Jump to content

Live tema za utakmice Reprezentacije Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, GlennGould said:

Evo jednačine: 

dva lidera - Bogdan & Jokić

jedan radnik Lučić/Kalinić/Simon

dva asistenta - Jović/Milutinov 

= *ebitačna repka

 

Ne priznajem vise jednacine bez Nedovica.

 

Pogotova nakon performansa Gudure na ovom SP.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites



 
Zaista bih volio da ljudi ovo malo elaboriraju, jer se sve češće provlači, a da budem iskren poprilično ide na onu stvar.
 
Nikola Jokić je trenutno jedan od najboljih košarkaša na svijetu i svojim kvalitetom se ističe kao glavni igrač reprezentacije za narednih 10 godina. Kapiram da smo sa ovim svi saglasni.
 
E sad, ovo predstavljanje Jokića kao bića višeg reda, koje je eto odlučilo da potroši ljeto sa reprezentacijom ali kojem nije bilo sve podređeno, pa će sada kao uvrijeđena mlada da napusti istu za sva vremena, je običan bullshit . Prvo, ako ćemo skroz iskreno, reprezentacija u ovom momentu nema nikakav dug prema Nikoli Jokiću, a drugo, i kada je ovo prvenstvo u pitanju mogli bi opušteno da razgovaramo i o njegovoj fizičkoj (ne)spremi i o stavu razmaženog klinca koji je došao da igra sa odraslima pa mu ne ide baš od ruke.
 
Naravno, ništa lično, tvoj post sam iskoristio samo kao povod za nešto što se sve češće provlači. Iskreno se nadam da Nikola nema ni približno takav stav, i da ćemo ga što je češće moguće gledati u dresu reprezentacije.


Vrlo jednostavno, ulog će postajati sve veći tamo gde je za njega najvažnije, u NBA-u i sve će podrediti tome da u narednih nekoliko sezona uzme prsten i tako zaokruži svoju karijeru.
Iz ovih ili onih razloga reprezentativna takmičenja će nastaviti da se marginalizuju, neki bi rekli s razlogom (i ja sam među njima), i gledaćemo sve bedniju košarku dok FIBA potpuno ne umre.
NIJEDAN vrhunski igrač neće želeti da učestvuje u tome i bude deo tog cirkusa, pa ni Jokić.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dekkard said:

Vrlo jednostavno, ulog će postajati sve veći tamo gde je za njega najvažnije, u NBA-u i sve će podrediti tome da u narednih nekoliko sezona uzme prsten i tako zaokruži svoju karijeru.
Iz ovih ili onih razloga reprezentativna takmičenja će nastaviti da se marginalizuju, neki bi rekli s razlogom (i ja sam među njima), i gledaćemo sve bedniju košarku dok FIBA potpuno ne umre.
NIJEDAN vrhunski igrač neće želeti da učestvuje u tome i bude deo tog cirkusa, pa ni Jokić.

 

 

To je sasvim drugi par cipela. Sasvim je okej da čovjek donosi odluke u odnosu na svoje prioritete, nezavisno od toga li je to po volji javnosti ili ne. Ja imam problem sa ovim poimanjem situacije u kojoj on čašćava reprezentaciju svojim prisustvom...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

 

Ne priznajem vise jednacine bez Nedovica.

 

Pogotova nakon performansa Gudure na ovom SP.

 

Pored Gagija Nedovic moze samo da sedi u klupi... i tvituje. 

 

Razlika u kosarkaskom IQ i pozrtvovanju je debelo na strani Gagija, dok je debelo u minusu kod Nedovica.

Da Vanja Marinkovic podigne kvalitet, pa da imamo krstenog beka sutera za ubuduce, ali vise nije ni on mlad. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Pored Gagija Nedovic moze samo da sedi u klupi... i tvituje. 

 

Razlika u kosarkaskom IQ i pozrtvovanju je debelo na strani Gagija, dok je debelo u minusu kod Nedovica.

Da Vanja Marinkovic podigne kvalitet, pa da imamo krstenog beka sutera za ubuduce, ali vise nije ni on mlad. 

Da li si realan sa Marinkovicem a ne valja ti Nedovic?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Pored Gagija Nedovic moze samo da sedi u klupi... i tvituje. 
 
Razlika u kosarkaskom IQ i pozrtvovanju je debelo na strani Gagija, dok je debelo u minusu kod Nedovica.
Da Vanja Marinkovic podigne kvalitet, pa da imamo krstenog beka sutera za ubuduce, ali vise nije ni on mlad. 
Nije više Đorđević selektor. Novi selektor - nove relacije - novi kriterijum kod odabira igrača. Sasvim je sigurno da će Nedović kod Kokoškova zauzeti mesto koje po kvalitetu zaslužuje, a i neki igrači koji su kod prethodnika otpisani, a koji su itekako coachable.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Død said:

Da li si realan sa Marinkovicem a ne valja ti Nedovic?

 

Ma Vanja je daleko... rekoh, nadam se da ce povecati kvalitet jer ovo nije ni blizu nego dovoljno, ali on nam je jedini mladji bek suter. 

 

Nedovic je izmedju njih naravno najbolji, ali zbog svog IQ njegov doprinos bude obicno manji od nekih drugih igraca slabijeg kvaliteta. Gledaj ga sad pre neki dan sta radi... ladno se prepucava i proziva sa nekim anonimnim tviterasima. Strasno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

Nedoviću je mesto u 12 reprezentacije i po kvalitetu i po igračkim karakteristikama, sve ostalo je...... 

 

Sve ostalo je onih drugih 50 posto koje uticu na rezultat. Valjda smo na ovom prvenstvu (a i na onim prethodnim) naucili da imena ne pobedjuju. Pogledaj Argentinu... to je kosarka a imaju samo  2 igraca bolja od kvaliteta Nedovica. Ali zato ostali grizu, bore se, nalozeni su, citaju igru, i igraju kolektivno 

Link to comment
Share on other sites

 
Sve ostalo je onih drugih 50 posto koje uticu na rezultat. Valjda smo na ovom prvenstvu (a i na onim prethodnim) naucili da imena ne pobedjuju. Pogledaj Argentinu... to je kosarka a imaju samo  2 igraca bolja od kvaliteta Nedovica. Ali zato ostali grizu, bore se, nalozeni su, citaju igru, i igraju kolektivno 
Novi selektor će sasvim sigurno pravilno odlučiti.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

To ne znaci da bi sa tom dvojicom bilo sigurno bolje. 

Ali ne znaci ni da ne bi. Poenta je da bi igracki i Nedovic i Kalinic zapravo bili od koristi. Nedovic zbog veoma kratke rotacije na beku, plus se ne plasi da uzme sut (ne treba ti ne znam ni ja kakav iq od igraca pa da uzme otvoren sut), a Kalinic zbog energije i prasinarenja. Dakle, da bi dokazao da su neki igraci stetniji po tim nego sto mogu da budu korisni, ti jednostavno treba njihov izostanak da potkrepis dobrim rezultatom. To je kocka koja je prihvacena.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Raspravljati o pozivanju ili nepozivanju Nedovica kada ti je u timu jedan Bircevic je bas cudno...

Gledam danas Partizan na onom turniru u Rumuniji i nije mi jasno koja ce Bircina uloga biti tamo osim da kao u reprezentaciji pravi atmosveru,dodaje peskire i zabavlja Trinkijerija...

Potpisujem da je Velickovic i onako hronicno povredjen i mator i dalje bog kosarke za Bircu i manje bi se nervirao da je on bio u reprezentaciji...

Tako da kada se raspravlja da li ima neko hvalitet za 12. uvek se treba setiti ko nam je tamo sve bio na ovom SP...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...