Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

2 hours ago, mladenvzz said:

...e Uroše,imaš i ono

Dlolje kamen,gore nebo

Bileća,bog te j...

stomak manji,muda veća

to si ti Bileća

 

ili

Oj Bilećo

ne treba ti kiše

pitomci te znojem natopiše

 

...neka sječanja ostaju za čitav život

A ŠRO ekipa pesnički raspoložena 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

E, a da ne stavljam tamo na gerijatriju. Možda je već bilo ovde, ali nema veze. Kad je Amigo vec pomenuo cikluse starih filmova (po 20ak godina, koliko je sad star Hari Poter :lol_2:) dobro, ovi su bili stari 30ak godina. Bili su dobri oni ciklusi filmova braće Marks, i naravno Tarzan, pa se posle filma svuda čulo:

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

E, a da ne stavljam tamo na gerijatriju. Možda je već bilo ovde, ali nema veze. Kad je Amigo vec pomenuo cikluse starih filmova (po 20ak godina, koliko je sad star Hari Poter [emoji38]_2:) dobro, ovi su bili stari 30ak godina. Bili su dobri oni ciklusi filmova braće Marks, i naravno Tarzan, pa se posle filma svuda čulo:
 
 
 
Ali Milenko, tada je vreme sporije prolazilo....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

E, a da ne stavljam tamo na gerijatriju. Možda je već bilo ovde, ali nema veze. Kad je Amigo vec pomenuo cikluse starih filmova (po 20ak godina, koliko je sad star Hari Poter :lol_2:) dobro, ovi su bili stari 30ak godina. Bili su dobri oni ciklusi filmova braće Marks, i naravno Tarzan, pa se posle filma svuda čulo:

 

 

 

Često impresioniram ove moje Amere sa filmovima koje sam tamo u Jugi odgledala kao dete. Sećam se, volela Bal na vodi, Esther Williams, pa te holivudske klasike, bio neki program, raspored, gledale se emisije i filmovi u odredjeno vreme. Serije nemih filmova, moj omiljeni Buster Keaton. Nekako mi nostalgično sada. Danas samo kažem televizoru ime filma, pronadje, platim, gledam…tada je bilo drugačije, kao neki dogadjaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

Često impresioniram ove moje Amere sa filmovima koje sam tamo u Jugi odgledala kao dete. Sećam se, volela Bal na vodi, Esther Williams, pa te holivudske klasike, bio neki program, raspored, gledale se emisije i filmovi u odredjeno vreme. Serije nemih filmova, moj omiljeni Buster Keaton. Nekako mi nostalgično sada. Danas samo kažem televizoru ime filma, pronadje, platim, gledam…tada je bilo drugačije, kao neki dogadjaj.

Najcesce kada krene prica oko toga ja njima objasnjavam da vredi pogledati, ne mislim na Bal na vodi, vec filmove tipa Africka kraljica ili Gradjanin Kejn. Genercije rodjene posle 70te imaju malo interesovanja za te filmove, cast izuzetcima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DJORDJE said:

Najcesce kada krene prica oko toga ja njima objasnjavam da vredi pogledati, ne mislim na Bal na vodi, vec filmove tipa Africka kraljica ili Gradjanin Kejn. Genercije rodjene posle 70te imaju malo interesovanja za te filmove, cast izuzetcima.

Da, htela sam da dodam baš te koje navodiš, ali ovaj mi nekako prvi pade na um zbog Vaismilera, plivanja, pa da ne redjam sve. A Gejblove uši, Ava i Mogambo 😀

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav Bal na vodi... gledalo se Nedeljno popodne zagrebacko, Blejkova sedmorka,Svemirska Krstarica, vesterni sa Gari Kuperom, Dzon Vejn je prezvakan.

Tarzan, Sandokan, Brus Li. Na drugom programu, jednom od dva tv kanala,  cetvrtkom dramski festivali i umetnicki filmovi...Kalevala. Djukelicevi intervjui i filmovi u Pokretnim slikama i Petkom u 22, Festove premijere itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Janne240 said:

Ma kakav Bal na vodi... gledalo se Nedeljno popodne zagrebacko, Blejkova sedmorka,Svemirska Krstarica, vesterni sa Gari Kuperom, Dzon Vejn je prezvakan.

Tarzan, Sandokan, Brus Li. Na drugom programu, jednom od dva tv kanala,  cetvrtkom dramski festivali i umetnicki filmovi...Kalevala. Djukelicevi intervjui i filmovi u Pokretnim slikama i Petkom u 22, Festove premijere itd.

 

A tek skolski program, to je bio vrh. 😎 Prvo je isao zagrebacki od 8 ujutru, pa onda beogradski od 11.

Moj prvi susret sa engleskim je bio gledajuci neki engleski serijal za ucenje jezika, kao neki SF, Slim John.

 

Mi04MTEzLmpwZWc.jpeg

 

Hajd da i ovo uvalim nekako :classic_biggrin:

 

281131330_5199954176707897_8374749245476

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Dan mladosti – radosti u Kumrovcu, okupili se poštovaoci Josipa Broza Tita

 

1653147525-PXL_210522_93592813-750x500.j

 

 

Zemlja koja ima ovakvu mladost ne bi trebalo da brine za svoju budućnost samo da nije već propala, nestala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...