Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Ja se Ivice ne sećam, ali se profesora Baltazara sećam 🙂 

 

Ovu reklamu, ali i Evu sam obožavala

 

 

Deco Ivica se zovem kog'nacrtam bude živ. Još mi taj refren vršlja po glavi, sad kad sam se setio. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/21/2020 at 9:57 PM, ters said:

Pasino Brdo... Prva dva razreda srednje skole obavezno gadjanje, panika medju inace odlicnim djacima sta ce se desiti sa uspjehom ako ne pogode metu... Kao kratkovid, takodje bio u panici, ali se nekako provukao sa tri pogotka od 6 metaka  (ne znam koliko od tih pogodaka mi je poklonio profesor fizickog koji me je gotivio kao trkaca i koji me je kasnije zezao zbog toga sto sam uzasan strijelac...) Potpuno nepotrebna trauma za djecu...

 

Edit - Nije Golo Brdo, nego Pasino Brdo.... Golo Brdo je Podgoricka vojnicka trauma...

Sedamdesete, brucos, ispit iz Predvojnicke obuke, Hegelova terorija ratovanja, praktican deo - gadjanje iz vazdusne puske u dvoristu fakulteta: betonski zid u dvoristu, drvena daska cca 30 cm sirine, lezeci polozaj, pucam, promasujem celu metu na dasci, dijabola se odbija o beton, vraca se i pogadja me u desnu arkadu. Modrica. Tad sam imala pusku u ruci i nikad vise. Mladji brat: dobija poziv za odlazak u vojsku, nece da ide, tata sredjuje da mu odloze poziv za godinu dana, brat opet nece da ide, dolazi vojna policija u kucu i odvodi ga, on bezi prvom prilikom iz centra za regrutaciju u Pancevu. Tata opet sredjuje da ga ne kazne, odlazu mu vojsku za godinu dana. Stize poziv, tata sprovidi brata do centra za regrutaciju i cuva strazu dok brat, konacno, ne obuce uniformu. Odlazi u u Split, u Loru, vraca se sa maketom Kolumbovog jedrenjaka koju je sam napravio i "2 druga do groba".....ima nesto u tom vojnom roku. 

P.S. Brat i ja smo potomci akademca vojne konjicke akademije u Kirsanovu, rusofila do koske ali je, ocigledno, prevagnula mamina anglofilska varijanta gena. Uzgred, potomci smo i dede koji je rataovao sa Aleksom Dundicem u I Sv. ratu o cemu svedoci medalja velika k o vrata i drugog dede koji je nosilaz Albanske spomenice.  

Sta ti je zivot!

Edited by Pletilja
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Сви наступи поп извођача СФРЈ на Евровизији осамдесетих ...

1981Сеид Мемић ВајтаЛејлаТВ Сарајево15.35

1982АскаХало, халоТВ Београд14.21

1983Даниел ПоповићЏулиТВ Титоград4.125

1984Изолда Баруџија и Владо КалемберЋао амореТВ Титоград18.26

1985Зорица Конџа и Јосип ГендаПокораТВ ЗагребОдустали су

1986Дорис ДраговићЖељо мојаТВ Загреб11.49

1987Нови ФосилиЈа сам за плесТВ Загреб4.92

1988Сребрна крилаМангупТВ Загреб6.88

1989РиваRock MeТВ Загреб1.137

1990ТајчиХајде да лудујемоТВ Загреб7.81

1991Беби ДолБразил ТВ Београд 13

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Janne240 said:

Сви наступи поп извођача СФРЈ на Евровизији осамдесетих ...

1981Сеид Мемић ВајтаЛејлаТВ Сарајево15.35

1982АскаХало, халоТВ Београд14.21

1983Даниел ПоповићЏулиТВ Титоград4.125

1984Изолда Баруџија и Владо КалемберЋао амореТВ Титоград18.26

1985Зорица Конџа и Јосип ГендаПокораТВ ЗагребОдустали су

1986Дорис ДраговићЖељо мојаТВ Загреб11.49

1987Нови ФосилиЈа сам за плесТВ Загреб4.92

1988Сребрна крилаМангупТВ Загреб6.88

1989РиваRock MeТВ Загреб1.137

1990ТајчиХајде да лудујемоТВ Загреб7.81

1991Беби ДолБразил ТВ Београд 13

 

Čuveno odustajanje jer je finale trebalo da se održi 4. maja. "Nećemo valjda da pevamo na dan kad je umro drug Tito". Šteta, jer je pesma baš bila dobra...

 

 

Edited by Stiletto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...