera, pa onda ukapira da to baš i nije šećer, pa zauzvrat pokrene glad za šećerom, pa na kraju ispadne da se uz light/diet/zero unosi ukupno više kalorija nego uz obične. E sad, ja sam uspeo to da iskontrolišem kroz ishranu, ali je generalno tako.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam to poslednji put pio tako davno da se vise i ne secam kad je bilo. Znam da je bio Pepsi od 2l i popio sam ga ceo za jedan dan, i posle kao, ma sta ovo radim, daj da vidim koliko u ovome ima secera. Kad pogledam, ono izađe da ima nešto 300, 400 grama. Rekoh, u je... pa meni kilo secera traje dva, tri meseca jer samo stavljam kasicicu dnevno u kafu i to je secer koji trosim, a sad se napasoh pola te kese za jedan dan, ne kupujem ja ovo vise. Od tada samo ove zero varijante, a i to ne cesto, jer nisam neki fan slatkog. Ni kao dete nisam bio. Oni kupe neke cokolade koje stoje u ormanu po dva meseca a ja se i ne setim da ih ima. Zato sam tamanio čips i perece :lol_2:

 

U vezi onog pasulja iz SDO, jedine dve stvari koje sam voleo u vojsci su bile čizme, koje sam nosio i nedeljom, i taj sitan pasulj iz SDO :lol_2: A ni onaj instant čaj nije bio los :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Ima i sad da se kupi


Da, ali mislim da to nije više “prava”. Naime, apatinska Alpina je pravljena po licenci austrijskog Almudler-a, koji je originalno piće. Ove sad po Srbiji su kopije.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eddard said:


Da, ali mislim da to nije više “prava”. Naime, apatinska Alpina je pravljena po licenci austrijskog Almudler-a, koji je originalno piće. Ove sad po Srbiji su kopije.

bas je iz apatina i licenci toj.

Ima isti taj ukus, odusevio sam se.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

Za ove sto razlikuju secer od aspartama, da CC bez obicnog secera bzvz da recem moje misljenje. Kao prvo sve oko ukusa je navika. Kako su te navike stecene,. tako se mogu i promjeniti. Secer ako se unosi u normalnim kolicinama je ok. Ali 2l CC je 0,5 kg secera, pa onda kroz svu ostalu hranu. Kecap, hljeb,tjestenine,voce......Dok si mlad to i ide. Poslije pocinje igranka. I ono sto neko rece " dijabeticarsko pice", to je tako ruzno receno. Ma o cemu ja pricam?😟

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se što upadam u diskusiju, ali moram da napišem da meni Koka-Kola stoji mesec i po dana neotvorena.

 

Ali zato pijem Seven Up i Sprite, doduše ne svakodnevno, jednom u desetak dana. 

 

Da se vratim na temu 🙂 evo malo reklama

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...