Jump to content

Grupa F (GRE, NZL, BRA, MNE)


Prolaz  

45 members have voted

  1. 1. Ko osvaja grupu?

    • GRE (Grecia)
    • NZL (Nju Zilend)
    • BRA (Brazil, meni ne treba Brazil)
    • MNE (Cherna Gora)
      0
  2. 2. Ko bi mogao da bude drugi?

    • GRE (Ante Kumbo)
    • NZL (Peroi Kameroni)
    • BRA (Varezao mi je)
    • MNE (Vuch man!)


Recommended Posts

Grupa F

1. Grčka

2. Novi Zeland

3. Brazil

4. Crna Gora

 

Grčka

 

spacer.png

Grci nastupaju 8. put na prvenstvu a najuspesniji nastup su imali 2006. godine kada su osvojili srebrnu medalju.

 

Roster

Spoiler

Giannis

ANTETOKOUNMPO

 

Thanasis

ANTETOKOUNMPO

 

Ioannis

ATHINAIOU

 

Ioannis

BOUROUSIS

 

Nick

CALATHES

 

Antonis

KONIARIS

 

Giannoulis

LARENTZAKIS

 

Konstantinos

MITOGLOU

 

Georgios

PAPAGIANNIS

 

Kostas

PAPANIKOLAOU

 

Ioannis

PAPAPETROU

 

Georgios

PRINTEZIS

 

Konstantinos

SLOUKAS

 

Panagiotis

VASILOPOULOS

 

 

Novi Zeland

 

spacer.png

Reprezentacija Novog Zelanda je osvojila 4. mesto na SP 2002. a ovo ce biti sesto ucesce na sampionatu.

 

Roster

Spoiler

Tom

ABERCROMBIE

 

Finn

DELANY

 

Isaac

FOTU

 

Shea

ILI

 

Jarrod

KENNY

 

Rob

LOE

 

Taine

MURRAY

 

Jordan

NGATAI

 

Alex

PLEDGER

 

Ethan

RUSBATCH

 

Tohi

SMITH-MILNER

 

Tom

VODANOVICH

 

Corey

WEBSTER

 

Tai

WEBSTER

 

 

Brazil

 

spacer.png

Reprezentacija Brazila je bila sampion 1959. i 1963. godine, u Kini ce zabeleziti18. nastup na SP. 

 

Roster

Spoiler

Leandrinho

BARBOSA

 

Vítor

BENITE

 

Bruno

CABOCLO

 

Cristiano

FELICIO

 

Alex

GARCIA

 

Rafael

HETTSHEIMEIR

 

Marcelinho

HUERTAS

 

Augusto

LIMA

 

Marcos

LOUZADA

 

Rafa

LUZ

 

Yago

MATEUS

 

Anderson

VAREJAO

 

Marquinhos

VIEIRA

 

 

Crna Gora

 

 

spacer.png

Reprezentacija Crne Gore debituje na SP.

Spoiler

 

 

 

 

Utakmice grupe F se igraju u Nandjingu, u Nanjing Youth Olympic Sports Park Gymnasium. 

 

Termini utakmica po lokalnom vremenu.

 

1. runda

 

1 September 2019
16:00

New Zealand vs. Brazil

 

1 September 2019
20:00

Greece vs. Montenegro

 

 

2. runda

 

3 September 2019
16:00

Montenegro vs. New Zealand

 

 

3 September 2019
20:00

Brazil vs. Greece

 

 

3. runda

 

5 September 2019
16:00

Brazil vs. Montenegro

 

5 September 2019
20:00

Greece vs. New Zealand

Edited by zoe Bg
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tesko bas. Vucevic nikad za reprezentaciju nije imao neke briljantne nastupe kao u NBA. 

 

Sastav je dosta neizbalansiran i ima ogroman broj rupa. Odbrana je bas veliki problem. Spolja nema postenog defanzivca, a ovi visoki igraci su atletski uzasni,  Dubljevic, Radovic, Bjelica. Tu ce da curi na sve strane. 

 

Fali bas CG jedno dobro krilo, fizicki jako, sposobno da igra u oba smjera.  

 

Uzdam se u trio Nidam, Dubljevic, Vucevic. Ne znam u kakvom je stanju Dzoni Ivanovic nakon povrede, on je uvijek dobro igrao za reprezentaciju.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Ogroman je kontrast između visokih igrača i bekova. Ako se Ivanović opet povrijedi, a tome je veoma sklon, neće imati krštenog igrača na 1 i 2. A i pored svega toga, pozicija niskog krila je i dalje najslabija karika. Radončić očigledno nikad neće dostići ono što mu je predviđano, a ostale opcije neću da komentarišem. Bez obzira na to, i dalje očekujem da se prođe grupa, u pripremnoj utakmici protiv Brazila su se dosta krile karte.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Pero_Cameron said:

Kakve su tvoje prognoze za plasman u grupi?

A evo vele da bi to 2 mjesto u grupi bio ozbiljan podvig pa ako bi se na neke jade prosla ta prva grupa to bi bilo odlicno ako ne onda jbg nista sto bi bilo neko preveliko razocaranje. Za mene bi licno bilo razocaranje da izadju tamo i ne budu agresivni i nalozeni bez obzira ko je preko puta, jednostavno samo neka borbenost da se pokaze pa ko sta ponese, prosli u drugu fazu ili ne, sam plasman na veliko takmicenje pa i u ovakvim okolnostima je veliki uspjeh za nas. Svi taj N.Zeland potcjenjuju al oni nimalo nama ne odgovaraju jer su niski, agresivni i igraju brzo, sve ono sto CG nije i ne zeli da igra tako a oni su nam najbolja sansa za tu pobjedu na SP, za ove ostale ce biti sto ko ponese, skoro sam siguran da ce bolje odigrati vs Grcke nego protiv Brazila ili N.Zelanda.

U kvalifikacijama dok su tu kapiteni bili Blagota i Dubljevic te energije i agresivnosti falilo nije vazda se ginulo iako su bili neki igraci sumnjivog kvaliteta kroz kvalifikacije svako je davao svoj maksimum. Sad na ovom turniru u Francuskoj jedan od glavnih utisaka je da su ga svi shvatili ozbiljnije nego sto je to uradila CG, na celu sa Vucevicem kojem je muka bilo da na sut izadje a kamoli ruku da podigne ako je blizu. Kad ti prvi igrac ekipe igra u nekom power saving modu onda i ove druge nesto zabolje da se cimaju previse jer treba da vodi primjerom kao prva dvojica sto su. Otud imas situacije da te pretrcavaju igraci od 37 i 39 godina dok ti cekas onog jednog kukavca sto je otisao za njima u kontru da prevede loptu na drugu polovinu. Ako se takav trend nastavi i na SP onda bolje da nijesmo ni isli.

6 hours ago, Niky Vestern said:

Ogroman je kontrast između visokih igrača i bekova. Ako se Ivanović opet povrijedi, a tome je veoma sklon, neće imati krštenog igrača na 1 i 2. A i pored svega toga, pozicija niskog krila je i dalje najslabija karika. Radončić očigledno nikad neće dostići ono što mu je predviđano, a ostale opcije neću da komentarišem. Bez obzira na to, i dalje očekujem da se prođe grupa, u pripremnoj utakmici protiv Brazila su se dosta krile karte.

Ivanovic je propustio skoro 9 mjeseci zbog povrede i samo sto je krenuo da ponovo igra opet mu se "predvidja" nova povreda, malo rano pa i sa najboljim zeljama. Radoncic u Francuskoj cak i nije bio tolika stetocina koja je bio u vecini slucajeva dosad stavise djelovao je sasvim ok vs Francuske iako je neke faulove mozda i prelako zaradio. Nijesam ocekivao nista od njega al me je bar to sto je uspio da ostane neutralan faktor na terenu ohrabrilo da nije komplet izgubljen slucaj.

 

Aco Petrovic trenira Brazil da se ne zaboravi, on zna sve ove nase igrace bolje no te njegove 😄 pa se ne mogu tu neke karte kriti niti necim iznenaditi sto ovaj vec ne zna. Mislim da je samo Vucevic bio odsutan taj mec.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, MrTwister said:

Ivanovic je propustio skoro 9 mjeseci zbog povrede i samo sto je krenuo da ponovo igra opet mu se "predvidja" nova povreda, malo rano pa i sa najboljim zeljama.

Pogrešno si me shvatio, Džonija znam lično i želim mu sve najbolje, ali ne znam na kom nivou on može sada da odigra. A i strah od obnavljanja povrede je bitan faktor, i to ne treba zanemariti. 

 

16 hours ago, MrTwister said:

Radoncic u Francuskoj cak i nije bio tolika stetocina koja je bio u vecini slucajeva dosad stavise djelovao je sasvim ok vs Francuske iako je neke faulove mozda i prelako zaradio. Nijesam ocekivao nista od njega al me je bar to sto je uspio da ostane neutralan faktor na terenu ohrabrilo da nije komplet izgubljen slucaj.

Ne znam, meni je to da bude "neutralan faktor" nedovoljno za čovjeka koji je proveo godinu dana u Realu i koji igra u ACB ligi, pogotovo kad mu je konkurencija Šehović. I dalje je on jako mlad, ali mislim da je vrijeme makar dio potencijala da pokaže. Samo se bojim da ne postane Dašić vol.2.

 

16 hours ago, MrTwister said:

Aco Petrovic trenira Brazil da se ne zaboravi, on zna sve ove nase igrace bolje no te njegove 😄 pa se ne mogu tu neke karte kriti niti necim iznenaditi sto ovaj vec ne zna. Mislim da je samo Vucevic bio odsutan taj mec.

Tu se ne slažem, mislim da Mitrović može itekako da iznenadi nekim dobrim ofanzivnim setovima sa Vučevićem i Dubljevićem. Svjedoci smo da Tanjević to nikako nije uspio da ukomponuje na EB 2017, tako da u suštini nikad nismo ni imali priliku da vidimo ofanzivni potencijal njih dvojice kada igraju zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Suad je valjda NATO promoter. Ali stvarno sprdnja da Sead ide na prvenstvo. Covjek nema nijedan kosarkaski kvalitet. Jos je citavu proslu sezonu proveo na tribinama.

 

Nadam se da ce Vucevic i Dubljevic pronaci nacin da dobro funkcionisu zajedno na parketu. Barem sto se tice napada, u odbrani ce svakako biti odron. Ivanovic je ponovo imao problema sa povredom. Od njega dosta zavisi igra. Jedini je igrac spolja uz Nidama koji moze da iskreira nesto.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...