Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

10 hours ago, Hamilton said:

Eurokrem Takovo je meni fantazija i prosto nezamenjiv. 

Nazalost aktuelni Swisslion eurokrem, kao sto sam vec napisao, osim imena nema puno veze sa "originalnim" Takovo eurokremom. Takovo je proizvodilo eurokrem po licenciranoj recepturi italijanske firme Gandola (kako se zove italijanski original "eurokrema" ne secam se). Swisslion je izgubio/nije produzio licencu tako da je  moderni eurokrem drugacije recepture. Medjutim po toj Gandolinoj licenci se sada pravi Jaffa krem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam znao ovo za Jaffu, danas cu probati. 
 

Medjutim, nevezano sada za licencu, meni je evo sada najukusniji Swisslion eurokrem. Nutela mi je preeejaka (preslatka, ne znam kako da opisem to) i nikako mi ne prija. 
 

Sve cokoladice od Kindera, sve varijacije slatkisa su meni savrsenstvo jedno. Broj jedan mi je Rafaelo, to konzumiram od kad znam za sebe i nikad ne moze da dosadi. 

Link to comment
Share on other sites

U kakvu si ti to Njemacku kad nema srBskih prodavnica?
Ovde na severu ih zaista nema, valjda nas je malo. Ima par proizvoda po ruskim/turskim radnjama (Plazma, Argeta, Swisslion proizvodi, uključujući i eurokrem...), ali prilično mali izbor.

Ništa, sledeći put kad mi budu slali kulen i ostale svinjske đakonije, moraće i tegla, dve Jaffa krema...

Btw, Lindt je imao jedan krem od lešnika, vrhunski. Malo pakovanje 8 eur [emoji16]. Ali, na žalost, odnedavno su povećali pakovanje i pokvarili recept, nije loš, ali previše liči na Nutellu, ne isplati se više.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Eddard said:

Ovde na severu ih zaista nema, valjda nas je malo. Ima par proizvoda po ruskim/turskim radnjama (Plazma, Argeta, Swisslion proizvodi, uključujući i eurokrem...), ali prilično mali izbor.

Ništa, sledeći put kad mi budu slali kulen i ostale svinjske đakonije, moraće i tegla, dve Jaffa krema...

Btw, Lindt je imao jedan krem od lešnika, vrhunski. Malo pakovanje 8 eur emoji16.png. Ali, na žalost, odnedavno su povećali pakovanje i pokvarili recept, nije loš, ali previše liči na Nutellu, ne isplati se više.

Па можда имају италијански оригинал фирме Гандола? Само треба изгуглати како се сада зове (зове се, невероватно, Еурокрем, Свислајон је успео да задржи назив тако што је регистровао бренд "Таково Еурокрем", а да не задржи рецептуру): https://www.gandola.it/en/our-products

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2020 at 9:37 PM, tomas.hokenberi said:

Па можда имају италијански оригинал фирме Гандола? Само треба изгуглати како се сада зове (зове се, невероватно, Еурокрем, Свислајон је успео да задржи назив тако што је регистровао бренд "Таково Еурокрем", а да не задржи рецептуру): https://www.gandola.it/en/our-products

 

Da. Sad se Jaffa krem pravi u Gandolinoj fabrici u Italiji.

Link to comment
Share on other sites

Kada je umro Michele Ferrero (2015, u 89. godini) , italijanski kralj čokolade i vlasnik Nutelle (koje se pojede 365 miliona kilograma godišnje po svetu) bilo je u "Obituary" da su ga pitali u ranijem intervjuu : "Samo 5 rukovodioca Coca Cola za formulu za taj napitak. Koliko ih zna formulu Nutelle?". On je odmahnuo rukom i rekao "Ni toliko".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

... From end of ’50 the Piazza Ponterosso in the center of Trieste became for all the citizens of Yugoslavia a myth, a favorite destination for shopping. During the ’70 and the ’80 the object that symbolized this myth is the blue jeans. During those years millions of Slavs came to Trieste at least once or twice in a year. In the ’90 with war in Yugoslavia it all came to a halt. The film is a mosaic of stories and testimonies, from both sides of the border, that tries to recall those fabulous years. ...

 

Quote

 

 


Pogledajte trailer, traje samo par min.

 

Jbg, to je deo mojeg odrastanja. Negde od 10. ili 11. godine sa roditeljima, a od 14. samostalno, autobusom, barem 10-ak puta godisnje.

Samo, nisam isao na Ponte Rosso nego (jos uvek se secam!!!) u Via Valdirivo, Via XXX Ottobre i Via Torre Bianca. Tamo su bili ducani Walmotor i Motomochion.

Sa roditeljima sam isao po garderobu, cipele, kafu i deterdzent a samostalno po delove za mopede i, kasnije, motore...

 

Najveci jugonostalgicari nismo mi Jugosloveni nego ducandzije u Trstu, Leibnizu i Gracu -  sa raspadom Yu, propao im pos'o.... :lol_2:

 

 

Edited by zoran59
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, zoran59 said:

...

Najveci jugonostalgicari nismo mi Jugosloveni nego ducandzije u Trstu, Leibnizu i Gracu -  sa raspadom Yu, propao im pos'o.... :lol_2:

 

A možda i što je roba za koju se išlo u Trst postala dostupna u raspadnutoj SFRJ?

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, tomas.hokenberi said:

Jel ovo treba da desifrujemo?

 

Imao sam Z-101, novu, tada se zvala "Skala 65". Sit sam se navozao njome, išao u Pulu na letovanje. Tri godine, nikakvog kvara. A kako je bila zgodna za prevoz stvari, toliko mi je posla površila.

Imao sam i službeni Reno 4, ta Z-101 je bila bolja od njega.

 

Kada sam je ostavio familiji, na odlasku u Australiju, posle dve godine su počeli da se žale da se nešto kvari, to je bilo posle njenih 5 godina. Poklonu se u zube ne gleda, mislio sam.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yoyogi said:

 

A možda i što je roba za koju se išlo u Trst postala dostupna u raspadnutoj SFRJ?

 

Sigurno, i to je faktor. Mada ne jedini - uostalom, delovi za zapadne i orijentalne motocikle nisu postali dostupni.

Uz to, osiromasenje/inflacija, pa rat.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Yoyogi said:

 

Imao sam Z-101, novu, tada se zvala "Skala 65". Sit sam se navozao njome, išao u Pulu na letovanje. Tri godine, nikakvog kvara. A kako je bila zgodna za prevoz stvari, toliko mi je posla površila.

Imao sam i službeni Reno 4, ta Z-101 je bila bolja od njega.

 

Kada sam je ostavio familiji, na odlasku u Australiju, posle dve godine su počeli da se žale da se nešto kvari, to je bilo posle njenih 5 godina. Poklonu se u zube ne gleda, mislio sam.

Neko vidi Z-101, ali ja na Win 10 u Firefox-u vidim ovo:desfrovati.thumb.png.b342023aff2c57a921cfd21283c5d220.png

 

Na tabletu u Chrome-u vidim i ja Z-101.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...