Jump to content

Live tema za utakmice Reprezentacije Srbije


Recommended Posts

2 minutes ago, Casaubon said:

 

Ovo je bila najbitnija utakmica na prvenstvu. Spanci sad imaju otvoren put do finala. Nama je cetvrtfinale kraj.

Imaju otvoreno do polufinala, ali ne znam zašto bi im tamo Francuzi ili Australijanci bili sigurnjak.

To je isto važilo i za nas.

 

Ovako je izgleda moralo biti.

Sad umesto nabijanja Španaca koje su ovde već neki upisali, drhte gaće i pred Argentinom.

 

Link to comment
Share on other sites

Bogdan je mogao komotno da citira Tea danas: "Ajmo kući, bre, jebite se!" 

 

Mora neka i da se izgubi, ali najviše boli nedostatak srca i muda kod pojedinih igrača, to se ne nadoknađuje. 

 

Jokića drži na 5 protiv ozbiljnih ekipa sunce mu poljubim. Ostale centre koristi u skladu s protivnicima. Bjelica da se resetuje u avionu ili pustiti Birču da makar uveseljava publiku. 

 

Biće bolje (jer gore ne može)! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Marvin said:

Mislim da je razlika u kvalitetu očigledna

@Casaubon

OK, neka bude i da sam i ja previse razocaran ovakvim rutiniranjem, pa da mi se od Kampaca pricinjava Kobi Brajant koji ce nasoj bekovskoj liniji da ubaci 25+ (a nije da nece) - Ali mislim da je nasa reprezentacija danas izgubila sansu za medalju, i da su toga svesni i igraci. Kao sto rekoh - u nekom eventualnom polufinalu sa USA prosto nemamo sta da trazimo. Ako je Skariolo video rupe u Djordjevicevoj igri, Popovic ce pronaci provalije.

E sad, da li moze da se motivise reprezentacija da da sve od sebe na turniru gde joj je ispadanje u polufinalu manje vise zagarantovano - to je vec druga stvar. Ja mislim da ne moze, ti mislis da moze - i to je ok.

 

edit: A za bronzu nikad nismo umeli da igramo. Ne secam se nase ekipe koja je umela da posle poraza u polufinalu povrati samopouzdanje  u mecu za bronzu.

Zato mislim da od medalje nema nista - jer cak i ovaj oslabljeni tim USA mozemo da dobijemo samo nekom ludackom srecom, jednu od sto utakmica.

Edited by Casaubon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Mi bi pobedili samo da smo one zicere pogodili, o trojkama na prvi obruc  nekih preiskusnih igraca da ne govorim, toliko o struci tj nije ovde bilo samo do klupe.

Danasnji utisak mi je da ne bismo pobedili i da smo pet dana igrali.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zasto se toliko krivi selektor. Kao da je on kriv sto ovi ne mogu zicer ubaciti, a Bjelica dosao naduvan na utakmicu. 

A tu su ogroman faktor bile i sudije. Jokicu su prestrogo svirali namernu, sto je bila fatalna glupost, pa onda kasnije kada mu je Gasol ukrao loptu je burno reagovao i popio tehnicku i iskljucenje. Raduljica me je u drugom poluvremenu pozitivno iznenadio, uneo energiju, otvorio nekoliko puta prostor Bogdanu, pa ona kontra i pas preko citavog terena, Jokara stajl. Milutinov i Jovic su takodje na momente igrali dobro, svi ostali jad i beda. 

Bice bolje protiv Argentine. 

Edited by Drakaris
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Marvin said:

Daj ne gubi se, jači smo od Argentine 20 razlike

 

Ovde se pisalo isto i da smo za 20 razlike jaci od Spanije

 

Pisao sam i pre, igracki smo u krugu 6-7 reprezentacija, ovde nas neki nesto izdvajaju, cak stavljaju ispred Amera haha

 

Ne volim poraze ali sto kazu, ako vec mora, onda bolje sad

 

Pozitivno je sto smo videli mnoge nedostatke i da nemamo sta da trazimo protiv Amera, Spanaca i Francuza. Vrv bi nas i Australija ugazila ako ih krene

 

I drago mi je jedino zbog ovih nasih govnjavih medija koji vrse pritisak i stvaraju sliku kako je sve ispod zlata neuspeh

 

Ovako kao ekipa smo kanta bez Jokica, a pitanje je koliko moze Bogdan jos da izvlaci vrhunske meceve, realno igra iznad svog nivoa

 

Bogdan nas i gura celo prvenstvo, a mnogi igraci su pokazali da nemaju sta da traze. I ajde ovi ograniceni kao Simon i Birca, njima svaka cast na trudu, znaju i sami da su amateri

 

Ali Micic, Guduric i posebno Lucic, teska sramota. Ne znam sta je Lucicu u napadu da se toliko plasi suta, samo fintara i krece uz ceonu tj. pokusava ali se samo zabije u igraca

 

Ako Sale opravi njih trojicu da daju neki doprinos, mozda i bude neka medalja

 

 

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drakaris said:

Ne razumem zasto se toliko krivi selektor. Kao da je on kriv sto ovi ne mogu zicer ubaciti, a Bjelica dosao naduvan na utakmicu. 

A tu su ogroman faktor bile i sudije. Jokicu su prestrogo svirali namernu, sto je bila fatalna glupost, pa onda kasnije kada mu je Gasol ukrao loptu je burno reagovao i popio tehnicku i iskljucenje. Raduljica me je u drugom poluvremenu pozitivno iznenadio, uneo energiju, otvorio nekoliko puta prostor Bogdanu, pa ona kontra i pas preko citavog terena, Jokara stajl. Milutinov i Jovic su takodje na momente igrali dobro, svi ostali jad i beda. 

Bice bolje protiv Argentine. 

Selektor se krivi, jer je po ko zna koji put pokazao da je nemac pojma, a ima sujetu ko da je Pop licno. Ima li bitne utakmice gde smo bili favoriti, a da je on spremio ekipu kako treba, i da nas protivnik nije takticki razbio? (Polufinale evropskog sa Litvanijom, finale sa Slovenijom, ovo danas)

Posle dominantne prve cetvrtine, Skariolo postavlja Spance u zonu, i strucnjak sa ovakvim igracima to ne uspeva da resi 20min!? Haba Jokica na cetvorci gde je ocigledno mnogo manje kreativan i dozvoljava da ga binu ko vola u kupusu i izbace iz takta.Bjelica na 3?! Raduljica u bilo kom pojavnom obliku?! Gudura i Vasa sa ubijenim samopouzdanjem celo prvenstvo?!Milutinov na klupi dok Klaver skuplja skokove Radulji sa glave, a Rubio se seta kroz reket?!Lucic koji izgleda i igra kao sa aparata da su ga skinuli?  Kalinic i Nedovic ko zna gde?!

Svaka cast njemu kao igracu, obozavao sam ga, kao motivatoru takodje, ali je ovom timu koji je svetska klasa potreban trener, a ovaj covek to nije, i ne to nema veze sa tim za koga navijam

Edited by Gudura
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nikad nisam rek'o rec protiv Djordjevica... Necu ni sada da pljujem, ali objekitvno je reci da je ovo bilo lose. 


Meni se cini da je najlosiji potez utakmice trostruka izmena na kraju prve cetvrtine - momentum ekipe je potpuno unisten, a Spanci su tu uhvatili ritam i odrzali ga do kraja. 

A onda i ostavljanje Bjelice u igri pred kraj trece cetvrtine... U redu je, Beli ima kredit i nije ovo smak sveta, ali je odigrao katastrofalnu utakmicu. Morao je da udje Milutinov, a da Raduljica ili Bircevic da idu na 4. 

 

Mene ne brine cinjenica da smo izgubili koliko to kako smo izgubili. Spanci su nas potpuno resili. Jeste im bila dozvoljena grublja igra i tu nema govora, ali sudije apsolutno nisu krive za ovaj poraz. Kako je izgledalo, nisam siguran ni da bi Jokic iscupao ovo. Da je glupost sta su mu sudije sudile - jeste, ali da je njegova reakcija na mestu - nije. 

 

Ostaje minimum nade da su neke stvari ovde radjene namerno ili bar uradjene tako da deluje kao da su namerne... malo mi je tesko (ili jednosavno ne zelim da verujem) da smo bas toliko bez resenja. Svi su se bunili protiv toga da smo favoriti (mislim na reprezentaciju, Saleta itd...) pa je ovo mozda bila jedina prilika da se te kvote na kladionici opet podignu. To su zelje, a ako je ovo pravo stanje stvari, nisam preterano pametan oko toga sta mozemo da ocekujemo... 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gb92 said:

Bogdan na pleju i da teramo 40min... Jokic i Milutinov nek se smenjuju na 5. Jovic Micic da prenose loptu i da ne smetaju puno. 🙂

Osigurao je Bogdan rising star nagradu, mozda sad i on i selektor skontaju da ne moze sam osvojiti SP.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ne nego samo tehničku, a tehnička i namerna su isključenje.

Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 

svaka kumulirana kombinacija tih specijalnih faulova je iskljucenje. znaci 2 x TF ili 2 x NF ili 1 x TF + 1 x NS = DF. Mada je ovaj majmun dao Jokicu prvo TF pa onda direktno DF. Da li su to onda oni promenili u 2 x TF, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, drakon1 said:

svaka kumulirana kombinacija tih specijalnih faulova je iskljucenje. znaci 2 x TF ili 2 x NF ili 1 x TF + 1 x NS = DF. Mada je ovaj majmun dao Jokicu prvo TF pa onda direktno DF. Da li su to onda oni promenili u 2 x TF, ne znam.

Sudili su NS+TF, sudeći po broju izvedenih bacanja, samo ne kako je to moguće, obzirom da je već imao TF, al' ajde. 

Link to comment
Share on other sites

Ako ima ičega dobrog u ovom teškom porazu, to je da smo spušteni na zemlju, i to udarili buljom u nju prilično jako. Ovo je vrlo lako moglo da nam se dogodi u QF, što nije redak slučaj da se desi ekipama koje razvale u grupnoj fazi. Neki od nas i pisali o tome kao odgovor na postove da smo bolji od Španaca 15+ ali da ih dobijamo preko 20... 

 

Španci su nas resetovali, ali bar ćemo ući malo opreznije u meč da Argentinom. Mnogo loše je što idemo na dugačak put, a igra se već u utorak. Da ne pominjem što idemo eventualno na Amere već u SF. Nadam se da ćemo rešiti Argentinu nekako, koja igra odlično, pa da se pobijemo sa Amerima pa šta bude...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Sudili su NS+TF, sudeći po broju izvedenih bacanja, samo ne kako je to moguće, obzirom da je već imao TF, al' ajde. 

Kako NF? Za sta? Bila je TF zbog protesta zbog nesviranog faula i tri sekunde posle direktan DF posle bujice psovki od strane Jokica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Pa on je sa TF već bio isključen, kako mogu dva puta da ga isključe? 

To se gleda kad se pokaze faul na stolu. Ne zna sudija po pravilu u momentu kad odsvira ko ima vec koji faul. Sve i da je znao to ne smeta da mu da jos jedan iskljucujuci faul dok se ne ustanovi diskvalifikacija. E sad, kome se taj treci faul upisuje, ne znam tacno (mozda klupi), a i nije toliko bitno.

 

Ovako mu je pokazao TF, ovaj nastavio da drobi i dao mu je iskljucujucu. Vidi se dobro na jednom od usporenih snimaka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drakaris said:

Ne razumem zasto se toliko krivi selektor. Kao da je on kriv sto ovi ne mogu zicer ubaciti, a Bjelica dosao naduvan na utakmicu. 

A tu su ogroman faktor bile i sudije.

Djodjevic nas je svojerucno uveo u nervozu petorkom u kojoj su ako ne varam bili Jokic Bobi Beli Gudura i Micic. Ocajno je rotirao i drzao intenzitet, miksovao petorke.

Izbacio je sve iz komforne zone, pocevsi od Bucka koga je stavio na 4 a kome i ne treba puno da popizdi. Vidim da ga u izjavama i proziva. Kriv je Djordjevic jos kako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

meni nije bilo jasno inzistiranje na bjelici kad je ovaj bio pa skoro u stetocina-mode. to jedno, ali i skoro nikakva reakcija selektora dok su nas raturali kako su stigli. vrlo mirno, skoro pa ravnodusno vodjenje utakmice. mozda se varam, ali na tv je meni tako izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...