Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Ja sam prvo ugnjavio one u posti iduci svakog dana da proverim da li je stigao, a kad je stigao, onda sam mesece proveo uz njega :classic_smile: Najvise sam voleo da pobakrujem stvari, i onaj eksperiment sa zvonom, ali kad nalozis nekoga da uzme pare iz tanjira sa vodom u koju je potopljena elektroda, da ga drmne indukovana struja iz kalema :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da su u kitu elementi za elektromotor, a mi smo to na casovima OTO-a pravili od stapa i kanapa. Neciji otac je doneo one metalne trake kojima se masine vezuju za palete i od toga smo pravili stator. Za rotor smo peglali lim od konzerve za sir, a zica je bila od nekog motora za ves masinu. 

I tada bilo tajkuna kojima su takve stvari stizale postom.:thumbup:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

E1SFp1kWQAIQ8dl?format=png&name=small
Nikad mi nije bilo jasno jel "kruškov kašasti gadni sok" slan ili sladak 🙂

 

Ovaj sok i sok od jagode sam obožavala, ali bukvalno obožavala.

 

Skoro sam videla u Maksiju da imaju neke Fruktalove sokove, ali nema ovog pakovanja..i nema ovog soka.. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovaj sok i sok od jagode sam obožavala, ali bukvalno obožavala.

 

Skoro sam videla u Maksiju da imaju neke Fruktalove sokove, ali nema ovog pakovanja..i nema ovog soka.. 

 

nikada nisam probala sok od kruske, ali videla sam da ima od drugih proizvodjaca mozda je jednako dobar

 

retko i popijem neki drugi sok iz tih pakovanja, to je neka muljavina s vodom i secerom, sta ce nam to...

 

ima onih radnji koje prodaju sveze cedjeno razno voce, sokove i smutije, to je ok...ne znam da li ima u beogradu

 

 

no nije to tema, vec ajd da kazem da sam volela krasove bajadere i kao mala i kao velika ...ima ih i dan danas

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2021 at 10:29 PM, urosg3 said:

Inače očigledno je da kaseta pripada VJ ne JNA. Nedostaje M-75 vetrovka i njeno prepoznatljivo slaganje.

Nedostaje bogme i sinjel. vetrovka je bila izlazna, sinjel i cojane pantalone su bile radne. 😄

On 5/13/2021 at 10:53 PM, Devojka Luke Razića said:

 

Ovaj sok i sok od jagode sam obožavala, ali bukvalno obožavala.

 

Skoro sam videla u Maksiju da imaju neke Fruktalove sokove, ali nema ovog pakovanja..i nema ovog soka.. 

bio je i od sargarepe. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Janne240 said:

Nedostaje bogme i sinjel. vetrovka je bila izlazna, sinjel i cojane pantalone su bile radne. 😄

 

Istina, samim tim nikad šinjel nije ni bio u kaseti uvek na leđima 🙂
Doduše on nije ni mogao da se zapakuje u kasetu... Pre ćeš kasetu u šinjel nego šinjel u kasetu!

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

E2QnMTcWQAY7akW?format=jpg&name=medium

 

Koliko puta sam kao klinac nažuljao dlanove da odvrnem ovaj metalni čep...

 

I koliko puta sam čitao ovo "ime i boca reg. zašt. znaci", pijem prvu čašu iz jedva otvorene flaše i razmišljam šta su hteli da kažu (prvi razred, jedva sam i znao latinicu).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Od pre oko godinu-dve imaju ponovo da se kupe

 

Ovde nema. 😞 

 

Ukus Koka-Kole iz staklene flaše i ovaj ukus iz plastične flaše nije isti. Čini mi se da je ova Koka-Kola koju pijemo slađa.   

 

***

 

Što se tiče Jupija, to je piće iz mog detinjstva ...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ovde nema. 😞 

 

Ukus Koka-Kole iz staklene flaše i ovaj ukus iz plastične flaše nije isti. Čini mi se da je ova Koka-Kola koju pijemo slađa.   

 

***

 

Što se tiče Jupija, to je piće iz mog detinjstva ...  

 

Pre par godina sedim u kafiću i ne znam šta da naručim uz kafu i kažem "Jupi". Konobar, oko 25. godine me gleda "belo" ja ne razumem šta hoće. Na kraju me pita onako ko da se izvinjava "A šta vam je to ?" a ja se mislim jel me ovaj zeza ili šta ? A onda drugar uleće u "kadar" i kaže "donesi mu fantu" 🙂

 

Posle smo se par meseci sprdali na moj račun. Ja to retko pijem tako da iako sam znao za fantu nije mi bilo ni na kraj pameti da se to više ne zove Jupi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...